Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

akkor megnyugtat, hogy nem csak én vagyok lusta:) de én mondjuk majdnem 4hónapig fél lámpával mentem. és egy rendőr se szólt be! sőt, egyszer 1db ködlámpával mentem, megállított, és továbbengedett. Pedig nem szokott mázlim lenni:)

És jóhír, tegnap végre találkoztam az opelgyilkosommal, aki ugye bevágott elém. Hát megegyeztünk és kifizette a károkat, cserébe nem nyújtok be kárigényt a biztositónál. Ipse már elég sok bónuszt összeszedett, nem hiányzott neki hogy elveszítse..

de amúgy nem sajnálom, váltig állította mindig, hogy ő nem vette észre hogy történt bármi is, aztán egyszer elszólta magát, hogy a kocsim törött volt bal elől. Azt is tudta pontosan hol. Ha nem látott, vajon honnan tudta?... csak azért vagyok mérges rá, mert egy 50éves normális embernek tünt, és eszébe nem jutott volna megállni, és mi lett volna ha 20cm-rel arrébb a nagylámpának megyek és kitörik valamim? otthagy?...

Amúgy a fia vezetett mint megtudtam. Hát neki is megvolt a tanulópénz. Aztán lassan majd a közlekedésfelügyelettől is kap csekket és ha rossz napja van akkor jogsi eltiltást is..

A lényeg hogy jóljártam! Rendőrségről azóta sincs hir, de amúgyis, mivel semmiről sincs számlám be se tudtam volna hajtani a pénzt a biztosítón:) vateráról vettem pl. tök zsir fekete lököst 4e-ért!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos nekem is előjött a marha nagy eső -> kis beázás a csomagtartóban. Úgy emlékszem, akinek ilyen volt, a tetőcsomagtartó sínje felől folydogált a víz. Hogy lehet ezt leszedni?

Nálam a csomagtartó hátában 2 oldalt van egy kevés víz, de a hátsó ajtó teljesen rendben, a tömítőgumi, az átvezető gumi, a szélvédő keret, szóval minden okésnak néz ki, bent körben minden csont száraz, csak a hátsó lámpabúrák mellett felnyúlva érzem a vizet, így valahonan fentről jöhet. Már csak valami karosszéria illesztés lehet. De annak a nagy részes is függőlegesen megy, ahol nem igen tud befolyni a fentről eső víz...

Szóval akinek hasonló volt, az pontosan hol talált hibát?

Lehet, azzal járok legjobban, ha a következő mosás előtt lebontom a belső műanyagokat, akkor biztos kiderül. Ha megtalálom mivel érdemes tömíteni? Sima sziloplast?

Más. A tetőantenna műanyag talpa alól is kilátszik egy kis kezdődő rozsda. Lehet, hogy itt is beázhat? Nézett már be valaki a tetőkápit alá, érdemes ezért kivenni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos nekem is előjött a marha nagy eső -> kis beázás a csomagtartóban. Úgy emlékszem, akinek ilyen volt, a tetőcsomagtartó sínje felől folydogált a víz. Hogy lehet ezt leszedni?

Nálam a csomagtartó hátában 2 oldalt van egy kevés víz, de a hátsó ajtó teljesen rendben, a tömítőgumi, az átvezető gumi, a szélvédő keret, szóval minden okésnak néz ki, bent körben minden csont száraz, csak a hátsó lámpabúrák mellett felnyúlva érzem a vizet, így valahonan fentről jöhet. Már csak valami karosszéria illesztés lehet. De annak a nagy részes is függőlegesen megy, ahol nem igen tud befolyni a fentről eső víz...

Szóval akinek hasonló volt, az pontosan hol talált hibát?

Lehet, azzal járok legjobban, ha a következő mosás előtt lebontom a belső műanyagokat, akkor biztos kiderül. Ha megtalálom mivel érdemes tömíteni? Sima sziloplast?

Más. A tetőantenna műanyag talpa alól is kilátszik egy kis kezdődő rozsda. Lehet, hogy itt is beázhat? Nézett már be valaki a tetőkápit alá, érdemes ezért kivenni?

Nekem ugyanígy ázott be régebben, a tetőlemez és az oldal lemez találkozásánál folyt be a víz. Le kell pattintani a tetőn lévő műanyag sínt, ha lekerül akkor már lehet látni, hogy hol van megrepedve a tömítőanyag.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyanígy ázott be régebben, a tetőlemez és az oldal lemez találkozásánál folyt be a víz. Le kell pattintani a tetőn lévő műanyag sínt, ha lekerül akkor már lehet látni, hogy hol van megrepedve a tömítőanyag.

Pjoc! Kösz, ezzel fogom kezdeni, mielőtt nekiállok mindent lebontani. :sowwy: Azt a sínt csak simán ki lehet pattintani? Nem szívesen törném el...

Link to comment
Megosztás:

hát ahogy számolom eddig kb 20e-ret fizetett ezentúl meg 45öt fog, mert ugye b10-ből a00-át kap. szóval hosszútávon jól járt..

