Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! A múlt héten az 1.6 16V 97' Astrámba raktam hátra műanyag dobbetétet, ha 3-an ülnek hátul + még súly is van hátul akkor a kerekek bele- bele ér a műanyag doblemezbe. Leükhet ennyire? Vagy gyenge a rugó vagy vmi?

Nekem alapból volt/van elöl-hátul dobbetétem, de én még nem találkoztam ezzel a problémával, pedig gyakran megyek 5 személlyel, megpakolva, igencsak kátyús úton.

Link to comment
Megosztás:

Milyen széles a felni?

Milyen ET-jű a felni?

Mekkora gumi van rajta?

Sziasztok! A múlt héten az 1.6 16V 97' Astrámba raktam hátra műanyag dobbetétet, ha 3-an ülnek hátul + még súly is van hátul akkor a kerekek bele- bele ér a műanyag doblemezbe. Leükhet ennyire? Vagy gyenge a rugó vagy vmi?

Link to comment
Megosztás:

ET-35 ös felni van rajta.

A gumik pedig 195/50 15'

Ez a méret a határeset, vagy éppen jó vagy nem. Általában a jobb oldal szokott beleérni. :icon1:

Ha a hátsó futómű szilentek rosszak, akkor előfordul, hogy oldalra enged kicsit.

A gumi sem mindegy, hogy peremvédős vagy nem, itt is lehet eltérés.

Meg kell nézni hol ér bele és hőlégfúvóval alakítani kicsit a dobbetéten. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez a méret a határeset, vagy éppen jó vagy nem. Általában a jobb oldal szokott beleérni. :icon1:

Ha a hátsó futómű szilentek rosszak, akkor előfordul, hogy oldalra enged kicsit.

A gumi sem mindegy, hogy peremvédős vagy nem, itt is lehet eltérés.

Meg kell nézni hol ér bele és hőlégfúvóval alakítani kicsit a dobbetéten. ;)

Szia!

Nekem inkább a bal oldali ér bele, a gumi azon élénél ahol a felni is van, tehát nem a kerületén ér bele. A gumi nem peremvédős. Könnyen lehet melegen alakítani a betétet? Ez nagyon jó hír a számomra :-) Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem inkább a bal oldali ér bele, a gumi azon élénél ahol a felni is van, tehát nem a kerületén ér bele. A gumi nem peremvédős. Könnyen lehet melegen alakítani a betétet? Ez nagyon jó hír a számomra :-) Köszönöm!

Hőlégfúvóval melegítve könnyen alakítható.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kartámaszt szeretnék az Astrába, nézegettem univerzálisakat a Homasitában, de elég gagyi hatást keltenek. Túl sok pénzt nem áldoznék rá, ha lehet, 10k alatt maradnék. Van ötletetek, hol tudok beszerezni jó minőségűt?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok tudna valaki képeket feldobni arrol,hogy hogyan kell álnia gyárilag az elsö sárvédö és a müanyag dobbetét ?A pereménél lenne a gond nem tudom pontosan hogy hogyan áljon .Van elképzelésem de szeretném kikérni a segitségeteket.

elöre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok tudna valaki képeket feldobni arrol,hogy hogyan kell álnia gyárilag az elsö sárvédö és a müanyag dobbetét ?A pereménél lenne a gond nem tudom pontosan hogy hogyan áljon .Van elképzelésem de szeretném kikérni a segitségeteket.

elöre is köszönöm

A dobbetét takar rá a sárvédő peremére.

1455811-20140510-Zjj7Pr.jpg

1455812-20140510-eLHcEH.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én pont múltkor nézegettem, és csodálkoztam is, de nálam pont fordítva van, a dobbetét pereme a lemez mögött van...És sztem gyári a cucc kialakítása is olyan hogy mögötte fut, nem rosszul van erőltetve be...

Hát szerintem úgy logikus, hogy a kerékjáratból felcsapódó trutyit miatt a dobbetét fedi a sárvédő peremet.Meg ugye a hátsó kerékjárati dobbetétet is úgy lehet felrakni alapból hogy a lemez elé takar, máshogyan nem tudod hiszen ott vannak azok a kis műanyag fülecskék.

Link to comment
Megosztás:

Persze h úgy lenne logikus, a hátsó olyan is, de ez nem. A törés is pont úgy van a dobbetétben, hogy a rögzítés után mögéje kanyarodik...Képet sajna nem tudok feltölteni..

Ja mondjuk az igaz, hogy ha kivül viszem végig akkor annak a törésnek látszólag semmi szerepe.

Link to comment
Megosztás:

Zsir ezt akartam tudni,nagyon köszönöm.

2 féle dobbetét van. Az egyik verzió végig fedi a sárvédő peremét, a másik a perem mögé megy, csak elől a patentnál fedi a lemezt, illetve hátul a sárpofozó magasságában fed rá a sárvédő peremre.

