Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Este fényképezek egyet, de egyszerűen hihetetlen mennyire fehér habos az olajbetöltő sapkámnál! Bár én még nem jártam sokat télen a vassal, de szinte rémisztő ez a jelenség, vízfogyást nem vettem észre max annyi, hogy a jel alatt volt és most cc 0,5L ion cseréltet nyomtam bele, de az a feltöltés óta kb ugyan annyi volt. Még van egy pár hónapom a vezérléscseréig, addig meg marad a folyamatos vízszint kontrol, mert kicsit bepánikoltam bevallom.

Egy kérdés, milyen olaj van a gépbe?, ugyanis a habosodást kiválthatja rosszabb olaj is

nekem is mikor megvettem az autót 3 éve, lecseréltettem a szerelővel az olajat,fene se tudja milyen olajat vett bele, de nekem is tiszta trutyi volt a szelepfedélház ahogy te is írtad,

aztán már én cserélgetem magam, normális olajat teszek bele, és azóta semmi ilyen tapasztalat nincsen, hiába van tél, hideg mégsem habos.

van egy ismerősöm neki a tecsos valvolintól volt olyan, miota nem használja már az övé sem habosodik

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Nem tudom jó hejre irom -e kérdésemt de mivel a motoral kapcsolatos ezért irom ide ha nem jó átviszem majd máshova.

Szóval azután érdeklödnék hogy mi a véleményetek az 1.6 SI ( 100LE ) motorokról ha jóltudom a motorkodja C16SE . Mert ijen motoral szerelt astrát készül veni a család. Ara lenék kiváncsi menyire megbizhatoak , mekora a fogyasztásuk , esetleg van -e valami dolog amire érdemes oda figyelni vásérláskor. Válaszotokat elöre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Nem tudom jó hejre irom -e kérdésemt de mivel a motoral kapcsolatos ezért irom ide ha nem jó átviszem majd máshova.

Szóval azután érdeklödnék hogy mi a véleményetek az 1.6 SI ( 100LE ) motorokról ha jóltudom a motorkodja C16SE . Mert ijen motoral szerelt astrát készül veni a család. Ara lenék kiváncsi menyire megbizhatoak , mekora a fogyasztásuk , esetleg van -e valami dolog amire érdemes oda figyelni vásérláskor. Válaszotokat elöre is köszönöm.

Végülis semmi különlegesre nem kell figyellni a motor állapott úgysem lehet szemre felmérni a bódét kell nézni a szokásos rohadási pontokon küszöb, tankbeömlő....fogyasztás úgy 6-8 körül alakul vezetéstől-távtól egyébtől függően.

Más: ezért kár volt hsz-t írnod Day. :lol: Ha enyire zavar más helyesírása hogy a kérdésre nem is akarsz válaszolni, csak ezzel foglalkozol beszélj a "főnökökkel" és baxátok ki a fórumra akik szrinted-tetek nem idevaló. Velem kezdjétek.

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdés, milyen olaj van a gépbe?, ugyanis a habosodást kiválthatja rosszabb olaj is

nekem is mikor megvettem az autót 3 éve, lecseréltettem a szerelővel az olajat,fene se tudja milyen olajat vett bele, de nekem is tiszta trutyi volt a szelepfedélház ahogy te is írtad,

aztán már én cserélgetem magam, normális olajat teszek bele, és azóta semmi ilyen tapasztalat nincsen, hiába van tél, hideg mégsem habos.

van egy ismerősöm neki a tecsos valvolintól volt olyan, miota nem használja már az övé sem habosodik

Szia bandika!

Jelenleg Q8 5w40 van benne már második alkalommal, eddig nem volt gondom vele, de még télen nem is nagyon használtam a gépet. Bevallom, sajnálnám a 3500 Km-t futott olajam kidobni, de lehet az lesz a végeredmény, bár azt megfigyeltme, hogy a friss olaj nagyon becsapos szokott lenni, mert igazából azzal soha nincs semmi gond. Sajna a castrolba már 2 éve csalódtam egyet, igaz az nyár volt, lehet beprobálok valami mást biztos forrásból, bár ez is onnan van!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Végülis semmi különlegesre nem kell figyellni a motor állapott úgysem lehet szemre felmérni a bódét kell nézni a szokásos rohadási pontokon küszöb, tankbeömlő....fogyasztás úgy 6-8 körül alakul vezetéstől-távtól egyébtől függően.

