Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hello-bello,

sokadjára előhozott téma, olajfogyasztás.

1.6 16V

igen, tudom, alapból eszi az olajat, ilyen konstrukció, de:

miért van az, hogy rövid távokon ( 30km ), naponta 60, 2 hét alatt 1 mm-rel sem csökkent az oljaszint, mikor mentem vele egyhuzamban 270km-t, akkor meg jópár deci lecsúszott..

Igen, melegszik az olaj, változik a viszkozitás, de ennyire ???

CSak azért hoztam fel ezt a témát, mert a hengerfejet megint leveszik az autóról, és gondoltam, esetleg egy gyűrűzés + hajtókarcsapágyazás nem lenne-e ajánlott...

Jah, az autó rángatásának oka : 4. hengerben a szívószelep nem zárt rendesen, klassz. 70%-os végnyomásveszteséget mértek, szóval most úgy néz ki, garanciában újracsinálják ( júniusban volt felújítva a hengerfej, bár nem tudom, hogy ment át így a nyomáspróbán... )

még jelentkezem :(

üdv

Link to comment
Megosztás:

egyszerű a magyarázat.

Rövidebb távokon pára, és benzin, meg miegyebek csapódnak le a mociban, amik szépen benne is maradnak az olajban. A moci csipegeti az olajat, de ezek miatt nem látszik, hogy fogyna. Aztám mész egy hosszút, és hirtelen fel tud melegedni annyira az olaj, hogy lassan elpárolog belőle minden szutyok, és hopp... beáll a valós olajszint. :(

Link to comment
Megosztás:

wohhoo Tápi nem is követtem a dolgokat...gratula :(

bár te vagy az élő példa, hogy tuninghoz megéri megfelelő méretű/teljesítmény motort választani :P

Pedig már egy éves a konfig. (a nagy része) :cry:

Attól függ. Én nem bántam meg, hogy belevágtam. Sok előnye van ennek az autónak (számomra), ami egy erősebb autóban nem biztos hogy meglenne. Igaz nem kezdenék bele mégegyszer, mert rengeteg szívás van/volt vele. De ez nem csak a kismotortuningra igaz. Másrészt a csúcsteljesítmény nem sokmindent árul el egy autóról.

Link to comment
Megosztás:

egyszerű a magyarázat.

Rövidebb távokon pára, és benzin, meg miegyebek csapódnak le a mociban, amik szépen benne is maradnak az olajban. A moci csipegeti az olajat, de ezek miatt nem látszik, hogy fogyna. Aztám mész egy hosszút, és hirtelen fel tud melegedni annyira az olaj, hogy lassan elpárolog belőle minden szutyok, és hopp... beáll a valós olajszint. :(

hmmmmmm.

gyűrűzés mennyit segíteni a dolgon ?

Link to comment
Megosztás:

hmmmmmm.

gyűrűzés mennyit segíteni a dolgon ?

Gyűrűzés nem megoldás egy sokat futott blokknál, valszeg el is törné az új gyűrűt.

Gépmunka, új dugók, új gyűrűk... ez az igazi megoldás, ha már szükség van rá.

Ahogy macisajt is mondta, reális az olajfogyásod ingadozása, a valós olajfogyi a

hosszú utakon derül csak ki.

Nyomáspróbán csak az olaj és vízjáratokat nézik, nem a szelepek zárását.

Be volt marrva a szelepfészek, és be lett csiszolva akkor a szelep? Mert ha ezt nem

kérted amikor csinálták a hengerfejet, akkor nem kell csodálkozni.

Link to comment
Megosztás:

Gyűrűzés nem megoldás egy sokat futott blokknál, valszeg el is törné az új gyűrűt.

Gépmunka, új dugók, új gyűrűk... ez az igazi megoldás, ha már szükség van rá.

Ahogy macisajt is mondta, reális az olajfogyásod ingadozása, a valós olajfogyi a

hosszú utakon derül csak ki.

Nyomáspróbán csak az olaj és vízjáratokat nézik, nem a szelepek zárását.

Be volt marrva a szelepfészek, és be lett csiszolva akkor a szelep? Mert ha ezt nem

kérted amikor csinálták a hengerfejet, akkor nem kell csodálkozni.

szelepfészek be lett marva, és a szelep be lett csiszolva. szerelő nem is akadékoskodott, mikor visszavittem, és a garancia szót emlegettem.

arról nem is beszélve, hogy mikor kész lett , már akkor mondtam neki, h nem 100-as, ő is elismerte, de akkor még nem tudtuk hova tenni az egyenetlen alapjáratot.

kíváncsian várom a végét :(

köszi és üdv

Link to comment
Megosztás:

Akkor az tényleg garos probléma.

igen, de gond az, hogy aki a gépmunkát csinálta, és a motort összerakta, 2 személy, 2 cég...

most akkor ki fogja fizetni a munkadíját a szerelőnek, a hengerfejtömítést stb stb stb

a szelepszárszimmering maradhat a régi, nem ?

és a HF-csavarok ?

