Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Eltaláltad. :D

Utóbbi. Vettem egy xe-t a vectrába, ezt meg adták köré. De mivel ki van kasznizva, futómű, stb minden ######a rajta, és megvan a gyári motorja is, így vissza lesz építve Róóóóbinak.

na részleteket, pontosan mit is szereztél? és mit is csinálsz vele

C20XE? azé arra a röfre kíváncsi lennék mikor elkapja ennyi időután

Link to comment
Megosztás:

na részleteket, pontosan mit is szereztél? és mit is csinálsz vele

C20XE? azé arra a röfre kíváncsi lennék mikor elkapja ennyi időután

Róóóbi talált egy hirdetést kadettklubbon, aztán engem meg elkapott a gépszíj.

14NV kadett c20xe-vel. A srác magának kezdte építeni, ő bontotta az xe-t egy caliból, meg építette be. Így használta két-két és fél évig az autót. Hétvégén megnéztem, a motor mechanikusan jónak tűnik, nem füstöl, nem szaglik, szépen indul, nem zörög, ha meg elektromosan mégis van valami baja, azt már nem olyan költséges javítani. A kasznit meg körbenyálaztam, tényleg ki van hegesztve rajta minden, erősített küszöbök, gsi futómű, nagyfékek, stb.

De most megint mit kezdek egy komplett autóval, aminek nagy része nem is passzol a vecihez, na meg akkor szenvedés a papírokkal, így hát felvetettem Róóóbinak, hogy mi van, ha neki meg összerakjuk a kadétot, mert megvan a gyári cumó hozzá, meg adok neki rá féket körbe stb, mert az ő astrája szegény meg annyira oxidos, hogy múltkor egy nyúl kiharapott egy darabot a küszöbből.

Szóval most az lesz a project, hogy az autó vagy levizsgázik így, ahogy van, és akkor utána hazajön, motor ki, gyári be, stb, vagy útvonalengedélyezünk, aztán ha kész akkor megy vizsgára.

Viszont a gyári motorja nem volt átforgatva/beindítva mióta ki lett szedve, viszont le van dugózva stb, hogy ne menjen bele a pára meg a por. Tehát elvileg működnie kéne. Majd csinálunk videót.

Én azt terveztem, hogy lekapjuk a tetejét, fellocsoljuk olajjal, meg kivesszük a gyertyákat, és oda is spriccelünk valamit, (meg belenézünk endoszkóppal) aztán kézzel forgatás, majd pedig önindítóval, hogy felépüljön az olajnyomás is. Aztán utána próbálunk indítani. Na meg persze kap egy új vezérlést is.

Szóval kadettből xe ki, nv be, enyémből se ki, xe be, bátyáméből sz ki, se be. :)

Plusz a fékekkel is lesz némi cserebere.

Link to comment
Megosztás:

Róóóbi talált egy hirdetést kadettklubbon, aztán engem meg elkapott a gépszíj.

14NV kadett c20xe-vel. A srác magának kezdte építeni, ő bontotta az xe-t egy caliból, meg építette be. Így használta két-két és fél évig az autót. Hétvégén megnéztem, a motor mechanikusan jónak tűnik, nem füstöl, nem szaglik, szépen indul, nem zörög, ha meg elektromosan mégis van valami baja, azt már nem olyan költséges javítani. A kasznit meg körbenyálaztam, tényleg ki van hegesztve rajta minden, erősített küszöbök, gsi futómű, nagyfékek, stb.

De most megint mit kezdek egy komplett autóval, aminek nagy része nem is passzol a vecihez, na meg akkor szenvedés a papírokkal, így hát felvetettem Róóóbinak, hogy mi van, ha neki meg összerakjuk a kadétot, mert megvan a gyári cumó hozzá, meg adok neki rá féket körbe stb, mert az ő astrája szegény meg annyira oxidos, hogy múltkor egy nyúl kiharapott egy darabot a küszöbből.

Szóval most az lesz a project, hogy az autó vagy levizsgázik így, ahogy van, és akkor utána hazajön, motor ki, gyári be, stb, vagy útvonalengedélyezünk, aztán ha kész akkor megy vizsgára.

