Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Amit Manta mondott az Újpest-Újpalota felüljárónal az a DUPLICOLOR Kft.

Nah oda ne menj!

Én voltam náluk, a csávó kijött a színkártyáival, hozzápróbáltuk az autóhoz, frankón stimelt, de azért kihozta a gépet is, rárakta a motorháztetőre és a gép ugyan azt a színkódot hozta ki mint amit mi kinéztünk. Bementünk, bepötyögte a gépbe, mondta 15 perc és kész...igy is volt...hazajöttem, nagy happy meg minden, és akkor hozzálátok a javításhoz...még jó hogy először a betonra fújtam egy mintát, mert élénkpiros helyett narancssárgát kaptam...vissza a csávóhoz, megnézte és elismerte hogy ez nem frankó, de nem adhatja vissza a pénzt, mert a flakon már bontottnak számit (20cm es csikot fújtam a betonra) és igy már nem eladható...veszekedtem velük legalább 40 percet, de hajthatatlanok voltak...azt mondták biztos azért tévedett a gép, mert piszkos és poros volt a fényezés amikor a gépet rárakta...(előtte kb 3 órával políroztam fel...)panaszkönyvet nem adtak, mondván hogy nincs...

Ezek után, ha lehet mindenkit elrémisztek ettől a bolttól, mert bár mindeki tud hibázni, de ha már hibáztam akkor igyekszem kijavítani és vevőorientált maradni...Ők nem igy látták a szitut...

Link to comment
Megosztás:

Valami széthullott a jobb ajtózárban, de nem férek hozzá, mert nem tudom lebarkácsolni az ablak tekerőjét. Legyőzte már ezt valaki, aki felhomályosítana? F/95-ös évjárat.

Link to comment
Megosztás:

panaszkönyvet nem adtak, mondván hogy nincs...

Nem bírom megállni szó nélkül.

Menj vissza és kérd csak el a vásárlók könyvét (ez a pontos neve, és ilyennek lennie KELL a boltban) Csak a vásárlók nevezik panaszkönyvnek. (kereskedelmit végeztem, meg boltvezetőit kicsit értek hozzá)

Ha még mindig nem adnak ,akkor közöld velük, hogy elmégy a fogyasztóvédelemhez, ez általában szokott hatni. Ha nem adnak, akkor tényleg be kell menni hozzájuk, ők majd intézkednek.

Link to comment
Megosztás:

Festék-bolt:

Ha elmész az üllői út végéhez, majdnem a reptérnél van egy emberke aki kever festéket és be is tölti gázos szóróflakonba, halálpontosan eltalálta a múltkor a bordó omegánk színét. Merem ajánlani: 30/4666158

Szépen tud káromkodni is

Link to comment
Megosztás:

Ablaktekerő levétele:

Egy omega alakú rugós patent van ráhúzva a műanyag tekerő

tengelycsonkján keresztül a tengelyre. Ami úgy van kialakítva, hogy

a tekerőkar ellenében ki tudod húzni, de kell hozzá célszerszám is. :)

Ha először csinálod, fogsz anyázni rendesen. 8)

Link to comment
Megosztás:

Ablaktekerő levétele:

Egy omega alakú rugós patent van ráhúzva a műanyag tekerő

tengelycsonkján keresztül a tengelyre. Ami úgy van kialakítva, hogy

a tekerőkar ellenében ki tudod húzni, de kell hozzá célszerszám is.

Ha először csinálod, fogsz anyázni rendesen.

Még fönt van, de az utolsó mondatban jósolt már bejött....

Link to comment
Megosztás:

1. Tavolitotta mar el valaki a bal oldalon hatul levo antennat? Nem hasznalom, es sokkal jobb lenne, ha nem lenne ott. Maceras ezt vegigcsinalni? Gondolom a kiszereles az egyszerubb, utana hegesztes / csiszolas festes? Van esetleg szegedi itt, aki tud ajanlani megbizhato embert Szegeden vagy kornyeken ?

2. Ajtokilincsek szinrefujasa? (esetleg utasoldali ajtokilincs zarnelkulire valo cserelese)

3. A jobb es bal oldalon vegig huzodo fekete muanyagcsik sem tetszik annyira... Szinten erdekelne barmilyen tapasztalat, tanacs, meg persze velemeny is a fentiekkel kapcsolatban.. koszi

Link to comment
Megosztás:

3. A jobb es bal oldalon vegig huzodo fekete muanyagcsik sem tetszik annyira... Szinten erdekelne barmilyen tapasztalat, tanacs, meg persze velemeny is a fentiekkel kapcsolatban.. koszi

Talán inkább ne szedd le, sokat véd az idióták ellen a parkolóban.

