Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintetek mi lehet a gond ? (C14SE)

Hidrotőkék ,vagy valami más ?

Olajat 400km-el ezelőtt cseréltem előtte enyhébben volt csak hallható.

2-es henger kihagyásra gyanakodva cseréltem gyújtókábelt, aztán gyertyákat kiszedve és elszörnyülködve gyertyákat is.

Húde szörnyű hangja van. :S

Mondjuk így videóról nehéz lenne bármit is mondani.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mi lehet a gond ? (C14SE)

Hidrotőkék ,vagy valami más ?

Olajat 400km-el ezelőtt cseréltem előtte enyhébben volt csak hallható.

2-es henger kihagyásra gyanakodva cseréltem gyújtókábelt, aztán gyertyákat kiszedve és elszörnyülködve gyertyákat is.

Anyám Suzukijánál egyszer ki volt csavarodva a gyújtógyertya... Ilyesmi hangja volt...

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Az alany:

Astra F Caravan 1.6 16V benzin X16XEL 1995 francia gyártmány. 200 ekm.

A hiba:

hidegen nem megy a 2es, 3as (többször is ellenőriztem, hogy ezek nem mennek, de azért amiben teljesen biztos vagyok az az, hogy két henger nem megy, motor rázkódik) henger. Bemelegedve (amikor a vízhőfok mérő kezd mocorogni) beindul a két lustálkodó henger is és megy az autó, mint a kisördög. Semmi panasz, húz, 140-150 meg se kottyan neki. Fogyasztás hosszútávon 6.2 körül. Olaj fogy, de a gyári olajfogyasztást (75ml/100km <-ez egyébként igaz?? a használati utiban olvastam) nem haladja meg. Indulni jól indul. Csak ugye hidegen csak két henger. Melegen mind a négy.

Hibakódok: 44, 41, 47, 71, 15, 35 (kivillogtatással)

Mit tettem eddig:

- Gyertyák cserélve - semmi javulás.

- Hőfok jeladó cserélve - semmi javulás.

- Termosztátot fogok még cserélni, mert hamar nyit (kb 85fok), de annak ide nem sok köze van.

- EGRt leszedtem, kipucoltam. Hajlamos volt nyitott helyzetben megragadni. Most jónak tűnik. - semmi változás

- 2000 kmrel ezelőtt, 2 hónapja került hozzám a gép. Előző tulaj azt mondta a DIS modul új. És tényleg világított a motortérben, szóval tegyük fel, hogy új. A gyújtókábeleket nem tudom újak-e, de pl megcseréltem az 1es és 2es henger kábelét és a hiba maradt a 2es hengernél. Illetve meleg motornál lelocsoltam a DISt meg a gyújtókábeleket vízzel, de nem volt változás (egy autóvillanyos emberke mutatta egyszer, az átütés vizsgálatára), illetve sötétben sem látni villámot :icon1: Jó tudom ezek nem perdöntőek, de no. Meg ha a DIS illetve a kábelek lennének hibásak, melegen is kellene rendetlenkednie, nem? Egyébként ha lehúzom a pipát az éppen nem üzemelő hengerről és húzom kifelé a likból csak úgy szórja a szikrát a vége a test felé.

- Vákuumcsöveket megnéztem, itt-ott javítottam - semmi változás

- ami érdekes, hogy aksisarut levéve (kb 15 percig mindkettő le volt véve) nem felejtette el a hibakódokat. Pedig el kéne. Aksi saruk vissza, nem indít, hanem egyből villogtat és minden hibakód megvan. ööööö????? Pl a 71es azóta van, amióta egyszer lehúztam a szívólevegő hőm szenzort.