Link to comment
Megosztás:

Caravan hol ázhat? nincs most fent tetőkárpit. s a hátsó üléshez legközelebbi roló résznél vizes a roló, tetőn nem látok semmit se.

Mivel a tetősín rögzítés az üléstől távolabb van, ezért az én tippem pl.: Ablakkeretek, csapadékvízelvezető csatorna (a két lemez átlapolása között beszivárog a víz, erről ha párat visszalapozol van fénykép az enyémről ami már végig kirohadt) esetleg lyukas a tető ott ahol nem látod.

Link to comment
Megosztás:

Caravan hol ázhat? nincs most fent tetőkárpit. s a hátsó üléshez legközelebbi roló résznél vizes a roló, tetőn nem látok semmit se.

Mivel a tetősín rögzítés az üléstől távolabb van, ezért az én tippem pl.: Ablakkeretek, csapadékvízelvezető csatorna (a két lemez átlapolása között beszivárog a víz, erről ha párat visszalapozol van fénykép az enyémről ami már végig kirohadt) esetleg lyukas a tető ott ahol nem látod.

Most nekem is van pár csepp víz a rolón az ablak mellett, fent viszont nyomát sem látom víznek. Amikor a tetősín hátsó csavarjánál ázott be akkor az oszlopban jutott be a víz rá a lámpa csatira azok meg szépen diszkóztak. Persze akkor állt a kocsi és elég nagy emelkedőn orral felfele, most meg menet közben ázott be, megálláskor vettem észre.

Link to comment
Megosztás:

Caravan hol ázhat? nincs most fent tetőkárpit. s a hátsó üléshez legközelebbi roló résznél vizes a roló, tetőn nem látok semmit se.

Szia!

Nekem a csomagtér ablaknál szivárgott be a víz mindkét oldalon. Mikor levettem belülről a borítást, akkor szépen látszott, hogy az ablak jobb felső sarkánál (kívülről nézve bal felső sarkánál) szivárog be a víz. Nekem az ablak külső gumi?? szigetelése fáradt el és távolodott el a karosszériától. Nyomtam be tömítőt a gumi tömítés és karosszéria közé. Mostanában nem látok vizet a rolón.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni. Heggesztem az autom alját(tapos stb.) Kivettem az üléseket, ahogy a betonon mozgattam kilőtt vagy én nem tudom mit csinált a biztonsági őv patron, az őv bekapcsolásánál kijött egy sárga műanyag figyelmeztető jelzéssel. Kérdezném,hogy ez pontosan mi,mire szolgál, és hogy hogyan tudom visszacsinálni, vagy ha nem lehet, maradhat-e így? Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni. Heggesztem az autom alját(tapos stb.) Kivettem az üléseket, ahogy a betonon mozgattam kilőtt vagy én nem tudom mit csinált a biztonsági őv patron, az őv bekapcsolásánál kijött egy sárga műanyag figyelmeztető jelzéssel. Kérdezném,hogy ez pontosan mi,mire szolgál, és hogy hogyan tudom visszacsinálni, vagy ha nem lehet, maradhat-e így? Előre is köszönöm a segítséget.

volt a végén 1 bizt.pöcök bele kellet volna tenni, hogy nem süljön el

karambánál ráfeszít az övedre, hogy ne fejelj össze mindent

ha jól tudom műszakin nézik a kis zászlócskát, merthogy gyárilag beépített bizt.berendezésnek megfelelően kell müködnie

visszacsinálni nem lehet, cserélni illene....aztán van olyan aki nem teszi.......

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

volt a végén 1 bizt.pöcök bele kellet volna tenni, hogy nem süljön el

karambánál ráfeszít az övedre, hogy ne fejelj össze mindent

ha jól tudom műszakin nézik a kis zászlócskát, merthogy gyárilag beépített bizt.berendezésnek megfelelően kell müködnie

visszacsinálni nem lehet, cserélni illene....aztán van olyan aki nem teszi.......

Utólag is van lépem róla. :D nem leszólásképen mondom, de nagyon-nagyon feltűnő ez a jelzés. :icon1:

1458357-20140513-IBHcgx.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi. Nekem is ez a bibi. :)

Szia!

Nekem a csomagtér ablaknál szivárgott be a víz mindkét oldalon. Mikor levettem belülről a borítást, akkor szépen látszott, hogy az ablak jobb felső sarkánál (kívülről nézve bal felső sarkánál) szivárog be a víz. Nekem az ablak külső gumi?? szigetelése fáradt el és távolodott el a karosszériától. Nyomtam be tömítőt a gumi tömítés és karosszéria közé. Mostanában nem látok vizet a rolón.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.