Más: ezért kár volt hsz-t írnod Day. :lol: Ha enyire zavar más helyesírása hogy a kérdésre nem is akarsz válaszolni, csak ezzel foglalkozol beszélj a "főnökökkel" és baxátok ki a fórumra akik szrinted-tetek nem idevaló. Velem kezdjétek.

Kösszönöm válaszod. A kasznival kapcsolatos dolgokal tisztában vagyok . A motornál ara letem volna kiváncsi hogy nincs-e valami olyan tipushibálya mint például az X16XEL motoroknál (legalábis én tudomásom szerint ) PL.: jelemzöen nagyobb olaj fogyasztás , vezerműszíj szakadási problémák a nem egysikban lévő főtengelyvezér kerék miatt.

UI.: Bocs a helyesirási hibák miatt.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez marhaLYó. :lol:

Üdv.

Elnézést kérak töled ha a kis lelkivilágodat megbántotam a rossz helyesirásomal de ez van sajna nem tudok rajta változtatni. Amugy ez rajtad kivül még mást nem zavart . Egyet értek azal hogy jelezd vezetöségnek és zárjanak ki . :D B) :D

Üdv: Molnár Péter

Link to comment
Megosztás:

Hát ez marhaLYó. B)

Más: ezért kár volt hsz-t írnod Day. :D Ha enyire zavar más helyesírása hogy a kérdésre nem is akarsz válaszolni, csak ezzel foglalkozol beszélj a "főnökökkel" és baxátok ki a fórumra akik szrinted-tetek nem idevaló. Velem kezdjétek.

Üdv.

Elnézést kérak töled ha a kis lelkivilágodat megbántotam a rossz helyesirásomal de ez van sajna nem tudok rajta változtatni. Amugy ez rajtad kivül még mást nem zavart . Egyet értek azal hogy jelezd vezetöségnek és zárjanak ki . :D :D :)

Üdv: Molnár Péter

Fejezzétek abba mielőtt elkezdődne, mert köpök :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Vízben esetleg nincsenek olajfoltok?

Rövid utas használat, régen volt meghajtva üzemmelegen hosszabb távon.

Napi hosszabb használatban van és most inkább kimélem ez miadt.vagy rosszul teszem? a viz felszinét még nem néztem de ha olajos akkor mi az oka?

köszi

Link to comment
Megosztás:

Napi hosszabb használatban van és most inkább kimélem ez miadt.vagy rosszul teszem? a viz felszinét még nem néztem de ha olajos akkor mi az oka?

köszi

Ha a vízben megjelenik az olaj akkor jó eséllyel hnegerfej tömítés rossz és keveredik a kettő.

Hát lehet meg kellene kergetni, hogy az olaj 100fok felé kerüljön (nem megijedni ez az olajank még bőven üzemi hőmérséklet), mert akkor elpárolog belőle a víz, és ha más baja nincs ezután egy darabig nem szabab habosodnia az olajnak.

Amugy a hosszabb használat nálad mit jelent? km-ben.

Link to comment
Megosztás:

Ha a vízben megjelenik az olaj akkor jó eséllyel hnegerfej tömítés rossz és keveredik a kettő.

Hát lehet meg kellene kergetni, hogy az olaj 100fok felé kerüljön (nem megijedni ez az olajank még bőven üzemi hőmérséklet), mert akkor elpárolog belőle a víz, és ha más baja nincs ezután egy darabig nem szabab habosodnia az olajnak.

Amugy a hosszabb használat nálad mit jelent? km-ben.

Nekem mikor már cserés lett a szelepfedél tömítés akkor is volt ilyen pöttyökben olaj a vízben miután ki lett cserélve eltűnt.

Link to comment
Megosztás:

Mi volt a csalódás oka? :lol: Mármint mi nem tetszett benne?

Szia Endre06!

Egy nyári meleg napon cc 33-35 c fok és pesti dugó 1 órán keresztül, az olajam olyan sűrű lett mint a méz, pedig volt benne vagy 1500-2000 Km. Na ez volt az a pont amikor azt mondtam, hogy ez sajna már nem az a castrol mint régen és akkor tértem át a mostanira, de ez meg habzik mint a rossz nyavalya :D

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szia Endre06!