- Új észrevételem, hogy ha alapjáraton jár (mindegy hogy hideg, vagy meleg) és gázfröccsöt adok, akkor van egy szisszenő hang a szívótorok környékén. De jobb, ha azt mondom, hogy valahol a motor körül :icon1: A motortérben a gázbowdennel adtam neki a kakaót, így figyeltem fel erre a hangra. Mint amikor kinyitsz egy dobozos sört. A hang a motor felpörgése előtt jön. (Nem pedig utána, tehát nem a turbóm fúj le :D ) Ez normális hang? Vagy ez a két henger (2,3) kaphat egy kis falsot? Ami melegen nem okoz sok bajt, de hidegen elég ahhoz, hogy túl szegény legyen a keverék.

- Szintén pár napja történt, hogy elég meredek utcában orral lefelé parkoltam 2 órát. Utána indít és egy fura zörgő hang jött elő. Csak pár másodpercre. Aztán kis gurulás után megint egy kicsit. Majd 2-3 km városi autókázás után egy piros lámpánál megint, de most nem tűnt el. 1000-1500 f/perc közt volt jelen a hang. Félreálltam, (persze éjszaka volt) lámpával nézegettem a motorteret. A motor menetirány szerinti jobb oldaláról jött a zörej. Hangra azt mondtam volna, hogy lelazult valami burkolat, ami rezonál az említett fordulat tartományban. De semmi ilyen nem látszott. Tovább halad 1-2kmt öregurasan, 1000-1500 as tartományt kerülve. 2-3óra vízszintes parkolás után 70 km haza, szintén öregurasan, pehelykönnyű talpakkal (fejemben a szétszakadó vezérlés víziói, meg hasonlók). Otthon hiba nem jön elő. Azóta sem. Szerintem a lejtőn parkolás okozhatta.

- Lehet az, hogy a hidrotőke elereszti az olajat (a belső rész is), és így hidegen nem megfelelő időpontban nyitnak a szelepek a lustálkodó hengereknél? És kell neki idő, míg megtelnek olajjal és helyreáll a helyzet. Ha lekapom a szelepfedelet, akkor ezt tudom ellenőrizni? A hidrotőke ebből is (16V) kiszedhető a szelepfedél levételével? Vezérműtengelyt ki kell szedni? Ha a hidrotőke tényleg elereszti az olajat, akkor hidegen hézagnak kell kialakulnia a vezértengely bütyke alatt. Ha lekapom a szelepfedelet, és megnézem a hézagokat, akkor az perdöntő. Vagy hidegen a hézag normális?

Bocs a hosszú kérdésért, de már az őrületbe kerget a járgány. Csak úgy lehet vele közlekedni, hogy kimegyek, beindít, otthagy pár percig, majd az első kilométereken döcög :unsure: Jó lenne kiszaladni, bepattanni és süvíteni is.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!....

Üdv, sokat nem tudok hozzászólni ehhez a motorhoz, de a hibakódok nem törvényszerű hogy eltűnnek áramtalanításkor, általában az X-edik(10vagy20) hibamentes indításkor tűnnek el. Ha a hidrotőkével gond van akkor általában csattognak, ami eleninte ahogy melegszik a motor megszűnik, de nem hallottam még annyira rossz tőkéről hogy emiatt ne menjen a henger. Ha leveszed a szelepfedelet akkor még nem tudod felmérni a tőke állapotát szelephézagot sem igen tudsz mérni. Lejtőn parkolás nem tud hibát okozni. Sziszegő hangot elől a szekunderlevegő fúvóka szokta okozni, de azt nem tudom hogy neked van-e.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, sokat nem tudok hozzászólni ehhez a motorhoz, de a hibakódok nem törvényszerű hogy eltűnnek áramtalanításkor, általában az X-edik(10vagy20) hibamentes indításkor tűnnek el. Ha a hidrotőkével gond van akkor általában csattognak, ami eleninte ahogy melegszik a motor megszűnik, de nem hallottam még annyira rossz tőkéről hogy emiatt ne menjen a henger. Ha leveszed a szelepfedelet akkor még nem tudod felmérni a tőke állapotát szelephézagot sem igen tudsz mérni. Lejtőn parkolás nem tud hibát okozni. Sziszegő hangot elől a szekunderlevegő fúvóka szokta okozni, de azt nem tudom hogy neked van-e.