Nekem valamelyik nap a tükörre nyitotta rá egy okos, és amikor szóltam, nem hitte el, kipróbálta, hogy tényleg odanyílik-e.

Szerencséjére másodszor már nem ért hozzá.

Nekem a tükör is színre van fújva.

Link to comment
Megosztás:

1. Tavolitotta mar el valaki a bal oldalon hatul levo antennat? Nem hasznalom, es sokkal jobb lenne, ha nem lenne ott. Maceras ezt vegigcsinalni? Gondolom a kiszereles az egyszerubb, utana hegesztes / csiszolas festes? Van esetleg szegedi itt, aki tud ajanlani megbizhato embert Szegeden vagy kornyeken ?

2. Ajtokilincsek szinrefujasa? (esetleg utasoldali ajtokilincs zarnelkulire valo cserelese)

3. A jobb es bal oldalon vegig huzodo fekete muanyagcsik sem tetszik annyira... Szinten erdekelne barmilyen tapasztalat, tanacs, meg persze velemeny is a fentiekkel kapcsolatban.. koszi

1. A dolog úgy néz ki hogy a kiszedés tényleg nagyon egyszerű. :) Hegesztés sem nagy gond. Viszont fénynél az egész elemet kell fújni. :D

Amúgy hova gondoltad az antenna áttételét? Nekem a tetőre nem javasolták, így maradt a belső ami viszont nem a tökéletes vételéről híres. (de még dolgozom a problémán) Én azóta meglehetősen kevés rádióadást hallgatok. :lol: Állóhelyben nincs sok gond, de ha megy a kocsi akkor néha bezavar valami.

2. Ha megcsináltatod szivesen veszem a tapasztalatokat.

3. Nekem sem tetszett. :lol: Ha bátor vagy csináld ha nem akkor hagyd. Nálam ottmaradt az a gumiszerű ragasztó amilyen a felíratok alatt is volt. Utóbbi esteben le lehetett kaparni körömmel. Előbbinél teljesen kizárt volt. Se víz, se mosószer, se nitrohígító :lol: . Szerencse hogy az 1-es pont miatt akkor vittem fényezőhöz és ő szedte le valami fúróba fogható gumibizbasszal. Viszont apróbb (tényleg nagyon kicsi) festékleválások láthatóak néhol. Lehet hogy csak azért csinálta így hogy vigyem oda fényezni. :lol:

Magát a leszedést egy spárgával oldottam meg. Ha újracsinálnám talán igénybevennék egy hőlégfúvót is.

Már több mint fél éve volt, eddig szerencsére nem csaptam/csaptak neki/nekem sehova/semmit.

Szerintem 1-es és 3-as pontok végrehajtása sokat dob az autón.

Link to comment
Megosztás:

Talán inkább ne szedd le, sokat véd az idióták ellen a parkolóban.

Van benne valami! (sajnos):)

1. A dolog úgy néz ki hogy a kiszedés tényleg nagyon egyszerű. :lol: Hegesztés sem nagy gond. Viszont fénynél az egész elemet kell fújni. :lol:

Amúgy hova gondoltad az antenna áttételét? Nekem a tetőre nem javasolták, így maradt a belső ami viszont nem a tökéletes vételéről híres. (de még dolgozom a problémán) Én azóta meglehetősen kevés rádióadást hallgatok. :D Állóhelyben nincs sok gond, de ha megy a kocsi akkor néha bezavar valami.

Hat hm. Tetore miert nem lehet? Amin idaig gondolkodtam, az az altalad is emlitett kasznin beluli "lathatatlan" antenna. Vannak paran, akik azt mondjak teljesen jo. Orszagos meg helyi radiohoz most sem huzom ki soha. Meg mp3 rulez :D

2. Ha megcsináltatod szivesen veszem a tapasztalatokat.

Biztosra veheted, hogy leirom! Bar azt hiszem, minden aprosagot jo dragan lehet kapni a kocsihoz... Lehet, hogy nem jartam korbe elegge a temat, de egy egyszeru kapcsolo 2 ezer forint korul volt.

