Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! Van egy 97'-es 1.6 16V Astrám. Ki akartam olvasni a hibakódokat, de nem sikerült. A 16 csatis csatlakozó van benne, a bal oldali sorban alulról 5-6 lábakra hidalást tettem. Ráadom a gyújtást, de a check lámpa nem villog, csak sötét. Mit teszek rosszul?

Valószínűleg nálad is az van, hogy az autód 97-es ami a faceliftes év volt, illetve ekkor váltottak csatlakozót is, ilyenkor még sok öszvér megoldás volt, és ha minden igaz neked hiába van 16-os csatlakozód az ECU-d még nem Simtec 56.5-ös ezért ez a villogós módszer nem működik, csak diagnosztikai modul.

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg nálad is az van, hogy az autód 97-es ami a faceliftes év volt, illetve ekkor váltottak csatlakozót is, ilyenkor még sok öszvér megoldás volt, és ha minden igaz neked hiába van 16-os csatlakozód az ECU-d még nem Simtec 56.5-ös ezért ez a villogós módszer nem működik, csak diagnosztikai modul.

Köszönöm a választ! Akkor csak a számítógépes kiolvasás működik? Lehet még manapság kábelt kapni hozzá? Ha igen drága mulatság?
Link to comment
Megosztás:

Üdv!Minden vákumcső rendesen vissza lett dugva? A tankszellőztetés is vákummal van megoldva, lehet ott nem stimmel valami.

Megnéztem a vákumcsöveket, helyén van mindegyik. Eközben vettem észre, hogy a befecsi alatt ahol bejön a nafta és a két műanyag cső csatlakozik a fém csövekhez, nna itt az egyik bilincsnél szivárgok kicsit. Próbáltam meghúzni a bilincs csavarját, de nagyon hozzáférhetetlen helyen van. A befecskendező sort felül hogyan tudom leszedni, mert akkor hozzáférnék rendesen? A kis sárga csatlakozókat le tudtam szedegetni, de tovább nem jutottam. A képen nem az én motorom van, de pirossal jelöltem mit akarok leszedni.

opel_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszönöm a segitséget!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!Minden vákumcső rendesen vissza lett dugva? A tankszellőztetés is vákummal van megoldva, lehet ott nem stimmel valami.

Megnéztem a vákumcsöveket, helyén van mindegyik. Eközben vettem észre, hogy a befecsi alatt ahol bejön a nafta és a két műanyag cső csatlakozik a fém csövekhez, nna itt az egyik bilincsnél szivárgok kicsit. Próbáltam meghúzni a bilincs csavarját, de nagyon hozzáférhetetlen helyen van. A befecskendező sort felül hogyan tudom leszedni, mert akkor hozzáférnék rendesen? A kis sárga csatlakozókat le tudtam szedegetni, de tovább nem jutottam. A képen nem az én motorom van, de pirossal jelöltem mit akarok leszedni.

opel_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszönöm a segitséget!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!Minden vákumcső rendesen vissza lett dugva? A tankszellőztetés is vákummal van megoldva, lehet ott nem stimmel valami.

Megnéztem a vákumcsöveket, helyén van mindegyik. Eközben vettem észre, hogy a befecsi alatt ahol bejön a nafta és a két műanyag cső csatlakozik a fém csövekhez, nna itt az egyik bilincsnél szivárgok kicsit. Próbáltam meghúzni a bilincs csavarját, de nagyon hozzáférhetetlen helyen van. A befecskendező sort felül hogyan tudom leszedni, mert akkor hozzáférnék rendesen? A kis sárga csatlakozókat le tudtam szedegetni, de tovább nem jutottam. A képen nem az én motorom van, de pirossal jelöltem mit akarok leszedni.

opel_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszönöm a segitséget!

Link to comment
Megosztás:

Úgy jársz legjobban ha így, szétszedés nélkül meg tudod húzni. ;) Ha még gyárilag van fent a bilincs, akkor pont meg lehet húzni egy megfelelő csavarhúzóval. :icon1:

Még akkor is, ha esetleg el van repedve a cső és ki kell cserélni vagy rövidebbre venni.

Ha le akarod venni a benzinhidat, akkor a két gumicső is össze van fogatva egy bilinccsel és az még hozzá van csavarozva a szívócsőhöz alul.

Aztán az 1. és 2. meg a 3. és 4. befecsi közt van 1-1 csavar (a képen az a rozsdás valami) azokat kell kivenni és kihúzni a befecskendezőket a helyéről.