Viszont a gyári motorja nem volt átforgatva/beindítva mióta ki lett szedve, viszont le van dugózva stb, hogy ne menjen bele a pára meg a por. Tehát elvileg működnie kéne. Majd csinálunk videót.

Én azt terveztem, hogy lekapjuk a tetejét, fellocsoljuk olajjal, meg kivesszük a gyertyákat, és oda is spriccelünk valamit, (meg belenézünk endoszkóppal) aztán kézzel forgatás, majd pedig önindítóval, hogy felépüljön az olajnyomás is. Aztán utána próbálunk indítani. Na meg persze kap egy új vezérlést is.

Szóval kadettből xe ki, nv be, enyémből se ki, xe be, bátyáméből sz ki, se be. :)

Plusz a fékekkel is lesz némi cserebere.

remélem a végén nem "se ki se be" lesz :-)

melósan hangzik

Link to comment
Megosztás:

x16xel... Érdekes dolog, mindenki panaszkodik bejön a hideg nem indul az autó, na ez nekem fordítva van. :) Nyáron, tavasszal, ősszel, 15 fok felett 3-4at teker indítózáskor, majd elkapja, s olyan mint ha darabos a benzin, majd hirtelen felpörgeti és visszaáll emelt alapjáratra. Megnéztem a benzinnyomást, a benzin nem folyik vissza, s ezt csak hosszabb állás után csinálja, utána bármikor pöcc röff indul.

De ha 10 fok alatt van a hőmérséklet, akkor semmi gond, teker 2-3-at és pöcc röff indul a verda, gyönyörű alapjárat, semmi gond... Valamiért a hőmérsékletnek köze van. A következőkre gondolok:

- külső hőmérséklet jeladó / vagy jeladó kábele.

- víz jeladó az ecunak / vagy jeladó kábele.

Valakinek van ötlete?

Link to comment
Megosztás:

x16xel... Érdekes dolog, mindenki panaszkodik bejön a hideg nem indul az autó, na ez nekem fordítva van. :) Nyáron, tavasszal, ősszel, 15 fok felett 3-4at teker indítózáskor, majd elkapja, s olyan mint ha darabos a benzin, majd hirtelen felpörgeti és visszaáll emelt alapjáratra. Megnéztem a benzinnyomást, a benzin nem folyik vissza, s ezt csak hosszabb állás után csinálja, utána bármikor pöcc röff indul.

De ha 10 fok alatt van a hőmérséklet, akkor semmi gond, teker 2-3-at és pöcc röff indul a verda, gyönyörű alapjárat, semmi gond... Valamiért a hőmérsékletnek köze van. A következőkre gondolok:

- külső hőmérséklet jeladó / vagy jeladó kábele.

- víz jeladó az ecunak / vagy jeladó kábele.

Valakinek van ötlete?

A külső hömérséklet jeladó csak a középkijelzőnek küldi a jelet, a másodikat figyeli a motorvezérlő ami a vízkörbe van betekerve és kétvezetékes. De úgy általában bármelyik gyujtás elektronika tud hidegen vagy éppen melegen szórakozni. Nekem például hidegen nem működött a gyujtásmodulom, de ha már elindult nem volt gond vele, Brezsónak meg pont melegen volt vele gond.

Link to comment
Megosztás:

Ez így jól hangzik, azért ha nincs baja az sz-nek, akkor csak hf.+sallangot cserélnék se-re, motorszám miatt. Bár ha motorkódos... :icon1:

Ha se-síteni akarnék elég lenne átakasztani a szívósort meg a leömlőt kábellel ecuval, mert veztengely már se van benne, de a két motor állapotát tekintve nem lehet őket összehasonlítani. Az SE-ről még sosem volt levéve a hengerfej.

remélem a végén nem "se ki se be" lesz :-)

melósan hangzik

Lesz vele játék az tuti. Dehát gyerekkoromban is szerettem legózni. :D

Link to comment
Megosztás:

Bocs, elírtam. :) Beszívott levegő hőmérséklet jeladóra gondoltam.

