Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nem ismerem a sztorit, de ez jelent valami jót nekem is? Pl megismételhető a történet, vagy véletlen/"ismerős" miatt sikerült neki? ;)

Hát pontosan már nem emlékszem a részletekre, de valamiért rossz besorolást kapott úgy rémlik okmányirodában futott egy kört hogy megkapja azt ami tényleg jár neki.

Link to comment
Megosztás:

Hát pontosan már nem emlékszem a részletekre, de valamiért rossz besorolást kapott úgy rémlik okmányirodában futott egy kört hogy megkapja azt ami tényleg jár neki.

Eddig úgy tudtam, ezek szerint rosszul, hogy évjárat alapján határozták meg, de a saját szememmel láttam, hogy van kivétel.

Arról esetleg táblázat valahol fellelhető, hogy melyik motor mit kaphat, vagy mi alapján döntik el?

Szívesen összeakasztom a bajuszt az okmányirodával, ha van valami bizonyíték a kezemben, hogy én is jogosult vagyok rá, de fölöslegesen nem megyek házhoz a pofonért. :)

Link to comment
Megosztás:

C-s motor soha nem kaphat kéket a jelenlegi szabályozás szerint.

A legelső ami kaphat azok az x-es motorok, de automatikusan abból is csak a 96 utániak kapják meg, azok se mindig. Ugyanis akkortól van euro2, amit ugyan a legtöbb c-s motor is tud (még egr nélkül is) de mégsem kapják meg, mert anno nem írták bele hogy euro2nek megfelel, (mivel akkor még nem volt ilyen) és hát "a szabály az szabály". Mindeközben németországban meg a tényleges mért értékeket veszik figyelembe.

(ráadásul kint a legótvarosabb utolsó karbis benzinessel is be lehet menni bárhová, ellenben a dízelek nagyon csúnyán korlátozva vannak.

Szóval ha a c16se-re megkapta a kéket, akkor szépen csendben ujjongjon. (vagy csak történt a háttérben valami változás az értelem felé, de azt kétlem)

Ráadásul mostmár ami nem kap kéket, az automatice feketét kap, mindegy, hogy lambdavezérelt szabályozott katalizátoros injektoros autó, vagy egy ezeréves karbis mindennélküli "vacak".

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, én is így tudtam. Akkor nem piszkálom a dolgot, mert nem vele akartam kiszúrni, csak magamnak is intézni ha lehet. Ezek szerint neki mázlija volt.

Mondjuk az nekem is örök ellentmondás, hogy pl a jó öreg 2t trabi miért azonos kategória egy katalizátoros injektoros kocsival.

Link to comment
Megosztás:

Mert nincs értelme annyi felé bontani a kategóriákat. Ezért is szűnik meg a piros plakett. Mióta van euro-4 meg 5 (aztán majd jön az euro-6), teljesen mindegy, hogy az euro-1 meg az euro-semmi külön van-e. Úgyis mindegyik "környezetszennyező" az újakhoz képest. Szmogriadó meg úgyis csak ritkán van. Máskor meg nem számít...

Link to comment
Megosztás:

Mert nincs értelme annyi felé bontani a kategóriákat. Ezért is szűnik meg a piros plakett. Mióta van euro-4 meg 5 (aztán majd jön az euro-6), teljesen mindegy, hogy az euro-1 meg az euro-semmi külön van-e. Úgyis mindegyik "környezetszennyező" az újakhoz képest. Szmogriadó meg úgyis csak ritkán van. Máskor meg nem számít...

Akkor kettő fele is vehetnék. Zöld meg fekete.

Link to comment
Megosztás:

Urak!

C14NZ-re (szervokormány, nincs légkondi) milyen hosszú hosszbordás szíj menjen?

Hátha valaki nemrég cserélte és még emlékszik vagy látszik a szíjon...

Az attól is függ, hogy 5-, vagy 6-bordás szíj van-e rajta (az 5-bordásnak nincs szíjfeszítője).

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki lamdba szonda. Cseréltem munkatársammal, enyém elkezdett jól fogyasztani, Övé meg zabálni a benzint. Egy vezetékes és valami nagyon silány minőségű az enyém, ami már kókányolva is volt, mert szerintem a vékony egy szál hozzáért a kipufogó csonkhoz és elolvadt két részen a szigetelés. Szóval hétvégére itt a Bosch egy vezetékes.

