Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan enyhén zavaró problémám volt a verdával, hogy az anyós ülés felől szélzajt halottam. Erősebb volt mint ami a sofőr ülés felől jött. Most nézegettem a kocsit és menetirány szerinti bal oldalt a sárvédőívnél az ajtó felől első részén van nekem egy szivacs, vagy valami hozzá hasonló anyag. De ilyet nem találtam a jobb oldalt.

Gondolom e miatt hallhatok erősebb menetzajt ott.

Kérdésem lenne, hogy szerintetek ez okozhatja ezt?

Jobb oldalra jár ilyen szivacs gyárilag?

Mi ennek a pontos neve és honnan szerezhetnék?

Bontó?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan enyhén zavaró problémám volt a verdával, hogy az anyós ülés felől szélzajt halottam. Erősebb volt mint ami a sofőr ülés felől jött. Most nézegettem a kocsit és menetirány szerinti bal oldalt a sárvédőívnél az ajtó felől első részén van nekem egy szivacs, vagy valami hozzá hasonló anyag. De ilyet nem találtam a jobb oldalt.

Gondolom e miatt hallhatok erősebb menetzajt ott.

Kérdésem lenne, hogy szerintetek ez okozhatja ezt?

Jobb oldalra jár ilyen szivacs gyárilag?

Mi ennek a pontos neve és honnan szerezhetnék?

Bontó?

Nevét nem tudom, de mind a két oldalra jár, szerintem nézd meg bontóban.

Link to comment
Megosztás:

Nálam van az autó 5 éve, én nem cseréltem benne!

Nekem hátul ázott be szintén a kárpit és az oldalüveg között. A tetősint lepattintva láttam, hogy alatta a vízgyűjtő csatornából nem tudott a víz lefolyni a levelek miatt. A tető lemez és az oldallemez összekorcolása tetején keresztül tudott beázni, mivel olyan magasan állt meg a csatornában a víz. Takarítás után megszünt és azóta is jó.

Link to comment
Megosztás:

Nekem hátul ázott be szintén a kárpit és az oldalüveg között. A tetősint lepattintva láttam, hogy alatta a vízgyűjtő csatornából nem tudott a víz lefolyni a levelek miatt. A tető lemez és az oldallemez összekorcolása tetején keresztül tudott beázni, mivel olyan magasan állt meg a csatornában a víz. Takarítás után megszünt és azóta is jó.

Összegyűlik ott a levél? :D

357452-20111010-wjYzZS.jpg

Link to comment
Megosztás:

Pattintós, egy rongyba tekert nagyobb csavarhúzóval benyúlsz a résbe és felfeszíted.

Ez nem nyert! Leszedtem de nem volt tele levéllel, így marad a szélvédőnél való beázás! Próbáltam leszedni a szálvédő szélén körbe futó gumi takarót hogy többet lássak, de nem nagyon jött össze! Inkább szakad minthogy kijöjjön a helyéről pedig a hátsó ablakról nemrég kiszedtem simán! Bele lenne ragasztva szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Ez nem nyert! Leszedtem de nem volt tele levéllel, így marad a szélvédőnél való beázás! Próbáltam leszedni a szálvédő szélén körbe futó gumi takarót hogy többet lássak, de nem nagyon jött össze! Inkább szakad minthogy kijöjjön a helyéről pedig a hátsó ablakról nemrég kiszedtem simán! Bele lenne ragasztva szerintetek?

Elvileg nem kéne, de láttunk már érdekes szélvédőst :D

Link to comment
Megosztás:

Ez nem nyert! Leszedtem de nem volt tele levéllel, így marad a szélvédőnél való beázás! Próbáltam leszedni a szálvédő szélén körbe futó gumi takarót hogy többet lássak, de nem nagyon jött össze! Inkább szakad minthogy kijöjjön a helyéről pedig a hátsó ablakról nemrég kiszedtem simán! Bele lenne ragasztva szerintetek?

Ha a szélvédő körüli gumi be van ragadva és nem tudod szépen kibuktatni az üveg felé akkor biztos hogy volt cserélve a szélvédő. Ha pedig betört az üveg, megsértette a kasztni peremét, vagy benyomta azt és úgy javították, vagy cserekor megsértették a festéket és nem kezelték le akkor elképzelhető hogy idővel a rozsda rést nyitott a szélvédőragasztó és a perem között.. Egy tipp :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali!

Valaki tudna nekem segíteni nekem abban,hogy a sedan és a ferdehátú astra lökhárító íve ugyanaz lehet a felső résznél?Mert tudnék lehet sedan tuning lököst venni hátra és ha az ív jó lenne a többit átalakítanám(az oldalán a hosszt a kerékjárati ívig).Ha valaki tudja pls mondja ;) .

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Valaki tudna nekem segíteni nekem abban,hogy a sedan és a ferdehátú astra lökhárító íve ugyanaz lehet a felső résznél?Mert tudnék lehet sedan tuning lököst venni hátra és ha az ív jó lenne a többit átalakítanám(az oldalán a hosszt a kerékjárati ívig).Ha valaki tudja pls mondja ;) .

Köszi

A ferdehátú rövidebb, asszem a caravánéhoz hasonló a sedáné(a hátsó).

ferdehátú. sedan. caravan.

De szerintem a felső része is más (a caravánnak biztos).

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Valaki tudna nekem segíteni nekem abban,hogy a sedan és a ferdehátú astra lökhárító íve ugyanaz lehet a felső résznél?Mert tudnék lehet sedan tuning lököst venni hátra és ha az ív jó lenne a többit átalakítanám(az oldalán a hosszt a kerékjárati ívig).Ha valaki tudja pls mondja ;) .

Köszi

A sedané nagyobb ívű kicsit.

A ferdehátú rövidebb, asszem a caravánéhoz hasonló a sedáné(a hátsó).

ferdehátú. sedan. caravan.

Nem ez volt a kérdés.

Link to comment
Megosztás:

A sedané nagyobb ívű kicsit.

Oks,kössz sztem arra gondolsz amire én ;) az oldalait tudtam h nem egyforma (bár ez sztem egyértelmű),köszi a segítséget nektek :lol::):lol::):lol: ;),de sztem ha olcsón esetleg megkapom a sedan lököst felfaragom xD, a műgyanta erejével :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van egy ferdehátú F Astram sérült bal első ajtóval és sárvédővel, de úgy akarom kicserélni az elemeket, hogy a festést megússzam. Ajtót és sárvédőt csak ferdehátúról tudok átrakni? Mert nagyon nehéz ilyen élénk piros elemeket találni ferdehátúról, de nemrég találtam kombi elemeket is ilyen színben és gyakorlatilag ugyanúgy néznek ki. Van különbség a két-két elem között?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van egy ferdehátú F Astram sérült bal első ajtóval és sárvédővel, de úgy akarom kicserélni az elemeket, hogy a festést megússzam. Ajtót és sárvédőt csak ferdehátúról tudok átrakni? Mert nagyon nehéz ilyen élénk piros elemeket találni ferdehátúról, de nemrég találtam kombi elemeket is ilyen színben és gyakorlatilag ugyanúgy néznek ki. Van különbség a két-két elem között?

Caravan

Ugyan az. Az ajtónál még annyi különbség lehet, hogy a díszléc meg a tükör változott a facelift-el ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.