Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintem ez az, amit csak gondolunk, de statisztikailag nem igaz. A cikkben szerepel, hogy az Opelnél jelenleg is csak a negyedik szín a fehér, ami - a széles színpalettát figyelembe véve - valószínűleg max. 10 és 20 százalék közötti értéket ad ki. (Ez feltételezés, de egy telefonnal ki lehet deríteni.) Ha a bontókban hasonlóak az arányok, akkor ez azt jelenti, hogy 10 autóból max. 1-2 fehér színű. És ekkor még nem vettük figyelembe (különösen a lassan hat éve nem gyártott Astra F-nél számít ez), hogy főleg cégautóként, illetve haszongépjárműként sokkal gyorsabban amortizálódtak, mint a lakosság körében használt gépjárművek.

Ha az astrának volt vagy 20 szín a palettáján, akkor egész jó arány a fehérek 10-20%-a :huh:

amúgy elhiheted nekem, rendszeres látogatója vagyok a bontóknak (főleg mostanában), és sehol

nincs fehér astra! :lol: évek óta nem láttam bontott fehér astrát :D

Link to comment
Megosztás:

Az előbb felhívtam őket, mert a honlapjukon láttam szervoszivattyút, amit régóta keresek, az 5-bordás szíjas változatot. A srác azt mondta, ez jó lehet az enyémhez, de az elsők 3pk-s szíjjal jöttek ki :huh: olyanról én még nem hallottam, csak 5-ösről meg 6-osról. Hallott már valaki 3-bordás szíjról? Sztem kever valamit...

Link to comment
Megosztás:

Az előbb felhívtam őket, mert a honlapjukon láttam szervoszivattyút, amit régóta keresek, az 5-bordás szíjas változatot. A srác azt mondta, ez jó lehet az enyémhez, de az elsők 3pk-s szíjjal jöttek ki :huh: olyanról én még nem hallottam, csak 5-ösről meg 6-osról. Hallott már valaki 3-bordás szíjról? Sztem kever valamit...

Szegényt +bombáztuk a telefonjainkkal :lol: :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Bingóóóó! Nekem is. A "lakatosom" szerint (ő végezte a karosszéria műtétet az enyémen miután megvettem a piacon) a két hatsó oldalablak tömítése lehet rossz. Épp ma beszéltem meg vele, hogy ha jobb idő lesz bevonulok a műtőjébe a kocsival.

Majd Coupe elmondja az igazat, de a két tetősín felfogatásánál ázik be leginkább. 3-3 csavar tartja, de majd ő kifejti :huh:

Link to comment
Megosztás:

Majd Coupe elmondja az igazat, de a két tetősín felfogatásánál ázik be leginkább. 3-3 csavar tartja, de majd ő kifejti :huh:

Így van....Lantival fél délelötön keresztül bontottuk és locsolgattuk az autót,mire rájöttünk hogy a tetősínnél jön be a víz.Megpróbáltam szilóval kinyomni,de az se vált be.Már megvettem a tömítést darabja 300ft,de még nem volt időm kicserélni.remélem az megoldja apróblémát.

Link to comment
Megosztás:

Így van....Lantival fél délelötön keresztül bontottuk és locsolgattuk az autót,mire rájöttünk hogy a tetősínnél jön be a víz.Megpróbáltam szilóval kinyomni,de az se vált be.Már megvettem a tömítést darabja 300ft,de még nem volt időm kicserélni.remélem az megoldja apróblémát.

Én az omegán most összerakásnál szilóval kinyomtam a tetőléc rögzítőcsavarjai körül, semmi baja azóta se :lol:

(pedig a tömítést nem raktam vissza, mert szarul nézett volna ki a fehér tető - fehér léc között a fekete gumi :huh: )

Link to comment
Megosztás:

Így van....Lantival fél délelötön keresztül bontottuk és locsolgattuk az autót,mire rájöttünk hogy a tetősínnél jön be a víz.Megpróbáltam szilóval kinyomni,de az se vált be.Már megvettem a tömítést darabja 300ft,de még nem volt időm kicserélni.remélem az megoldja apróblémát.

Kösz mindenkinek!Majd ha kisüt végre a nap nekiesek én is!

Más!

Tegnap a bal első index-búrát hagytam el a tipusról,ma meg az első stabi rúd bal oldali összekötője tünt el!

Most vettem a gépet,de már kezdek csalódni!Pedig tényleg jó állapotban van műszakilag!

Az 5éves Suzukimra nem költöttem ennyit mióta megvan,mint erre a vásárlás óta(még nincs egy hónapja se nálam)! :huh: :lol:

Mondjatok vmi bíztatót!

De ne azt,hogy :Hajrá Szepi! :D

Link to comment
Megosztás:

Kösz mindenkinek!Majd ha kisüt végre a nap nekiesek én is!

Más!

Tegnap a bal első index-búrát hagytam el a tipusról,ma meg az első stabi rúd bal oldali összekötője tünt el!

Most vettem a gépet,de már kezdek csalódni!Pedig tényleg jó állapotban van műszakilag!

Az 5éves Suzukimra nem költöttem ennyit mióta megvan,mint erre a vásárlás óta(még nincs egy hónapja se nálam)! :huh: :lol:

Mondjatok vmi bíztatót!

De ne azt,hogy :Hajrá Szepi! :D

Egy eladó használtautóra nem jellemző, hogy minden csavarját gondosan leápolták volna mielőtt placcra dobják. Erre mindíg számítani kell. Pár napja írtam le, hogy mi minden alkatrész cseréje aktuális egy tizenéves autón. Az enyém két éve van nálam és folyamatosan költök rá. Pédul a bal első stabrúd felfogató szeme nekem a nyáron törött el közel a 200000 km-hez.

Link to comment
Megosztás:

Azért csak jobban szeretsz ebben terpeszteni, mint a suziban... :huh: :lol:

Hááááát.......

A Suzim le van ültetve+175/50R13-as gumik(egy barátom szerint:"csíkgumi" :D ),ugyhogy a rugózás kissé távol áll tőle!

Persze,az Astra jobb e téren.Is.

Csak nagyobb,kényelmesebb,TD,na meg kombi!Pardon,:CARAVAN! :D

Én pediglen "kissé" kombimániás vagyok!

Csak remélem nem kezd/fog széthullani a család alatt!

Link to comment
Megosztás:

Egy eladó használtautóra nem jellemző, hogy minden csavarját gondosan leápolták volna mielőtt placcra dobják. Erre mindíg számítani kell. Pár napja írtam le, hogy mi minden alkatrész cseréje aktuális egy tizenéves autón. Az enyém két éve van nálam és folyamatosan költök rá. Pédul a bal első stabrúd felfogató szeme nekem a nyáron törött el közel a 200000 km-hez.

Mintha az enyémet írtad volna le! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.