Esetleg bedőlt katalizátor/dob.

Link to comment
Megosztás:

Reinz átlátszó, vagy a Loctite fekete pasztája?

Reinzosil volt a neve konkrétan, és új parafa tömítéssel, érzéssel lehúzott csavarokkal sokáig bírja. Csak tartsd be a használati útmutatóját, és pucold tisztára a felületeket.

na vas.nap feldombtam az új szelepfedél tömitést

tényelg jó az Reinzosil paszta

eddig még nem "ereszt", pedig a régi tömítés is Reinz volt, szóval a pasztában van vmi.....

mondjuk a régit tömítést már annyira meghúztam, hogy kettévált :omg:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt, nem olyan régen van Opel Astrám, de nagyon szeretem. Van egy alattomos, bosszantó hiba, amit nem tudunk megfejteni sem szerelővel, sem szervízzel, így felétek fordulok, hátha van ötletetek.

Típus: Opel Astra Fcc 1,6

Gyártási év: 1995

Motorkód: X16Sz...

Probléma:

Miután felmelegszik a motor (de csak ezután, hidegen nem csinálja, és alapjáraton sem), gáz adásnál (nagyobb, váltás után), illetve beállt sebességnél (pl.: 90km/h) vagy "erőkifejtésnél" (pl.: 4-esben 50-nel hídra fel) a motor térből csörgő zaj hallatszódik. És most már egyre erősebben.

Vezérműszíj feszítőt cserélték, mert azt hitték, az okozza a gondot, de nem. Ezután azt gondolták, hogy a gyertyákkal van a gond (be volt az egyik kormolódva). De sajnos ez sem hozott sikert, bárt nem ártott a csere. A gyertyák miatt a gyújtásra gondoltak, hogy rosszul kapja a szikrát a motor (bocsi, de csak így tudom megfogalmazni), és most itt tartok.

Most azt mondják, hogy üzemanyag probléma, nem jó benne az anyag (bár azt gondolom, hogy az OMW benzin nem rossz, és néha MAxxmotiont tankolom, bár erre is találtam fórumot, ahol hasonló problémára pnaszkodtak ezzel a benzinnel, bár ez nálam nem tudom mennyire releváns, mert síma benzinnel is csinálja).

Motor diagnosztika nem mutat semmit.

Még ötletként merült fel, hogy esetleg olyan problémája lehet, hogy az előző tulaj az egyik motoralkatrészt túl csiszoltatta, mert azt lehet, hogy megcsináltathassa (az Ég világért ne jut az alkatrésznek eszembe a neve).

Várom az ötleteket.

Köszönöm előre is.

Tibi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt, nem olyan régen van Opel Astrám, de nagyon szeretem. Van egy alattomos, bosszantó hiba, amit nem tudunk megfejteni sem szerelővel, sem szervízzel, így felétek fordulok, hátha van ötletetek.

Típus: Opel Astra Fcc 1,6

Gyártási év: 1995

Motorkód: X16Sz...

Probléma:

Miután felmelegszik a motor (de csak ezután, hidegen nem csinálja, és alapjáraton sem), gáz adásnál (nagyobb, váltás után), illetve beállt sebességnél (pl.: 90km/h) vagy "erőkifejtésnél" (pl.: 4-esben 50-nel hídra fel) a motor térből csörgő zaj hallatszódik. És most már egyre erősebben.

Vezérműszíj feszítőt cserélték, mert azt hitték, az okozza a gondot, de nem. Ezután azt gondolták, hogy a gyertyákkal van a gond (be volt az egyik kormolódva). De sajnos ez sem hozott sikert, bárt nem ártott a csere. A gyertyák miatt a gyújtásra gondoltak, hogy rosszul kapja a szikrát a motor (bocsi, de csak így tudom megfogalmazni), és most itt tartok.

Most azt mondják, hogy üzemanyag probléma, nem jó benne az anyag (bár azt gondolom, hogy az OMW benzin nem rossz, és néha MAxxmotiont tankolom, bár erre is találtam fórumot, ahol hasonló problémára pnaszkodtak ezzel a benzinnel, bár ez nálam nem tudom mennyire releváns, mert síma benzinnel is csinálja).

