Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Uhh, jól megkaptuk :P ...

Amúgy senki nem állítja, hogy a Druszám az isten.. de hogy a jobb keze az tuti :rolleyes:

Írtam egy hosszú dolgot, de rájöttem, csak olaj a tűzre... és mivel 11 évig olajkályhám volt, inkább kihagyom :P :D :lol:

Peace :D

Bocsánat a hosszért, meg ha egy kicsit belegázoltam volna valaki lelkivilágába. Én elismerem a Gábor tudását, felkészültségét, sok rendkívül hasznos és értelmes hozzászólást olvashattam tőle. Ugyanakkor meg ha valamire rámond valami hülyeséget, senki sem meri őt kijavítani.

A hungara válaszlevelére én is kíváncsi leszek...

"gyári fix nyomásos üa szűrő"

Olyan szűrő, amit nyomásszabályzóval láttak el. 3 ágas, tehát befolyó, kifolyó, visszafolyó. Fix nyomásos, mert 3bar-on "lefúj". Persze ha valaki ledugózza a visszafolyó ágat és kifolyó ágba berak egy nyomásszabályzót, lehet több és kevesebb is.

A hidegindítással kapcsolatban anno én is szívtam a hengerenkéntisnél, valamint az összebarkácsolt analóg elektronika hőfokfüggősége miatt is, de végül túllendültem rajta és egy termisztor segítségével megoldódott a hidegindítás is, persze ehhez azért jócskán túl kellett dúsítani, hogy elsőre max 2.-ra röffenjen. A kipuff hővédő burkolat közelébe helyeztem a termisztort, így elég gyorsan visszaállt a normál dúsításra, továbbá a holtidővel sem kalkuláltam. Végül az autó karambolos lett, azóta nem foglalkoztam vele.

Összeírtam a kutakat és jelenleg 90 kúton kapni E85-öt. Pesten a hungária és a kőbányai sarkán lévő AGIP kúton is van, de még nem árulhatják.

Láttam a neten valami amerikai EToM átalakítót:

The next big noted item is this kit allows your engine to get near or the same mileage as gasoline. This is done with our "Lean Cruise" technology, allowing your vehicles engine to run more efficiently.

Ez is lambdabuzerálós és egyenesen olyat állítanak, amit szerintem senki sem fog elhinni: közel vagy hasonló km/l mint benzinnel. Olyat már láttam, hogy gyári FFV jármű 40-50% etanoltartalommal ugyanannyit fogyasztott, mint benzinből, persze 85% etanolnál már valamiért kb 30% volt a túlfogyasztás, de azt hogy egy hagyományos belsőégésű motor ne fogyasszon többet E85-ből, az egy nagy önámítás. Ha a sűrítési viszonyt felemeli valaki 13 fölé, előgyulázik rendesen, nem elképzelhetetlen csupán 20% többletfogyasztás sem. Karburátoros öreg szarok előnyben:-) Gábornak amúgy jó az elképzelése, valamennyi szegényítést elvisel a rendszer, hiszen eleve hidegebben ég a keverék. Ez természetesen csak egy nagyon kicsi sáv, ezt túlhaladva csökkenni kezd a teljesítmény, jobban odalépsz a pedálra és el is úszott a remélt megtakarítás:-)

Sziasztok,

Csaba

Link to comment
Megosztás:

ma elöször tankoltam benzint az autóba az átalakítás óta. -nem volt idő elmenni az alkoholos kútig.

- tényleg nem megy annyira.

- visszajött a hideg motornál túlpörgő alapjárat - etanolnál megszűnt

- többet ég a Check....

Gábor a héten ráérsz ? akarok cseréltetni egy benzinszűrőt mert 1300kmert mentem már etanollal és még nem volt és hozzád is kimennék...

tényleg, szűrőből melyiket kell ? azt hiszem több van...

Link to comment
Megosztás:

Gábornak amúgy jó az elképzelése, valamennyi szegényítést elvisel a rendszer, hiszen eleve hidegebben ég a keverék. Ez természetesen csak egy nagyon kicsi sáv, ezt túlhaladva csökkenni kezd a teljesítmény, jobban odalépsz a pedálra és el is úszott a remélt megtakarítás:-)

Ez evidens, aki megtakarítani akar az nem nyomja ki a kocsi lelkét....

Link to comment
Megosztás:

zafira-cdti!