Szek. levegő fúvóka van elől, de a hangot biztos, hogy nem az adja. Köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

C14NZ rángatás Update: a céges sofőr, aki autószerelő és rallye versenyen szervizes, a problémám -ami abból ered, hogy alacsony benzin szintnél néha, ad-hoch jelleggel berángat, megtorpan kigyorsításoknál- vázolására visszakérdezett: "hol is tankolsz? jah, olcsó húsnak híg a leve." Lehet benne vmi?

Link to comment
Megosztás:

C14NZ rángatás Update: a céges sofőr, aki autószerelő és rallye versenyen szervizes, a problémám -ami abból ered, hogy alacsony benzin szintnél néha, ad-hoch jelleggel berángat, megtorpan kigyorsításoknál- vázolására visszakérdezett: "hol is tankolsz? jah, olcsó húsnak híg a leve." Lehet benne vmi?

Szerintem nem...még nem tudtam olyan szar helyen tankolni hogy emiatt bármi gondom lett volna...megnézted már a visszavezető csövet a tankba?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem...még nem tudtam olyan szar helyen tankolni hogy emiatt bármi gondom lett volna...megnézted már a visszavezető csövet a tankba?

még nem jutottam el odáig. Ez a tankon belül van? Ha igen, akkor meg kell várni, amíg kevesebb benzin lesz benne, most majdnem tele van. Ez előtt sokáig nem volt gond, tegnap este csinálta, azt h lefulladt egy lámpától induláskor bő 300 km után, majd hazafelé semmi extra. Ma reggel munkába menet, egy jó fél órás autókázás után épp h megtorpant. Munka után majdnem telespricceltem, megnézem, mikor jelentkezik megint. Az a fura, hogy korábban elég gyakori és komoly jelenségek kísérték ezt, mára már alig fordul elő. Víz, vagy kosz jelenlétére is gyanakodhatok, ami apránként elkopik a cserélt tankból.

Link to comment
Megosztás:

még nem jutottam el odáig. Ez a tankon belül van? Ha igen, akkor meg kell várni, amíg kevesebb benzin lesz benne, most majdnem tele van. Ez előtt sokáig nem volt gond, tegnap este csinálta, azt h lefulladt egy lámpától induláskor bő 300 km után, majd hazafelé semmi extra. Ma reggel munkába menet, egy jó fél órás autókázás után épp h megtorpant. Munka után majdnem telespricceltem, megnézem, mikor jelentkezik megint. Az a fura, hogy korábban elég gyakori és komoly jelenségek kísérték ezt, mára már alig fordul elő. Víz, vagy kosz jelenlétére is gyanakodhatok, ami apránként elkopik a cserélt tankból.

A tankban van és a szintjelzőnél megy be.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Van olyan 4-2-1 leömlő, ami 1,2-re és 1,4-re jó csak, de 1,6-ra nem? Most itt nyilván nem a gyári öntvényekre gondolok, hanem a hajlított csöves leömlőre. Ezeknek nem egyforma a talpa? Ha 1,4 8V-re jó, akkor a 1,6 8V-re is, nem?

Találtam egyet végre, de az eladó azt állítja, hogy 1,2 és 1,4-hez jó csak. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Spzoli írta, hogy a Mattig leömlője ami volt, nem lett volna jó a klímáshoz. Többit tőle kérdezd. :icon1:

Ha 1,4-re jó, akkor jó az 1,6-ra is. Nincs eltérés a hf.-en felfogatásban és az 1,4 blokknak ugyanaz még a GM száma is mint az 1,6-nak. ;) A furata tér el, de kiinduláskor ugyanaz. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Spzoli írta, hogy a Mattig leömlője ami volt, nem lett volna jó a klímáshoz. Többit tőle kérdezd. :icon1:

Ha 1,4-re jó, akkor jó az 1,6-ra is. Nincs eltérés a hf.-en felfogatásban és az 1,4 blokknak ugyanaz még a GM száma is mint az 1,6-nak. ;) A furata tér el, de kiinduláskor ugyanaz. :icon1:

Ezt hogy érted?

