Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

nincs olyan hátsódob, ami felfelé változtatna a teljesítményen :huh:

A gyári hátsó dobomat vagy másfél éve kellett cserélnem, mert a belseje teljesen össze volt szakadva, így iszonyatosan visszafogta a motort. Csere után úgy ment, mintha vagy 10-20 LE pluszt kaptam volna. Szóval a teljesítménynövelés viszonylagos.

Link to comment
Megosztás:

én azt nem értem, hogy ilyen meg olyan gázgyorsító dobokat ajánlanak a középső dob helyére, akkor azokkal hova lesz a torlónyomás????

na meg valahol nemrég olvastam olyat, hogy a gázgyorsító ugy működik, hogy benen felgyorsul a levegő, és amikor visszaszivna a moci, utt csak lelassul a levegő, és igy akadályozza meg a visszaszívást.

ezzel ellenben ma egy tökre gyári uj autonak néztem a kipufogóját, hogy mikor váltott és az előző gázadástol kinyomott vizett ugy visszaszivta hogy csak na, kb 5cmről visszaszivta a csőbe....

akkor ezekszerint a gyári rendszereknek is van visszaszívásuk bőven..

a terelőlapokat ugy kell elképzelni, hogy pár lemez amik egymást fedik, és közöttük cikázika füst????

Link to comment
Megosztás:

A gyári hátsó dobomat vagy másfél éve kellett cserélnem, mert a belseje teljesen össze volt szakadva, így iszonyatosan visszafogta a motort. Csere után úgy ment, mintha vagy 10-20 LE pluszt kaptam volna. Szóval a teljesítménynövelés viszonylagos.

Hát ezaz,én is úgy érzem,hogy sokkal jobb lett,csak azért nem jelentem ki biztosan,mert tudom,hogy az az átkozott hang mennyit számít.Ez el tudja velem hitetni,hogy:-Vazze,ez nagggyon meeeegy!!! :huh: (És közben lehet,hogy valóban,de mérés nélkül én nem mondom senkinek biztosra).

Link to comment
Megosztás:

A gyári hátsó dobomat vagy másfél éve kellett cserélnem, mert a belseje teljesen össze volt szakadva, így iszonyatosan visszafogta a motort. Csere után úgy ment, mintha vagy 10-20 LE pluszt kaptam volna. Szóval a teljesítménynövelés viszonylagos.

Bizony ez is lehet, és nekem még van egy olyan verzióm, hogy ha valahol jobb lesz, akkor máshol rosszabb. (kevés dolog az, ami mindenhol javít, persze ettől még lehet összességében jobb adott felhasználásra)

a terelőlapokat ugy kell elképzelni, hogy pár lemez amik egymást fedik, és közöttük cikázika füst????

Valahogy úgy, de nem füst hanem gáz. :huh:

Link to comment
Megosztás:

akkor ezekszerint a gyári rendszereknek is van visszaszívásuk bőven..

nem nagyon kéne egy gyári rendszerben depressziónak kialakulnia, pont erre való benne a torlónyomás :huh:

bár mondjuk a japán pörgetős motoroknál valszeg nem ez az elsődleges szempont :)

Hát ezaz,én is úgy érzem,hogy sokkal jobb lett,csak azért nem jelentem ki biztosan,mert tudom,hogy az az átkozott hang mennyit számít.Ez el tudja velem hitetni,hogy:-Vazze,ez nagggyon meeeegy!!! :) (És közben lehet,hogy valóban,de mérés nélkül én nem mondom senkinek biztosra).

kartárs arra akart szerintem célozni, hogy visszakapta az elveszett gyári ménest a dobcsere után :lol:

Link to comment
Megosztás:

caravan-ról tudok nyilatkozni, hogy hogyan van )

Teeedd !! :huh: :lol:

Elsőként a kerékjárati dob érdekelne. Látom, hogy részben lefedi az oldalfal borítás, ahogy néztem azok csak bolhás rögzítésűek. Itt a fórumon mondták, hogy a tetejét fogják az oszlop borítók hurrrááá, azon 1 db bolhát, csavarhelyet nem lááttam. Ahogy benéztem az oldalfal nyíláson igencsak elcsodálkoztam, hogy a külsőlemezt láátom :) :)

Link to comment
Megosztás:

kartárs arra akart szerintem célozni, hogy visszakapta az elveszett gyári ménest a dobcsere után :huh:

De ha össze volt szakadva a belseje,és kapott a gép egy olyan dobot,ami kevésbé fogta vissza a kipufogógáz kiáramlását,akkor ez olyan,mintha azt az új dobot egy sportdobra cserélné,nem?Mert az meg még annyira sem fogja vissza,ergo én is érezhetem erősebbnek.Én legalábbis így gondolom.

