Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Örülsz mi? ;) Egyébként igen. Nálam a k= kilo = ezer.

Nem én nem vagyok olyan. B) Amúgy ha már SI mértékegység akkor kéretik pontosan írni. :blush: k=kilo, K=kelvin. Nem tudom, én elvagyok a gyári lámpával igaz nem sokat mászkálok éjjel. Sárga izzót lehet berakni csak úgy előre? Nem sokat, de néha látni, én az asszony kismocijába raktam sárga kétszálas trabantizzót. Már messziről látom ha jön. :D

Link to comment
Megosztás:

Sárga izzót lehet berakni csak úgy előre? Nem sokat, de néha látni, én az asszony kismocijába raktam sárga kétszálas trabantizzót. Már messziről látom ha jön. B)

Lehet, de minek? Gyengébben világít állandóan, ködben meg ködlámpát kell használni!

A sárga lámpa olyan, mintha mindíg sárga szemüvegben járnál.....

Link to comment
Megosztás:

Lehet, de minek? Gyengébben világít állandóan, ködben meg ködlámpát kell használni!

A sárga lámpa olyan, mintha mindíg sárga szemüvegben járnál.....

Csak úgy eszembe jutott. Régebben a szoci autók korában gyakran lehetett látni sárga lámpicsot, most meg szinte soha.

Link to comment
Megosztás:

Csak úgy eszembe jutott. Régebben a szoci autók korában gyakran lehetett látni sárga lámpicsot, most meg szinte soha.

Apámnak van otthon 2db infra fényvetője, asszem T54-ről. Azt is a szocik korában lehetett látni, most meg szinte soha ;) B)

Az milyen durva lenne... csak kár, hogy engem se látnának. Meg nincs meg hozzá az az izé (majd Karcsi megmondja biztos a nevét) ami kell, hogy láss is a sötétben vele.

Link to comment
Megosztás:

Apámnak van otthon 2db infra fényvetője, asszem T54-ről. Azt is a szocik korában lehetett látni, most meg szinte soha :blush: B)

Az milyen durva lenne... csak kár, hogy engem se látnának. Meg nincs meg hozzá az az izé (majd Karcsi megmondja biztos a nevét) ami kell, hogy láss is a sötétben vele.

Ha jól emlékszem az Ágyugolyófutam-ban mentek ilyennel a japók. ;) Lehet hogy a Karcsinak van is hozzá szemüvege. :D

Link to comment
Megosztás:

Éjjellátó berendezés a neve. Infra, ha úgy jobban tetszik. Kell hozzá a sugárvető (lámpa), és az elektronoptikai berendezés is, hogy láss a sötétben. Mindenki azt hiszi (tisztelet a kivételnek), hogy infráról lévén szó, az vörös színű lesz. Ezzel ellentétben ez zöld.

Link to comment
Megosztás:

Éjjellátó berendezés a neve. Infra, ha úgy jobban tetszik. Kell hozzá a sugárvető (lámpa), és az elektronoptikai berendezés is, hogy láss a sötétben. Mindenki azt hiszi (tisztelet a kivételnek), hogy infráról lévén szó, az vörös színű lesz. Ezzel ellentétben ez zöld.

Jó, és neked van ilyen? B)

Link to comment
Megosztás:

Éjjellátó berendezés a neve. Infra, ha úgy jobban tetszik. Kell hozzá a sugárvető (lámpa), és az elektronoptikai berendezés is, hogy láss a sötétben. Mindenki azt hiszi (tisztelet a kivételnek), hogy infráról lévén szó, az vörös színű lesz. Ezzel ellentétben ez zöld.

Nah, köszi, erre gondoltam ;)

Amúgy az is meglett majdnem, csak tökre be volt rohadva az összes csavarja, s nem tudtuk kihámozni a tankból B) Meg azért nem is volt kicsi...

Link to comment
Megosztás:

Nah, köszi, erre gondoltam ;)

Amúgy az is meglett majdnem, csak tökre be volt rohadva az összes csavarja, s nem tudtuk kihámozni a tankból B) Meg azért nem is volt kicsi...

Akit érdekel, annak tudok szerezni működödő orosz katoani éjjellátót, infravetővel, van többféle, periszkópos harckocsiba, vagy sisakra szerelt. 20e körül vannak ezek.

Más: gyári katalizátor méreteit tudja valaki? Akarok venni univerzálisat, csak olyat amit fel is fér!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A jobb oldali ajtón a sínnel együtt elengedett az egyik végén a díszlécem kb. 6-8 centis hosszban. Valszeg nem magától, szóval nem hiszem hogy tovább engedne.

Van valakinek tippje, hogy milyen kétoldalú ragasztóval érdemes nekiállni?

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A jobb oldali ajtón a sínnel együtt elengedett az egyik végén a díszlécem kb. 6-8 centis hosszban. Valszeg nem magától, szóval nem hiszem hogy tovább engedne.

Van valakinek tippje, hogy milyen kétoldalú ragasztóval érdemes nekiállni?

Előre is köszi

Szerintem a kétoldalú ragasztó nem túl stabil megoldás, mármint ha a ragasztó szallagra gondoltál. Ha végleges megoldást akarsz, akkor pillanatragasztó, vagy epokitt. Bár ha nincs meleg garázs, akkor nem tom az epokitt egyáltlám megköt -e -5-8 fokban. B)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a kétoldalú ragasztó nem túl stabil megoldás, mármint ha a ragasztó szallagra gondoltál. Ha végleges megoldást akarsz, akkor pillanatragasztó, vagy epokitt. Bár ha nincs meleg garázs, akkor nem tom az epokitt egyáltlám megköt -e -5-8 fokban. B)

Attól függ. Ha nem áll el csak levált, akkor jó lehet a kétoldalas is. Igaz nem ez a megszokott, és biztos hogy nem -10ben kell megpróbálni odatenni.

Ha ez nem jó akkor én egy csepp szélvédőragasztóval próbálkoznék.

A pillanat is meg az epo is rideg lesz. Ha esetleg odakoccan valamihez jöhet festékkel együtt. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Még az is meglehet. A működési elvével nem vagyok tisztában, csak használtam harckocsin. Onnan tudom, hogy "zőőőőőd". Ebként csal vagy 5 métert.

Kár azt hittem majd jól megtudom. ;)

Az infra általában a testekből kiáramló infravörös hullámokat érzékeli, ami ugye minden 0 K feletti hőmérsékletű tárgyból sugárzik.

Az éjjellátó meg csak felerősíti a beeső fényt, de azt nem tudom hogyan. B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.