Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szivattyú is, meg a unixos olaj...

Az olajos fórumban nem írtak rosszat erről az olajról :-( . A csörgést meg már 1-2 kilométer után hallom, nem is kell hozzá forró motor, és akkor még az olajnyomás is rendben van.Gondolom a hirdotőkék sem működnek rendesen, ha nincs megfelelő olajnyomás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az olajos fórumban nem írtak rosszat erről az olajról :-( . A csörgést meg már 1-2 kilométer után hallom, nem is kell hozzá forró motor, és akkor még az olajnyomás is rendben van.Gondolom a hirdotőkék sem működnek rendesen, ha nincs megfelelő olajnyomás.

Megnézheted a nyomásszabályzót is (ha le van engedve az olaj) hátha visszenged, valami kosz odakerült és kitámaszt.

Link to comment
Megosztás:

Csörgés? Hidrotöke inkább csattog, nem csörög.

Nagy különbség van csörgés csattogás csilingelés között. :)

Melyik van neked 1500-2000 között?

Sziasztok!

Kopott olajszivattyú okozhatja, hogy így a meleg megérkeztével 1500-2000 között csörög a motor? Valamint városban , mikor közeleg a mutató a 100-ashoz, akkor alapjáraton, elkezd pislákolni az olajnyomásjelző lámpa. Olaj friss van benne, Unix-os 10W-40-es Meisterteile.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott volt, egy C14SE motor, ami időközönként leállt, és nehezen índúlt újra. Rengeteg mindent kicseréltem rajta, gyertyát, gyertyakábelt, főtengely jeladót, gyújtótrafót, stb. Aztán most kapott egy C20XE motort ami ugyan ezt produkálja, pedig semmi sem marad meg ami a C14SE cuccaiból. Egy pár km-ert meg tudtam tenni a C20XE motorral, de 120km/h-nál többel nem tudtam menni. Azóta nem indúl a motor. Arra rájöttem, hogy nem kap az AC pumpa áramot, gyújtásra és indítózásra sem.

Valakinek valami, jó ötlete van?

Nagyon köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott volt, egy C14SE motor, ami időközönként leállt, és nehezen índúlt újra. Rengeteg mindent kicseréltem rajta, gyertyát, gyertyakábelt, főtengely jeladót, gyújtótrafót, stb. Aztán most kapott egy C20XE motort ami ugyan ezt produkálja, pedig semmi sem marad meg ami a C14SE cuccaiból. Egy pár km-ert meg tudtam tenni a C20XE motorral, de 120km/h-nál többel nem tudtam menni. Azóta nem indúl a motor. Arra rájöttem, hogy nem kap az AC pumpa áramot, gyújtásra és indítózásra sem.

Valakinek valami, jó ötlete van?

Nagyon köszönöm előre is!

reléje kap?a reléböl kijön a fesz.?

Link to comment
Megosztás:

reléje kap?a reléböl kijön a fesz.?

Általában az indításgátlók, riasztók is itt szakítják meg a pumpa tápját. Nekem egyszer "eltűnt" a fesz mire átért a relétől a másik oldalra, nem is kerestük a hibát a Karcsival, elvágtuk mindegyik oldalon a szálat és húztunk neki egy új kábelt. Azóta kivettem belőle a risztót, de még nem bogarásztam ki, hogy tényleg ez volt-e a hiba oka.

Link to comment
Megosztás:

Általában az indításgátlók, riasztók is itt szakítják meg a pumpa tápját. Nekem egyszer "eltűnt" a fesz mire átért a relétől a másik oldalra, nem is kerestük a hibát a Karcsival, elvágtuk mindegyik oldalon a szálat és húztunk neki egy új kábelt. Azóta kivettem belőle a risztót, de még nem bogarásztam ki, hogy tényleg ez volt-e a hiba oka.

