Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Első tapasztalat a szesszel: C16 se motor 100 ló f astra caravan 17 lityó töltéssel lett tele a tartály még téli 14 es gumi városi forgalom hideg idő. Gond nélkül indult érezhető többlet erő alacsony fordulaton fogyasztást nem mértem nagyon nem érdekelt akkor még...

50-50 keverési arány és már nyári gumi 195/55 15" 50 km Győr városi forgalom 5 napon keresztül reggel még hideg délután tizenfokok pöpec indulás péntek irány haza 1 es út Budapest 4 es út és a többi Sarkadig kb 50 kg cuccal és pesttől plusz egy utas. Összesen 425 km városok közt normál 100-110 tempó Pesten sem volt dugó.Itthon átugrottam a szomszédba olcsóbb naftáért 35 literrel lett tele. 8.25 átlagfogyi! Gond nem volt, indult rendesen nem rángatott talán picit lomhább (biztos a gumi miatt is), de ugye az idő is enyhébb volt 10 fok felett. Tiszta Benzinnel ugyanez az utvonal csak hidegebb időben 14 es téli gumival egyedül hasonló súlyú cuccal 7.5 l átlagfogyival kijött.Húsvét utánra igérte a szerelőm hogy betudja rakni a power kit-et addig meg talán kihúzom még azzal amit a szomszédban tankoltam 289 ért.

Link to comment
Megosztás:

Hello!Lehet,hogy már egy kicsit elcsépelt téma,de én abszolút amatőr vagyok.A kérdésem az,hogy tankolhatok pl.:60-40% benzin-e85 átalakítás nélkül?Ha igen,akkor mire kell figyelnem,vagy milyen mellékhatások fognak jelentkezni a gépemen?

Függ attól is,hogy milyen motorral rendelkezik a géped,de ha visszaolvasol kicsit,akkor kapsz a kérdésedre választ.

Link to comment
Megosztás:

Hello!Lehet,hogy már egy kicsit elcsépelt téma,de én abszolút amatőr vagyok.A kérdésem az,hogy tankolhatok pl.:60-40% benzin-e85 átalakítás nélkül?Ha igen,akkor mire kell figyelnem,vagy milyen mellékhatások fognak jelentkezni a gépemen?

50-50%-ig elmehetsz, de ahogy Johnny is írja kicsit olvasgass, mert rengeteg infó van róla.

Link to comment
Megosztás:

Nem buktathat meg. Nincs olyan szabály, ami alapján megtehetné.

Pontosan így van, és ezért is mondom, hogy nem szabad hagynia magát senkinek.

Ha köcsög a vizsgabiztos, akkor nyugodt pókerarccal kilátásba kell neki helyezni, hogy hívsz egy rendőrt,

és jegyzőkönyvbe mondod, hogy egy tizest kért a vizsga eredményes kimeneteléért. Ezután majd talán

nem lesz mindenáron köcsög :)

Link to comment
Megosztás:

Pontosan így van, és ezért is mondom, hogy nem szabad hagynia magát senkinek.

Ha köcsög a vizsgabiztos, akkor nyugodt pókerarccal kilátásba kell neki helyezni, hogy hívsz egy rendőrt,

és jegyzőkönyvbe mondod, hogy egy tizest kért a vizsga eredményes kimeneteléért. Ezután majd talán

nem lesz mindenáron köcsög :D

Szerintem ha ezt mondod neki, akkor mindenáron bele fog kötni valamibe és ha nem az üzemanyag miatt, akkor valami miatt megbuktat úgy is. :)

Link to comment
Megosztás:

Elmész máshova vizsgáztatni.

Így van!... A szomszéd utcában lévő vizsgaállomás így és ezek miatt vesztett el vagy 5 szerelőt.. no nem 1-1 autót vittek oda évente... mondtuk a tulajnak, hogy takarítsa el ezeket, mert baj lesz. Nem tette, így járt...

Link to comment
Megosztás:

Ez a vizsga kérdés nekem majd augusztusban lesz aktuális, de a legegyszerűbb megoldásnak számomra az tünik, hogy akkor majd épp benzinnel fogom megtankolni a kocsim arra az időpontra. Az E85Power biztosan tudja kezelni a 100%-os benzint is így tényleg nem tünhet fel senkinek semmi az autón.

Alapvetően konfliktuskerülő típus vagyok :-)

Link to comment
Megosztás:

Ez a vizsga kérdés nekem majd augusztusban lesz aktuális, de a legegyszerűbb megoldásnak számomra az tünik, hogy akkor majd épp benzinnel fogom megtankolni a kocsim arra az időpontra. Az E85Power biztosan tudja kezelni a 100%-os benzint is így tényleg nem tünhet fel senkinek semmi az autón.