Örülök, hogy valaki végigolvasta mind a 208 oldalt ezek alapján biztosan tudod, hogy én voltam az első aki Flextek átalakítóval E85 bioetanol üzemanyagot tankolt és azóta is folyamatosan télen-nyáron azzal járok mindenféle + benzin hozzáadása nélkül. Tegnap néztem meg az útnyilvántartást 168258 km mentem eddig E85-tel és semmilyen ezzel kapcsolatos meghibásodásom nem volt. Teszteltem Hunflex de luxe átalakítót is 3-4 hétig, jelenleg az Opel16V féle kütyüt tesztelem.

Hamarosan ki fog derülni, hogy melyik kütyü mit tud és melyik a legjobb, teljesítmény és ZK méréseket terveztem de, hogy teljes képet kapjunk ugyanazt a tesztutat fogom bejárni mind a három kütyüvel (Flextek, Hunflex de luxe, E85power). Mindegyik esetben telitankolom az autót ugyanannál a kútfejnél, vagy másik lehetőség pontosan 5 litert tankolok kannából és megnézem mennyi km-re elég. Hidegindításnál eddig az E85power átalakító teljesített a legjobban (3-4 próbálkozás után beindult és azonnal eltudtam indulni nem volt erőtlen), második a Hunflex de luxe (3-6 próbálkozásra beindul, de erőtlen ezért biztonságos elinduláshoz kb. 1-2 percig járatni kell), harmadik a Flextek (nincs benne hidegindítás ennek ellenére "skodás" módszerrel mindig beindult igaz itt is járatni kell kb. 2-3 percig).

Saját tapasztalatom alapján volt olyan, hogy télen nyári anyagot tankoltam hiszen a kutasok nem keverhetnek hozzá semmit, amíg el nem fogy a nafta addig az van, utána jön az új szállítmány ami már annak az évszaknak megfelelő. Kisebb forgalmú kutaknál gyakrabban előfordul, hogy télen nyárit, nyáron meg télit tankolsz. Hungranának írtam levelet remélem válaszolnak rá, hogy milyen arányban keverik a naftát.

Ha a mérésekkel kapcsolatban van jó ötleted azt szívesen veszem, sőt akár be is ülhetsz mellém, hogy lásd saját szemeddel mit tud ez a "csodaopel" ami csak 1.4-es (igaz nem széria verda). :rolleyes:

Egy jó hidegindítási algoritmussal ellátott kütyüvel nagy mínuszokban is elsőre kéne indulnia az autónak.

A hidegindítás nélküli példányokat egy nyomásszabályzóval is ki lehet váltani, persze ehhez barkácsolni kell.

Ha jól olvastam, Gabi szerkezetét lehet progizni, így az a nyerő. Ha valami erőtlen, sz..r a dúsítása az alkoholhoz. Gabi nem véletlenül fikázta a Hunflexet.

Fogyasztást inkább úgy mérjél, hogy addig töltöd a tankot, amíg már ki akarna csordulni (ez türelemjáték a kúton, de sokkal biztosabb, mint az első kattanás)

Teljesítménymérés egy érdekes dolog. Attól is függ, mit tudnak az injektoraid. Gabi szerkezetével elméletben több power szedhető ki. Az a helyzet, hogy padlógáz esetén más a stratégia, az ecu nem a lambda 1-re törekszik, hanem alá megy 0.9 körüli értékre. Nem merem kijelenteni, hogy minden esetben így van, Ecuja válogathatja. Ekkor a power mód nem sokat ér.

Én a mérést felesben vagy 2:1ben tankolva ejteném meg (ilyenkor is maxra áll az előgyuszi), akkor nem érhet nagy meglepetés :D

Link to comment
Megosztás:

Ez evidens, aki megtakarítani akar az nem nyomja ki a kocsi lelkét....

Evidens dolog az is, hogy a téli alkoholizálásban a többletfogyasztás nem csak a dúsítási igényből fakad, hanem abból is, hogy az üzemi hőfokot bő 2x annyi idő alatt éri el a hűtővíz, mint benzinnel tenné. Rövid utaknál ez is egy faktor.

bye

Link to comment
Megosztás:

Én tapasztalatból mondom, h anno HunFlexszel 90-110-as tempózásos Db-Bp-Db (4-es számú főút) úton mentem 630km-t 53 liter etanollal. Ez 8,41 liter/100km(hozzá tenném hogy benzinből kb 6,3-6,5-et evett régebben hasonló körülmények között). Viszont ha itt helyben jártam a kocsival, akkor simán bevette a gyomra a 12 litert is etanolból. Ráadásul a hidegindítással is bajaim voltak.

