Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Az ablaktekerő leszedése:

Egy csavarhúzót be kell nyomni a gyűrü, és a tekerő karja közé. A tekerő karja alatt. Így már látod is, mit kell kinyomni egy csavarhúzóval.

Elküldtem E-mailban a képet miről is beszéltem...

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Omegarugó leszedő praktika. Most közkincsé teszem. Fogsz egy darab rongyot. Mondjuk egy 10 cm x 40 cm-est. Átveted az omegarugón, úgy hogy bemenjen az ablaktekerő mögé. Az omega rugó nyilással felfelé áljon. A rongy 2 végét lefelé húzva, az egyik szárát meghúzva egy hírtelen mozdulattal lerántod. Csak arra kell vigyázni, hogy a rugó elrepülhet. kb. 2 mp-alatt leszedhető az omega rugó bármilyen típusról.

Link to comment
Megosztás:

elkezdet sajnos a cs tér ajtó korodálodni az ablak alat (combi) cs tér ajtóba ragasztva van az üveg? mert arra gondoltam hogy kiszed meg csíszol ha kell kivág behegeszt de remélem hogy elég fémtisztára utána rozsda átalakitó és fényezés nem lenne rosz ha síkerülne!! és a combin még van 2 oldalt egy-egy cs tér ablakja azt csak a 4 csavar fogaj? na elöre is köszönöm szépen a válaszokat!!! Valaki nem tud nekem segíteni az oldalára kéne fekete csík olcson!!! :lol: köszi szépen!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
elkezdet sajnos a cs tér ajtó korodálodni az ablak alat (combi) cs tér ajtóba ragasztva van az üveg? mert arra gondoltam hogy kiszed meg csíszol ha kell kivág behegeszt de remélem hogy elég fémtisztára utána rozsda átalakitó és fényezés nem lenne rosz ha síkerülne!! és a combin még van 2 oldalt egy-egy cs tér ablakja azt csak a 4 csavar fogaj? na elöre is köszönöm szépen a válaszokat!!! Valaki nem tud nekem segíteni az oldalára kéne fekete csík olcson!!! :lol: köszi szépen!!!

A hátsó ajtóba ragasztva van az üveg tuti a caravánoknál.Nekem kivették és kicsiszolták,majd visszaragasztották.Az oldalsókat nem tudom,de xintem az is ragasztva van.Biztos nem csak az a kér csavar fogja oldalanként! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Seth!

Nézd meg h a mocitető vagy maga a zárrész van elmászva...

Mind2 eszközölhető némi megfelelő irányú erő kifejtésével :lol:

Ha a zár one óvatosan kalimpácssal a zárhoz meg támasz vmit, ha a tető akkora az alábbi képpen ahogy bazs cartárs is csinálja :lol:

DSCF1286.jpg

Link to comment
Megosztás:

Kinek milyen tapasztalatai vannak a különféle szélterelő műanyag elemekkel kapcsolatban amit az ajtóra lehet rakni ?

Mennyibe fáj, meg milyet érdemes venni és hol ?

Astra F-re olyan 6e.Xszáz forint volt, ha jól emlékszem, és nagyon hatékony, mert nem vág be a szél olyan izomból, esőben is le lehet húzni az ablakot a légterelő aljáig, és szellőzik az utastér.Szerintem hasznos dolog, valamint jól is néz ki.

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom, hogy jó, csak pl. van kisebb-nagyobb... sztem már egy viszonylag kisebb is elég szép holtteret csinál (legalábbis feketében) ezért talán átlátszót kéne venni, csak az meg lehet, hogy hülyén néz ki...

Te hol vetted és milyen színű ?

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom, hogy jó, csak pl. van kisebb-nagyobb... sztem már egy viszonylag kisebb is elég szép holtteret csinál (legalábbis feketében) ezért talán átlátszót kéne venni, csak az meg lehet, hogy hülyén néz ki...

Te hol vetted és milyen színű ?

Sötét, de akkora holtteret nem csinál, ill. hozzá kell egy kicsit szokni.Amúgy itt Kecskeméten, a Mindszenti úton, Kiss, és tsa. autóalkatrész, és rendelésre hozták.De mivel a Kurucz krt-n. az Unixnál van kedvezményünk, célszerűbb lenne őket is megkérdezni.Utóbbinál 25%, az előzőnél 10% kedvezményt tudnak adni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.