Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Én próbáltam... igaz csak úgy, hogy E85-öt bekevertem 2T olajjal, 1 műanyag flakonba... kb. 10 perc múlva az olaj leült a flakon aljára... szóval, ha ugyanez járszódik le a tankba akkor az gázos lehet... :lol:

Így a tankba bele sem öntöttem... :lol:

Robogóban nincs egybe öntve a 2T olaj a benyával. 1:50 arányú keverés történik menet közben. Benyához kellett volna mondjuk 50% E85 önteni.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Robogóban nincs egybe öntve a 2T olaj a benyával. 1:50 arányú keverés történik menet közben. Benyához kellett volna mondjuk 50% E85 önteni.

:lol:

Nekem nem robogóm van, hanem babettám...azzal akartam kiprószálni... :lol:

Ha már a 95-öshöz adok 50% E85-öt, akkor meg már teljesen mind1 mit tankolok,mert annyira nincs nagy spór már :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

kicseréltem tegnap az üziszűrőt a párom autójában

nem volt benne semmi kosz sem,pedig szét is szedtem db-okra.

ez normális?írtátok,hogy az etanol leoldja a koszt az üzemanyagrendszerből és hamar el szokott dugulni a szűrő.

én 6000 km után cseréltem a szűrőt és semmi........

remélem annak tudható be,hogy tiszta volt.

Link to comment
Megosztás:

Egy kis olvasni való...nagyon tanúságos! :lol:

http://etanol.blog.hu/2008/07/25/megmertuk_a_ford_flexifuelt

Semmi újdonságot nem tartalmazott számomra ez a cikk.

Egyértelműnek tűnik, hogy csak a lambda lehet manapság az egyetlen eszköz, amin nézni lehet az összetételt.

És kell egy kis idő valóban ahhoz, hogy átlagolt számítások alapján beálljon ez az arány. Mondjuk nem 26km,

az biztos :lol:

Kíváncsi lennék továbbra is, hogy a legújabb hunflexxel mi a helyzet, mert múltkor valaki azt mondta, hogy

nem kellett semmire rákötni, csak az injektorokra... ez pedig számomra azt jelenti, hogy vagy a régit adták

neki az új helyett, vagy átverés ez az automata mód benne.

Link to comment
Megosztás:

Semmi újdonságot nem tartalmazott számomra ez a cikk.

Egyértelműnek tűnik, hogy csak a lambda lehet manapság az egyetlen eszköz, amin nézni lehet az összetételt.

És kell egy kis idő valóban ahhoz, hogy átlagolt számítások alapján beálljon ez az arány. Mondjuk nem 26km,

az biztos :lol:

Kíváncsi lennék továbbra is, hogy a legújabb hunflexxel mi a helyzet, mert múltkor valaki azt mondta, hogy

nem kellett semmire rákötni, csak az injektorokra... ez pedig számomra azt jelenti, hogy vagy a régit adták

neki az új helyett, vagy átverés ez az automata mód benne.

A cikk a bioetune készülékről szól és nem a hunflex ről. elég sok eltérés van a két készülék közt.

Egyébként nyugodtan elhihetitek, hogy a hunflex tényleg átáll benzinről etanolra és fordítva. nem kell neki ennyi várakozási idő mint az etune-nak, :lol: és kapcsolgatni sem kell semmit. :lol:

Sőtt!!!

Már megvan a hidegindítós modul, ami a hidegben történő (jellemzően reggeli első) indításkor megemelt befecskendezést biztosít, és tart fent egészen addig, míg a motor langyosodni nem kezd. Ilyenkor kikapcsol a hidegindítás és visszaáll a "normál" (módosított) befecskendezésre.

Tutira működik... :lol: Ha kamu lenne mért nem hozott még vissza egy autót se vörös fejjel készüléket, hogy azonnal szedjük ki ezt a sz@rt?

Ha nem vagytok tisztában valamivel a hunflexel kapcsolatosan nyugodtan kérdezzetek tőlem nagyon szívesen válaszolok mindenkinek a témával kapcsolatban.

