Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nálunk az autósboltos csávó is kért tőlem alvázszámot múltkor, de már nem emléxem, mit vettem akkor, de az biztos, hogy nem karosszériaalkatrészt. Sztem azért kellhet, mert abból kiderül, hogy hol gyártották az autót, és lehet, hogy bizonyos alkatrészek mások voltak pl. a Szgotthárdi Opelekben, mint pl. a lengyelekben :)

Egyébként Gábor lehet, hogy ismered ezt a csávót, valami Opellel versenyeznek ők is... szerencsém van vele, az biztos, nagyon jól ért az Opelekhez, neki is volt már többféle, most éppen egy B Omega Caravanja van.

Link to comment
Megosztás:

JAJA persze az utsó az eredet. :)

Minek mennyi a csereciklusa?

Vezérműszíj 60e.km

Spanoló : Hangtól függ, de a vez.műfeszítőjét 1Xre kell cserélni a szíjjal.

Levegőszűrő : Olajcserekor célszerű

Olajszűrő -----szintén-------

Pollenszűrő------szintén------

Üzema szűrő:60e.km

Vízpumba: vezérléscserével együtt.

Ha jól emléxem.

Link to comment
Megosztás:

Fpepe!

Nem tudom, így nem rémlik Hogy híjják? :D

Nem tudom most hirtelen a nevét, de VRT az autósbolt neve, lehet, hogy ilyen néven is versenyeznek...

JAJA persze az utsó az eredet. :)

Minek mennyi a csereciklusa?

Vezérműszíj 60000km

Spanoló 60000km

Levegőszűrő ? 1év

Olajszűrő 10000km v. 1év

Pollenszűrő ? 1 év

Üzema szűrő ?

Vízpumpa 60000km

A vézérműszíjat a spanolóval és a vízpumpával együtt illik cserélni, ezeken nem érdemes spórolni, csak gyárit!

Link to comment
Megosztás:

Ha a vezérműszííj forgassa ja vízpumpátot, akkó édemes a szíííjal együt cseréényi. Ha esetleg behal a csapágya és emiatt átugrik a szijj, akkor néhány pumpa árát tuti ráköltheted. Bát benzinesnél ez nem olyan gyakori, mármint a szelepkócolás.

Az a 16 szelepesek jellemzője. A nyolcszelepesek többsége szerencsés szokott lenni. :)

Link to comment
Megosztás:

c20xe-n sajnos már volt szerencsém látni is.. igaz,nem a vízpumpa miatt.. de hallottam nem egy ilyet is.. pl. cali.. vezérlés csere.. vizpumpa no.. 10e km-er múlva ment a fél motorgenerál... :)

Én elég garasos vok, mert muszáj, de ezen ne spóróljunk! ha belegondolsz, mondjuk 15e egy gyári vizpumpa.. mennyi idő alatt teszel bele 60e km-ert? mert addig elvileg nincs vele gond..(bár én tuti hamarabb fogom cserélni a vezérlés. nálam azért kap rendesen terhelést). és bár nincs sok della.. sőőt! de tuti csak gyári dolgok mennek a vezérlésbe. a többire mehet más is, de itt nem játszunk.. 15e vs. 150e nem mindegy...

Módosítva : Laci4
Link to comment
Megosztás:

Én nem azt írtam, hogy akkor 120-nál kell, hanem hogy nekem azt modták többen is.

Viszont látom, hogy itt a komplett cserét javasolja mindenki, ezek után megyőzve érzem magam.

Egyébként a nyáron amikor cseréltük a vezérlést, kompletten minden cserélve volt.

Még a főtengely végén levő ékszíjtárcsa is mert megette az idő.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.