Főleg a hidegindítás és a kocsi viselkedése miatt döntöttem úgy, h rászánom a pénzt az E85Powerre. Azóta a kocsi viselkedése olyan mintha benzinnel menne. A fogyasztás az most is elég magas, vegyes használatban(30% város, 70% országút) 10 liter körül alakul.

A nagyon hosszútávot majd most hétvégén fogom kipróbálni.

De most legalább nem irtózok a hidegindítástól, mert tudom h nem kell 3-8-szor indítózni.

Mindenki a saját szemszögéből látja a dolgokat. Utána olvas, megpróbálja a fals infókat kiszűrni és ezután eldönti h mit cselekszik.

Én bízom Gábor tudásában. De csodákat nem is várok egy 140000 kilométert futott EcoTech motortól. Ha havi 2000 HUF-t meg tudok spórolni, akkor már öröm tölt el.

Ha meg a környezetre sem jelentek akkora terhelést, akkor meg még jobban örülni fogok.

Link to comment
Megosztás:

Egy jó hidegindítási algoritmussal ellátott kütyüvel nagy mínuszokban is elsőre kéne indulnia az autónak.

A hidegindítás nélküli példányokat egy nyomásszabályzóval is ki lehet váltani, persze ehhez barkácsolni kell.

Ha jól olvastam, Gabi szerkezetét lehet progizni, így az a nyerő. Ha valami erőtlen, sz..r a dúsítása az alkoholhoz. Gabi nem véletlenül fikázta a Hunflexet.

Fogyasztást inkább úgy mérjél, hogy addig töltöd a tankot, amíg már ki akarna csordulni (ez türelemjáték a kúton, de sokkal biztosabb, mint az első kattanás)

Teljesítménymérés egy érdekes dolog. Attól is függ, mit tudnak az injektoraid. Gabi szerkezetével elméletben több power szedhető ki. Az a helyzet, hogy padlógáz esetén más a stratégia, az ecu nem a lambda 1-re törekszik, hanem alá megy 0.9 körüli értékre. Nem merem kijelenteni, hogy minden esetben így van, Ecuja válogathatja. Ekkor a power mód nem sokat ér.

Én a mérést felesben vagy 2:1ben tankolva ejteném meg (ilyenkor is maxra áll az előgyuszi), akkor nem érhet nagy meglepetés :rolleyes:

- Van állítható nyomásszabályzóm és a hidegindítás nélkülinél az sem segített, nálam csak a "skodás" indítási módszer jött be.

Erőtlenség csak addig tart amíg a moci hideg melegedés közben fokozatosan javul 1-2 perc múlva már el lehet indulni biztonságosan nem fog leállni az út közepén.

- Miért kellene 2:1-ben tankolnom hiszen az autó télen-nyáron kizárólag E85-el üzemel, összehasonlításhoz nem mindegy? (C14SE-ről beszélünk 93-as évjáratú DIS gyújtásos.)

Link to comment
Megosztás:

(quote name='zafira-cdti' date='2010-02-07 - 02:31' post='607245')

"Beleástad magad a témába, kifejlesztettél egy átalakítót, amit jobbnak ítélsz, mint a többi. "

Így van. Az egyetlen átalakítónak tartom, ami optimális motorüzemet tart. A többi mindentől függetlenül fix dúsítást

ad, kivéve a bioetunt, ahol legalább a fordulatszámot nézi, de ez is édeskevés az optimális működéshez.

"tehát itthon ennél jobb, 30% körüli értéket várnánk. Reálisan 25-30% között, télen ettől több 30-35%"

A többi átalakítónál nagyjából így is van, már amennyi tapasztalat eljutott hozzám. Viszont az E85power nagy "fegyvere" az

eco mód, amivel főleg hosszabb úton nagyságrenddel lehet csökkenteni a fogyasztást. Ami mérésekről te beszélsz, az fix

dúsítással készült, meg a "buta" gyári flexifuel autókkal.

"Fikáztátok a skodás méréseket is, pedig azért az feltűnhetett volna, hogy sok mérés átlagairól beszéltek, amikor a 32 és a többi %-ot kihozták. "

Véleményem: egy többszáz, ill. többezer km-es mérés pontosabb eredményt ad, mint egy rövid távos mérés, legyen az grammolásos, vagy

nem. Amíg nem viszik tesztpályára vagy tesztpadra ezt a mérési módszert, addig számomra nem annyira hiteles, mint a saját méréseim a

spéci BC-vel és a tankolás/km számítással hosszabb távon.

