Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Az csak az elindulás utáni pár mp-ig hatásos. Lényegében ha azt megszorzod kettővel, annyi motorfordulatig max.

Nem hívott a tag...

Nekem pöcre indul hidegen,de elég egyeneltlen,amíg be nem melexik és még mindig megvan az a torpanás,ha sok ideig várok egy helyben.

Köv héten megyünk pár tesztkört majd! :devlish:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

mint vegyész ki merem jelenteni, hogy nem kell neki sok idő, csak kb ameddig belecsurgatod, és azonnal elkeveredik...

nem válik szét több frakcióra... :devlish:

Köszönöm a válaszokat! Akkor marad a benzin-ethanol aránnyal való "játszadozás" egyelőre.

Illetve még az érdekelne, hogy amikor ég a CE lámpa és 0170 a hibakód (Tüzelőanyag korrekció (Bank1) hibás működés) mit takar? Ilyenkor több ü.a. kap a motor, vagy szegényebb lesz a keverék, vagy tökéletlen az égés? Nem akarom pl.: a katalizátort kivégezni idő előtt...

Schiszi

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat! Akkor marad a benzin-ethanol aránnyal való "játszadozás" egyelőre.

Illetve még az érdekelne, hogy amikor ég a CE lámpa és 0170 a hibakód (Tüzelőanyag korrekció (Bank1) hibás működés) mit takar? Ilyenkor több ü.a. kap a motor, vagy szegényebb lesz a keverék, vagy tökéletlen az égés? Nem akarom pl.: a katalizátort kivégezni idő előtt...

Schiszi

Elméletileg ha rossz az etanol-benzin arány és átalakító nélkül mész, akkor szegény lesz a keveréked igen. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ne nagyon erőltesd, mert amint megtudtam az egy igen gyenge motor "agyilag" és lehet már régen szegény a keverék csak nem reklamál érte.

ez egy jótanács csak!

Hidegen biztos hogy szegény, mert padlóra visszafullad, csak most nem tudok telitankot finanszírozni, hogy kiszámoljam egyáltalán van-e értelme ennyit tenni bele.

Link to comment
Megosztás:

Hidegen biztos hogy szegény, mert padlóra visszafullad, csak most nem tudok telitankot finanszírozni, hogy kiszámoljam egyáltalán van-e értelme ennyit tenni bele.

Tehát akkor elmondanám mégy egyszer, az Nz-s moci egy elég buta moci vezérlésileg, ecu ilag, azért mert nem látsz hibakodot és nem jelez gondot még nem azt jelenti, hogy nincs baja. ha szegény a keverék azzal pedig igen csak haza lehet vágni egy mocit, ja és ha sok a nafta neki akkor mit csinál a moci? :devlish: Költői

Tehát csak ovatosan azzal a x%- os kevergetésel, mert hamar ki lehet jukadni egy fincsi generálnál vele.

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor elmondanám mégy egyszer, az Nz-s moci egy elég buta moci vezérlésileg, ecu ilag, azért mert nem látsz hibakodot és nem jelez gondot még nem azt jelenti, hogy nincs baja. ha szegény a keverék azzal pedig igen csak haza lehet vágni egy mocit, ja és ha sok a nafta neki akkor mit csinál a moci? :lol: Költői

Tehát csak ovatosan azzal a x%- os kevergetésel, mert hamar ki lehet jukadni egy fincsi generálnál vele.

Egyről beszélümk, én is azt mondtam, hogy valszeg szegény a keverék, csak mivel szeretem körbejárni több oldalról a dolgokat, ezért írtam, hogy még nem volt lehetőségem kimérni, egyáltalán van-e értelme ennyit keverni bele. Amúgy én azt gondoltam, hogy max. nem megy ha szegény a keverék, mire gondoltál a generállal? :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Egyről beszélümk, én is azt mondtam, hogy valszeg szegény a keverék, csak mivel szeretem körbejárni több oldalról a dolgokat, ezért írtam, hogy még nem volt lehetőségem kimérni, egyáltalán van-e értelme ennyit keverni bele. Amúgy én azt gondoltam, hogy max. nem megy ha szegény a keverék, mire gondoltál a generállal? :devlish:

sztem arra, h szegény keveréknél sokkal nagyobb esélyed van a hengerben eluralkodó túlmelegedésre, ami bizony akár szelep töréshez is vezethet az elégés miatt... :lol:

De mondjuk ez a durvább verzió...(és NEM vagyok szakember)

Link to comment
Megosztás:

Egyről beszélümk, én is azt mondtam, hogy valszeg szegény a keverék, csak mivel szeretem körbejárni több oldalról a dolgokat, ezért írtam, hogy még nem volt lehetőségem kimérni, egyáltalán van-e értelme ennyit keverni bele. Amúgy én azt gondoltam, hogy max. nem megy ha szegény a keverék, mire gondoltál a generállal? :devlish:

Ahogy pszilaj is írta, ezen állapotban a motornak sokkal nagyobb a hőterhelése, tehát az illesztés méretek is mások pl: 100c-on mint 130c-on ezért az esetleges kopások is ergó sokkal nagyobbak ill kisebbek mint a gyárilag beállított, megkövetelt türéseknél.