úgy értettem ezt, hogy esetleg a relé döglött e meg.odáig megy e a feszültség, és onnan tovább is megvan e.

a riasztót egyszer kivettem Én is, utána n indult a verda úgyhogy visszatettem, elfér az ott... :-)nem volt kedv bohóckodni vele, bontogatni, leresg€lni ki van kapcsolva azt kész

Link to comment
Megosztás:

úgy értettem ezt, hogy esetleg a relé döglött e meg.odáig megy e a feszültség, és onnan tovább is megvan e.

a riasztót egyszer kivettem Én is, utána n indult a verda úgyhogy visszatettem, elfér az ott... :-)nem volt kedv bohóckodni vele, bontogatni, leresg€lni ki van kapcsolva azt kész

Volt olyan nekem is hogy elkérte egy fórumtárs az autót aztán hívott hogy nem indul. Mondtam hagyja ahol van, betekertem érte, 5 perc alatt meglett a bűnös, az AC-relé. Beraktam a tartalékot aztán a cangát a csomagtartóba és gó haza. De érdekes, hogy itthon tesztelgetve kapcsola relé, de az autóban mégsem működött. Átt kell hidalni a relé helyén a 30-87-et aztán ha megy a pumpa akkor valszeg a relé rossz. Én kivettem a riasztót a motortérben is zavart, meg így is zsúfoltság van kábelügyileg a műszerfalban, és lett egy csomó vezetékem.

Link to comment
Megosztás:

Volt olyan nekem is hogy elkérte egy fórumtárs az autót aztán hívott hogy nem indul. Mondtam hagyja ahol van, betekertem érte, 5 perc alatt meglett a bűnös, az AC-relé. Beraktam a tartalékot aztán a cangát a csomagtartóba és gó haza. De érdekes, hogy itthon tesztelgetve kapcsola relé, de az autóban mégsem működött. Átt kell hidalni a relé helyén a 30-87-et aztán ha megy a pumpa akkor valszeg a relé rossz. Én kivettem a riasztót a motortérben is zavart, meg így is zsúfoltság van kábelügyileg a műszerfalban, és lett egy csomó vezetékem.

Nekem egy rejtett indításgátló kapcsoló okozott ilyet, pár km után fokozatosan lassult az autó, kigyulladt a check engine, és leállt a motor. A kapcsoló nem bírta az AC-pumpa áramát (mert természetesen nem a relé működtető szálát szakították meg vele, hanem a pumpára menő vezetéket), és gondolom ahogy melegedett, az egyre nagyobb átmeneti ellenállás miatt a pumpa egyre lassabban ment. Kivillogtatva a lambda túl szegény üzemanyagra panaszkodott.

Link to comment
Megosztás:

A riasztó nincs rákötve az üzemanyagrendszerre, és nincs benne semmilyen indításgátló. A relé csatijánál, melyik két szálon kell kimérni a feszkót?

A piroson (30-as ) van az állandó 12Volt.

A fekete (86-os) jön a motorvezérlőtől innen kapja a jelet.

A barna (85-ös) van letestelve.

A piros-kék (87) megy a biztosítékon keresztül a pumpához, aminek a másik lába állandó testen van. Tehát a 30-85-ön kell mérned 12Voltot gyujtás nélkül is.

Ezért ha összekötöd a 30-87-es lábakat direkt tápot adsz a pumpának, kihagyva a relét.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A piroson (30-as ) van az állandó 12Volt.

A fekete (86-os) jön a motorvezérlőtől innen kapja a jelet.

A barna (85-ös) van letestelve.

A piros-kék (87) megy a biztosítékon keresztül a pumpához, aminek a másik lába állandó testen van. Tehát a 30-85-ön kell mérned 12Voltot gyujtás nélkül is.

Ezért ha összekötöd a 30-87-es lábakat direkt tápot adsz a pumpának, kihagyva a relét.

Nagyon köszi ;)

Link to comment
Megosztás:

A piroson (30-as ) van az állandó 12Volt.

A fekete (86-os) jön a motorvezérlőtől innen kapja a jelet.

A barna (85-ös) van letestelve.

A piros-kék (87) megy a biztosítékon keresztül a pumpához, aminek a másik lába állandó testen van. Tehát a 30-85-ön kell mérned 12Voltot gyujtás nélkül is.

Ezért ha összekötöd a 30-87-es lábakat direkt tápot adsz a pumpának, kihagyva a relét.

Nekem egy kicsit több szám van rajta.

86

30

85

87b

87

85b

Igazából nekem az a két szál kéne amin gyújtáson tudok 12V mérni, az állandót azt megtaláltam.

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy kicsit több szám van rajta.

86

30

85

87b

87

85b

Igazából nekem az a két szál kéne amin gyújtáson tudok 12V mérni, az állandót azt megtaláltam.

