Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hát boltba úgy kértem, hogy c16nc motorba kell. Elővett egyet és azt mondta ez jó bele!!

Gondoltam csak tudja! Nem tudom van-e valami kódja esetleg amivel a gyárit meg lehetne bele venni!?!

EZ a fajta kell a c16nz-be, a c14nz-be meg EZ. Én az 1.4-be c16nz-ét tettem és az szorult.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv! Mi lehet az oka annak, hogy az autómnak magas a CO-ja? Olajat nem eszi, gyertyák, gyertyakábelek, trafó új, gép szerint a lambda is jó, katalizátor nincs széthullva és szépen is jár a motor, semmi gond nincs vele.

Ha jó a lambda érték,akkor csak a kati lehet már koszos. Ki lehet cserélni,vagy lehet kapni Cataclean nevű cuccot 10ropiért vagy festékboltban katepox hígító néven ugyanezt kapod 1800ért kétszer nagyobb kiszerelésben.

Kb. 10literhez öntsd a felét,járd ki belőle,tankolj rá,ha volt korom akkor nem lesz.

Link to comment
Megosztás:

Ha jó a lambda érték,akkor csak a kati lehet már koszos. Ki lehet cserélni,vagy lehet kapni Cataclean nevű cuccot 10ropiért vagy festékboltban katepox hígító néven ugyanezt kapod 1800ért kétszer nagyobb kiszerelésben.

Kb. 10literhez öntsd a felét,járd ki belőle,tankolj rá,ha volt korom akkor nem lesz.

Lehet ilyen baj van akkor. A szerelőm is mondta, hogy elég kormos a belseje, amikor belenézett. De ez a cucc nem árt a motornak/üzemanyagrendszernek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Akadt egy kis gondom az injektorral. Ma leszeretem és kitisztítottam, minden csatlakozót leszedtem áttöröltem kifújtam és az lenne a gondom h mikor ráadom a gyújtást már belő egy jó adag benzint.. mikor indítom akkor is adagolja rendesen a pillangó szelepen áll a benzin. Gyertyákból is csöpög a benzin. Szerintetek mi nem passzol nála? köszönöm elöre is :)

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Igen, ugyan arról van szó. C14NZ motoron pl. helyileg a folytószelepházon találod: kövesd a vastag fekete csövet a légszűrőtől, rámegy egy fekete fedélre, az az alatti fém rész a folytószelepház. Elöl, a motor felőli oldalán látsz rajta egy fekete hengeres dolgot, amibe kábelek mennek, és két csavar rögzíti (ha jól emléxem 20-as torx fejűek) az az alapjárati motor. Az autóval szemben állva a jobb oldalán is van egy fekete dolog kábelekkel, az a folytószeleppoti, azt ne bántsd! Az alapjárati motorról lehúzod a csatit, kiszereled, és benzinben ecsettel, esetleg féktisztítóval lemosod tisztára, de ne feszegesd semerre a rugós részét!

Aztán kipucolod a házát is, amibe belemegy (pl. benzines ronggyal), és összerakod. Ha ezután is produkálja a hibát, akkor valószínűleg csere. Mikor lehúzod a csatit a motorról, nézd meg, nincs-e zöldes színű oxidréteg valamelyik lábán, mert az is okozhat probémát.

Hello.

X16XEL-nél szerinted hogy érdemes kiszerelni az alapjárat szabályozót?

Nagyon bent van, a csavarjai balra állnak, balra tőle az EGR szelep akadályoz, felette a 2 benzincső.

Hello

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X16XEL Astrámnak olyan a hangja, mintha dízeles lenne. Ez a kicsit "szelepes hang", enyhén csattogó. Mint egy dízel autó, nah. Tudom, hogy ebből sok mindent nem lehet megmondani, de volt-e már valakinek ilyen gondja, és vajon mi lehet a megoldás? Hidrotőke csere megoldhatja?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X16XEL Astrámnak olyan a hangja, mintha dízeles lenne. Ez a kicsit "szelepes hang", enyhén csattogó. Mint egy dízel autó, nah. Tudom, hogy ebből sok mindent nem lehet megmondani, de volt-e már valakinek ilyen gondja, és vajon mi lehet a megoldás? Hidrotőke csere megoldhatja?

Először én csak kiszedném őket mosogatni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X16XEL Astrámnak olyan a hangja, mintha dízeles lenne. Ez a kicsit "szelepes hang", enyhén csattogó. Mint egy dízel autó, nah. Tudom, hogy ebből sok mindent nem lehet megmondani, de volt-e már valakinek ilyen gondja, és vajon mi lehet a megoldás? Hidrotőke csere megoldhatja?

Van benne elég olaj? Először ellenőrizd le az olajszintet, ha kell töltsd utána a kellő mennyiséget!

Link to comment
Megosztás:

na most lehet hogy hülyeséget fogok kérdezni, ako bocs

ha minden igaz van az olajszivattyún 1 vissza/szabályzó csapószelep (RELIEF VALVE)

ezzel nem lehet okoskodni, hogy az olajnyomás gyorsabban álljon fel?

vagy ez már csak sima kopás, oszt kész ez van

Szerintem ez alapból nem működik csak akkor ha baj van és túl nagy az olajnyomás dugulás miatt pölö. Egy rugó által nyomott golyó ha jól emlékszem. Annyit lehet vele csinálni hogy kitakarítod, hátha koszos és átereszt.

Link to comment
Megosztás:

Fordulaton is működik, szépen lekorlátoz 4.5barra :)

Szerintem ez alapból nem működik csak akkor ha baj van és túl nagy az olajnyomás dugulás miatt pölö. Egy rugó által nyomott golyó ha jól emlékszem. Annyit lehet vele csinálni hogy kitakarítod, hátha koszos és átereszt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.