Ez a nagy tévedés, ugyanis csak kettőt ugrott volna vissza a bónuszban :lol:

Amúgy a számítás is rossz, mert a B10 50% kedvezmény, tehát 20ból nem lesz 45 :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Ez a nagy tévedés, ugyanis csak kettőt ugrott volna vissza a bónuszban :lol:

Amúgy a számítás is rossz, mert a B10 50% kedvezmény, tehát 20ból nem lesz 45 :sowwy:

én a biztositás.hu-n néztem és ott 25e volt a külömbség. no mind1:)

hát akkor viszont megszívta mert roszabbul járt, ez van. amúgyis a fia fizette..

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenki!

Nekem egy olyan problémám lenne egy 2002-es évjáratú F Astra-n (5 ajtós),hogy a vezető oldali napellenzőt mikor lehajtottam reccsent egyet,és azóta csak ott lóg,nem marad a helyén.Értelemszerűen vmi elengedte magát benne,és amikor kiakasztom a jobb oldalon,le is lehet húzni a tartó rúdról.Van esetleg vkinek vmi ötlete,hogyan lehetne megjavítani Köszi előre is:IMI

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenki!

Nekem egy olyan problémám lenne egy 2002-es évjáratú F Astra-n (5 ajtós),hogy a vezető oldali napellenzőt mikor lehajtottam reccsent egyet,és azóta csak ott lóg,nem marad a helyén.Értelemszerűen vmi elengedte magát benne,és amikor kiakasztom a jobb oldalon,le is lehet húzni a tartó rúdról.Van esetleg vkinek vmi ötlete,hogyan lehetne megjavítani Köszi előre is:IMI

Ha jól értem a kiakasztós fele rendben. A másik oldalon két csavar fogja, azok benne vannak? Vagy a műanyag tört el?

Link to comment
Megosztás:

Ha jól értem a kiakasztós fele rendben. A másik oldalon két csavar fogja, azok benne vannak? Vagy a műanyag tört el?

Az a része ami a kasznihoz csatlakozik rendbe van,minden csavar benne van.Magába a napellenzőbe engedhetett el vmi,mert ami fent marad rúd a kasznin(amin lényegébe ki lehet fordítani ha kiakasztod),azon nem látható sérülés.Viszont maga a napellenző nem szorosan van rajta,így nem marad fent a plafonnál,hanem lóg:-S

Link to comment
Megosztás:

Az a része ami a kasznihoz csatlakozik rendbe van,minden csavar benne van.Magába a napellenzőbe engedhetett el vmi,mert ami fent marad rúd a kasznin(amin lényegébe ki lehet fordítani ha kiakasztod),azon nem látható sérülés.Viszont maga a napellenző nem szorosan van rajta,így nem marad fent a plafonnál,hanem lóg:-S

A rúdon van egy lapolt rész és arra fekszik fel egy lemez, ha jól emlékszem. Sztem bontóban vegyél egy másikat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mit lehet akkor tenni a köszöbbel, ha a balfüttységem miatt kifordult a kerékcsere alatt az emelő a kocsi alol, mert nem ékeltem ki és bemozdult :sowwy: Eredmény: fém tisztára legyőrte két csíkban a festéket, de nem ütötte át szerencsére, csak benyomta. Szerintetek mit kéne csinálnom, hogy ne kzdjen el rügyezni azon a helyen?

Üdv: BB

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mit lehet akkor tenni a köszöbbel, ha a balfüttységem miatt kifordult a kerékcsere alatt az emelő a kocsi alol, mert nem ékeltem ki és bemozdult :sowwy: Eredmény: fém tisztára legyőrte két csíkban a festéket, de nem ütötte át szerencsére, csak benyomta. Szerintetek mit kéne csinálnom, hogy ne kzdjen el rügyezni azon a helyen?

Üdv: BB

Minimum lekezelni rozsdagátlóval.

Link to comment
Megosztás:

Mit lehet akkor tenni a köszöbbel, ha a balfüttységem miatt kifordult a kerékcsere alatt az emelő a kocsi alol, mert nem ékeltem ki és bemozdult :lol: Eredmény: fém tisztára legyőrte két csíkban a festéket, de nem ütötte át szerencsére, csak benyomta. Szerintetek mit kéne csinálnom, hogy ne kzdjen el rügyezni azon a helyen?

Legalább nem csak én vagyok ilyen ügyes. :sowwy:

Karosszérialakatos valami spéci szerszámmal ki tudja húzni, de utána fényezni kell.

Link to comment
Megosztás:

Karosszérialakatos valami spéci szerszámmal ki tudja húzni, de utána fényezni kell.

Ha nem túl látványos, és nem akarod újrafényeztetni, akkor sztem menj be egy autófényezési boltba, veszel színkód alapján minimális mennyiségű javító festéket, ecsetet és a rozsdásodás ellen is tudnak adni valamit, az biztos. Végülis ők tudják a legjobban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.