Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Hát nem túl bíztató az új hunflex működési elve.

Tehát akkor értelmezésem szerint nem nézi, hogy mi van benne éppen... hanem folyamatosan és egyformán

hosszabbítja a befecskendezési időt, és ha benzin kerül az autóba, akkor meg az ecu úgyis le fogja szabályozni

a befecskendezési időket, a lambda jele alapján.

Csakhogy:

1. Így benzinnel járva optimális esetben 5-10%-os túlfogyasztás lesz, mivel a lambda nem tudja a teljes

növelt időt visszaszabályozni (20% többlet, 10-15% visszaszabályzás).

2. Rosszabb esetben lambdahibakódokat is dobálhat néha az ecu, arra érzékenyebb típusoknál.

Összegezve, az új hunflex eléggé átverésnek tűnik nekem, mármint azon jellemzése, hogy automatikusan

áll át benzin és e85 között... mert ez közel sem igaz.

az első pontra a válasz:

ha jó a lambda, akkor vissza tud venni, nem lesz többletfogyi benzinnel sem

másodikra a válasz:

valóban olykor van hibalámpa 99%-ban "üzemanyag keverék túl szegény" üzenettel

ilyenkor egy ráállítással gyönyörűen megoldjuk a problémát.

az ilyen utánállításos, hibaolvasós törlős dolgok természetesen díjmentesek minden esetben.

nem 20% a többlet üzemanyag adagolás, csak megközelítőleg 10% a lényeg, hogy a lambda szabályzási tartományán belül maradjon. kivéve: főnököm régi saab9000cc je amiben nincs lambda :lol::D:D ott benzinből is van többlet fogyi.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kiugrottam a helyi Jet-re, ami már Lukoil, csak még az arculat Jet.

Egyelőre nem tudnak semmit sem az esetleges E85 forgalmazásról. Az éppen szolgálatban lévő kutast meg inkább nem is említem(vagy mégis), hogy miket kérdezett róla... hogy miért jó az? :lol:

a miért jó az ra miért nem mondtad, hogy aromát keversz hozzá, és kész a pálesz... csak nehogy valaki kipróbálja, a 15% benzintől lehet baja esne :lol:

Link to comment
Megosztás:

De akkor ez az új hunflex kütyü eléggé félmegoldás.

Ugyanis max 10-15%-ot állíthatsz felfelé befecskendezési mennyiségnek, különben pofázik az ecu...

de ez még nem optimális az e85-nek, mivel az +20%-tól hozza azt teljesítményben, mint a benzin.

szó mi szó, többet ér a régi kapcsolós verzió a leírtak alapján :lol:

Én inkább csinálok magamnak egy sokkal okosabbat. Ha meggyőzőbb lesz, mint az új hunflex,

akkor ezt fogjátok inkább forgalmazni? :lol:

Link to comment
Megosztás:

a miért jó az ra miért nem mondtad, hogy aromát keversz hozzá, és kész a pálesz... csak nehogy valaki kipróbálja, a 15% benzintől lehet baja esne :lol:

nem mondtam én semmit.

Meg amúgy is szerda esténként nagyon figyelnek, mert a város szélén van, jó az út, és sok a gyorsuló, ergo sok a néző...

De "apuék" mindig éberen őrködnek mostanság. Este is jöttek vagy 3 autóval, meg kintebb állt egy kisbusz.

Mindegy, ha lesz E85, akkor én hunflexelek egyet.

Link to comment
Megosztás:

De akkor ez az új hunflex kütyü eléggé félmegoldás.

Ugyanis max 10-15%-ot állíthatsz felfelé befecskendezési mennyiségnek, különben pofázik az ecu...

de ez még nem optimális az e85-nek, mivel az +20%-tól hozza azt teljesítményben, mint a benzin.

szó mi szó, többet ér a régi kapcsolós verzió a leírtak alapján :lol:

Én inkább csinálok magamnak egy sokkal okosabbat. Ha meggyőzőbb lesz, mint az új hunflex,

akkor ezt fogjátok inkább forgalmazni? :lol:

meg tudnád adni honnan van a +20%-os infó? szeretném tovább bővíteni ismereteimet :lol:

természetesen nyitottak vagyunk minden megoldásra ami előrébb viszi a társadalmunkat :lol:

Találd ki a saját verziódat, összeülünk és pár nap múlva mehet az értékesítés

Link to comment
Megosztás:

nem mondtam én semmit.

Meg amúgy is szerda esténként nagyon figyelnek, mert a város szélén van, jó az út, és sok a gyorsuló, ergo sok a néző...

De "apuék" mindig éberen őrködnek mostanság. Este is jöttek vagy 3 autóval, meg kintebb állt egy kisbusz.

Mindegy, ha lesz E85, akkor én hunflexelek egyet.

ezekkel a gyorsulgatásokkal az a baj, hogy a az astrák és octaviák nem túl jó üldöző autók, bár ha magnum tuningos skoda120-ls-t kell üldözni akkor sima ügy :lol:

Link to comment
Megosztás:

meg tudnád adni honnan van a +20%-os infó? szeretném tovább bővíteni ismereteimet :lol:

természetesen nyitottak vagyunk minden megoldásra ami előrébb viszi a társadalmunkat :lol:

Találd ki a saját verziódat, összeülünk és pár nap múlva mehet az értékesítés

Hát ha olyan jó lesz, mint a bc, akkor jól is jártok vele. :lol:

Link to comment
Megosztás:

meg tudnád adni honnan van a +20%-os infó? szeretném tovább bővíteni ismereteimet :lol:

természetesen nyitottak vagyunk minden megoldásra ami előrébb viszi a társadalmunkat :lol:

Találd ki a saját verziódat, összeülünk és pár nap múlva mehet az értékesítés

Egy picivel előrébb volt egy mérés, amivel igazolták a szakirodalom szerinti értékeket, miszerint e85 esetében

átlagosan min +20% többlettel érhető el ugyanaz a teljesítmény, mint benzin esetében, ugyanazon a motoron :D

Átlagosan +30% esetén már némi teljesítménytöbblet is kinyerhető. Ez a papírforma, de mint mondtam, a fenti

mérés elég meggyőző volt szerintem, mivel fékpadon csinálták.