3. Nekem sem tetszett. :lol: Ha bátor vagy csináld ha nem akkor hagyd. Nálam ottmaradt az a gumiszerű ragasztó amilyen a felíratok alatt is volt. Utóbbi esteben le lehetett kaparni körömmel. Előbbinél teljesen kizárt volt. Se víz, se mosószer, se nitrohígító :lol: . Szerencse hogy az 1-es pont miatt akkor vittem fényezőhöz és ő szedte le valami fúróba fogható gumibizbasszal. Viszont apróbb (tényleg nagyon kicsi) festékleválások láthatóak néhol. Lehet hogy csak azért csinálta így hogy vigyem oda fényezni. :lol:

Hat haver szerint (karosszerialakatosnak tanul) lecsiszolni lehet csak, ez egybevag a Te velemenyeddel - festes, ujrafenyezes nelkul biztosan nem uszom majd meg. Viszont sokat dob az auton imho, kevesbe lesz tole "atlagos"... A "koncepciom" az valahol a "nem atlagos" kozeleben van, szoval nem hivalkodo tuningot, inkabb szolidat szeretnek. Bar egy jobaratom szerint a 3 ajtos Astra mar onmagaban sem tul gyakori latvany :lol:

A szinrefujt tukrokon is gondolkodom, de pl. lokharitot mar semmi penzert nem fujatnam szinre - valahogy igy jobban tetszik.

A legkozelebbi dolog valszeg vmi taviranyito lenne a kozponti zarhoz, mar ha egybe lehet hegeszteni vmifele riasztoval, meg esetleg ablakemelo.

A legnagyobb hatraltato tenyezo persze az a kasznis dolgokkal kapcsolatban, hogy parazok attol, melyik mester hogy dolgozik es mit ronthat el... :lol:

Sajnos a ket hatcso kerek feletti kasznireszen vannak mar rozsdasodasok, mashol nemigen talaltam, de ezek aggasztanak, es jobb lenne minel elobb kijavittatni oket... Akkor viszont mar a tobbi "problemamat" is meg lehetne oldani.

Link to comment
Megosztás:

Gepard! vifír vót a tükör színre fujása és hol csináltattad?
A family modellnél alapból adják :)

A legkozelebbi dolog valszeg vmi taviranyito lenne a kozponti zarhoz, mar ha egybe lehet hegeszteni vmifele riasztoval.......

Nekem 42-ért mondták ( és ez már elég fullos riasztó) de ebben már a a központizár is benne van, de létezik olyan riasztó amelyiket "csak" hozzá kell kötni a kp.zárhoz. (Most éppen erre a projectre spórolok, napok max 2-3 hét kérdése és remélem benne lesz a kocsiban)

Link to comment
Megosztás:

Hat hm. Tetore miert nem lehet? Amin idaig gondolkodtam, az az altalad is emlitett kasznin beluli "lathatatlan" antenna. Vannak paran, akik azt mondjak teljesen jo. Orszagos meg helyi radiohoz most sem huzom ki soha. Meg mp3 rulez :D

Nekem azt mondták nem nagyon lehet tökéletesen szigetelni, mag a fúrásnál is nagyon kell vigyázni, mert megnyomódhat a tető. De biztosan meg lehet csinálni. Ha pesten vagyok akkor tök jó a rádió de itthon nem az igazi. (néha picit berecseg és ez zavar)

Nekem még csak sima CD rulez. :?

Biztosra veheted, hogy leirom! Bar azt hiszem, minden aprosagot jo dragan lehet kapni a kocsihoz... Lehet, hogy nem jartam korbe elegge a temat, de egy egyszeru kapcsolo 2 ezer forint korul volt.

Én 2-es pont alatt a kilincsfényezést értettem és a záreltávolítást.

Nem értem hogy jön ide kapcsoló?

Én azon gondolkodtam hogy a záreltávolítást vajon a hátsóajtókhoz való kilinccsel meg lehetne oldani!?