Link to comment
Megosztás:

De ha össze volt szakadva a belseje,és kapott a gép egy olyan dobot,ami kevésbé fogta vissza a kipufogógáz kiáramlását,akkor ez olyan,mintha azt az új dobot egy sportdobra cserélné,nem?Mert az meg még annyira sem fogja vissza,ergo én is érezhetem erősebbnek.Én legalábbis így gondolom.

Egy kipufogóban végbemenő áramlások és azok hatása a teljesítményre jóval bonyolultabb annál, hogy mennyire nyitott a rendszer. Ha befogod a kipuf végét persze hogy sokat ront, de ez nem azt jelenti hogy fordítva is igaz (minél jobban nyitod annál jobb lesz).

Link to comment
Megosztás:

Egy kipufogóban végbemenő áramlások és azok hatása a teljesítményre jóval bonyolultabb annál, hogy mennyire nyitott a rendszer. Ha befogod a kipuf végét persze hogy sokat ront, de ez nem azt jelenti hogy fordítva is igaz (minél jobban nyitod annál jobb lesz).

Ezt az egészet leginkább a hangfalak reflex nyílásához lehet hasonlítani.Hiszen ott is igen bonyolult számítások vannak,mert számít a cső hossza,átmérője,hangszórótól való távolsága,meg az sem mindegy,hogy a hangszóró (esetünkben ez megfelel a motornak) zárt (gyári rendszer) vagy reflex (50-es rendszer+sport kipuff) dobozban nyújtja a legjobb teljesítményt.Attól,hogy egy zárt dobozba beletolunk egy WC papír gurigát(=sportdob),nem biztos,hogy jobb,szebb,mélyebb hangot kapunk,hiszen legjobb esetben az adott hangszóróra tervezik a dobozt (de azért nem mindig :huh: ).

Link to comment
Megosztás:

na, összevásároltam ma magam, bár sajna lökhálitót ma se találtam. felhivtam pár bontót, és az egyikben azt mondták van fekete meg fehérre fújt lökös ködlámpával. Megörültem, hogy végre találtam egyet, gyorsan el is mentem érte. Az egy dolog hogy lehetetlen megtalálni mert sehova nincs kiirva hol van (budaörsön) igo se tudta pontosan bemérni. Aztán megtaláltam, csávókánk hátrasétált, volt egy nagy halom lökhálitó, elkezdte keresgélni. fogja a tetején lévőt erősen arréb baxxa. kutakodik, dobálódzik (közben ki is tör egy ablakot a házon) előkap egy lila feketét hogy ittvan, ráadásul rosszabb állapotban mint az enyém. Mondom telefonban még fehér volt és jó állapotú, ja a fehér is ilyen de ködlámpa nélküli. ááá. Ez már a második hogy telefonban azt mondják van mire odaérek nem is volt... idióta emberek. persze köszönést se ismerte emberünk...

Link to comment
Megosztás:

na, összevásároltam ma magam, bár sajna lökhálitót ma se találtam. felhivtam pár bontót, és az egyikben azt mondták van fekete meg fehérre fújt lökös ködlámpával. Megörültem, hogy végre találtam egyet, gyorsan el is mentem érte. Az egy dolog hogy lehetetlen megtalálni mert sehova nincs kiirva hol van (budaörsön) igo se tudta pontosan bemérni. Aztán megtaláltam, csávókánk hátrasétált, volt egy nagy halom lökhálitó, elkezdte keresgélni. fogja a tetején lévőt erősen arréb baxxa. kutakodik, dobálódzik (közben ki is tör egy ablakot a házon) előkap egy lila feketét hogy ittvan, ráadásul rosszabb állapotban mint az enyém. Mondom telefonban még fehér volt és jó állapotú, ja a fehér is ilyen de ködlámpa nélküli. ááá. Ez már a második hogy telefonban azt mondják van mire odaérek nem is volt... idióta emberek. persze köszönést se ismerte emberünk...

Bocs,de mi az a lökhálitó? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.