Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Rákérdeztem a gyári 23.805Ft ez nagyon drága főleg, hogy csak próbára kellene és nem is biztos, hogy a rossz ami benne van.

Ajánlottak még, hogy valami gyári beszállítótol 13.543 és utángyártott 12.929

Hát lehet, hogy bontóból veszek...

Még mindig jobb mint nekem. Nekem a gyári vmi 3x ezer, az ident meg 21-2 ezer... :? És van aki azt mondja jó az ident, de van aki azt mondja, gagyi :roll:

Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes felvetés, mástól is azt hallottam, hogy egy féle van belőle. Csakhogy nekem van két szenzorom, ami szerinted egyforma kellene legyen, mégis teljesen különbözően működik velük a motor. Lehet, hogy az egyik rossz, de melyik?

Tudod 2 MAP szenzor sem teljesen egyforma ha kicseréled javaslok egy full resetet aksiról sarut le kell kötni egy éjszakára. Utánna a vezérlőegység újra kalibrálni fogja az alapjárati motort, MAP szenzort stb. beindítás után kb. 5-10 percig alapjáraton kell hagyni kb. 1-2 hét kell a MAP szenzor teljes "bejáratásához", ha utánna sem javul a helyzet akkor ki kellene olvasnod a hibakódokat, sajnos a régebbi vezérlőegységek csak akkor tárolják le a hibát ha legalább 3 msp-ig tart és ha 10-12 indítás után a hiba megszűnt akkor törlődik. Nem biztos, hogy a MAP szenzor a hibás más baja is lehet, nálam pl: a fékrásegítő dob volt rossz, onnan kapott fals levegőt a rendszer és közben MAP szenzorra gyanakodtunk. :lol: Próbáld ki ha alapjáraton megy a motor és nyomsz egy padló féket, a segítőnek figyelni kell a motort, hogy "rázkódik-e", tudom hülyén hangzik de ezt kell csinálni. :twisted:

Link to comment
Megosztás:

s008.jpg

Ha ilyen csatid van akkor a A-B lábakat rövidre zárod,majd gyújtásra kapcsolsz és a sárga lámpa fog villogni. egy pár mp-ig csak világít. Majd 3x-os 12 kód, utána jön a hibakód ha van.

Köszönöm szépen!

Ez a csatlakozó a bíztosítékoknál található? A sárga lámpa, ami majd villogni fog, az a motor visszajelző lámpa? Ezzel nem tudom elbarmolni a kocsit?

És honnan tudom meg, hogy melyik villanás milyen kódot takar? Mi az a 3x-os 12 kód?

Boccs, de abszolút kezdő vagyok. :oops:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen!

Ez a csatlakozó a bíztosítékoknál található? A sárga lámpa, ami majd villogni fog, az a motor visszajelző lámpa? Ezzel nem tudom elbarmolni a kocsit?

És honnan tudom meg, hogy melyik villanás milyen kódot takar? Mi az a 3x-os 12 kód?

Boccs, de abszolút kezdő vagyok. :oops:

Igen a biztosítéktábla bal oldalán van a csatlakozó,

Igen a sárga lámpa fog villogni,

12: *-**

43: ****-***

*villanás

-szünet

1. a két pontot rövidrezárod gémkapoccsal (ezt kikapcsolt gyújtásnál!)

2. gyújtást ráteszed (nem ráindítani!!)

3. már villog is a lámpa.

mindent 3szor villog le. pl 43-as hiba:

12 12 12 43 43 43 aztán kezdi előről

*-**--*-**--*-**--****-***--****-***--****-***--

Ha nem nyúlsz mellé a gémkapoccsal és nem bekapcsolt gyújtásnál dugod be ill húzod ki akkor nem szabad, hogy baja legyen.

Ja és ha ez a csatlakozód van akkor A_B rövidzár de ha a 16pólusú csatlakozód van akkor 5-6 ra a rövidzárat.

A linken amit korábban írtam ott van mindkét csatlakozó típus rajzolva és fényképpel is.

Remélem tudtam segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Laci!

Igen, sokkal merevebb az új bak, nem kell meglepődni. :)

Hiszen ez is a feladata egy új baknak a régivel szemben. :lol:

Gabi! és annyira hogy 120 130 utazónál remeg az üllés a hátam mögött, illetve hogy ha alapjáraton megy a moci és nézelődök a motortérben, akkor látom ahogy rezeg pl a klima csöve, vagy a szervóolaj tartály?

Illetve hogy az ajtókárpitok, illetve a kesztyűtartóban lévő dolgok be berezonálnak?

illetve mennyi ideig ilyen? mennyi kell neki h bejáródjon? igy nagyon rossz közlekedni vele. olyan mintha egy öreg gagyi dizel kocsival mennék. (vagy még rosszabb) :?

Link to comment
Megosztás:

Ott valami más baj is van, mert ennyire nem remeghet

a motor ha minden rendben... Nekem fix bak van benne,

és nem rázza a motor az űlésemet, pedig hegesztett konzol

van benne, és az űlés kárpitozása sem túl vastag. :lol:

Hello.

Ez a fix bak ez miért jó? :shock:

Ilyesmiröl még nem hallottam, csak azért kérdezem.