Motor diagnosztika nem mutat semmit.

Még ötletként merült fel, hogy esetleg olyan problémája lehet, hogy az előző tulaj az egyik motoralkatrészt túl csiszoltatta, mert azt lehet, hogy megcsináltathassa (az Ég világért ne jut az alkatrésznek eszembe a neve).

Várom az ötleteket.

Köszönöm előre is.

Tibi

Nem arra gondolsz hogy túl sokat síkoltak le a hengerfejből?

Egyébként ez a motor már kopogásérzékelős, ami annyit jelent, hogy az elektronika önmagát állítja a benzin minőségéhez (oktánszámához). Ha nagyobb terhelésen elkezd becsörögni,én ennek a hibájára gondolnék. Lehet hogy a kopogásszenzor nem úgy végzi a dolgát ahogy kéne, bár ilyenkor már erősen kéne neki sárgalámpázni, de semmi sem kizárt. Vagy csak pusztán a szabályzó elektronika purcant ki, és nem állít rá rendesen.

De ezek most csak tippek a vak világba, ilyesmit nehéz távgyógyítani. Meg jó lenne konkrétan tudni milyen jellegű a csörgés, és honnan jön.

Esetleg még arra tudok gondolni, hogy a főtengely szíjtárcsán kiverődött a kis reteszelés, ezért elmozdulva fals jelet kap a motorvezérlő, így hiába állít rá, mivel nem jó helyen van a tárcsa, így nem is a megfelelő értékeket produkálja. Érdemes lenne levenni és megnézni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt, nem olyan régen van Opel Astrám, de nagyon szeretem. Van egy alattomos, bosszantó hiba, amit nem tudunk megfejteni sem szerelővel, sem szervízzel, így felétek fordulok, hátha van ötletetek.

Típus: Opel Astra Fcc 1,6

Gyártási év: 1995

Motorkód: X16Sz...

Probléma:

Miután felmelegszik a motor (de csak ezután, hidegen nem csinálja, és alapjáraton sem), gáz adásnál (nagyobb, váltás után), illetve beállt sebességnél (pl.: 90km/h) vagy "erőkifejtésnél" (pl.: 4-esben 50-nel hídra fel) a motor térből csörgő zaj hallatszódik. És most már egyre erősebben.

Vezérműszíj feszítőt cserélték, mert azt hitték, az okozza a gondot, de nem. Ezután azt gondolták, hogy a gyertyákkal van a gond (be volt az egyik kormolódva). De sajnos ez sem hozott sikert, bárt nem ártott a csere. A gyertyák miatt a gyújtásra gondoltak, hogy rosszul kapja a szikrát a motor (bocsi, de csak így tudom megfogalmazni), és most itt tartok.

Most azt mondják, hogy üzemanyag probléma, nem jó benne az anyag (bár azt gondolom, hogy az OMW benzin nem rossz, és néha MAxxmotiont tankolom, bár erre is találtam fórumot, ahol hasonló problémára pnaszkodtak ezzel a benzinnel, bár ez nálam nem tudom mennyire releváns, mert síma benzinnel is csinálja).

Motor diagnosztika nem mutat semmit.

Még ötletként merült fel, hogy esetleg olyan problémája lehet, hogy az előző tulaj az egyik motoralkatrészt túl csiszoltatta, mert azt lehet, hogy megcsináltathassa (az Ég világért ne jut az alkatrésznek eszembe a neve).

Várom az ötleteket.

Köszönöm előre is.

Tibi

hidrotőke szóba került már?

bár az inkább hidegen csinálja ezt

mondjuk jó lenne tudni mit csiszolt meg a régi tulaj

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Véletlenül sem akarok bele okoskodni a nagyok dolgába, de pár hónapja én is panaszkodtam a motor furcsa hangjára/zajára és azt a ragyogó ötletet kaptam itt, hogy cseréljek olajat, mert szar. Igaza volt a tanácsadónak, mert olaj+szűrő csere után "elnémult" az autó, azóta csak szépen durozsol, ahogy kell neki. Nekem is fura volt a dolog, mivel nem sokkal előtte volt olajcsere, hengerfej javítás miatt és mégis ez lett a megoldás.

Csak egy tipp és ellenőrizni sem bonyolult.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.