Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Időben lépj, mert úgy jársz, mint én! :S Kicsi rozsdafoltnak indult, aztán kiderült, hogy a túloldalon van a vége.. .:S Ha kilukad, akkor kap egy jobb állapotú bontottat. Addig meg elmegy ez egy darabig... :D Főleg, hogy 5-10 liternél több sosincs benne.... Az autó gázos, így nem nagyon használom benzinnel, csak hidegben induláskor.

Annak idején én ezzel foltoztam be az apró lukat, nekem ez bevált:

http://www.bede.hu/termek/loctite.htm

Epoxy tank és hűtőjavító

VersaChem 16709

Különleges acél tartalmú anyag, a gázolaj vagy benzin jelenlétében is tökéletesen használható. Nincs szükség a hegesztésre és a tartály eltávolítására. Száradás után olyan erős mint az acél.

Kiszerelés: 28,4 g

Bruttó ár: 810.- Ft

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a 92-es kisautóm elég rozsdás lett az évek során, és kellene nekem egy megbízható karosszériás, aki a küszöböt kicserélné és a jobb oldali hátsó elemet, ami szintén eléggé megindult miután picit megsérült...

Ha tudtok megbízható embert, aki szépen dolgozik (és olcsón is :D) akár privátban légyszí üzenjetek. Budapesten. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Időben lépj, mert úgy jársz, mint én! :S Kicsi rozsdafoltnak indult, aztán kiderült, hogy a túloldalon van a vége.. .:S Ha kilukad, akkor kap egy jobb állapotú bontottat. Addig meg elmegy ez egy darabig... :D Főleg, hogy 5-10 liternél több sosincs benne.... Az autó gázos, így nem nagyon használom benzinnel, csak hidegben induláskor.

Lehet neked akkor belülről rozsdásodott...

Hát ezt a telet még így marad, aztán jövő nyáron lekapom a tankot és lekezelem. Amúgy is kellene majd benzincsövet is cserélnem, amihez másként úgysem férek hozzá. Nem is értem miért nem felületkezelték ezt tisztességesen.

Link to comment
Megosztás:

Lehet neked akkor belülről rozsdásodott...

Hát ezt a telet még így marad, aztán jövő nyáron lekapom a tankot és lekezelem. Amúgy is kellene majd benzincsövet is cserélnem, amihez másként úgysem férek hozzá. Nem is értem miért nem felületkezelték ezt tisztességesen.

Igazából az üreges részek szinte mindíg belülről rozsdásodnak, hacsak nincs valami külső sérülés. Van egy 5-forintos rozsdafolt, lecsiszolod fémig, megy befele egy apró lyuk, ha kivágod, az egész belső rész rozsdás.

351803-20111004-T7hgyT.jpg

351804-20111004-MnJCxM.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hátsó lökhárítóhoz néztem toldatokat és elég drága hozzá, házilag nem lehetne elkészíteni hasonlót valahogy? 10centit kellene rádobni de foggalmam sincs hogyan álljak neki. Régi lökhárítóbol egy darabot vagy üvegszállal meglehet oldani? Ha valaki tud segíteni vagy egy linket adni az lécci irjon nagyon megköszönném! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hátsó lökhárítóhoz néztem toldatokat és elég drága hozzá, házilag nem lehetne elkészíteni hasonlót valahogy? 10centit kellene rádobni de foggalmam sincs hogyan álljak neki. Régi lökhárítóbol egy darabot vagy üvegszállal meglehet oldani? Ha valaki tud segíteni vagy egy linket adni az lécci irjon nagyon megköszönném! :P

Inkább tennék rá ey kicsivel nagyobb koptatót, más típusról ráalkotva, mint lököst toldani :D Ha meg magas, akkor inkább ültess, ha csak műanyaggal teszed lejjebb, az naggyon teszkóóó :P

Link to comment
Megosztás:

Inkább tennék rá ey kicsivel nagyobb koptatót, más típusról ráalkotva, mint lököst toldani :D Ha meg magas, akkor inkább ültess, ha csak műanyaggal teszed lejjebb, az naggyon teszkóóó :P

Az a baj hogy 2centi van a bejárónál a padka és a küszöb közt .. :D Amugy köszi :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hátsó lökhárítóhoz néztem toldatokat és elég drága hozzá, házilag nem lehetne elkészíteni hasonlót valahogy? 10centit kellene rádobni de foggalmam sincs hogyan álljak neki. Régi lökhárítóbol egy darabot vagy üvegszállal meglehet oldani? Ha valaki tud segíteni vagy egy linket adni az lécci irjon nagyon megköszönném! :D

A neten lehet találni sok leírást a készítéséről. Elég bonyolult a sablont elkészíteni, és a műgyanta se olcsó.

http://verdatuningolas.gportal.hu/gindex.p...amp;nid=2361806

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy 2centi van a bejárónál a padka és a küszöb közt .. :P Amugy köszi :P

Az a baj, hogy amikor csak toldatok vannak, és azok érnek mélyebbre, oldalról meg az ember ránéz, és azt látja hogy még mindig egy méter hely van a sárvédő és a perem között, akkor sok esetben nem az jut eszébe, hogy "de szépen a földön van", hanem inkább a "húúbazzeg ez mitől nem borul föl??" amikor meg pont szemből látni, akkor meg szinte magasabbnak látszik tőle az autó, csak nem látni be alá annyira. Nem vagyok toldatpárti. (tudom, nem is venni észre :D :D )

(melyik tűnik stabilabbnak? ez vagy ez tudom a második is... de annyira nem. És hál' istennek hirtelen nem találtam astrából ilyen képet :D )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valami tippetek, hogy hogyan tudnám a legkönnyebben leszedni F Astráról a fekete díszlécet oldalt? Nem akarom visszarakni és a lehető legkíméletesebb megoldást keresem, hogy szép maradjon a helye. Le van válva több helyen, ezért döntöttem így.

Köszi a válaszokat előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valami tippetek, hogy hogyan tudnám a legkönnyebben leszedni F Astráról a fekete díszlécet oldalt? Nem akarom visszarakni és a lehető legkíméletesebb megoldást keresem, hogy szép maradjon a helye. Le van válva több helyen, ezért döntöttem így.

Köszi a válaszokat előre is!

Szia!

A díszléceket még nem szedtem le, de a hátsó ajtóról a feliratokat már igen. Ott hőlégfúvóval felmelegítettem, ez meglágyította a ragasztót és így könnyen leválasztható. De mivel az ajtód mattult, a ragasztó alatt viszont nem annyira mattult meg a felület, ezért érdemes lesz azon a területen polírozni egy kicsit.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valami tippetek, hogy hogyan tudnám a legkönnyebben leszedni F Astráról a fekete díszlécet oldalt? Nem akarom visszarakni és a lehető legkíméletesebb megoldást keresem, hogy szép maradjon a helye. Le van válva több helyen, ezért döntöttem így.

Köszi a válaszokat előre is!

A profik azt mondják, hogy valami drótfélével (pl. gitárhúr) lehet legkönnyebben leszedni, a két végére csomózol vmi fadarabot, hogy legyen fogása, aztán befűzöd a drótot a díszléc alá, és fűrészelő mozdulatokkal húzod végig az ajtón. Elvileg le kell válnia, esetleg kicsit melegítheted is, de azért a festéket ne égesd meg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.