Ilyenkor kifolyik némi benzin és figyelni is kell rá, mert nyomás alatt van.

Ettől még nem lesz könnyebb meghúzni a bilincset, ezért javaslom az első sort. :D

Link to comment
Megosztás:

Igen, annyira tekertem hogy a legközelebb jusson a mutató a jelhez, ami úgy 3-miliméter volt . Egyszer elment így 63 ezer kilómétert, aztán cseréltem azóta a másikban megint van talán 10-15 ezer. Persze attól hogy nekem így volt és nem szakadt el , még ez nem jó, nem véletlenül van megadva hova kell állítani a feszítőt. Csak egyszerűen nem tudtam közelebb állítani, nem volt más lehetőség, szóval azt senkitől ná várd, hogy rábólintson, hogy oké, legyen így és tuti nem lesz semmi baj, ez mint az autószerelés általában saját döntés.

Jogos, de ha minden stimmel és még sincs jelen akkor valaki hazudik...

Mindenesetre ki lett maxolva a vízpumpa, a feszítő most olyan 5mm-re van a jeltől (ha felnyomom és elengedem akkor 3mm), de szíj azért elég feszes. Reménykedünk hogy nem lesz vele gond, ennyit tudtunk tenni. :pinch:

Elindítottam, nézegettük, jónak tűnik, bár például 2100-as fordulat környékén olyan centit beleng a szíj a főtengely és a vezérműtengely között. Valószínűleg természetes, és szerintem a szíj feszességével is kapcsolatban van.

Valaki megtudná nézni hogy neki is van-e ilyen belengése valamilyen fordulatszámtartományban?

Módosítva : petiww
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyat tapasztaltam tegnap az autóval (hosszabb utra mentem vele) hogy pl megyek 90 100km/h sebességgel ötödikben, ha leveszem a gázról a lábam az autó el kezd rángatni, ezt tapasztalom negyedikbe harmadikban is. Tehát azt várom, hogy motorfékezzen egy adott szituációban eközben ugy rángat, hogy kuplungot kell nyomjak. Lehet összefüggésben van: mikor váltok felfelé szinte az összes fokozatban lehet hallani (kihuzás közben) fémes zajt, mint mikor egy darab lemez nincs lerögzítve és berezonál. A váltófelöl hallom a zajt, de nem vagyok benne biztos, hogy onnan jön. Én váltótartóbakra vagy motortartóbakra gondoltam, de tegnap este ránéztem, nem látom hogy fel lenne szakadva. Valakinek valami tip?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyat tapasztaltam tegnap az autóval (hosszabb utra mentem vele) hogy pl megyek 90 100km/h sebességgel ötödikben, ha leveszem a gázról a lábam az autó el kezd rángatni, ezt tapasztalom negyedikbe harmadikban is. Tehát azt várom, hogy motorfékezzen egy adott szituációban eközben ugy rángat, hogy kuplungot kell nyomjak. Lehet összefüggésben van: mikor váltok felfelé szinte az összes fokozatban lehet hallani (kihuzás közben) fémes zajt, mint mikor egy darab lemez nincs lerögzítve és berezonál. A váltófelöl hallom a zajt, de nem vagyok benne biztos, hogy onnan jön. Én váltótartóbakra vagy motortartóbakra gondoltam, de tegnap este ránéztem, nem látom hogy fel lenne szakadva. Valakinek valami tip?

Milyen motor? Rezonállás lehet a hővédő pajzs is a leömlőnél, ha van.

Link to comment
Megosztás:

1.4 8-szelepes benzines, arra én is gondoltam le is vettem de ugyan az a jelenség

Hát ha mechanikus a hiba akkor okozhatja a kuplungszerkezet-tárcsa hibája. ha ablakos a váltód, szedd le az ablakot és nézz be hátha látsz valamit, bár szerintem nem sokat látni onnan. Az útjeladó felel azért hogy motorfék üzemben a fordulatszám magas maradjon, de annak a hibája inkább motorleállást , kuplung kinyomásakor lefulladást szokott okozni, nem rángatást.

Link to comment
Megosztás:

Vezérműszíjat cseréltem az autón, ahhoz hogy a főtengelyen levő ékszíjtárcsát fel tudjam lazítani a váltó alján levő két kis deklit levettem, hogy egy csavarhúzóval megtámasszam a lenkerék fogaskerekét ne forogjon el a motor. Ahogy levettem a két deklit kiesett egy lemezdarab, és nekem olyan mint ha a szerkezetből lenne kitörve, több mint valószínű hogy a kuplungszerkezet a ludas és nem könnyű a kuplungot benyomni.

