Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Baján Avia benzinkútnál (Balcsy-Zs u. 56), Nyíregyházán meg Tesconál lehet E85-öt tankolni. Warwolfnak és nekem Flextek van Gepárdnak meg az új automata Hunflex amiről sajna nincs sok tapasztalat mivel jelenleg nem járóképes a verdája (crash) :lol: Flextek már bizonyított -8 fokban, az új hunflexre meg kiváncsi vagyok a régi kapcsolós hunflex-el voltak indítási problémák és megoldásként benyát kellett tankolni az E85 mellé.

Flexteknek mi az ára, hol lehet hozzájutni?

Hunflex van egyik ismerősnek is, és ő sem éppen a legjobb fényben tünteti fel...

Éss hogy mire is jó a bioetanol!? :

http://www.bioethanolkandallo.hu/ :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Aham. Láttam már hasonlót. Két compi egymás mellett, kesztyűtartó alatt. Attól függően, hogy hogy vezet a srác, úgy váltogatja (egy verseny compi, meg egy utcai). Egyelőre kábelköteg átdugós a móka, de a tervei szerint egy kapcsolóval is megoldható lesz. Gondolom te is hasonlóan gondolod, csak E85/benya kombóval.

Ha egy ilyen összeáll lehet, hogy elgondolkoznék énis egy ilyen konfigon.....engem főként a környezetvédelmi része érdekelne.....megint kitört belőlem a hippi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Így van ahogy Udi írja, Baján az Avia kúton lehet E85-öt tankolni. Ott van a Tesco mellett, nemrég nyitott a kút.

Holnap kipróbálom én is 50-50%-ban benzinnel keverve, kíváncsi leszek, hogy milyen lesz. Ha már minden nap Baján vagyok, mert ott dolgozok, lehet megérné a dolog.

Viszont én nem gondolkodok semmilyen Piggyback ECU-n, hanem mivel van több computerem, az egyik Motronicot átprogramoztatom 100% E85-re.

Nekem is van 2 ECU-m, kérdés, hogy a simtec 56.5-ös helyére be lehet-e rakni a motronic 1.5.4-est.

Lehetséges átprogramozni a motronicot, hogy vigye a x20xev-et?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is van 2 ECU-m, kérdés, hogy a simtec 56.5-ös helyére be lehet-e rakni a motronic 1.5.4-est.

Lehetséges átprogramozni a motronicot, hogy vigye a x20xev-et?

De minek ehhez 2 ECU? különbség nyilván az epromtartalomban van, azt meg elég egyszerű átkapcsolhatóra megcsinálni: az eredeti eprom méretének a kétszeresét tudó epromot kell beszerezni, és a legfelső címbittel lehet választani egy kis kapcsolóval...

Link to comment
Megosztás:

De minek ehhez 2 ECU? különbség nyilván az epromtartalomban van, azt meg elég egyszerű átkapcsolhatóra megcsinálni: az eredeti eprom méretének a kétszeresét tudó epromot kell beszerezni, és a legfelső címbittel lehet választani egy kis kapcsolóval...

Hehe... Tényleg. :lol:

Jólvan, soha nem foglalkoztam ezzel ilyen téren.

Sajnos epromot írni nem tudok, se cuccom, se tudásom hozzá (anno tanították... de minek??? :lol: )

De ha tényleg ilyen egyszerű megcsinálni, akkor miért játszik a Flextek, miért fejlesztenek több szálon e85 adaptert? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hehe... Tényleg. :lol:

Jólvan, soha nem foglalkoztam ezzel ilyen téren.

Sajnos epromot írni nem tudok, se cuccom, se tudásom hozzá (anno tanították... de minek??? :lol: )

De ha tényleg ilyen egyszerű megcsinálni, akkor miért játszik a Flextek, miért fejlesztenek több szálon e85 adaptert? :lol:

mert ha csak egy cuccot veszel, akkor egyszeres a hasznuk

de ha már 2 készülék van, ...

Link to comment
Megosztás:

mert ha csak egy cuccot veszel, akkor egyszeres a hasznuk

de ha már 2 készülék van, ...

Hja, meglehet.

Na mindegy, valami okos ember kifejthetné ezt az eprom programozós témát, nem lenne rossz tákolás és PiggyEcu nélkül megoldani ezt a dolgot.

Másrészt, anyagilag is lehet hogy jobban megéri, eprom nem drága, kérdés hogy ember mennyiért süti bele az új programokat...

Link to comment
Megosztás:

De minek ehhez 2 ECU? különbség nyilván az epromtartalomban van, azt meg elég egyszerű átkapcsolhatóra megcsinálni: az eredeti eprom méretének a kétszeresét tudó epromot kell beszerezni, és a legfelső címbittel lehet választani egy kis kapcsolóval...

és már be is lehet irni karsztajlingon, hogy nagycsipp van benne :lol: :lol:

viccet félretéve engem érdekelne egy ilyen dolog :lol:

Link to comment
Megosztás:

és már be is lehet irni karsztajlingon, hogy nagycsipp van benne :lol: :lol:

viccet félretéve engem érdekelne egy ilyen dolog :lol:

Nálunk még csak próba szinten fog futni a dolog, először csak 50% etanolt töltök a benzinhez.

