Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

hello mindenkinek, nekem is baj van a géppel, a vezérműszíj valamibe beleér és ezért leis van darálva a széle, kicseréltük a szerelő haverommal de még mindig ad valami hüye surlódó hangot????

vajon mi lehet vele??

a vízpumpára gyanakszik, de nem rég volt nagy szervíz és minden ki lett cserélve

Link to comment
Megosztás:

80ezer Ft-ba volt kompletten, de ebbe már beletartozott az olajcsere, olajszűrő,ékszíj,gyertyák

nem tudom hogy ez soknak számít e vagy olcsóságnak??

Az ár alapján akár lehetne jó alkatrészek is,de az nem garanci olcsót is rakhatnak bele ennyiért :blink:

Nekem pld 60 lett volna utángyártottakkal a helyi szervízbe, gyertya csere nélkül.

Így meg magam utánnajártam és 60-ba volt eredetikkel gyertyacserével. B)

Link to comment
Megosztás:

hello mindenkinek, nekem is baj van a géppel, a vezérműszíj valamibe beleér és ezért leis van darálva a széle, kicseréltük a szerelő haverommal de még mindig ad valami hüye surlódó hangot????

vajon mi lehet vele??

a vízpumpára gyanakszik, de nem rég volt nagy szervíz és minden ki lett cserélve

Ilyen hangot melegen nekem is adott nemrég, de egy ideje abbahagyta :blink:

Én a generátorra gyanakodtam, aztán egyszer alapjáraton ketyegő motornál megmozgattam a vezérműszíjburkolatot, és abbahagyta. Láttam már amikor tavaly elhoztam a kötelező cserék után a szerelőtől az autót, hogy a burkolat belső része alul nincs egészen jól összepattintva a külső résszel, de mivel akkor még nem ért bele semmibe, nem foglalkoztam vele. Mostmár hozzáért a főtengely ékszíjtárcsájához, ez súrlódott. De mivel nekem nemsokára (remélem) szét lesz borítva az egész, majd megigazítom.

De ha neked a vezérműszíj maga is sérült, azt minél előbb ki kell deríteni, mi okozza, mert kellemetlen következménye lehet, ha elszakad.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy mondja Silver, amíg másra bízod, úgyis átvágnak (hiába ismerős).

Úgyhogy általában gyári cucc árában adják az utángyártott szart is.

Teljesen igazad van, ott verik át az embert ahol akarják mivel a magyar ember vállalja, hogy lehúzza az embert és többet nem viszik hozzá az autót.

Én is vittem már haver szerelőzöz, most a 3.-nál vook aki opel szervízben dolgozott és meg vagyok elégedve minőségileg és anyagilag is.

De az is igaz, hogy amit took megcsinálok magamnak, a vezérlés cserét nem hiszem, hogy bevállalom úgyhogy rá marad.

A Matabond olajat és sajátkezűleg öntöttem bele és ezzel megnyugtattam magam.

Tudom mik mennek az opel szervízekben ott voltam tanuló, az ittenit (ami bezárt) asszem átveszi az Opel Stráda. Remélem jobb lesz. A régi cég nem volt képes rárakni a TECH-et mert nem vilogott a kontroll lámpa.

Link to comment
Megosztás:

nem tudom milyenek lettek bele rakva de az egyik legjobb haverom csinálta aztán csak nem rakott bele szart, dehát nem értem miért csinálja ezt velem a kocsi

Én pontosan így jártam kb. 3 éve , amikor megvettem a kocsit. Szép halkan járt a motorja amíg ki nem cseréltük a vezérlés elemeit. Az új vezérműszíj hidegen surrogó hangot ad a szíjtárcsákon, ami bemelegedés után megszűnik. Gates szíj ötezer valamennyi lett volna, de én valami jóval olcsóbb nóném mellett döntöttem. Tanultam belőle.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is lenne egy vezérlést érintő kérdésem. Több felé olvasom, hogy a 16V motor vezérműszíja nem mindig bírja ki a 60ekm-t. Ha félidőben csak szíjat cserélek, a görgők meg a vízpumpa nem fog problémát okozni?
Célsezrű 45-50e.km-nél mindent kicserélni.Sokan azt mondják, hogy kibírja a 60e.-t, de elég sokan voltak, akiknél nem bírta ki.Jobb félni.Szerintem.Én 50e.-nél cseréltem.
Link to comment
Megosztás:

Ha gyári vezetőket és feszítőt raksz bele, valamint jó minőségű vízpumpát, és az egészet

megspékeled egy Gates szíjjal, akkor nyugodtan menj vele 60e km-t. :blink:

Okés, köszi.

Nekem viszont ki tudja milyen van benne. Szakszervízben cseréltette előző tulaj 60.000-nél.

63000-nél volt egy olajpumpa tömítés probléma.

Az akkori szerelőm szétszedte a vezérlést, és kiderült, hogy két görgő meg a vízpumpa nem volt cserélve. Mutatta is az állapotukat, nem csak mondta. Viszont nem tudom milyenekre cserélte, de nem volt valami olcsó. Ezért inkább majd 90000-nél lecserélném csak a szíjat. Ez okozhat gondot?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy gondom.F Astra X16XEL-röl van szó.

Alapjáraton jár,és olyan 5 sec után egyenletlen lesz a járása,picit dadogosodik,de ahogy egy picit fentebb emelem a fordulatát rögtön elhagyja.

Fojtószelepházat már pucoltam,gyertyát cseréltem,üa.szüröt,lev.szüröt,az AGR szelepet is volt amikor levakítottam,de akkor sem változott,hibakód nincs.

Hátha valakinek már volt ilyen gondja.

Ha nem akkor végig kell méricskélnem az egész motort.

De gondoltam,1 probát megér itt megkérdezni.

ZAG

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy gondom.F Astra X16XEL-röl van szó.

Alapjáraton jár,és olyan 5 sec után egyenletlen lesz a járása,picit dadogosodik,de ahogy egy picit fentebb emelem a fordulatát rögtön elhagyja.

ZAG

Én mikor megzargalásztam az enyémet 190km/h környéki sebességgel, akkor csinálta 2 napig.Nem volt alapjárat rendesen, de 2-3 ap után elhagyta.Mondjuk én a Protecet kergettem ki belőle, de v.hol vmit kioldott, az biztos.És ez a v.mi rossz helyen volt, de utána okés lett.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy gondom.F Astra X16XEL-röl van szó.

Alapjáraton jár,és olyan 5 sec után egyenletlen lesz a járása,picit dadogosodik,de ahogy egy picit fentebb emelem a fordulatát rögtön elhagyja.

Fojtószelepházat már pucoltam,gyertyát cseréltem,üa.szüröt,lev.szüröt,az AGR szelepet is volt amikor levakítottam,de akkor sem változott,hibakód nincs.

Hátha valakinek már volt ilyen gondja.

Ha nem akkor végig kell méricskélnem az egész motort.

De gondoltam,1 probát megér itt megkérdezni.

ZAG

Nekem is ilyen problémám van :D És én se tudom miért :blink:

Fojtószelepházat már pucoltam,gyertyát cseréltem,üa.szüröt,lev.szüröt szintén cseréltem.

Protecet kihajtottam belőle egy flakonnal.

Gyertyakábelcserét kellene még kipróbálni.

De nekem is az a furcsa hogy nem egyből dadog hanem az elején tök jó és 5-10mp után megy bele egy dadogás B)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ilyen problémám van :D És én se tudom miért :blink:

Fojtószelepházat már pucoltam,gyertyát cseréltem,üa.szüröt,lev.szüröt szintén cseréltem.

Protecet kihajtottam belőle egy flakonnal.

Gyertyakábelcserét kellene még kipróbálni.

De nekem is az a furcsa hogy nem egyből dadog hanem az elején tök jó és 5-10mp után megy bele egy dadogás B)

Esetleg alapjárati motor?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.