:S

Link to comment
Megosztás:

vettem ma origi GM gyertyákat, mind made in germany, de nem tudott adni 4 egyformát, az egyik valami újabb, bosch felirat van magán a gyertyán, a doboza GM. És a bosch dobozán rajta van, hogy a szikraközt a motorhoz megfelelő értékre kell beállítani a beszerelés előtt.

Ezen látványosan nagyobb is a szikraköz mint a többi 3-on. Milyen értékre kell ezt állítani és hogyan?

Link to comment
Megosztás:

hát jól megszívattak, c tuti csak meg akartak szabadulni attól a 3 régitől. várták h vmi balek elvigye. ma visszavittem, mindkét fajta, ami tulajdonképpen egyfajta, ugyanahhoz a motorhot való, tökéletesen egyenértékűek, utólag már nem cseréli, egyébként is sérült a csomagolás, meg benne volt az autóban.

A másik kereskedés már kedvesebb volt egy fokkal, tanácsolták, ha zavar vegyek mellé 3 újat és tuti nem lehet gond :( , mondták még azt is h hézagolólemezzel egyformára kell állítni egyébként is beszerelés előtt a gyertyákat, hézagoló be, fül rágörbít és már kész is.

Kicsit furcsa ez, de mégis csak ők a szakemberek, vagy csak én vagyok naiv, hogy ezt bevettem?

Amúgy tényleg tök jók a gyerták, nem rángat szépen veszi a fordulatot, meg vagyok elégedve, nem lehet észrevenni semmit kivéve az alapjárati puffogást. azt hittem a gyertyákon múlik, és most nincs tökéletesen kizárva, mert egy gyertya különbözik, ez mint egy szálka szúrja a tudatomat.

Nyugtassatok meg, h csak túllihegem a problémát, ami egyébként is szokványos dolog, sokaknak meg van.

Link to comment
Megosztás:

hát jól megszívattak, c tuti csak meg akartak szabadulni attól a 3 régitől. várták h vmi balek elvigye. ma visszavittem, mindkét fajta, ami tulajdonképpen egyfajta, ugyanahhoz a motorhot való, tökéletesen egyenértékűek, utólag már nem cseréli, egyébként is sérült a csomagolás, meg benne volt az autóban.

Mondjuk ez nem a legkorrektebb hozzáállás az eladó részéről. Így azért kevés vevőt tart meg, ha nem változtat a dolgokon. Én a helyében kicseréltem volna, és annyi. Úgyis eladja utána.

Ezzel a sérült csomagolással meg kiakasztanak, hogy a rákban ne lenne sérült ha egyszer ki kell venni belőle, ahhoz hogy lássad. És ez most nem csak a gyertyára vonatkozik.

Link to comment
Megosztás:

Te még olcsón cserélsz, nekem egy 10-es.

Asszem nekem ez volt az utólső vezérléslebontós termosztátcserém.

Udival beszélgettük a dolgokat, azt mondja a rönó termosztátja éppen jó a gumicsőbe, csak bilicset kell rátenni kívűlről hogy ne mozuljon el, meghogy ne tudjon mellette átmenni a víz, a régi termosztátot meg kiherélve visszatenni.

Holnap utánnanézek a dolognak.

Link to comment
Megosztás:

Nemá!Nekem is most kell vszínű cserélni.

Nektek mik a tünetek, v. hogy kezdődött a dolog?

Nincs tünet! 8 szelepesnél 30000 km, 16 szelepesnél 60000km a csere intervallum. (saccperkábé + szervíz könyv) Ha vájtfülű vagy, és ugrál a píz a zsebedben, akkor felezheted a futásteljesítményt. Ez csak "normál" gyertyákra vonatkozik. Spéci gyertyát meg nem érdemes betenni mert hiába "jó" 90000 km-ig, az ára meg tízszeres. Oszt mi van ha mégse "jó" addig, vagy példul 1 tönkremegy a 4 -ből? (Leesik, eltörik, stb)

Húúúúú, ezt jól félreértettem! Az előzmény nem gyertyáról szólt. BOCS!

Termosztátnál a jelenség az, hogy csak nagyon lassan melegszik a víz fel, és többnyire nem éri el az üzemi hőfokot, főleg télen. Télen ezért a fűtés sem szuperál rendesen. Én most cseréltem éppen (nekem csak 3200-ba kerül és elől van, meg csak 3 db 6-os csavar tartja) mert az előző, amit 2 éve tettem be kezdettől 80 fokra szabályzott. Ez télen kevés a fűtéshez. Most beszerelés előtt kimértem kisláboskában melegített vízben, és pontosan 90 foknál nyit. Happy end.

Link to comment
Megosztás:

Tápi:

Én sem venném meg , de egy kereskedőnek vannak lehetőségei. (én is az vagyok szakmám szerint)

gergolabs:

A miénk azért drága, mert házzal együtt kell cserélni.

Annyi volt a tünet, hogy lassan melegedett fel, és a hőfokmutató nem ment soha 92 fok főlé. Most stabilan tartja 95-96-on. A Gabi féle kütyü pedig 92-öt mutat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.