Később, tervezünk majd programot iratni 100% E85.höz.

Ez az átkapcsolható dolog lenne a cél, de lehet nem ártana 3 program egy epromon. Egy gyári benzines, egy E85-ös üzemanyagspórolós és egy kihegyezett E85-ös.

Egyik holland ismerős megoldotta, hogy valami külső kütyüvel gombnyomásra tudott választani menet közben 8 program között. De ha jól emlékszem, akkor az egész, programok nélkül már 120 euró felett volt.

Link to comment
Megosztás:

Na, ezek szerint nem csak én agyalok MegaSquirten? :lol:

Mostanában nagyon foglakoztat a dolog. Állítólag már elég kiforrt a rendszer, mert nagyon sokan fejlesztik.

Mindent le lehet hozzá tölteni.

Jól sejtem, hogy ebben több lehetőség is van annál, mint E85-re használni? :lol:

Menetközbeni chip tuning?

Link to comment
Megosztás:

Közben utánaérdeklődtem és a Motec-nek is azért vannak problémái.

Konkrétan a srác a MegaSquirtet inkább ajánlotta, mint a Motec-et. És mivel már több helyen is olvasgattam a témáról, én hiszek neki. :lol:

Hát persze... :lol:

Ha csinálsz egy ilyen megaizével 230 pacis szívó C20XE-t, akkor leborulok előtted, komolyan :lol:

Azért agyalsz ilyen cuccoson, mert még valószínű nem értél el gondolatban a nehézségeihez... :lol:

Szerinted az astrában miért nincs még ilyen? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát persze... :lol:

Ha csinálsz egy ilyen megaizével 230 pacis szívó C20XE-t, akkor leborulok előtted, komolyan :lol:

Azért agyalsz ilyen cuccoson, mert még valószínű nem értél el gondolatban a nehézségeihez... :lol:

Szerinted az astrában miért nincs még ilyen? :lol:

Egy 230 lovas C20XE-nél egyáltalán nem az ECU-val van a gond, hanem azzal a 2-3 millával, amit addig rá kell költeni a motorra, amíg olyan állapotban lesz, hogy egyáltalán képes legyen 230 lovat produkálni. És ezt Te is pontosan tudod! :D

Egyébként nem mindig csak az a jó, ami drága és amit már láttál!

Világszerte rengeteg motoron használnak MegaSquirtet, autóokon, motorkerékpárokon, mindenen.

És nyugodtan hidd el, hogy a 230 lovas XE nem ezen az ECU-n bukik meg nálam, hanem azon, hogy annyi pénzből már nem fogok magamnak szívót építeni, amikor ugyanannyiból már feltöltött motort lehet építeni a szívó teljesitményének a kétszeresével. :D

De ezek szerint a Vems is szar szerinted, mert nem Motec.

Kár, hogy a Vems majdnem ugyanaz, mint a MS.

De ha neked Motec kell, akkor vegyél azt, én tuti nem fogok neked emiatt beszólni.

Nekem jó lesz a parasztos megoldás is, a MS. :D

Nem tudom miért kell valamiről ítélkezni, amikor még nem is tudsz róla semmit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

De ezek szerint a Vems is szar szerinted, mert nem Motec.

Kár, hogy a Vems majdnem ugyanaz, mint a MS.

De ha neked Motec kell, akkor vegyél azt, én tuti nem fogok neked emiatt beszólni.

Nekem jó lesz a parasztos megoldás is, a MS. :lol:

Nem tudom miért kell valamiről ítélkezni, amikor még nem is tudsz róla semmit. :lol:

Naugye megmondtam. :lol:

Én korábban váltottam pár levelet olyannal, aki VEMS progizással is foglalkozik. Elég hamar kijött hogy már finoman fogalmazva is elege van a VEMS apró hülyeségeiből, és valahogy a MoTec is szóba került, de annak kapcsán nem hangzott el ilyesmi. (olyat is "látott" már)

Én mielőtt ez megtörtént volna ugyanúgy vélekedtem mint te, és most sem mondom hogy ezek az olcsóbbnak mondott ECU-k nem jók semmire, de bizony meglehet hogy sokat kell vele szívni míg elfogadható állapotba kerül. Ez így még nem is hangzik túl rosszul, de ha hozzátesszük hogy a jó beállításhoz sajnos elengedhetetlen a fékpad is, aminek bizony magas óradíja van.... Maga a cucc sem olcsó, nekem elment a kedvem a standalone ECU-tól, pedig nagyon tervben volt, és a motorom is egyszerű mint egy szög.

Ha egyszer odajutok megiratok rá egy rendes programot (vagy kettőt) és viszonlátás. Tutira olcsóbb és egyszerűbb. Persze lehet marad 5-10 ló amit nem lehet majd kivenni belőle. Nabumm.