Elég széles az átalakított autók listája pl peugeot 206 tól az opel frontérán keresztül saab 9-5 aero ezek nemcsak teljesítményben de konstrukcióban is igen eltérőek, mégis mind remekül üzemel etanollal.

Ha nem lenne megbízható a készülék énsem járnék vele elhihetitek...

Esetleg ha van rá érdeklődés leegyeztetem a főnökséggel, hogy a klub "vezetői" legyenek meghívva egy látogatásra ahol megnézhetnek pár átalakított autót köztük az enyémet is :lol: és magával az átalakítóval is megismerkedhetnek.

Link to comment
Megosztás:

A cikk a Ford flexifuel mérésről szólt....tehát a lambdaszonda figyelős szabályozásról aminek kb. 30 km kell az átálláshoz a cikk szerint. Hunflexről nem volt szó benne, viszont szereltünk már új fajta Hunflexet ami már csatlakozós és automata Gepárdnak. Jó lenne ha kifejtenéd a működési elvét mert ez is a régivel egyezően csak az injektorokhoz van bekötve más bemenet nincs rajta. Losinak és nekem Flextek készülékünk van ami kapcsolós, télen -8 fokban is beindult igaz nem elsőre hanem a "skodás módszerrel" (indítózás után 20-30 sec szünet és újra indítózás). A probléma pont az ellenkezője túl sokat fecskendez be és ugye dermed az E85 idő kell neki amíg elkezd párologni és be tud gyulladni. Kíváncsi leszek hogy fog működni az új Hunflex -8 fokban, 18 fok felett simán beindul minden kütyüvel. A régi kapcsolós Hunflexet - 8 fokban csak benzin állásban tudtuk beindítani és utánna kellett átkapcsolni alkohol állásba és vagy összejött vagy nem akár 5-10 percet is lehetett vele "szórakozni".

Link to comment
Megosztás:

A cikk a Ford flexifuel mérésről szólt....tehát a lambdaszonda figyelős szabályozásról aminek kb. 30 km kell az átálláshoz a cikk szerint. Hunflexről nem volt szó benne, viszont szereltünk már új fajta Hunflexet ami már csatlakozós és automata Gepárdnak. Jó lenne ha kifejtenéd a működési elvét mert ez is a régivel egyezően csak az injektorokhoz van bekötve más bemenet nincs rajta. Losinak és nekem Flextek készülékünk van ami kapcsolós, télen -8 fokban is beindult igaz nem elsőre hanem a "skodás módszerrel" (indítózás után 20-30 sec szünet és újra indítózás). A probléma pont az ellenkezője túl sokat fecskendez be és ugye dermed az E85 idő kell neki amíg elkezd párologni és be tud gyulladni. Kíváncsi leszek hogy fog működni az új Hunflex -8 fokban, 18 fok felett simán beindul minden kütyüvel. A régi kapcsolós Hunflexet - 8 fokban csak benzin állásban tudtuk beindítani és utánna kellett átkapcsolni alkohol állásba és vagy összejött vagy nem akár 5-10 percet is lehetett vele "szórakozni".

az újak úgy mőködnek, hogy a kocsit használják föl. nevezetesen a készülék meghosszabbítja az injektor nyitási idelyét a lambda meg nézi a gázokat és vagy dúsít vagy szegényít.. a lényeg, ha a lambda jól működik a kocsiban az képes az üzemanyag befecskendezés (injekrot nyitásidő) állítására -10-15% és +10-15% közt. az etanolnak sokkal kevesebb a károsanyag kibocsájtása, tökéletesebb az égése, ezért ha a lambda etanol gázzal találkozik elkezd ezerrel dúsítani, de szinte minden kocsinál ez a dúsítás nem elég, ezért kell a hunflex(+10% befecskendezés). Ha benzin ég el a motorban annak a gázai a lambdát "visszateszik" normál beállításra-- a flex erre is rátesz 10%-ot de akkor a lambda már túl dús keveréket érez és elkezd szegényíteni.

nem kell ahoz 30km hidd el;) minep kifogyott az etanol, nagy szerencsémre az út mellett kaptam 3liter 95-öst. betöltöttem, és minden ment mint a karikacsapás..

ha nem állna vissza azt a fordulatszámon úgyis észrevenné az ember..