Szokott olyat csinálni, be érek egy kereszteződésbe és le áll, vagy majdnem le és utána nehezen visszajön az alapjárat, ezek szerint az útjeladóval is gondok lehetnek. Hol található ez a jeladó? elég tisztítani, vagy csak cserélni lehet?

Link to comment
Megosztás:

Vezérműszíjat cseréltem az autón, ahhoz hogy a főtengelyen levő ékszíjtárcsát fel tudjam lazítani a váltó alján levő két kis deklit levettem, hogy egy csavarhúzóval megtámasszam a lenkerék fogaskerekét ne forogjon el a motor. Ahogy levettem a két deklit kiesett egy lemezdarab, és nekem olyan mint ha a szerkezetből lenne kitörve, több mint valószínű hogy a kuplungszerkezet a ludas és nem könnyű a kuplungot benyomni.

Szokott olyat csinálni, be érek egy kereszteződésbe és le áll, vagy majdnem le és utána nehezen visszajön az alapjárat, ezek szerint az útjeladóval is gondok lehetnek. Hol található ez a jeladó? elég tisztítani, vagy csak cserélni lehet?

Az útjeladót, a műszeregység hátuljában találod, és lehet úgy ellenőrizni a működését, hogy menet közben ( lehetőleg az anyósoldalról valaki) lenyomod egyszerre a kijelző két gombját úgy 5 másodpercre, és kíírja a pillanatnyi sebességet 53Km/h-ig. De elméletileg van saját hibakódja is, bár nem törvényszerű hogy sárga lámpázik ha rossz. Tisztítani tudtommal nem lehet.

1428533-20140416-bw8SUG.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az útjeladót, a műszeregység hátuljában találod, és lehet úgy ellenőrizni a működését, hogy menet közben ( lehetőleg az anyósoldalról valaki) lenyomod egyszerre a kijelző két gombját úgy 5 másodpercre, és kíírja a pillanatnyi sebességet 53Km/h-ig. De elméletileg van saját hibakódja is, bár nem törvényszerű hogy sárga lámpázik ha rossz. Tisztítani tudtommal nem lehet.

1428533-20140416-bw8SUG.jpg

Elöször is köszi a segitséget, nagyon rendes vagy!!!

Nem világos nekem ez az egész, azt írod, hogy menetközben nyomja le valaki a kijelzö két gombját és ki írja a pillanatnyi sebességet, de nekem nincsen fedélzeti komputer, vagy összekeverek valamit. Annyi változás történt a mai napon,hogy tettem bele km-óra spírált, mert el volt szakadva és nem müködött, azóta,hogy benne van (igaz nem sokat mentem vele) nem állt le ugy ahogy szokott lehet hozzá valami köze?

Link to comment
Megosztás:

Elöször is köszi a segitséget, nagyon rendes vagy!!!

Nem világos nekem ez az egész, azt írod, hogy menetközben nyomja le valaki a kijelzö két gombját és ki írja a pillanatnyi sebességet, de nekem nincsen fedélzeti komputer, vagy összekeverek valamit. Annyi változás történt a mai napon,hogy tettem bele km-óra spírált, mert el volt szakadva és nem müködött, azóta,hogy benne van (igaz nem sokat mentem vele) nem állt le ugy ahogy szokott lehet hozzá valami köze?

Nem kell hozzá fedélzeti, elég a dátum-óra kijelző is. De igazából már meg is oldottad a problémát, mert ezt a jeladót a kilóméter óra spirál hajtja, szóval valószinűleg ezért nem működött. :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nos, kis faragással megoldódott a jelre rakhatatlan feszítő esete... Ki lett hajtva a feszítő lemezkéje ami beakad gyárilag, el lett fordítva úgy kb 20-30 fokkal a gyári helyéhez képest a feszítő, rá lett hegesztve egy másik fül, és máris jelre lehet rakni tökéletesen. Persze, ha azt vesszük kókányolás, de így legalább megfeszíti a szíjat előírásnak megfelelően. Reméljük a következő négy évben nem lesz vele gond. :icon1:

Már csak a kasznit kéne rendbe rakni, kár hogy "nincs" karosszériás a családban :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Nos, kis faragással megoldódott a jelre rakhatatlan feszítő esete... Ki lett hajtva a feszítő lemezkéje ami beakad gyárilag, el lett fordítva úgy kb 20-30 fokkal a gyári helyéhez képest a feszítő, rá lett hegesztve egy másik fül, és máris jelre lehet rakni tökéletesen. Persze, ha azt vesszük kókányolás, de így legalább megfeszíti a szíjat előírásnak megfelelően. Reméljük a következő négy évben nem lesz vele gond. :icon1:

Már csak a kasznit kéne rendbe rakni, kár hogy "nincs" karosszériás a családban :smartass:

Ha ezt a problámát meg tudtad oldani, akkor a karosszériázás sem okozhat gondot. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki hogy kisblokkban hol mennek pontosan az olajjáratok?

