Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ma megint megfüleltem, és ha szembe állok a motorral, akkor bal oldalról hallani, valahol a szíj környékén. Nem ott van a szervopumpa is alul? Csak mert néha nehezebb tekerni a kormányt is... :rolleyes:

Bal oldalon elől lent van a szervószivattyú, de bal oldalon van a generátor is. Legegyszerűbb a szíjlevétellel próbálkozni kizárásos alapon.

Link to comment
Megosztás:

hali. lenne 1 kérdésem c16nz motor van az astrában. kicsit gyenge. :rolleyes: van 1 lejárt müszakis c20ne motoru vectra a háznál. ugy hallotam ugyanaz a bakoknak a helye meg minden. Elektronikát is kell cserélni? (gondolom) nagyobb átalakitást nem igényel. szerintetek meg lehet csinálni? Vagy ha valaki csinált ilyesmit valami okosságot irhatna. Elöre köszi ;)

Link to comment
Megosztás:

hali. lenne 1 kérdésem c16nz motor van az astrában. kicsit gyenge. :rolleyes: van 1 lejárt müszakis c20ne motoru vectra a háznál. ugy hallotam ugyanaz a bakoknak a helye meg minden. Elektronikát is kell cserélni? (gondolom) nagyobb átalakitást nem igényel. szerintetek meg lehet csinálni? Vagy ha valaki csinált ilyesmit valami okosságot irhatna. Elöre köszi ;)

Átehet tenni a mocit +ECU és vezetékeit. De megéri?

Link to comment
Megosztás:

hali. lenne 1 kérdésem c16nz motor van az astrában. kicsit gyenge. :rolleyes: van 1 lejárt müszakis c20ne motoru vectra a háznál. ugy hallotam ugyanaz a bakoknak a helye meg minden. Elektronikát is kell cserélni? (gondolom) nagyobb átalakitást nem igényel. szerintetek meg lehet csinálni? Vagy ha valaki csinált ilyesmit valami okosságot irhatna. Elöre köszi ;)

Nem csak ennyi... a váltó is más rajta... a hűtő, az ac, a féltengelyek, a gólyalábak... nem olyan eccerű azért. ;)

És ráadásul sosem lesz legális. Ha megállít a kpm, buktad a forgalmit.

Link to comment
Megosztás:

Nem csak ennyi... a váltó is más rajta... a hűtő, az ac, a féltengelyek, a gólyalábak... nem olyan eccerű azért. ;)

És ráadásul sosem lesz legális. Ha megállít a kpm, buktad a forgalmit.

kösz pedig annyit álmodoztam rajta. :rolleyes: A vectra váltója nem fér el az astrába? vagy mér? másak a bakok? A golyalábak se? szélesebb?

Link to comment
Megosztás:

Nem volt kép :rolleyes: . Próbáld ki hogy szisszen-e kikapcsoláskor, ha nem, akkor először érdemes levenni a szélvédő aljánál a műanyag takaróelemet, alatta van a pollenszűrő, és annak a házán megy keresztül a cső. Általában itt csúszik le ;) .

Hali!Szétszedtem,megnéztem,nem volt szétcsúszva,az ötletem elfogyott,a helyzet változatlan./esetleg a benzinszűrő??????/

Link to comment
Megosztás:

hali. lenne 1 kérdésem c16nz motor van az astrában. kicsit gyenge. :rolleyes: van 1 lejárt müszakis c20ne motoru vectra a háznál. ugy hallotam ugyanaz a bakoknak a helye meg minden. Elektronikát is kell cserélni? (gondolom) nagyobb átalakitást nem igényel. szerintetek meg lehet csinálni? Vagy ha valaki csinált ilyesmit valami okosságot irhatna. Elöre köszi ;)

C16NZ-ből inkább C16SE-t fabrikálj.Legalább az legális is és 100paci lenne kb.

Link to comment
Megosztás:

Én egy próba erejéig megpróbálnám lekötni azt a részt, ha nem túl bonyolult, és megnézném hogy akkor is jelen van-e a hiba.

Addig dúsít amíg hidegnek érzi a vizet -> vízhőmérsékletjeladó.

A probléma forrása az utastérben található computer volt.

Vettem egy használtat, betettem és azonnal helyre állt a rend. :rolleyes:))))))))))))))))))

Hál Istennek.

üdv.

a.

Link to comment
Megosztás:

Olyat hallottam egyik ismerősömtől, hogy a régi 1.6-os 8 szelepes astrák(mint pl az enyém is) gyárilag erősebbek mint az újabb 16 szelepesek? Ez igaz? A másik kérdés, hogy légszűrőt hány ezer km-enként illik cserélni?

Az 1.6si 100 lóerős ugyanúgy mint az 1.6 16v, a tiéd viszont 16nz ami csak 75. Tehát nem.

Azt hiszem 30ezer a gyári intervallum, én 10-nél szoktam.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk én is furcsálltam, mert általában a gyártók nem visszafele szoktak fejlődni teljesítmény tekintetében(sokminden másban viszont eléggé a mennyiségre mennek, mint minőségre a régebbiekhez képest). EGR szelepet menyire tudok házilag kipucolni ha még sose látam olyat, igazából nem is tudom hol van a motorterembe, vigyem inkább szerelőhöz? Alapjárat ingadozás miatt gondoltam megtisztítani, hátha megszűnik tőle.