Link to comment
Megosztás:

A motorhőfok jeladó tud egy tartományban rosszul működni?

Nem szűnik a melegedés alatti alapjárat-közeli fuldoklás. Kontakthibára gondoltam, de már minden csatlakozót szétszedtem néhányszor, és mégis. Viszont amikor a mutató megmozdul, az alapjárat már kezd beállni, de amikor a gond kezdődik, újra emel rajta egy kicsit 1100 környékére. Aztán párszáz méter után elmúlik, és újra jó minden. Kivéve, leállítom pár percre, amíg nem kellően meleg, akkor indítás után fuldoklik alapjáraton, és fel kell "pumpálni" a fordulatot az induláshoz.

Egyéb tipp hibalehetőségre esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

96-os x14nz motorkódú Astrámból szivárog a hűtővíz. Szerintem a fűtőradiátor ereszt. Ugyanis:

-nincs tócsa az autó alatt

-a víz csak akkor fogy, ha melegre van állítva a fűtéskapcsoló

-enyhe fagyálló ízt érezni, mikor megy a fűtés

-alapos belső ablaktisztítás után 1 hét, és újra párásodik

Vennék hűtőtömítő adalékot, beleönteném, mennék 30km-t bekapcsolt fűtéssel, majd kicserélném a fagyállót (amúgy is ki kell, mert 3 éves és csak -10 fokos :D)

Jó az elképzelésem?

Ja és amiért még ide írtam:

Nem károsodik ettől a cucctól a motor?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

96-os x14nz motorkódú Astrámból szivárog a hűtővíz. Szerintem a fűtőradiátor ereszt. Ugyanis:

-nincs tócsa az autó alatt

-a víz csak akkor fogy, ha melegre van állítva a fűtéskapcsoló

-enyhe fagyálló ízt érezni, mikor megy a fűtés

-alapos belső ablaktisztítás után 1 hét, és újra párásodik

Vennék hűtőtömítő adalékot, beleönteném, mennék 30km-t bekapcsolt fűtéssel, majd kicserélném a fagyállót (amúgy is ki kell, mert 3 éves és csak -10 fokos :D)

Jó az elképzelésem?

Ja és amiért még ide írtam:

Nem károsodik ettől a cucctól a motor?

Jó. De ha többet nem lesz fűtés, ne csodálkozz... :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

Mert elképzelhető, hogy a tömítő cucc eltömíti a radiátorod belsejét is. És nem fog benne keringeni a víz.

Omegánál már jártunk így.

Nem mondom hogy tuti így lesz, de ha igen akkor úgyi radiátorcsere.

Tudtommal úgy működnek ezek a trutyik, hogy ha a fagyállóval keveredve levegő éri, megkeményedik. Mivel az Astra vízköre nyomás alatt van járó motornál, így csak ott kaphat levegőt, ahol tömítetlen (lyukas) a rendszer. Olvastam én is egy két helyen hogy elment a fűtés, de szerintem az csak azért, mert nem megfelelően alkalmazták a folyadékot, zárva volt a fűtéscsap. Illetve évekig benn volt a tömítős fagyálló az autóban. De lehet, hogy rosszul gondolom. Kéne még egy-két tapasztalat.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal úgy működnek ezek a trutyik, hogy ha a fagyállóval keveredve levegő éri, megkeményedik. Mivel az Astra vízköre nyomás alatt van járó motornál, így csak ott kaphat levegőt, ahol tömítetlen (lyukas) a rendszer. Olvastam én is egy két helyen hogy elment a fűtés, de szerintem az csak azért, mert nem megfelelően alkalmazták a folyadékot, zárva volt a fűtéscsap. Illetve évekig benn volt a tömítős fagyálló az autóban. De lehet, hogy rosszul gondolom. Kéne még egy-két tapasztalat.

Megpróbálhatod.

Én még saját autóba nem öntöttem.

Ebbe könnyebb radiátort cserélni mint az Omegában... :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.