Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hmmm.Hát rá még nem mértem,de mivel 1 éves körüli,jónak kellene lennie.(Meg a kis gatyi kukucskálóba is zöld jelzést látni az akin,detudom,hogy az nem túl mérvadó)

Ha rossz az aksi,akkor a töltés visszajelző villog,de az autó hibátlanul indul?

Nem hiszem,de lehet.A generátor típusát majd megsasolom.Ha már leszedjük(ha ráveszem apámat)akkor úgy is szétborítjuk,s meglátjuk,hogy szénkefe,vagy diódahíd,vagy mi.(Vagyis Ő látja meg,mertŐ a villanyász,én szemlélődő vagyok)

Ám ha esetleg így használom még egy darabig,az árthat valaminek?

Hosszú távokon gondolom nemigazán,mert akkor ha kisebb is a töltés,de van ideje töltögetni.

NYugodtan kövezzetetk meg,ha rosszat mondtam.

Link to comment
Megosztás:

...Ám ha esetleg így használom még egy darabig,az árthat valaminek?

Hosszú távokon gondolom nemigazán,mert akkor ha kisebb is a töltés,de van ideje töltögetni....

Aztán ha túltöltésed van, akkor nem jósolok hosszú időt az akksinak. :)

Jobb azt minél előbb rendberakni. :D

Link to comment
Megosztás:

Érzésem szerint minden dugattyús motorban van, és többnyire a szíj tárcsa felöli végén, vagy középen van elhelyezve. Pont a tengely irányú mozgások megakadályozására, a kuplung által kifelytett erő megtámsztásá szolgál.

Az árát nem tudom.

Érdekes amit mondasz. Már sok motort szétszedtem; kétüteműt, négyüteműt, kicsit, nagyot, keleti, nyugati, japán gyártmányt. Láttam rengeteg robbantott rajzot, de ilyen támcsapágyat még csak a hajók hajócsavartengelyén láttam, aminek az a szerepe, hogy a tolóerőt átadja a hajótestnek. A lendkerékben már láttam hengergörgős csapágyat, de az a nyelestengely sugárirányú megtámasztásáért és a központosításért felel.

Ezzel a hozzászólással nem azt akarom mondani, hogy az általad említett támcsapágyas megoldás nem létezik, hanem csak azt, hogy én még nem találkoztam vele.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes amit mondasz. Már sok motort szétszedtem; kétüteműt, négyüteműt, kicsit, nagyot, keleti, nyugati, japán gyártmányt. Láttam rengeteg robbantott rajzot, de ilyen támcsapágyat még csak a hajók hajócsavartengelyén láttam, aminek az a szerepe, hogy a tolóerőt átadja a hajótestnek. A lendkerékben már láttam hengergörgős csapágyat, de az a nyelestengely sugárirányú megtámasztásáért és a központosításért felel.

Ezzel a hozzászólással nem azt akarom mondani, hogy az általad említett támcsapágyas megoldás nem létezik, hanem csak azt, hogy én még nem találkoztam vele.

szerintem valamit nagyon nem jol beszéltetek, elbeszéltek egymás mellett

olyan motor nincs amibe támcsapágy ne lenne.

2T be meg a csapágyazás mgoldja ezt, ott azértnincs, de siklócsapágyasokban mindbe lennie kell

Link to comment
Megosztás:

Érdekes amit mondasz. Már sok motort szétszedtem; kétüteműt, négyüteműt, kicsit, nagyot, keleti, nyugati, japán gyártmányt. Láttam rengeteg robbantott rajzot, de ilyen támcsapágyat még csak a hajók hajócsavartengelyén láttam, aminek az a szerepe, hogy a tolóerőt átadja a hajótestnek. A lendkerékben már láttam hengergörgős csapágyat, de az a nyelestengely sugárirányú megtámasztásáért és a központosításért felel.

Ezzel a hozzászólással nem azt akarom mondani, hogy az általad említett támcsapágyas megoldás nem létezik, hanem csak azt, hogy én még nem találkoztam vele.

Sziasztok!

Minden motorban lenni e kell támcsapánynak hogy a főtengely ne tudjon hosszirányba mozdulni az előbb említett kuplung kinyomásnál.Ha ez a csapágy kopott akkor szokott az előfordulni hogy kinyomásnál megfogja a motort vagy esetleg le is áll.Ladánál már láttam ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Ezt inkább most ne kapkodd el!

Járj körbe több bontót, és vegyél, böngéssz aprókat, mert ahogy Gabi is írta, lehet magántól olcsóbban veszel komplett mocit, igaz, lehet 1 hét is lesz.

Ami meg nem elhanyagolandó, hogy mociszámot ígyis-úgyis át kell íratni, az meg ++eredet, +törzskönyv. +forgalmi költségei.

Mivel a szám a blokkon van.

Szal inkább akkor már egy tk-ra tört astrából vegyél egy jó mocit. Kompletten! :)

Hello!

Szétnéztem pár bontóban, 30-40 ért adnának fűzött blokkot v komplett c16nz motort, azt mondták, ha típusazonos motort veszek, akkor az okmányirodába csak a számlát kell bevinni amin szerepel a motorkód és az autó típusa és kész. 3-4ezerből megcsinálják az átírást.

