Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Robogó az E85-höz mit szólna? Szerintetek?

A 2T nem komálja.Csak ha hozzá állítod a gyújtást+fúvókát cserélsz.Kül. alsó tartományban befullad nemkicsit.Fordulaton pedig tiltáson megy! :lol: A 4T elvileg bírja, de célszerű kísérletezni vele...... :lol: Először keverni.Ha bírja, akkor mehet egyre dúúsabban is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Robogó az E85-höz mit szólna? Szerintetek?

4T-nél szerintem csak a keverékarányon kellene állítani.

Viszont én nem fogom átállítani a mocit erre, ugyanis elég kicsi a hatósugara, és

E85 meg elég kevés helyen van :lol: Amúgy sem fogyaszt sokat... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Robogó az E85-höz mit szólna? Szerintetek?

Én próbáltam... igaz csak úgy, hogy E85-öt bekevertem 2T olajjal, 1 műanyag flakonba... kb. 10 perc múlva az olaj leült a flakon aljára... szóval, ha ugyanez járszódik le a tankba akkor az gázos lehet... :lol:

Így a tankba bele sem öntöttem... :lol:

Link to comment
Megosztás:

No lassan el is fogy a vasárnap Kecskeméten tankolt 25 lityi E85.

Valaki nem jár erre véletlen egy kannával? :lol:

Fogyasztásról annyit, hogy Kecsótól haza 7,25-re jöttünk ki. Aztán tegnap vittem plafonig pakolt csomagokkal a Mátrába 2 fiam+nagynénit. A hegyekig 7,5-ig sikerült letornázni az induláskor nullázott, és a városban 10,5-re felszökő fogyit. Aztán a hegyekben 8,2-re felment.

a cipelt teherről annyit, hogy extrém ültetésnek minősült a terhelés. :lol: Ott még bóklászva kicsit 9,3-ra kúszott fel.

Haza üresen 8-ra húztam le, igaz, picit dinamikusabban is jöttem hazafelé. :lol:

még elvileg van 10 liter a tankban 50%-os anyagból.

Egyre jobban várom, hogy mikor és melyik kút lesz annyira merész, hogy behozza végre Debrecenbe is az E85-öt.

Link to comment
Megosztás:

Háááát, ki tudja. Szeliden Udival erről beszéltünk. Ő optimista, én viszont iszonyatosan pesszimista vagyok. Ugyanis az unió megvonja a támogatást az energianövények termesztésétől. Udi szerint akkora lenne a kereslet biodízelre és bioetanolra, hogy a gazdák észre sem vennék a támogatás megszűnését, mert a piac úgyis belendülne. Szerintem viszont a rémhírek miatt az emberek eddig nem nagyon próbálták ki, így azt sem tudnák, miből maradnának ki, ha nem lenne... Ha pedig nincs kereslet, felesleges a kínálat.

Link to comment
Megosztás:

Sztem holnap megnézem, mennyire kivitelezhető a zőődben! :lol: Mit veszíthetek? :lol:

Hali.

Ezt én is meg fogom csinálni, mert állandóan összebaxa a folytoszelepházat a kartervisszavezetéstöl.

Levettem azt a csövet ami jön a légszüröháztól, nekem ebbe van belevezetve a kartervisszavezetés, és rendesen dzsuvás volt, nem beszélve a folytószelepházról.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.