Gyújtás elektronika alatt mit értesz? DIS modulra gondolsz?

Nekünk nincs gyújtáselektronikánk, akiknek DIS moduljuk van. :) Szimplán DIS modul van és kész. Amúgy nekem is ilyen hülye a motor. Melegben rá kell rúgnom a gázpedálra, hogy észhez térjen. Ilyen hidegben meg a nagykönyv szerinti beindulást produkálja: hidegtől függően motor felpörög 1500-1800rpm-ig, aztán tart egy kicsit 1200-on, majd le 1100-ra és onnan fokozatosan a melegedéssel egyenes arányosságban csökken. Melegben meg pont fordítva. Épphogy van 1000 rpm indítás után, aztán gázfröccsre leejt 1200-ig, majd le 1000 körülre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne egy X14NZ Classic-al kapcsolatban: mostanában, hogy lehűlt az idő, mutató szerint a hűtővíz hőfoka 90 fok alatt marad (valahol a kék és a 90 jelzés között, 100-ig skálázott óra). Városi forgalomban felkúszik 90-92 fokra. Fűteni fűt az autó, de országúti forgalom esetén tartósan az említett tartományban mozog a mutatóm.

Ez így normális? Hol keressem a problémát, amennyiben van?

Másik kérdés: hidrotőke nagyon kopog hidegen. Korábban cserélve lett a teljes sor, nem segített a dolgon. Ennek mi lehet még az oka?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne egy X14NZ Classic-al kapcsolatban: mostanában, hogy lehűlt az idő, mutató szerint a hűtővíz hőfoka 90 fok alatt marad (valahol a kék és a 90 jelzés között, 100-ig skálázott óra). Városi forgalomban felkúszik 90-92 fokra. Fűteni fűt az autó, de országúti forgalom esetén tartósan az említett tartományban mozog a mutatóm.

Ez így normális? Hol keressem a problémát, amennyiben van?

Másik kérdés: hidrotőke nagyon kopog hidegen. Korábban cserélve lett a teljes sor, nem segített a dolgon. Ennek mi lehet még az oka?

Köszönöm!

egyébként mire lett cserélve?

Link to comment
Megosztás:

egyébként mire lett cserélve?

Mármint a hidrotőke? A márkára nem emlékszem pontosan. Azt hiszem Automega... A helyzet a csere után elsőre mintha javult volna, bár pont nyáron volt. Hidegen ugyanolyan hangja van mint előtte. A szerelők visszaadták a gyári tőkéket, elmondásuk alapján megvizsgálták és teljesen jónak találták azokat is...

Link to comment
Megosztás:

Mármint a hidrotőke? A márkára nem emlékszem pontosan. Azt hiszem Automega... A helyzet a csere után elsőre mintha javult volna, bár pont nyáron volt. Hidegen ugyanolyan hangja van mint előtte. A szerelők visszaadták a gyári tőkéket, elmondásuk alapján megvizsgálták és teljesen jónak találták azokat is...

Na erre én is kiváncsi lennék nálam is ugyanez a helyzet, nekem beindítás után olyan fél percig van tőke hangja aztán abbamarad, kicseréltettem új hidrotőkékre de nem változott semmit, motor tiszta belülről, kérdem a szerelőtől mi lehet a gond, válasz "nem tudja úgy néz ki ez ilyen" 20 ezerbe fájt a semmi.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! :) Bocsi, hogy még csak most. Melyiket válasszam? Mindegy?

Link to comment
Megosztás:

Mármint a hidrotőke? A márkára nem emlékszem pontosan. Azt hiszem Automega... A helyzet a csere után elsőre mintha javult volna, bár pont nyáron volt. Hidegen ugyanolyan hangja van mint előtte. A szerelők visszaadták a gyári tőkéket, elmondásuk alapján megvizsgálták és teljesen jónak találták azokat is...

igen arra gondoltam, köszi

én annyira nem értek hozzá, de ha tényleg az csörög, akkor ott már csak az olaj szól ebbe bele, nem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.