Amit ők kihoztak, az kb a skoda saját lehetőségei a szabályzásra, ami valljuk be, édeskevés. Nem kell a szélessávú lambdát isteníteni,

a szabályzási ablakban az sem pontosabb, mint a keskenysávú. Az meg senkit nem érdekel, hogy tud 4.0 lambdát is mérni :D

"Egyik hsz-ban 2% pill.dúsításról (ecu emel, így 5%) beszélsz. A skodák 32% többlettel, de a csodaopelek 2-5%-al is elmennek részterhelésen? Ne már."

Nem csak az opelek, de más márkák is elmennek részterhelésen ennyivel. Bizony. Pont ez a lehetőség a csodás az E85powerbe, hogy felhasználástól

függően le tudja vinni minimálisra is a dúsítást, ráadásul úgy, hogy a motorvezérlő sem emeli vissza. Ettől lesz jóval alacsonyabb a túlfogyasztás

átlagban, mint amiről te beszélsz. Nem is gondolnád, de ilyen minimális túldúsításnál is csak 1.02-1.04 között mozog a lambda, tehát éppenhogy

elkezdhető szegényebbnek nevezni, mint a gyári arány.

Csak hogy még borzoljam a kedélyed, a hétvégén Kaposvárra mentem 10,1-es átlagot E85-ből az omegával, ez benzinnel sem sokkal kevesebb

volt régen, és elhiheted, sokszor járok/jártam le, össze tudom hasonlítani :D

"Már az is érdekes, hogy országúti méréseidben ilyen magas benzines fogyasztásokat adsz meg. Fura, hogy egy 2literes motor óvatos 90-100as tempónál 7-8liternél többet kérne, de te 9et mértél."

Sajnos ennyi. 15 éves technika, üresen 1500kg, gyárilag 115LE, elég veszteséges hajtásrendszerrel.

Örültem volna én is az általad említett fogyasztásnak, de sajnos nem reális. De ha megkérdezel pár X20SE motoros omegás embert,

hallhatsz még elborzasztóbb számokat is :rolleyes: Hasonló opel motor astrában persze sokkal jobban fogyaszt.

"amikor benzinnel is mértél eco módban, csodafogyit produkált az omi. Namost ha ehhez a csodafogyihoz méred az alkoholos adatokat, akkor szépen látszik, hogy nincs igazán realitás a 15-20% többletfogy-ban"

Igen, kb 30% a különbség a benzines és E85 eco használat között a gyakorlatban az átalakítóval, ami lényegében helybenhagyja az elméletet :P

Nálam majdnem annyi lett a spórolás eco módban benzinből, mint eco módban E85-tel az elméleti 30% körüli túlfogyasztásból :D

"Hol van összefüggés egy autó alulmotorizáltsága és az elfogyasztott különböző fűtőértékű üzemanyagok között? Ha valami alulmotorizált, akkor max annyi történhet, hogy kigyorsítások során, tehát többnyire városi használat mellett többet ehet. Ha erőlködik benzinnel, akkor e85-tel is ugyanúgy, vagy kevésbé fog erőlködni (kimérted a nyomatéknövekedést, nem?)."

Alulmotorizált autóval sajnos E85-tel sem lesz túl jó a fogyasztás, pont azért amit mondasz, hogy gyorsításkor nagyobb és hosszabb a terhelés.

De nem csak gyorsításnál gond ez, pl sebességtartás közben is nagyobb terhelésnek van kitéve az ilyen motor, mint a nála nagyobb

erővel megáldott társa ugyanabban a kaszniban. Egy 1.2-es skodával biztos nem lehet olyan jó túlfogyasztási adatokat elérni, mint egy

1.6 vagy 1.8 társával mérve.

"elszámolni a méréseket, hogy kijöjjön egy neked is tetsző 21.8% adat?"

Ez nem csak nekem tetsző :P Úgy általában az E85power felhasználók is hasonlót tapasztalhatnak/tapasztalnak.

A kisebb köbcentis motoroknál ennél picit magasabb, a nagyobb köbcentis, nyomatékos motornál pedig ennél

kevesebb is lehet. Nekem az omegában jelenleg majdnem pont annyi a nagy átlagom a túlfogyasztásból, mint

amit írtál.