szóval a hunflex nagyjából így megy.

hidegindítós flex--- bővített elektronika, hőmérő a vízcsövön. a megemelt befecskendezési mennyiséget még megemeli amíg a vízcső hőfoka el nem éri a megfelelő szintet, akkor kikapcsol az extra dúsítás.

az extra dúsítás szabályozható, csakúgy mint a "normál" dúsítás mennyisége.

ugye mostmár nem is kamu... :lol: az elv egyszerű mint a satu, de nem kis ügyesség kellett a kifejlesztéshez. :lol:

az ajánlat továbbra is él, ma megbeszéltem a vezetéssel, hogy akinek van igénye pár fős kics csoportban ellátogathat hozzánk :lol:

Link to comment
Megosztás:

ezt az oldalt nem szoktátok nézni? korrektül leírta rajta főnököm a csínját bínját.

a fórum részben van egy két érdekesség is . itt mondjuk segíthetnétek is, ha tudtok olyan e85 kútról ami nincs a listán megírhatnátok.

nézzétek meg a referencia képeket is, számos álltalunk átalakított autót lefényképeztünk, hogy lehessen érezni, hogy mindenben működik

www.e85auto.hu

Link to comment
Megosztás:

Ha ennyire benne vagy az E85-ben, nem tudsz véletlenül valamit, hogy Debrecenben mi a "négylábú patás állat hímpéldányának a nemiszervéért" nincs még egyetlen kút sem? Vagy ezen irányba gondolom nincs infótok.

sajna arrafelé nem tudok kutat, de jó hír hogy októbertől a jet és a lukoil is elkezdi a forgalmazást. remélem az már van felétek is.

momentán nyugat magyarországon van a kutak többsége. hallottam, hogy szegeden is van valahol de pontos címet nem tudok :lol:

milyen jó lenne ha segítenénk egymáson benzinkutakkal :lol:

Link to comment
Megosztás:

sajna arrafelé nem tudok kutat, de jó hír hogy októbertől a jet és a lukoil is elkezdi a forgalmazást. remélem az már van felétek is.

momentán nyugat magyarországon van a kutak többsége. hallottam, hogy szegeden is van valahol de pontos címet nem tudok :lol:

milyen jó lenne ha segítenénk egymáson benzinkutakkal :lol:

Jet van. Max. szerda esténként újra kijárok majd a gyorsulásokra. :lol:

Az "egy nemes gebe hengeresre merevedett szerve" teeeeee! :D De egyetértek veled. Felénk sincs semmi. Törökszentmiklóson, Karcagon, Szarvason tuti nincs, Szolnok meg már messze lenne.

Igazad van eszperente testvérem!

:D

amúgy október jó messze van még. Jah, Jet-en is van ismerős, most jut eszembe. :lol: vele még nem is beszéltem erről, de már legalább van alibim. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát nem túl bíztató az új hunflex működési elve.

Tehát akkor értelmezésem szerint nem nézi, hogy mi van benne éppen... hanem folyamatosan és egyformán

hosszabbítja a befecskendezési időt, és ha benzin kerül az autóba, akkor meg az ecu úgyis le fogja szabályozni

a befecskendezési időket, a lambda jele alapján.

Csakhogy:

1. Így benzinnel járva optimális esetben 5-10%-os túlfogyasztás lesz, mivel a lambda nem tudja a teljes

növelt időt visszaszabályozni (20% többlet, 10-15% visszaszabályzás).

2. Rosszabb esetben lambdahibakódokat is dobálhat néha az ecu, arra érzékenyebb típusoknál.

Összegezve, az új hunflex eléggé átverésnek tűnik nekem, mármint azon jellemzése, hogy automatikusan

áll át benzin és e85 között... mert ez közel sem igaz.

Link to comment
Megosztás:

A leírtak alapján ez lehet a helyzet, max újítottak annyit, hogy már nem csak passzív elektronika van benne,

hanem aktív vezérléses, valami egyszerűbb kontrollerrel. mert így már be lehet állítani, mennyi legyen a plusz

mennyiség kétféle üzemmódban is (hidegüzem).

szóval akkor nem estünk hasra az új hunflextől :lol:

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.