Úgy tervezem, év végére lesz egy véglegesített, kereskedelmi forgalmazásra kész verzió :D

Ez az injektorokra, TPS-re, ICT-re, és a lambdára lesz ráköthető, és elég sok lehetőséget ad beállítások terén...

tunerkedéstől a spórolásig, vagy ezeket variálva. opcióként távirányító is lehet az utastérben, amivel menetközben

is lehet variálni a beállításokat, illetve váltogatni őket. :D Majd még meglátjuk, mi mindent fog tudni :lol:

nem akarom offolni a topikot de múltkor főnököm saab9000 aerojával nagyon csúnyán lealáztunk egy erest :D jó konstrukció az a régi 2.3-as moci :D

Biztos RS volt az? :lol: Én az autópályás RS-el akadok össze néhanapján az M7-en, és elég meggyőzőt tud lépni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy picivel előrébb volt egy mérés, amivel igazolták a szakirodalom szerinti értékeket, miszerint e85 esetében

átlagosan min +20% többlettel érhető el ugyanaz a teljesítmény, mint benzin esetében, ugyanazon a motoron :D

Átlagosan +30% esetén már némi teljesítménytöbblet is kinyerhető. Ez a papírforma, de mint mondtam, a fenti

mérés elég meggyőző volt szerintem, mivel fékpadon csinálták.

Úgy tervezem, év végére lesz egy véglegesített, kereskedelmi forgalmazásra kész verzió :D

Ez az injektorokra, TPS-re, ICT-re, és a lambdára lesz ráköthető, és elég sok lehetőséget ad beállítások terén...

tunerkedéstől a spórolásig, vagy ezeket variálva. opcióként távirányító is lehet az utastérben, amivel menetközben

is lehet variálni a beállításokat, illetve váltogatni őket. :D Majd még meglátjuk, mi mindent fog tudni :lol:

Biztos RS volt az? :lol: Én az autópályás RS-el akadok össze néhanapján az M7-en, és elég meggyőzőt tud lépni. :lol:

elképzelésnek nagyon jó, csak drukkolni tudok, hogy meg is tudd valósítani. Ha sikerül mindenképp meg is rendelünk nem kevés darabot :lol:

biztos rs volt mert a sofőr nagyon büszkének tűnt a volánnál..

régi aero is jót megy...250-260le/400nm :lol:

ja és természetesen powered by E-85 :D hogy ki ne felejtsem

Link to comment
Megosztás:

az se rossz :lol:

A 2,3as Aero nem 220Le-s véletlen?

nekünk van egy 9000es 2,0 Aero, 190Le-vel, kézi váltóval... (eléggé egy ritka széria a motor miatt /vmi R-es széria/, pl Mo-n nem lehet hozzá alkatrészt találni.). Nagyon húz a vas, de pályán a x20xev elől nemigen tud elmenni... Sztem egyszerűen alacsonyabb sebességre lett szánva.

Link to comment
Megosztás:

Van választék bőven pl. a klasszikus Flextek... :lol:

Jelenleg 20 helyen lehet tankolni E85-öt...most már van Nyíregyházán és Baján is.

E85 benzinkutak+műhelyek

Baján melyik kúton van e85?

Így már érdemes a flextecen elgondolkozni, igaz még 80km a kútig... :lol:

De állítólag még az ősz során lesz Pécsen is!

Kinek milyen, és melyik Flex-klónnal (most a topikban megjelölt üzemanyaghoz épített motyóról beszélek, nem pedig a sarokcsiszolóról! :lol: ) van tapasztalata? (beépíthetőség, ár, "szolgáltatások")

Link to comment
Megosztás:

Baján Avia benzinkútnál (Balcsy-Zs u. 56), Nyíregyházán meg Tesconál lehet E85-öt tankolni. Warwolfnak és nekem Flextek van Gepárdnak meg az új automata Hunflex amiről sajna nincs sok tapasztalat mivel jelenleg nem járóképes a verdája (crash) :lol: Flextek már bizonyított -8 fokban, az új hunflexre meg kiváncsi vagyok a régi kapcsolós hunflex-el voltak indítási problémák és megoldásként benyát kellett tankolni az E85 mellé.

Link to comment
Megosztás:

Baján melyik kúton van e85?

Így van ahogy Udi írja, Baján az Avia kúton lehet E85-öt tankolni. Ott van a Tesco mellett, nemrég nyitott a kút.

Holnap kipróbálom én is 50-50%-ban benzinnel keverve, kíváncsi leszek, hogy milyen lesz. Ha már minden nap Baján vagyok, mert ott dolgozok, lehet megérné a dolog.

Viszont én nem gondolkodok semmilyen Piggyback ECU-n, hanem mivel van több computerem, az egyik Motronicot átprogramoztatom 100% E85-re.

Link to comment
Megosztás:

Aham. Láttam már hasonlót. Két compi egymás mellett, kesztyűtartó alatt. Attól függően, hogy hogy vezet a srác, úgy váltogatja (egy verseny compi, meg egy utcai). Egyelőre kábelköteg átdugós a móka, de a tervei szerint egy kapcsolóval is megoldható lesz. Gondolom te is hasonlóan gondolod, csak E85/benya kombóval. Vagy esetleg lenne egy harmadik race computer is? :lol:

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.