"Azt is észrevettem a véleményeidből, hogy fel sem fogtad (meg sem nézted a képeket rendesen) mit jelent egy kis különálló visszafolyó nélküli kompakt üa rendszer"

elképzelésem sincs :lol:

"Tipikusan az ezt hallottam a rádióban/olvastam a zújságban effektus szedi az áldozatait. Remélem lassan javulni fog a helyzet. "

Szintén, ezért is dolgozom :D

Link to comment
Megosztás:

Itt van két log amit tegnap és ma csináltam!

A tegnapi az régi beállítással van, a mai pedig ahogy kérted lamtype=0 val.

egy közlekedési lámpánál vissza állítotattam 1-es lambdatipusra, és akkor gyorsításoknál egy egy pici torpanást produkált.

Viszont 0-ásnál jól ment, dinamikusan, torpanások nélkül, de mintha többet enne.

Te mit látsz a logokból?

Igen, asszem mégis a 0-ás LAMTYPE lesz a nyerő nálad, illetve amit még láttam, hogy valószínű

a TPS max állást újra kellene kalibrálnod, mert teljes gáznál is csak 91%-ot láttam ott.

A CSETLAMWIN=95,91 beállítást még próbáld meg, sport módban talán itt lesz a teljesítmény maximum így.

Gábor a héten ráérsz ? akarok cseréltetni egy benzinszűrőt mert 1300kmert mentem már etanollal és még nem volt és hozzád is kimennék...

tényleg, szűrőből melyiket kell ? azt hiszem több van...

Persze, akartam is szólni hogy akkor csináljuk :rolleyes:

Wesszhez jössz szűrőt cserélni? Mert akkor átugrok oda én is, megoldom gyorsan amit kell.

Szűrőből amit Wessz ajánl :D

Link to comment
Megosztás:

"Hol van összefüggés egy autó alulmotorizáltsága és az elfogyasztott különböző fűtőértékű üzemanyagok között? Ha valami alulmotorizált, akkor max annyi történhet, hogy kigyorsítások során, tehát többnyire városi használat mellett többet ehet. Ha erőlködik benzinnel, akkor e85-tel is ugyanúgy, vagy kevésbé fog erőlködni (kimérted a nyomatéknövekedést, nem?)."

Alulmotorizált autóval sajnos E85-tel sem lesz túl jó a fogyasztás, pont azért amit mondasz, hogy gyorsításkor nagyobb és hosszabb a terhelés.

De nem csak gyorsításnál gond ez, pl sebességtartás közben is nagyobb terhelésnek van kitéve az ilyen motor, mint a nála nagyobb

erővel megáldott társa ugyanabban a kaszniban. Egy 1.2-es skodával biztos nem lehet olyan jó túlfogyasztási adatokat elérni, mint egy

1.6 vagy 1.8 társával mérve.

A hosszú irományomban épp ezt taglaltam, de vhogy akkor nem volt kedvem elküldeni. Nekünk volt 1,2 Fabia

Városi használatkor a klíma kb 80% !!!!!! ot dobott a fogyasztáson... Nem kell elhinni, ez van... Városon kívül gyönyörű volt a 6,5 liter... városban a 9 kevésbé... (A C20NE Omegám nekem megállt 10-11 ből városban klímával és aki ismer, tudja, néha tok vadulni)

Alulmotorizáltság...

Adott egy 2,2 B2 es Omega 144 pacival avtomata miegymás, város 17 külsőségek (főleg M0 és tempomat) 10,5 és adott egy 3,2 V6 ugyanannál a sofőrnél... város 19, külsőségek (detto) 10,5... LOLOLOLOL.. hogy is van ez? hja az 1700 kilót vhogy mozgatni kell... ha nincs nyomaték alul, akkor biza üzemanyaggal pótolja az ember. Ahol az meg megvan ott meg nem kell taposni a lelkét...

Ha elolvastad minden oldalt, akkor olvasnod kellett amikor Atomantival épp arról vitáztunk, hogy miért érné meg stb, hát nekem majd 100 ropi a spórolás egy évben... bocs ha elhanyagolható - vagy, nem spórolok, de megyek mint a disznó...

a többit leírta Gáborom... és nincs kedvem felidegesíteni magam eme gyönyörű 27 fokos tűző napon... :rolleyes: :D

Link to comment
Megosztás:

Hüljön ki a torkod a hideg sörtől drága barátom! :rolleyes:

Utálom a sört... de más alkohol, pl etilalkeszek jöhetnek , megfelelő ízesítéssel :P

Amúgy pl tök szar itt... a hőmérséklet 22-26 fok, de kimész a napra és szénné égsz... nem is értem hogy lehet :lol: :D hja ez az anyázós topikba való.. :D

Link to comment
Megosztás:

nem, Gyuláék megcsinálták...