Alapvetően konfliktuskerülő típus vagyok :-)

max az, hogy mi az a kütyü emg madzagolás ott :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha ezt mondod neki, akkor mindenáron bele fog kötni valamibe és ha nem az üzemanyag miatt, akkor valami miatt megbuktat úgy is. :)

Az előttem levők már elmondták. Nem csak 1 vizsgaállomás van. Ha problémázik, akkor más helyen kell vizsgáztatni, neki pedig megmondani, hogy felnyomod az nkh-nál, és tényleg felnyomod. Jegyzőkönyv, stb...nem örülnének ennek.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha ezt mondod neki, akkor mindenáron bele fog kötni valamibe és ha nem az üzemanyag miatt, akkor valami miatt megbuktat úgy is. :)

Nem kell tőle félni, nem jó hozzáállás... féljen ő tőled, mert neki több vesztenivalója van, ha köcsögösködik :D

Az ilyen emberek meg meg is érdemlik, hogy beletegyék a lószerszámot a seggükbe, ezek a haladás gátjai.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell tőle félni, nem jó hozzáállás... féljen ő tőled, mert neki több vesztenivalója van, ha köcsögösködik :D

Az ilyen emberek meg meg is érdemlik, hogy beletegyék a lószerszámot a seggükbe, ezek a haladás gátjai.

azért megnézném ezt a beszólást a veszprémi kpm-nél....ott olyan sötétek az emberek,hogy hozzájuk képest a fekete lyuk izzik. :)

simán megbaszták nem 1x a vadi új autót ami akkor gurult ki a szalonból.....csak hogy meglegyen a százalékuk buktában.

Link to comment
Megosztás:

azért megnézném ezt a beszólást a veszprémi kpm-nél....ott olyan sötétek az emberek,hogy hozzájuk képest a fekete lyuk izzik. :)

simán megbaszták nem 1x a vadi új autót ami akkor gurult ki a szalonból.....csak hogy meglegyen a százalékuk buktában.

Biztos van ilyen esetre jogorvoslat. Jegyzőkönyv...stb.

Link to comment
Megosztás:

Biztos van ilyen esetre jogorvoslat. Jegyzőkönyv...stb.

az a baj ebben az országban,hogy mindeki csak mondja de senki nem csinálja. :)

én 1x vittem magam műszakira az akkor 16 éves autómat.tényleg tipp-topp volt akkor még.szó szerint monden új volt rajta.a fék álom,a motor tökéletes,stb.stb.

ne erre megvágták a fék miatt.nem hagytam akkor meg a co nem volt jó.szal kerek 5 órát voltam ott és nem engedték át a verdát.pedíg már anyáztam 2 óra után rendesen. :D

utánajártam akkor,de mindenhol csak falba ütköztem.hogy merem én a közlekedési hatóságot megkérdőjelezni.na akkor berágtam és feladtam.

Link to comment
Megosztás:

Hali all.

A kérdésem az volna hogy ha felesben van bekeverve akkor miben változik a menetteljesitmény?Mert valamiben biztos hogy megmutatkozik...Gyengébb lesz?Vagy többet eszik belőle?Nem rángatódzik?

Szóval: alacsony fordulaton kicsit jobban húz és a benzinszag is cefrésre vált :) kb. ennyi. Ja, meg a fogyasztás talán nő fél literrel, de ezt nem nagyon tudtam kifejezetten lemérni. Tegnap cseréltem üa.szűrőt a múltheti újbóli feles teletank után-nem rángat, bár azóta nem használtam a gépet (asszony hajtja, én meg buszozok :D )

Link to comment
Megosztás:

Szóval: alacsony fordulaton kicsit jobban húz és a benzinszag is cefrésre vált :) kb. ennyi. Tegnap cseréltem üa.szűrőt a múltheti újbóli feles teletank után, azóta enm használtam a gépet (asszony hajtja, én meg buszozok :D )

Szal kicsivel nyomatékosabb?Mennyire vészes a szaga?Ugyanannyit eszik kb.?

Link to comment
Megosztás:

Szal kicsivel nyomatékosabb?Mennyire vészes a szaga?Ugyanannyit eszik kb.?

Kicsit javítottam az előző hsz-t. Aha, kicsivel jobban húz alacsonyabb fordulaton és az alapjáratom is egyenletesebb picit- néha kicsit ugrálni szokott. Fogyasztani lehet kicsit többet fogyaszt, de ilyen feles tankolásnál, mint nálam, kb. 60-40%-ban van a 95-ös javára nem nagyon tudtam mérni. :)

Link to comment
Megosztás:

Kicsit javítottam az előző hsz-t. Aha, kicsivel jobban húz alacsonyabb fordulaton és az alapjáratom is egyenletesebb picit- néha kicsit ugrálni szokott. Fogyasztani lehet kicsit többet fogyaszt, de ilyen feles tankolásnál, mint nálam, kb. 60-40%-ban van a 95-ös javára nem nagyon tudtam mérni. :)

Egy tanknyi tankoláson mennyit lehet vele fogni...?

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.