A típusazonos pontosan mit takar? A teljesítmény számít csak? akkor nem mindegy milyen motor van benne, ha csak 75 lovas lehet?

Igen-igen nagy meló lenne beteni egy másik motort, sztem fölösleges erőfeszítés és még sok sok járulékos költség, ami menet közben derülne ki, mellesleg ismerősöm se nagyon van akitől tudnék venni mocit, uh valószínű lesz, h marad a c16nz.

Link to comment
Megosztás:

C16NZ blokkot tudsz másikat belerakni, ami nem kötött tényleg semmihez,

csak számla vagy adásvételi kell az új motorról. Viszont ekkor is kell új forgalmit

és törzskártyát csináltatni, ami nem 3-4e huf :)

És ez tudtommal 6-6e Ft. Én azért elgondolkodnék egy X16SZ-en.

Link to comment
Megosztás:

C16NZ blokkot tudsz másikat belerakni, ami nem kötött tényleg semmihez,

csak számla vagy adásvételi kell az új motorról. Viszont ekkor is kell új forgalmit

és törzskártyát csináltatni, ami nem 3-4e huf :)

Számla lesz róla, minden okés vele.

Aki régebben akart erősebb motort betenni, mindig lebeszéltétek a terveztetés meg a papírozás költségei miatt. SE-t nem faragok belőle, jelenleg a legbiztosabb pontja a hengerfej az autónak.

Most nem terveztem ezt a beruházást, uh próbálom minimalizálni a költségeket, jó szerelőnek jó munkadíj is kell.

Link to comment
Megosztás:

Lényegében, olyan motort kell akkor venni egyben.

De igaz, nemkeveset számít az a 25 lóerő, és az esetleges pár 10ezer többletkiadás eladásnál sokszorosan meg is térülhet.

SE-re már átalakítási engedély kell, tervekkel. Az már iszonyat költség.

Ezt úgy lehetne csak megoldani "olcsón", hogy NZ blokk + SE hengerfej és sallangok.

Link to comment
Megosztás:

most, ha tesz se mocit bele... akkor mennyivel kell többet fizetni neki??

vagy ez hogy van? meg se kell sehol mutatni a mocit, csak a számlát és megcsinálják hivatalosan a papírokat?

Ha ugyanolyan típuskódú motort teszel bele, akkor csak származási papír kell az új motorról, és így

csak a forgalmi+törzskönyv költsége lesz.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Végigjártam ma sok bontót, konzultáltam a szerelőmmel is.

A Ti véleményetekre is kíváncsi vagyok!

3 motort találtam, mindről le volt véve a HF. a főtengely mindegyiken kotyogott, volt egy amiben a dugyattyúk passzentosak voltak minden helyzetben, átforgatva sem hallani semmit, de a főtengely legalább 1 mm-t tengelyirányban mozog. Ez a blokk 25e ft.

Másik bontóban, ahol van kapcsolata a szerelőnek 60ezért hoznak motort kompletten, amit olaszországban a bontós kipróbál, elvileg "csak jót hoz", egy hétig ki leet próbálni, ha nem válik be visszaveszi.

Attól h rámondja, h jó lehet h ugyanúgy kotyog a főtengelye, mint a 25ezresnek, és ha a hegerfej rajta a dugókat se nagyon lehet megnézni, teljesen zsákbamacska, sztem, annyira én nem bízok senki fülében.

Ha megvenném a 25ért a másik blokkot, aminek a főtengelyére esetleg rákölteném az a maradék 35ezret, akkor lenne egy ismert, viszonylag jó állapotú motorom.

Lehet egyáltalán olyan bontott blokkot találni aminek nem kotyog a főtengelye, nem lógnak dugattyúi?

Szerintetek melyiket válasszam?

Link to comment
Megosztás:

csaótok!

az lenne a kérdésem,hogy cseréltem termosztátot,és a vizem nem megy fel 90-re!

miért van ez?pedig rendes 92C termó lett hozzá véve!

de ha forgalomba van araszolva vele akkor szépen felmegy,még a venti is megy.

de menet közbe nem megy fel 90Cra!

valaki tud vmit hozzászólni?

THX!!

Link to comment
Megosztás:

csaótok!

az lenne a kérdésem,hogy cseréltem termosztátot,és a vizem nem megy fel 90-re!

miért van ez?pedig rendes 92C termó lett hozzá véve!

de ha forgalomba van araszolva vele akkor szépen felmegy,még a venti is megy.

de menet közbe nem megy fel 90Cra!

valaki tud vmit hozzászólni?

THX!!

nem is fog felmenni menetközben 90 fölé, csak városban araszolgatva .

90 alatt van egy kicsit az már jó.

Csak ne áljon a kék mezőben.

Link to comment
Megosztás:

1mm-t simán kotyoghat tengelyirányban a főtengely. Az még teljesen életszerű.

Jó vételnek tűnik. Akkor nem is érdemes megbontani, csapágyakat cserélni?

A dugókon meg vannak betűk és számok, ha jól emlékszem M18 vagy X18 meg nyilak, ilyet csak ezen az egy motoron láttam, a többi teljesen sima volt, meg ez eredetim is. Ez jelent vmit, esetleg cserélve voltak túlméretesre, vagy ne foglalkozzak vele?

Köszi szépen az eddigi sok segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.