Link to comment
Megosztás:

Naugye megmondtam. :lol:

Én korábban váltottam pár levelet olyannal, aki VEMS progizással is foglalkozik. Elég hamar kijött hogy már finoman fogalmazva is elege van a VEMS apró hülyeségeiből, és valahogy a MoTec is szóba került, de annak kapcsán nem hangzott el ilyesmi. (olyat is "látott" már)

Én mielőtt ez megtörtént volna ugyanúgy vélekedtem mint te, és most sem mondom hogy ezek az olcsóbbnak mondott ECU-k nem jók semmire, de bizony meglehet hogy sokat kell vele szívni míg elfogadható állapotba kerül. Ez így még nem is hangzik túl rosszul, de ha hozzátesszük hogy a jó beállításhoz sajnos elengedhetetlen a fékpad is, aminek bizony magas óradíja van.... Maga a cucc sem olcsó, nekem elment a kedvem a standalone ECU-tól, pedig nagyon tervben volt, és a motorom is egyszerű mint egy szög.

Ha egyszer odajutok megiratok rá egy rendes programot (vagy kettőt) és viszonlátás. Tutira olcsóbb és egyszerűbb. Persze lehet marad 5-10 ló amit nem lehet majd kivenni belőle. Nabumm.

Nekem nem a programozás terén, hanem a működéssel kapcsolatban mondtak negatív dolgokat.

Na de mindegy, ez egyáltalán nem ebbe a topicba való már.

Mindenki válasszon úgy, ahogy neki jobb, nekem, mezei felhasználóként sokkal érdekesebb alternatíva a MS, mint más egyéb, mivel rengeteg tapasztalat van hozzá és minden hozzá való infó, adat és program szabadon hozzáférhető az interneten.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem a programozás terén, hanem a működéssel kapcsolatban mondtak negatív dolgokat.

Na de mindegy, ez egyáltalán nem ebbe a topicba való már.

Mindenki válasszon úgy, ahogy neki jobb, nekem, mezei felhasználóként sokkal érdekesebb alternatíva a MS, mint más egyéb, mivel rengeteg tapasztalat van hozzá és minden hozzá való infó, adat és program szabadon hozzáférhető az interneten.

Én drukkolok neked. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha szívni akarsz, hát hajrá :lol:

Én már sok évvel ezelőtt igen keményen beleástam magam a témába, még Patyi Lacival is sokat értekeztünk,

hogy ketten vágnánk bele, mert úgy olcsóbban jönne ki a belövés. De sajnos a mérlegelések után beláttuk,

hogy nem a mi asztalunk ez. Az MS annak jó pálya, akinek saját tunerműhelye van, olyan emberrel, aki ezzel

ráér foglalkozni, és naphosszat lehet az autó a fékpadon. És akkor még nem is beszéltem arról, hogy valahogy

össze is kell rakni a rendszert, mert ugye ez a map nem jó ide, az a lambda nem jó oda, az a holtponti jeladó

valamiért túllövést okoz és bezavar... szóval rengeteg szívás ezt összelőni, leprogizni.

Amúgy nem sokkal több szívás lenne nekem az se, ha magam csinálnék egy MS-nél színvonalasabb kütyüt,

de azzal is ugyanezek a gondok lennének, szóval nem éri meg belevágni :lol:

A motec komputerekkel volt már dolgom, és igenis a C20XE-ben nem csak a vas adja a 230 pacit, hanem a

hozzá gyártott motecnek is nagy szerepe van benne. Annó Dara Gabi Gr.A. astrája volt erre az etalon, amit

testközelből tapasztaltam, de Takácsy Pali hasonló verdájában is ez volt a konfig, és nem azért, mert olyan

gazdag volt, hogy két kézzel szórja a pénzt a motecre :lol:

De a közelmúltban pl mitsuknál is megtapasztaltam, milyen különbség van egy rallyart és egy motec ecu

között, ég és föld, pedig nem sokkal drágább a motec :lol: Ami engem igazán meggyőzött, az az volt, hogy nem

kellett vele különösebben szívni, mert felhívtam egy angol számot, bediktáltam (magyarul, merthogy ilyet

is tudnak) pár paramétert, és még aznap ott volt a szükséges módosítások listája :D

Amivel még hasonló tapasztalataim vannak, csak szarabb a kidolgozása, az a pectel :D az kb a tesco

gazdaságos motec :lol: csak nem sok típusa van sajna.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg itt helyben vannak ismerőseim, akik MS-el foglalkoznak és mindkettő pozitív véleménnyel volt, az egyiknek még ráadásul C20XE-n is volt.

Gond nélkül hozzá tudták hangolni az ECU-t az összes gyári jeladóhoz, csak a pillangószeleppotit kellett cserélniük, mert a C20XE-é nem poti, hanem csak egy 3 állású kapcsoló. De passzol oda a DIS-es XE-é, és a LET-é is.

Mindegy, ez akkor is már más téma. :lol:

Eddig 80km-t mentem 50% E85-el, és semmi negatív jelenség. Az autó szépen húz.

Szerintem kipróbálom majd az E85-öt a fűnyírótraktorban és a Simsonban is. :lol:

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.