Egy nyári meleg napon cc 33-35 c fok és pesti dugó 1 órán keresztül, az olajam olyan sűrű lett mint a méz, pedig volt benne vagy 1500-2000 Km. Na ez volt az a pont amikor azt mondtam, hogy ez sajna már nem az a castrol mint régen és akkor tértem át a mostanira, de ez meg habzik mint a rossz nyavalya :D

Üdv

Aha értem.

Autóboltosom a habzást arra mondta ha két eltérő komponensű vagy mi az előző és az új olaj, bár mondta hogy nem szabadna mert elvileg már van bennük habzásgátló is.

Én pl a 15w40-et cseréltem le 5w40-re. Nem kell osztani hogy egyik se jó bele ezt már kitárgyaltuk! :lol: előző tulaj 15-öst tett bele bár nem tom minek. 5-öst meg az autószerelőm rendelt mert hogy milyen jó stb... Bár eddig tényleg jó tőle! kopp...kopp...kopp B)

Link to comment
Megosztás:

Szia bandika!

Jelenleg Q8 5w40 van benne már második alkalommal, eddig nem volt gondom vele, de még télen nem is nagyon használtam a gépet. Bevallom, sajnálnám a 3500 Km-t futott olajam kidobni, de lehet az lesz a végeredmény, bár azt megfigyeltme, hogy a friss olaj nagyon becsapos szokott lenni, mert igazából azzal soha nincs semmi gond. Sajna a castrolba már 2 éve csalódtam egyet, igaz az nyár volt, lehet beprobálok valami mást biztos forrásból, bár ez is onnan van!

Üdv

végül is a Q8 se egy olyan rossz olaj, de a valvolin-se, mégis az ismerősnek tiszta takkony volt tőle a motor, most mol dynamicot használunk mind a ketten

és egyikünk motorja se habos se télen se nyáron.

akkor lehet neked nem is az olajvéget csinálja :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia Endre06!

Egy nyári meleg napon cc 33-35 c fok és pesti dugó 1 órán keresztül, az olajam olyan sűrű lett mint a méz, pedig volt benne vagy 1500-2000 Km. Na ez volt az a pont amikor azt mondtam, hogy ez sajna már nem az a castrol mint régen és akkor tértem át a mostanira, de ez meg habzik mint a rossz nyavalya :lol:

Üdv

Na én még ilyet nem hallottam, ilyen is van :D nem csak a hidegtől dermed meg már a melegtől is

Link to comment
Megosztás:

Kösszönöm válaszod. A kasznival kapcsolatos dolgokal tisztában vagyok . A motornál ara letem volna kiváncsi hogy nincs-e valami olyan tipushibálya mint például az X16XEL motoroknál (legalábis én tudomásom szerint ) PL.: jelemzöen nagyobb olaj fogyasztás , vezerműszíj szakadási problémák a nem egysikban lévő főtengelyvezér kerék miatt.

UI.: Bocs a helyesirási hibák miatt.

Szia!

Nagyon jól teszed,hogy itt kérdezed a kartársakat vétel előtt,én ezt nem tettem meg és vettem egy X16XEL -t.

A többit inkább nem írom le..........

Link to comment
Megosztás:

Ha a vízben megjelenik az olaj akkor jó eséllyel hnegerfej tömítés rossz és keveredik a kettő.

Hát lehet meg kellene kergetni, hogy az olaj 100fok felé kerüljön (nem megijedni ez az olajank még bőven üzemi hőmérséklet), mert akkor elpárolog belőle a víz, és ha más baja nincs ezután egy darabig nem szabab habosodnia az olajnak.

Amugy a hosszabb használat nálad mit jelent? km-ben.

Csepelröl Kamaraerdö oda vissza plussz amiket Csepelen járkálok kb 5-10 km

Link to comment
Megosztás:

Szelepfedél tömítésnek nem igazán van köze a vízhez... nem hengerfej tömítésre gondolsz? pláne az hogy a tömítéscserétől el is tűnjön avízből ami már ott volt :lol:

Pedig így volt csak a víz is le lett cserélve, és szelepfedél tömítés volt.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Nekem is habzik elég szépen, és még hozzá eszi is az olajat.a viz ugyanannyi van benne.Tipp?

1.6 8v motor

köszi

Sok a kartergáz?

Menyi olajat eszik?

A szelepszárak mellett juthat be elég gőz , viszont nehezen távozik mikor habbá áll össze mivel az nehezebben melegszik át.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.