Hat haver szerint (karosszerialakatosnak tanul) lecsiszolni lehet csak, ez egybevag a Te velemenyeddel - festes, ujrafenyezes nelkul biztosan nem uszom majd meg. Viszont sokat dob az auton imho, kevesbe lesz tole "atlagos"... A "koncepciom" az valahol a "nem atlagos" kozeleben van, szoval nem hivalkodo tuningot, inkabb szolidat szeretnek. Bar egy jobaratom szerint a 3 ajtos Astra mar onmagaban sem tul gyakori latvany :lol:

Én azért nem csiszolásnak mondanám, bár a szerkezetet nem láttam amivel csinálja. És az ajtók nem lettek fényezve a csík eltávolítás miatt. Csak a hátsó rész ahol az antenna volt.

A szinrefujt tukrokon is gondolkodom, de pl. lokharitot mar semmi penzert nem fujatnam szinre - valahogy igy jobban tetszik.

Sajnos a ket hatcso kerek feletti kasznireszen vannak mar rozsdasodasok, mashol nemigen talaltam, de ezek aggasztanak, es jobb lenne minel elobb kijavittatni oket... Akkor viszont mar a tobbi "problemamat" is meg lehetne oldani.

Örülj neki hogy csak ott láttál. Én már találtam máshol is. :)

Link to comment
Megosztás:

Én 2-es pont alatt a kilincsfényezést értettem és a záreltávolítást.

Nem értem hogy jön ide kapcsoló?

Ugy, hogy eleg draga dolog egy kapcsolo is, akkor egy kilincs mennyibe kerulhet.. + szinrefujas :lol: Szoval, ha barmit csinalok a kilincsekkel, ofkorsz leirom :)

Én azon gondolkodtam hogy a záreltávolítást vajon a hátsóajtókhoz való kilinccsel meg lehetne oldani!?

Szerintem siman! Muszaj, hogy jo legyen :lol:

Én azért nem csiszolásnak mondanám, bár a szerkezetet nem láttam amivel csinálja. És az ajtók nem lettek fényezve a csík eltávolítás miatt. Csak a hátsó rész ahol az antenna volt.

Hm, nem tudom. Majd meglatjuk, hogy kell-e festeni / fenyezni. Mindenesetre egy biztos: a gumicsikot szinrefujni biztos nem fogom, mert az ugy eleg gaz :lol:

Nekem 42-ért mondták ( és ez már elég fullos riasztó) de ebben már a a központizár is benne van, de létezik olyan riasztó amelyiket "csak" hozzá kell kötni a kp.zárhoz. (Most éppen erre a projectre spórolok, napok max 2-3 hét kérdése és remélem benne lesz a kocsiban)

Na nekem inkabb a masodik megoldas a nyero. Jo nekem a mostani kozponti zar is - a lenyeg, hogy ra lehessen kotni a riasztot, es legyen taviranyito :D

Link to comment
Megosztás:

:?:

Srácok, tud valaki segíteni a következő problémámban?

Az a helyzet, hogy az én 93mban még nem volt semmilyen motorvédő lemez, azaz semmi sem gátolja a sarat abban, hogy az ékszíjra (és a hozzá kapcsolódó szerelvényekre), onnan pedig a motorháztető belső oldalára felkenődjön. Mit lehet ilyenkor tenni? Hova lehet valamilyen lemez fogni, egyáltalán van-e ilyen alkatrész, amit nem én barkácsolok?

:?:

Link to comment
Megosztás:

Hi Fijuk!!!

En most csinaltattam kozponti zarat es riasztott, 3 ajtos kivitelhez, 40.000Ft-ba kerult.

az uj fajta es MABISZ engedellyel rendelkezo riasztoknak mar van kozponti zar vezerlojuk es igy a taviranyitoval egyszerre mukodnek, a kozponti es a riaszto.

a kozponti zarat (riaszto nelkul) is lehetne taviranyitosra csinalni, csak zar vezerlo elektronika kell hozza, a legtobb fele es uj fajta riasztoban mar ez a vezerlo elektronika benne van, igy jobban megeri riasztot is vasarolni velemenyem szerint.

az ajtokilincs nelkuli ajtora rakerdezek, egy haverom csinaltatott nem regen.....

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A kocsi (Astra 1,4) motorházterében (én úgy hallom, a bal elején) 1700-as fordulaton rezonál valami. Sajnos nem tudom lecsekkolni, hogy mi, mert a rezonancia kizárólag menet közben jelentkezik, állva nem. Volt már valakinek ilyen gondja? Ha igen, mi rezonált be és hogy sikerült kiküszöbölni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.