Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

a co nkon alig van 0 án kivül más szám, de gyanitom hogy van azért füst is :huh:

http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%BCst

Szerintem hagyatkozhatunk erre a cikkre, elég jól fogalmaz. Sajnos valóban nincs tökéletes éges, főleg belsőégésű motoroknál nem beszélhetünk ilyenről, ezért szilárd részecskék mindenképpen előfordulnak a gázban, amit így tényleg lehet füstnek nevezni. Ezek azonban oly kis mértékben és méretben vannak jelen, hogy lényegében láthatatlanok, valószínűleg ezért sem a hazai sem a külföldi szaknyelv nem él ezzel a kifejezéssel. És bár definíció szerint helyes a meghatározás, ebben és hasonló szövegkörnyzetben a használata szerintem nem helyénvaló.

Link to comment
Megosztás:

bazki na most fáradtam el....

jo legyen gáz akkor..

de sose hallottam még azt hogy egy kocsi kipufogója gázol, sokkal ismerősebb a füstöl.

de ha szakmailag akarom megfogalmazni, akkor tényleg helytállób a gáz kifejezés.

Elég csak az EGR (AGR) -re gondolni. Ha magyarul mondod ugyanez a helyzet. :huh:

Egyébként ha nekem azt mondják, hogy füstöl a kipufogóm, akkor lehet hogy elkezdek valami rosszra gondolni.

Link to comment
Megosztás:

nekem füstölni szokott, és nem gázolni nem füstgázolni.

akkor van gond ha kormol, meg nyomja a kéket...

és mint mondtam kipufogó téma szerint helyesebb a gáz, szakmailag, de köznyelven füstölni szokott az a kipufogó, errefelé legalábbis.

Link to comment
Megosztás:

bazki na most fáradtam el....

jo legyen gáz akkor..

de sose hallottam még azt hogy egy kocsi kipufogója gázol, sokkal ismerősebb a füstöl.

de ha szakmailag akarom megfogalmazni, akkor tényleg helytállób a gáz kifejezés.

Hagyadmááá!tápi ilyen!Már megszoktuk!Unatkozik! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nemis. Rengeteg dolgom lenne. :huh:

nekem is de nyugi értem a dolgokat :)

én is bele szoktam kötögetni a dolgokba :D

a kárpit még nem kelt el, de eger odébb van tiszaujtl....

de most jut eszembe

te nyiregyi vagy, ha ráaszánod magad, akkor nézz be hozzám ;)

bár csak este leszek itthon :) gyakon vagyok 5ig :S

rem hétfő délután mehetek a saját cuccaimért, ha naon kell elhozom, ha marad pénzem rá...

na meg ha el tudsz érte jönni :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem is de nyugi értem a dolgokat :)

én is bele szoktam kötögetni a dolgokba :D

a kárpit még nem kelt el, de eger odébb van tiszaujtl....

de most jut eszembe

te nyiregyi vagy, ha ráaszánod magad, akkor nézz be hozzám ;)

bár csak este leszek itthon :) gyakon vagyok 5ig :S

rem hétfő délután mehetek a saját cuccaimért, ha naon kell elhozom, ha marad pénzem rá...

na meg ha el tudsz érte jönni :huh:

Nyomjad léécci privibee ! Szolnokról mennék :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

93-as Astrámon cserére értek a visszapillantó tükrök. Mivel elég nagy a holt tere ezeknek a régi sík visszapillantó üvegeknek, ezért inkább az egész visszapillantót cserélném a házával együtt a 94 utáni Astrákéra. Sajnos nem tudom azonban, hogy az új házakat fel lehet-e rakni a régi helyére. Valaki tudja erre a választ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

93-as Astrámon cserére értek a visszapillantó tükrök. Mivel elég nagy a holt tere ezeknek a régi sík visszapillantó üvegeknek, ezért inkább az egész visszapillantót cserélném a házával együtt a 94 utáni Astrákéra. Sajnos nem tudom azonban, hogy az új házakat fel lehet-e rakni a régi helyére. Valaki tudja erre a választ?

Hali! Én is a múlt héten cseréltem le az újabbra,semmi gond nem volt vele,ugyanott vannak a lyukak.Az enyém elektromos.De utánna néztem,hogy létezik a régire domború tükörlap,úgy 1000-1500 pénzért,ha jól emlékszem.De én nem bántam meg,vagy 3x akkora teret látok,meg jobban is néz ki :huh: .Az avataron láthatod,ha jó a szemed.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Én is a múlt héten cseréltem le az újabbra,semmi gond nem volt vele,ugyanott vannak a lyukak.Az enyém elektromos.De utánna néztem,hogy létezik a régire domború tükörlap,úgy 1000-1500 pénzért,ha jól emlékszem.De én nem bántam meg,5x akkora teret látok,meg jobban is néz ki :huh: .

Áááá, köszöntem a gyors és örömteli választ, már rendelem is. Sajnos az enyém csak manuális, pedig tolatáskor jól jönne, de majd a tolatóradar megoldja. :lol:

Még egy kérdés: Kívülről is tökéletesen illeszkedik?

Link to comment
Megosztás:

Áááá, köszöntem a gyors és örömteli választ, már rendelem is. Sajnos az enyém csak manuális, pedig tolatáskor jól jönne, de majd a tolatóradar megoldja. :lol:

Még egy kérdés: Kívülről is tökéletesen illeszkedik?

Az enyém igen,de ha jól tudom,van többféle utángyártott is.Én azt hiszem TYC márkájút vettem,de lehet,hogy az az index volt.Lent van a kocsiban a doboza :huh: . De ha kell,holnap megnézem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.