Az 1.6si 100 lóerős ugyanúgy mint az 1.6 16v, a tiéd viszont 16nz ami csak 75. Tehát nem.

Azt hiszem 30ezer a gyári intervallum, én 10-nél szoktam.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk én is furcsálltam, mert általában a gyártók nem visszafele szoktak fejlődni teljesítmény tekintetében(sokminden másban viszont eléggé a mennyiségre mennek, mint minőségre a régebbiekhez képest). EGR szelepet menyire tudok házilag kipucolni ha még sose látam olyat, igazából nem is tudom hol van a motorterembe, vigyem inkább szerelőhöz? Alapjárat ingadozás miatt gondoltam megtisztítani, hátha megszűnik tőle.

Az alapjárat inkább vákmcső, vagy alapjárati motor problámáiból szokott hullámozni, bár még valamelyik érzékelő is lehet ludas.

Link to comment
Megosztás:

kösz pedig annyit álmodoztam rajta. :rolleyes: A vectra váltója nem fér el az astrába? vagy mér? másak a bakok? A golyalábak se? szélesebb?

Vannak cuccok, amik csereszabatosak belőle, de nem minden. A váltónál pl pont asszem lenne szívás, mert a hátsó baknál

asszem nem stimmelne valami astrába.

EGR szelepet menyire tudok házilag kipucolni ha még sose látam olyat, igazából nem is tudom hol van a motorterembe, vigyem inkább szerelőhöz? Alapjárat ingadozás miatt gondoltam megtisztítani, hátha megszűnik tőle.

Előbb pucold meg a folytószelepházat, alapjárati motort, és nézd meg, nem-e szív valahol falsot. Aztán cserélj gyertyákat, és mérd meg

a gyertyakábelek ellenállását, valamint nézd meg, nincsenek-e hajszálrepedések a kábelek szigetelésein.

Link to comment
Megosztás:

Csináltam pár képet a motorról. Megtudnád mondani hol találom a képeken az alapjárati motort?

http://kepfeltoltes.hu/view/080709/DSCI595...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/080709/DSCI595...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/080709/DSCI595...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/080709/DSCI595...ltoltes.hu_.jpg

Előbb pucold meg a folytószelepházat, alapjárati motort, és nézd meg, nem-e szív valahol falsot. Aztán cserélj gyertyákat, és mérd meg

a gyertyakábelek ellenállását, valamint nézd meg, nincsenek-e hajszálrepedések a kábelek szigetelésein.

Link to comment
Megosztás:

Végre ezt is megtudtam, már annyiszor volt róla szó :rolleyes: Ahogy nézem 2 csavar fogja talán. Ha azt leszedem, van valami extra amire figyelni kell, kipattan nemtalálom meg a fűben, eltörik, kifolyik stb stb. Nincs benne semmi extra? Mennyire kell azt szétbuherálni?

2-dik kép ahova az a zöld vezeték megy, és amin a fehér írás van. A kép alapján ráfér a tisztítás.
Link to comment
Megosztás:

Végre ezt is megtudtam, már annyiszor volt róla szó :rolleyes: Ahogy nézem 2 csavar fogja talán. Ha azt leszedem, van valami extra amire figyelni kell, kipattan nemtalálom meg a fűben, eltörik, kifolyik stb stb. Nincs benne semmi extra? Mennyire kell azt szétbuherálni?

Van rajta egy gumigyűrű,arra vigyázz,amúgy semmi extra. ;)

Link to comment
Megosztás:

Végre ezt is megtudtam, már annyiszor volt róla szó :rolleyes: Ahogy nézem 2 csavar fogja talán. Ha azt leszedem, van valami extra amire figyelni kell, kipattan nemtalálom meg a fűben, eltörik, kifolyik stb stb. Nincs benne semmi extra? Mennyire kell azt szétbuherálni?

Torx25 kell hozzá, ha nincs ne próbálkozz mással. Kiszedés után nem forgatni/csavargatni/nyomkodni a tengelyt, csak leszedni róla a mocskot. Viszont ha még nem volt szétszedve, akkor én nem csak az alapjáratit szedném ki, hanem az egész házat. Le kell húzni a csatlakozásokat, csöveket, meg kicsavarni 4 csavart és lenn is van, utána pedig nem kell nőgyógyász végzettség sem, hogy kiszedd az alapjárati alsó csavarját.

Link to comment
Megosztás:

Hát ezt a torx-ot bebuktam, mert már álltam volna neki a dolognak, mikor észrevettem, hogy nekem speciel ez az egy fajta készletem nincs itthon. Majd megpróbálok beszerezni.

Az egész ház alatt a komplett központi injektort érted?

Van rajta egy gumigyűrű,arra vigyázz,amúgy semmi extra. :rolleyes:

Torx25 kell hozzá, ha nincs ne próbálkozz mással. Kiszedés után nem forgatni/csavargatni/nyomkodni a tengelyt, csak leszedni róla a mocskot. Viszont ha még nem volt szétszedve, akkor én nem csak az alapjáratit szedném ki, hanem az egész házat. Le kell húzni a csatlakozásokat, csöveket, meg kicsavarni 4 csavart és lenn is van, utána pedig nem kell nőgyógyász végzettség sem, hogy kiszedd az alapjárati alsó csavarját.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.