Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Új-nem új, valahol baja van.

Még erre ránézek, csak az a baj, hogy pl tegnap este amikor beálltam vele akkor is jó volt. Mostanában szinte csak reggel csinálja, akkor meg nem tudok sötét helyre vonulni, sajnos garázsom sincs. Meg az az érdekes, hogy 1 hete lett lemosva a motor. Tiszta víz volt még amikor beindítottam, hogy száradjon és akkor egyáltalán nem csinálta, pedig akkor volt rendesen nedvesség minden kábelen, meg csatlakozón.

Link to comment
Megosztás:

Én feladtam, ma reggel megint túlitta magát benyával és lefulladt. 4 napig jó volt az új trafóval.

Szóval holnap viszem dokihoz, csinálja meg.

Lassan kezdem én is feladni. Nekem is valószínűleg sokat kap, mert mind a 4 gyertyát egyforma mértékben kormolja le. Gyújtásra gyanakodtunk, de már azon a részen minden ki lett cserélve újra és jó a vízhőfok jeladó is. Abban bíztam én is, hogy a trafó csere megoldja, de sajnos nem.

Link to comment
Megosztás:

Lassan kezdem én is feladni. Nekem is valószínűleg sokat kap, mert mind a 4 gyertyát egyforma mértékben kormolja le. Gyújtásra gyanakodtunk, de már azon a részen minden ki lett cserélve újra és jó a vízhőfok jeladó is. Abban bíztam én is, hogy a trafó csere megoldja, de sajnos nem.

És azt próbáltad, ami itt valakinek bevált, hogy az akksi negatív sarujáról viszel egy vezetéket a trafó fém tartólábára?

Link to comment
Megosztás:

És azt próbáltad, ami itt valakinek bevált, hogy az akksi negatív sarujáról viszel egy vezetéket a trafó fém tartólábára?

Ezt még nem próbáltam, de nekem DIS gyújtásos, itt a hengerfejen van a trafó (fekete kocka), tehát nincs semmi fém tartó, csak az a 4-5 szál vezeték megy rá a trafóra a stekkerrel. Esetleg még a motor és a kaszni közötti test kábelre ránézek, bár nem hiszem, hogy az a baj. Az akku test kábelét már levettem, megcsiszoltam, de az nem hozott javulást.

Link to comment
Megosztás:

azt is vettem tegnap délután, ma szerelem be... de az ennyit számíthat?

hát ha annyira meg van rohadva és szar a testelése a trafónak, nagy ellenállása van a karosszérián akkor talán, bár nekem azé kicsit fura

vizes/párás időben szokott a trafó megromlani, esetleg akkor a test felé áthúz, de az a trafó hibája

Nekem pl. kisimult tőle a motor járása....

mondjuk sokba nem kerül megdrótozni

Link to comment
Megosztás:

Hátha valakinek segít:

"De ha már elkezted az érdekes és tanulságos eseteket, nekem is lenne egy feladványom. Lehet, hogy egyből megvan, de azért megpróbálom:
(Megjegyzem: már több Opelt javítottam ilyen problémával)

Opel mindegymilyen Eco-Tec (Astra, Vetra, Tigra), moto:r X14XEL, X16XEL.

A hiba: gyenge, nem akar gyorsulni, durrog olyan mintha egy henger nem menne, de megy mindegyik. Hibatároló üres. Még terheletlenűl is alig akar felpörögni a motor.

Na ki mit nézne? Hol kezdené?


-Alapjáraton a szonda enyhén dús keveréket mutat.
-CO mérővel mérve kicsit nagyobb az elégetetlen HC is.
-Hidegen - melegen egyformán mutatkozik a jelenség.
-Én speciel hidegindítót szoktam fújkálni, de azzal fuldoklik.
-Az EGR szelet a biztonság kedvéért lezártam tömítéssel, de a jelenség változatlan.

Jogos az aggodalom, de a kompresszió minden hengernél egyforma, nyomásveszteség szintén. Minden henger egyformán megy / nemmegy.

Sziasztok!

Őszintén megmondom, hogy a legelső ilyen Opel-nél ötször ment le, majd kelt fel a nap, mire meglett a hiba.
Igaz, ebbe beletartozik az is, hogy én is levettem a hengerfejet a szelep-gyanú miatt. Potyára.smiley80.gif
A vezérlést már az első nap megnéztem és OK. Nincs átugorva, letörve stb...Egy dologra azonban nem kérdeztetek rár: Élő adatban az előgyújtásra!
Az is jó!!!!! smiley108.gif

Az ötödik napon aztán a sarokba dobtam minden csili-vili műszert, és nekiálltam egyszerű, józan paraszti ésszel gondolkodni.