Hova lehetne a motor megbontása nélkül (hogy le kéne venni a hengerfejet) befúrni egy olajnyomás érzékelőt? Valahova a gyújtáselosztó környékére, ahol a legmesszebb van az olajpumpától.

Ha jól emlékszem a gyujtáselosztó alatt ami megy vastag olajjárat az már visszafolyó ág. Ott csorog vissza a hengerfejből az olaj a karterba. Na és ha a gyári gomba helyére tennéd?

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki hogy kisblokkban hol mennek pontosan az olajjáratok?

Hova lehetne a motor megbontása nélkül (hogy le kéne venni a hengerfejet) befúrni egy olajnyomás érzékelőt? Valahova a gyújtáselosztó környékére, ahol a legmesszebb van az olajpumpától.

lehet venni olyan közdarabot az olajszűrő alá amiben van 2 menet pl olajhőtűnek vagy érzékelőnek, egy olyan alu gyürű

na megtaláltam:

http://www.ebay.com/itm/Oil-Temp-Pressure-Gauge-Sensor-adaptor-Sandwich-Plate-Blue-/171303110456?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item27e2760738&vxp=mtr

ilyet láttam astrára is

Módosítva : stirlitz
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A vezérléscserét olvasgattam itt: http://www.opelforum.hu/topic/1750-vezerles-csere/?p=481119

A leírás nagyon jó, de a képek nem működnek, legalább is nálam. Valaki tudná nekem képekkel szemléltetni a csere menetét?

Üdv,

Zoli

Rövidített verzió:

Főtengely szíjtárcsa jele, és ahova passzolni kell, itt a feszítő ki van támasztva:

1430234-20140418-lszcL1.jpg

Ez meg feszítő már jelen miután a vízpumpa forgatásával beállítottuk az előfeszítést:

1430235-20140418-BLe86Q.jpg

A vezérműtengely szijtárcsáról most nem találok képet, de az annyira egyértelmű lesz ahogy forgatod körbe hogy mikor ér jelre, hogy látni fogod. Ugye pont ekkor lesz az alsó tárcsa is jelen. Ha nem volt még bontva a vezérlés akkor légkulcs ajánlott az alsó csavar kiszedéséhez. Fent is jobb ezzel, de ott be lehet támasztani egy csavarhúzót a tárcsán keresztől az alsó burkolat csavarjához.

Link to comment
Megosztás:

Rövidített verzió:

Főtengely szíjtárcsa jele, és ahova passzolni kell, itt a feszítő ki van támasztva:

Ez meg feszítő már jelen miután a vízpumpa forgatásával beállítottuk az előfeszítést:

A vezérműtengely szijtárcsáról most nem találok képet, de az annyira egyértelmű lesz ahogy forgatod körbe hogy mikor ér jelre, hogy látni fogod. Ugye pont ekkor lesz az alsó tárcsa is jelen. Ha nem volt még bontva a vezérlés akkor légkulcs ajánlott az alsó csavar kiszedéséhez. Fent is jobb ezzel, de ott be lehet támasztani egy csavarhúzót a tárcsán keresztől az alsó burkolat csavarjához.

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A szerelőm véletlenül letört egy darabot a főtengelyszimering házból és vissza lett heggesztve. Szerintetek jó lesz igy? Már úgy értem, hogy ennek nincs semmiféle "teherhordó" szerepe, vagy hasonló, csak az olajkifolyás miatti szimeringet rögzíti?

Szimering_h_z-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szimering_h_z-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A szerelőm véletlenül letört egy darabot a főtengelyszimering házból és vissza lett heggesztve. Szerintetek jó lesz igy? Már úgy értem, hogy ennek nincs semmiféle "teherhordó" szerepe, vagy hasonló, csak az olajkifolyás miatti szimeringet rögzíti?

Gondolom vezérműtengelyt akartál írni. Sztem jó, ha nem ereszt sehol.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.