Hali

Link to comment
Megosztás:

Mert a versenyautóban ha túl nagyot mozdul a motor&váltó páros, akkor a váltó kiugorhat a fokozatból. pl. ezért. :)

De pl. a szinterkuplunghoz is áldás egy ilyet berakni, akkor nem rázza szét annyira a kasznit minden elindulásnál.

Hali

Köszi a választ.

Lassan összeáll egy kép az Autódrol.

Vadállat lehet. 8) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudod 2 MAP szenzor sem teljesen egyforma ha kicseréled javaslok egy full resetet aksiról sarut le kell kötni egy éjszakára. Utánna a vezérlőegység újra kalibrálni fogja az alapjárati motort, MAP szenzort stb. beindítás után kb. 5-10 percig alapjáraton kell hagyni kb. 1-2 hét kell a MAP szenzor teljes "bejáratásához", ha utánna sem javul a helyzet akkor ki kellene olvasnod a hibakódokat, sajnos a régebbi vezérlőegységek csak akkor tárolják le a hibát ha legalább 3 msp-ig tart és ha 10-12 indítás után a hiba megszűnt akkor törlődik. Nem biztos, hogy a MAP szenzor a hibás más baja is lehet, nálam pl: a fékrásegítő dob volt rossz, onnan kapott fals levegőt a rendszer és közben MAP szenzorra gyanakodtunk. :lol: Próbáld ki ha alapjáraton megy a motor és nyomsz egy padló féket, a segítőnek figyelni kell a motort, hogy "rázkódik-e", tudom hülyén hangzik de ezt kell csinálni. :twisted:

Azt mondod, ha egy másik szenzort csak úgy rádugok, nem lesz azonnal jó? A fenébe. Akkor értem már. Múltkor majdnem vettem egy újat, rádugtam, szörnyű volt vele menni, vissza is vittem azonnal.

Tehát áramtalanítsam egy éjszakára, és az segít. Hm. Megpróbálom holnap.

Igazából az egyetlen baj már csak az, hogy magas fordulaton erőtlen. Azt hittem, hülye vagyok, amikor azt vettem észre, mintha javulna a használattól.

Köszönöm a tanácsokat.

Link to comment
Megosztás:

Ott valami más baj is van, mert ennyire nem remeghet

a motor ha minden rendben... Nekem fix bak van benne,

és nem rázza a motor az űlésemet, pedig hegesztett konzol

van benne, és az űlés kárpitozása sem túl vastag. :lol:

háát ez az.. ezért nézek én is csak mint rozi a moziban...

az meg h a kipuff miatt van, sztem egyenesen röhejes...

Asszem ide se viszem többet a kocsit.. pedig nem tüntek amatörnek...

Nem tudja vki Sz.gab még mindig szabin van? Teganap nem vette fel a telcsit :?

Gabi: az mondjuk szerintem 100 hogy a mocinál van vmi, mert nem sebesség-gurulás függö. (nem kerék probléma.. kinyomott kuplung 120al suhanás, megszünik a jelenség.. kicsit érezni remegést, nah az a kerék)

Illetve ha üresben pörgetem felfelé, akkor is jelentkezik.. :?

Viszont ha nem a bak, akkor mi a fene lehet?

Az első kettő lett kicserélve, és utángyártottra. ez ugye nem jelenthet ilyen problémát?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Astra F vásárlás előtt állok. Két kocsi jönne számításba, mindekettő 1.7 sima dizel, 96-os évjárat és Németországból behozott. Az km óra szerint egyikben 102, a másikban 129 ezer km van. Ez számomra kicsit hihetetlen, szerintem tekergették az órát. Az lenne a kérdésem, hogy mennyibe kerülhet egy felújított motor, mert attól tartok, hogy ezek már lementek vagy 300 ezret a német tulaj kezében és ezért bármikor beadhatják az unalmast.

Előre is köszönöm.

Levi

Link to comment
Megosztás:

Feleségem unokatestvére Németo.-ban lakik és ő mondta, hogy ha nincs a kocsiban 2 éves korára 50-60000 km akkor simán kiröhögik a többiek.

Ezen szemlélet alapján kell hozzáállni a kintről hozott kocsik km órájához.

István ezzel az a helyzet, hogy az egynégyesünkben kb 78e km van....16e-el vettük 4 évesen, és ismertük a tulajt...az a baj, hogy én is nehezen hiszem el, hát még az mit fog szólni akinek majd el akarjuk adni...ha egyáltalán sor kerül rá

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok :!:

Nekem volt az a ciripelés a motortérből.

Vettem gyári gyertyát, és kicseréltem. Már az kicsit gyanús volt, hogy nem volt igazán meghúzva a gyertya (Bosch), sőt az egyik még meghúzva sem nagyon :!: :!: Éljen a Bosch szakszervíz :!: :!: :!: :?

Csere után próba, és lőn kiköltöztek a kocsimból a tücskök :!:

Most örülök, bár még azért nem minden stim, ugyanis meleg motornál van úgy, hogy baromi nehezen indul. Csak meleg motornál és elég gyakran.

Bár lehet ez a munkámból fakad, mivel napi 10-15 ször is kell a verdát indítani, és ebből egyszer mindig előjön. Mondjuk egy perc szorakozás után megindul, de padló gázfröccs mellett, és ilyenkor nehezen áll rá az alap fordulatra. Mi a faxom lehet :?: :?:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.