Mit csinálunk egy primitív, egyszerű Zsigulival, ha ezt a jelenséget produkálja? Ha nem akar felpörögni?

"Stroboszkóppal mért valóságos és az élő adatban szereplő előgyújtásértékek megegyeznek?"
NEM EGYEZNEK MEG !!!!!! Hát ez az!!!!! Utógyújtása volt stroboszkóppal mérve!
De ez sem egyszerű ám! Mert ha eredeti jeléhez nézted, akkor jó volt a gyújtás!
Tanulság: egy mérés nem mérés.Ezért:
Szélső gyertya kivesz, felső holtpont megkeres, feljelöl szíjtárcsára - burkolatra, próba: és láss csodát 10-15 fokos utógyújtás! WAZZE! smiley113.gif

Egy hét és annyi szívás után nem hittem volna, hogy így tudok örülni 15 fokos utógyújtásnak!

Na de mi a gond?

Alsó vez.szíj kerék ékpálya kikopott és elfordult a főtengelyhez képest. De nem a külső, hanem a belső ékpálya, ami a főtengelyhez kapcsolódik, ezért nem láttam egyből (pedig a szíjtárcsát is levettem előtte). Valaki nem húzta meg teljesen a főtengelyanyát és nekiállt vergölődni a kiskerék. Persze ellentételesen húzta a generátor, szervó, klíma...

Kiskerék csere, autó szuper!

Aztán a következő ilyen esetek már nem szívattak meg ám! Azótamár volt három ilyen problémájú autó: hibamegállapítás pikk-pakk.

Ezt az esetet azért írtam ilyen vontatva le, hogy ha még nem találkoztatok ilyennel, akkor véssétek emlékezetetekbe, mert sok időt és pénzt takarítatok meg!"

Eredeti szövegkörnyezete:

http://www.autodiagnosztika.abbcenter.com/?f=7&top=Dignosztikai%20m%FBszerek&lim=380

Link to comment
Megosztás:

Szakik! Gáz van, valaki tapasztalt már ilyet? F Astra, X14NZ, néha elkezd rángatni, elmegy belőle az a cseppnyi erő is, bizonytalan az alapjárat, néha rá-rákap, és megindul rendesen, majd egyszer csak teljesen megjavul. Van, hogy napokig nem csinálja, van, hogy indulás után folyamatosan rossz, majd 10-15 km után abbahagyja. Gyertya lett cserélve, semmi változás.

Link to comment
Megosztás:

Szakik! Gáz van, valaki tapasztalt már ilyet? F Astra, X14NZ, néha elkezd rángatni, elmegy belőle az a cseppnyi erő is, bizonytalan az alapjárat, néha rá-rákap, és megindul rendesen, majd egyszer csak teljesen megjavul. Van, hogy napokig nem csinálja, van, hogy indulás után folyamatosan rossz, majd 10-15 km után abbahagyja. Gyertya lett cserélve, semmi változás.

Sárga hibalámpa nem világít ilyenkor? Valami üzemanyagrendszeri gondra tippelnék, AC-pumpa, benzinszűrő...

Link to comment
Megosztás:

Ejj, ezek a benzines szekerek. Sárga lámpa, Ac pumpa ilyen jeladó, olyan jeladó.

Nevem Dr Genya. :)

Dr Genya csörörgj rám télen ha nem indul a szekér és húzni kell. :D

Nekem is üanyaggondnak tűnik. Első körben át lehetni hidalni a relét a jobb lábtérben a lila relét kihúzva és a 30-87-et összekötve. Meg lehet nézni az AC-csatit is a hátsó ülés alatta caravannal a hátsó híd felett. Ha nem javul akkor a menet közbeni pumpahibát sajna csak cserével lehet tesztelni.

Link to comment
Megosztás:

Dr Genya csörörgj rám télen ha nem indul a szekér és húzni kell. :D

Nekem is üanyaggondnak tűnik. Első körben át lehetni hidalni a relét a jobb lábtérben a lila relét kihúzva és a 30-87-et összekötve. Meg lehet nézni az AC-csatit is a hátsó ülés alatta caravannal a hátsó híd felett. Ha nem javul akkor a menet közbeni pumpahibát sajna csak cserével lehet tesztelni.