Akkor majd át kéne gurulnod valamikor... :P Szólj ha ráérsz, megmondom hogy én is ráérek-e :rolleyes:

hát nekem majd 100 ropi a spórolás egy évben...

Nekem meg is van annyi egy évben. De zafirás kartársunk szerintem nem vitatja a hasznát az etanolozásnak :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor majd át kéne gurulnod valamikor... :lol: Szólj ha ráérsz, megmondom hogy én is ráérek-e :rolleyes:

Nekem meg is van annyi egy évben. De zafirás kartársunk szerintem nem vitatja a hasznát az etanolozásnak :D

Elhangzott, hogy a túlfogyi miatt valójában nincs is akkora költségcsökkenés... hogy őszinte legyek, ha csak a környezeti terheket tom egy milliomod % al csökkenteni, már megérte.. nekem meg a srácaimnak :P

Link to comment
Megosztás:

Én, mint az alulmotorizált félv6-os példa, alátámasztom, hogy biza nekem a túlfogyasztás miatt szimplán nem érné meg E85-özni. Viszont próbálok gondolni a fiaimra, meg talán a leendő unokáimra is.

Ez egy hiperszuper 1.0 literes szpless, ami benzinből városban, így télen 7-8 liter közt fogyaszt az én stílusomban, viszont ha csak felesben tankolom a biomasszát, máris 8-9 közé kerülök. Amikor tisztán próbáltam, akkor biza felugrott felé... hosszú, autópályás közlekedésnél nem ilyen extrém a helyzet, viszont nekem az most ritkább.. na meg ezt a gépet mindegy, mit teszek bele, nem szabad 110 felé hajtani, mert zabálni kezd... erőtlen, gyenge, és próbál a naftából erőt meríteni. Szolidan közlekedve nyáron 5-6 liter közt elgurul városon kívül benzinnel. Etanollal inkább 6, és picit felette. Szóval pusztán spórolás miatt nagyon nem éri meg, de én nem is ezért csinálom.

Ja, és amint kapok valami madzagozási ábrát( aki tud segíteni - Suzuki Splash 1.0 GLX+AC), no meg engedélyt kapok az átalakításra (mivel nem az én nevemen fut a gép), Gabitól rendelni is fogok egy kütyüt.

Én benne megbízom. Nem véletlen piszkáltam anno a BC fejlesztése miatt is.

Igaz, immo a jelek szerint most továbbra sem lesz. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Igaz, immo a jelek szerint most továbbra sem lesz. :rolleyes:

Azért nem halott a dolog, csak tovább tolódik :P

elviekben a BC ugyanúgy méri a fogyasztást mint benzinnel ugye ?

Nem. A gyári BC ezentúl etanollal kevesebbet mér a valósnál. De sosem

fix, hogy mennyivel kevesebbet, szóval arra ne hagyatkozz :D

Link to comment
Megosztás:

Szokott valaki a csepeli avia kúton alkoholt tankolni? Már másodszor merült fel bennem a gyanú hogy nem jól mér a kútfejük. Eddig az üzemanyag szintjelző alapján mindig jól meg tudtam saccolni mennyi fér még a tankba, de az autolsó két tankolásnál feltűnöen több ment bele (a kútfel szerint) mint amire számítottam. Legközelebb egy otthon pontpsan kimért és bejelölt 5l-es kannával megyek oda. Kíváncsi vagyok, hogy ők vágnak át vagy a szintjelzőm szórakozik velelm.

Amugy most 30-35% E85-el mentem és 9,4 lett a fogyasztásom. Előző alkalommal 25% E85-el 9l volt.

Majd apránként megyek feljebb az aránnyal hogy kitapasztaljam hol a határ átalakító nélkül. Na meg szürőt is kellene lassan cserélnem de hát ebben a hidegben... Van garázs de az meg olyan szűk hogy nem férek se alá se mellé az autónak :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Azért számolj utána :rolleyes:

Vagy benzines üzemben nem volt pontos, vagy most mér kb annyival kevesebbet, amennyi

az átalakítóban az átlag dúsítási % (a középső százalékos adat).

Mindig utána számolok. Telitankos napi kilométeres fogyasztási adatokat szoktam közölni. De valahogy most E85el eltalálja mindig hogy mennyi evett a kocsi. Régebben benzinnel többet mutatott mindig mint amennyit evett, szóval szerintem azért van így. :D

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.