Szerintem nincs itt olyan hogy csak gyujtáson van benne táp, mert a relénél mindíg van a 30-on a motorvezérlőtől meg csak akkor jön ha indítod a motort, illetve központísnál előtte pár másodpercig amíg felmegy a nyomás. De megnézem a rajzokat délután, bár ezzel a 87b -vel és a 85b vel még nem találkoztam, igaz nem si kerestem őket. De majd délután, most alszom. :)

Link to comment
Megosztás:

A haldokló akkumlátornak lehet olyan előjele, hogy indításnál nem úgy indul, hogy teker 1-2-3-at és "beröffen" a motor, hanem úgy indul, mintha fulladni akarna?

A másik pedig, az hogy kipufogó durrogást okozhatja koszos alapjárati motor, vagy az hogy enyhén lyukas a kipufogó(a hátsó kipuff előtt a felfogatásnál a cső kormos, és csöpög belőle a kondenz víz, valamint a hátsó kipuff hátul szintén kormol, gondolom már van rajta egy tűhegynyi lyuk mert akárhogy néztem észrevehető lyukat nem találtam.)

Az alapjárat enyhén ingadozik, kb 50-100 Rpm-et. Megpróbáltam leszedni az alapjárati motort, kitekertem a két csavart, lehúztam a csatlakozót, de meg sem moccant. Hogyan lehetne jobb belátásra bírni?

Link to comment
Megosztás:

A haldokló akkumlátornak lehet olyan előjele, hogy indításnál nem úgy indul, hogy teker 1-2-3-at és "beröffen" a motor, hanem úgy indul, mintha fulladni akarna?

A másik pedig, az hogy kipufogó durrogást okozhatja koszos alapjárati motor, vagy az hogy enyhén lyukas a kipufogó(a hátsó kipuff előtt a felfogatásnál a cső kormos, és csöpög belőle a kondenz víz, valamint a hátsó kipuff hátul szintén kormol, gondolom már van rajta egy tűhegynyi lyuk mert akárhogy néztem észrevehető lyukat nem találtam.)

Az alapjárat enyhén ingadozik, kb 50-100 Rpm-et. Megpróbáltam leszedni az alapjárati motort, kitekertem a két csavart, lehúztam a csatlakozót, de meg sem moccant. Hogyan lehetne jobb belátásra bírni?

Rá kell mérni multiméterrel indításkor , nem tudom pontosan mennyit eshet vissza a feszültség, írd meg majd valaki megmondja jó-e az érték.

Meg kell kocogatni az alapjárati motort oldalról aztán majd szépen kifordul. Takarítsd ki , a fészkét is, aztán majd kiderül megszűnik-e a durrogás, de szerintem nem ettől van, és nem is a kipufogótól. De ha kitakarítod kiderül, addíg kár találgatni. Az alapjárati alatt van egy gyűrű azt nem illik elveszteni, és a kúpot nem szabad csavargatni-feszegetni. Hibakiolvasási üzemmódban csak gyujtáson meg tudod nézni hogy akadásmentesen mozog-e.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem nincs itt olyan hogy csak gyujtáson van benne táp, mert a relénél mindíg van a 30-on a motorvezérlőtől meg csak akkor jön ha indítod a motort, illetve központísnál előtte pár másodpercig amíg felmegy a nyomás. De megnézem a rajzokat délután, bár ezzel a 87b -vel és a 85b vel még nem találkoztam, igaz nem si kerestem őket. De majd délután, most alszom. :)

Okés ;)

Link to comment
Megosztás:

Okés ;)

Ahol 6 lába van a relének meg olyat találtam hogy:

30-86-jön az állandó tápról.

85-megy a motorvezérlőbe

87-megy légtömegmérőhöz, meg valami mágnesszelephez...

85B-megy a motorvezérlőbe

87B-benzinpumpához, lambda szonda fűtés

Azt nem tudom ez milyen motortípuhoz van mondjuk.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Van egy X16XEL Astra F Classicom, amin a mai nap hidrotőkét cseréltek. Megvettem hozzá az INA gyártmányút, de sajna most is szól, azaz csattog az egyik.

Előzmény: Télig nem volt baj, nem csattogott, semmi gond nem volt. Azonban a hengerfej tömítés sajna elfogyott a 4-es hengernél, megette a vizet és az olajat is. Szétszed, meggyűrűz, hajtókar csapágyak kicserél, szelepszár szimeringek, vezérmű tengely szimeringek, tömítések kicserélve. A csattogás a szétszedés, azaz az összerakás után jött. Megelégeltem, megvettem az új tőkéket, de mint már írtam, ca 15 km után is szól az egyik, ráadásul sokkal hangosabban, mint az előtt. Az olajat szintén lecseréltük.

Ötlet, hogy mit kéne tenni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.