És miért ne indulna? Eddig a hideg sosem okozott gondot. A multkor is csak a rossz csipogó miatt merült le az akksim. :)

Link to comment
Megosztás:

Hátha valakinek segít:

"De ha már elkezted az érdekes és tanulságos eseteket, nekem is lenne egy feladványom. Lehet, hogy egyből megvan, de azért megpróbálom:

(Megjegyzem: már több Opelt javítottam ilyen problémával)

Opel mindegymilyen Eco-Tec (Astra, Vetra, Tigra), moto:r X14XEL, X16XEL.

A hiba: gyenge, nem akar gyorsulni, durrog olyan mintha egy henger nem menne, de megy mindegyik. Hibatároló üres. Még terheletlenűl is alig akar felpörögni a motor.

Na ki mit nézne? Hol kezdené?

-Alapjáraton a szonda enyhén dús keveréket mutat.

-CO mérővel mérve kicsit nagyobb az elégetetlen HC is.

-Hidegen - melegen egyformán mutatkozik a jelenség.

-Én speciel hidegindítót szoktam fújkálni, de azzal fuldoklik.

-Az EGR szelet a biztonság kedvéért lezártam tömítéssel, de a jelenség változatlan.

Jogos az aggodalom, de a kompresszió minden hengernél egyforma, nyomásveszteség szintén. Minden henger egyformán megy / nemmegy.

Sziasztok!

Őszintén megmondom, hogy a legelső ilyen Opel-nél ötször ment le, majd kelt fel a nap, mire meglett a hiba.

Igaz, ebbe beletartozik az is, hogy én is levettem a hengerfejet a szelep-gyanú miatt. Potyára.smiley80.gif

A vezérlést már az első nap megnéztem és OK. Nincs átugorva, letörve stb...Egy dologra azonban nem kérdeztetek rár: Élő adatban az előgyújtásra!

Az is jó!!!!! smiley108.gif

Az ötödik napon aztán a sarokba dobtam minden csili-vili műszert, és nekiálltam egyszerű, józan paraszti ésszel gondolkodni.

Mit csinálunk egy primitív, egyszerű Zsigulival, ha ezt a jelenséget produkálja? Ha nem akar felpörögni?

"Stroboszkóppal mért valóságos és az élő adatban szereplő előgyújtásértékek megegyeznek?"

NEM EGYEZNEK MEG !!!!!! Hát ez az!!!!! Utógyújtása volt stroboszkóppal mérve!

De ez sem egyszerű ám! Mert ha eredeti jeléhez nézted, akkor jó volt a gyújtás!

Tanulság: egy mérés nem mérés.Ezért:

Szélső gyertya kivesz, felső holtpont megkeres, feljelöl szíjtárcsára - burkolatra, próba: és láss csodát 10-15 fokos utógyújtás! WAZZE! smiley113.gif

Egy hét és annyi szívás után nem hittem volna, hogy így tudok örülni 15 fokos utógyújtásnak!

Na de mi a gond?

Alsó vez.szíj kerék ékpálya kikopott és elfordult a főtengelyhez képest. De nem a külső, hanem a belső ékpálya, ami a főtengelyhez kapcsolódik, ezért nem láttam egyből (pedig a szíjtárcsát is levettem előtte). Valaki nem húzta meg teljesen a főtengelyanyát és nekiállt vergölődni a kiskerék. Persze ellentételesen húzta a generátor, szervó, klíma...

Kiskerék csere, autó szuper!

Aztán a következő ilyen esetek már nem szívattak meg ám! Azótamár volt három ilyen problémájú autó: hibamegállapítás pikk-pakk.

Ezt az esetet azért írtam ilyen vontatva le, hogy ha még nem találkoztatok ilyennel, akkor véssétek emlékezetetekbe, mert sok időt és pénzt takarítatok meg!"

Eredeti szövegkörnyezete:

http://www.autodiagnosztika.abbcenter.com/?f=7&top=Dignosztikai%20m%FBszerek&lim=380

Még akkor ezt is megnézem, csak az a fura, hogy nekem csak bizonyos ideig csinálja és van, hogy napokig elő sem jön a hiba, ráadásul húz rendesen van benne erő is, csak akkor nem akar menni rendesen, amikor fenn áll a hiba és olyankor az előgyújtásom se jó a műszer szerint, de idővel az is helyreáll.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.