Link to comment
Megosztás:

Nem hívott a tag...

Nekem pöcre indul hidegen,de elég egyeneltlen,amíg be nem melexik és még mindig megvan az a torpanás,ha sok ideig várok egy helyben.

Köv héten megyünk pár tesztkört majd! :devlish:

Már meg lett oldva máshogy, azért köszönöm!

Akkor jövő héten jössz valamelyik hétköznap, és hozod Udi kütyüjét is? melyik nap lesz előreláthatólag?

Illetve még az érdekelne, hogy amikor ég a CE lámpa és 0170 a hibakód (Tüzelőanyag korrekció (Bank1) hibás működés) mit takar? Ilyenkor több ü.a. kap a motor, vagy szegényebb lesz a keverék, vagy tökéletlen az égés? Nem akarom pl.: a katalizátort kivégezni idő előtt...

Szegény keveréket jelez, és ezzel akár lehet indokolatlan túlfogyasztásod is (vészprogram).

Link to comment
Megosztás:

Megtörtént a szűrőcsere. Csináltam pár képet, igaz telóval, ezért nem lettek valami fényesek, de azért a lényeg látszik :devlish:

Miért is kell szűrőt cserélni

HÁT nekem még megvan a régi használt szűrő ....a mocskos leves képeket már egyszer beszúrtam. A szűrőt meg nem mertem flexelni (nincs is!), fejszével próbálkoztam,

2 horpadáson kívül semmi.De majd szétvágom....

Ja ugye 8,48 lityi volt a 212 kmen a 100 as átlagom, most fogok menni vele, majd meglátjuk hogy meddig merre.

Link to comment
Megosztás:

HÁT nekem még megvan a régi használt szűrő ....a mocskos leves képeket már egyszer beszúrtam. A szűrőt meg nem mertem flexelni (nincs is!), fejszével próbálkoztam,

2 horpadáson kívül semmi.De majd szétvágom....

Ja ugye 8,48 lityi volt a 212 kmen a 100 as átlagom, most fogok menni vele, majd meglátjuk hogy meddig merre.

vasfűrésszel próbáld meg... :devlish:

Én majd vasárnap nézem meg, hogy autópályán 130-as tempónál mennyit eszik...de gondolom a tízzel épp hogy megelégszik majd...az eddigi tapasztalatok szerint...

Bár régen benzinből 7,4 körül evett 130-140-es tempónál, mármint a km-órája szerint, akkor 9,7-nél nem kellene többet becsókolnia.

Link to comment
Megosztás:

<br />Megtörtént a szűrőcsere. Csináltam pár képet, igaz telóval, ezért nem lettek valami fényesek, de azért a lényeg látszik r />

En is szetfureszeltem anno a 3.2esbol kivett szurot, az csak parszaz kmet ment - na jo picit tobbet - es az is szep volt. Most kivancsi leszek a Rekord szurojere...

Link to comment
Megosztás:

Bakker szétflexelted a benzinszűrőt? :lol: Nem vagy rokonom? :lol:

;)

Először azon gondolkoztam, de azt azért nem mertem :lol:

Így maradt a jó öreg vasfűrész, de az is csak óvatosan :devlish: Tudod, mindig az akarat győz ;)

De a rokonság nem kizárt :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Először azon gondolkoztam, de azt azért nem mertem :lol:

Így maradt a jó öreg vasfűrész, de az is csak óvatosan :devlish: Tudod, mindig az akarat győz ;)

De a rokonság nem kizárt :lol:

Ilyet csináltak már valamelyik etanolos oldalon. Én is szét akartam az enyémet de elfelejtettem elkérni :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Először azon gondolkoztam, de azt azért nem mertem :lol:

Így maradt a jó öreg vasfűrész, de az is csak óvatosan :devlish: Tudod, mindig az akarat győz ;)

De a rokonság nem kizárt :lol:

Ilyet csináltak már valamelyik etanolos oldalon. Én is szét akartam az enyémet de elfelejtettem elkérni :lol:

Én is vasfürészeltem, de én keresztben.

348817.jpg

De én nem találtam koszosnak.

Link to comment
Megosztás:

Megkaptam Demótól az állítható nyomás szabályzót, fel is tettem 3,5bar-ra a nyomást. Viszont még nem tudtam letesztelni, most hazafelé szerettem volna, de szakad az eső. Majd holnap...( vagyis már ma ) Csinálok dinamikus közlekedésű logot is. :devlish: :lol:

Viszont azt észrevettem hogy megint hidegindításon emelt nyomással és lejjebb ( 20-ra ) állított FIRST utolsó paraméterrel ismét annyira fulladozik a kocsi, mint gyári 3baros nyomáson és 30as FIRST utolsó paraméterrel.

Gabi, így már a táblán is kellene módosítani?

Amúgy ma fogok beszerelni egy ugyanolyan C20XE motoros GSibe egy Gabi féle átalakítót. :lol:

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.