Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Ez melyik lakótelep? Kelemen B.?

Nekem meg az lenne jó, ha tudnék fűtött tükörlapot szerezni hozzá, de ilyet csak az újabb fajta tükörhöz láttam, a régi szögleteshez még nem.

Talált,süllyedt! :) Hogy találtad ki? :huh: Biztos a zöld erkély segített :lol: Szerintem kapható fűtött tükörlap,az enyém is az volt (a szögletes,igaz már nem sok minden tartotta). De nézd meg ezt is:Tükörfűtés

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

nagy kéréssel fordulnék hozzátok.

történt ma este, hogy mendegélek a sávomban, mikor észreveszem, hogy baloldalról egy lada indexel és húzódik is át. Az viszont elég gázos benne, hogy én a holtterében voltam, igy reflexből el is rántottam a kormányt, mert ha nem teszem úgy ahogy van belemegyek. Én ugye kisodródtam, patkára mentem és találkoztam egy útválasztó táblával. Ladásunk pedig gázralép és eltünik. duda,fénykürt persze nem lényeg..

Szóval, volt annyi eszem, hogy leolvassam a rendszámát: DRU882 és szürke lada volt.

Ezúton kérnék mindenkit, aki látja az utcán kérem irjon itt hol látta, és ott várok amig vissza nem tér egy nagy téglával a kezemben. De bártabbak nyugodtan belekarcolhatják, hogy Astra, Mompark. biztos tudja ki küldte.

Amúgy kocsinak bal lámpája kitört, lökhálitó jól elcsúfult (hála az égnek hogy még nem cseréltem ki újra) valamint amikor próbáltam beinditani akkor motorhibát irt, de 1órával később ment simán már motorhiba lámpa nem égett, futóműnek meg úgy semminek nem éreztem hibáját, de holnap reggel majd végignézem alaposan.

Utólag bánom már hogy nem mentem bele, mert legalább kifizethette volna a régebbi baleseti károkat. Bár ki tudja, lehet hogy még úgy is elhajtott volna, a lényeg hogy ha mázlim van megúszom egy balos lámpacserével plusszköltségnek..

Ja, rendőrségről meg annyit, megvan a rendszám, van tanú hogy elhajtott, gondolnám hogy nyert ügyem van, de nem, ha nem ismeri be akkor kb 1%esélyem van hogy kifizeti. Viszont a tárgyaláson megtudhatom a nevét és cimét.

bocsika a késésért de nem volt net. megvan amit keresel. hogy tudok írni neked?

Link to comment
Megosztás:

Kedves Klubtagok!

Őszintén szólva nem volt időm végigolvasni az összes hozzászólást, így álljon itt pusztán a kérdés:

> Nem tudja valaki, hogy hol lehet venni, illetve mi a pontos megnevezése Astra F motorja alá védőlemeznek, ami megakadályozza, hogy minden pocsolyából felnyomja a vizet a motorháztető alsó részére és magára a motorra?

Köszönöm a választ és bocs, ha lerágott csont, amit kérdezek!

Üdv,

Karika

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos egy elég szomorú kérdéssel fordulok hozzátok: szombaton megcsúsztam s felborultam az Astra-val, s tanácsot szeretnék kérni, illetve tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy hol, hogyan lenne érdemes javíttatnom az autót.

Így néz ki szegénykém: eleje, bal1, bal2, bal3, jobb1, jobb2, jobb3

Ami miatt aggódom az a tető, félek azt nem lesz egyszerű javítani vagy cserélni. Amúgy az autóval a saját lábán jöttem haza, légzsák nem nyílt, a motortér, alváz nem sérült s a futóművel sem volt érzésre semmi baj. Mivel egy keveset használt, karbantartott autó ezért szeretném megtartani, de ehhez jó lenne tudni, hogy meg lehet-e egy ilyen sérülést tisztességesen javítani, illetve azt szeretném kérdezni, hogy tudtok-e ajánlani valakit? Köszi.

Ui.: Amúgy nagyon szépen megvédett az autó, semmi bajom nem lett, az öv kicsit meghúzott, de ennyi. Ezzel együtt csak ma engedtek haza a kórházból tartván esetleges belső vérzéstől, de szerencsére úgy tűnik megúsztam.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem fest éppen túl jól az autó...

Tető mindenképpen komplett cserés.

Készülj nagy javítási összegre, mivel a kasznis és fényezés legalább 3kiló lesz, és akkor még nem

beszéltünk a szükséges alkatrészekről.

Amúgy szépen meg lehet csinálni, bár benne van a rizikó, hogy néhány helyen később elkezd majd

rozsdásodni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos egy elég szomorú kérdéssel fordulok hozzátok: szombaton megcsúsztam s felborultam az Astra-val, s tanácsot szeretnék kérni, illetve tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy hol, hogyan lenne érdemes javíttatnom az autót.

Így néz ki szegénykém: eleje, bal1, bal2, bal3, jobb1, jobb2, jobb3

Ami miatt aggódom az a tető, félek azt nem lesz egyszerű javítani vagy cserélni. Amúgy az autóval a saját lábán jöttem haza, légzsák nem nyílt, a motortér, alváz nem sérült s a futóművel sem volt érzésre semmi baj. Mivel egy keveset használt, karbantartott autó ezért szeretném megtartani, de ehhez jó lenne tudni, hogy meg lehet-e egy ilyen sérülést tisztességesen javítani, illetve azt szeretném kérdezni, hogy tudtok-e ajánlani valakit? Köszi.

Ui.: Amúgy nagyon szépen megvédett az autó, semmi bajom nem lett, az öv kicsit meghúzott, de ennyi. Ezzel együtt csak ma engedtek haza a kórházból tartván esetleges belső vérzéstől, de szerencsére úgy tűnik megúsztam.

Mégegy...mi van a klubban?Mindeki töri mint a ropit?

Mi történt?Hol?

Szerintem tetőcsere és kell egy jókezű kasztnis,aki nem elemcserével egyenget!

Link to comment
Megosztás:

Mégegy...mi van a klubban?Mindeki töri mint a ropit?

Mi történt?Hol?

Szerintem tetőcsere és kell egy jókezű kasztnis,aki nem elemcserével egyenget!

szerintem sárvédőcsere is tuti, azt kár egyengetni...

tényleg kár érte, mert nagyon szép fénye van ... meg egyben is van az egész...

a hogyan engem is érdekelne...

Link to comment
Megosztás:

szerintem sárvédőcsere is tuti, azt kár egyengetni...

tényleg kár érte, mert nagyon szép fénye van ... meg egyben is van az egész...

a hogyan engem is érdekelne...

A sárvédő a legkisebb gond,5E a bontóban egy jó gyári bontott!

A többi a gáz,az astra hátulja drága móka!

Link to comment
Megosztás:

A sárvédő a legkisebb gond,5E a bontóban egy jó gyári bontott!

A többi a gáz,az astra hátulja drága móka!

ugy festve 25 oldalnként

de ez csak a hátulja

tető illesztés az már kicsit érdekesebb kérdés...

jo kasznisra bizd csak...

nem tul egyszerű összehozni az uj etővel az alját az tuti

sok mérés és egy vágás

bár megoldható, az egyik kolléga otthon kasznizik, és tetőtcserélt egy focuson, de már adja el...

Link to comment
Megosztás:

Egyéb alkatrész szerintem szélvédő, tükrök és új öv, illetve övfeszítő kell (márha kioldott, de gondolom igen). Ezeket plusz a fenti árat figyelembe véve talán megéri javíttatni, bár persze kérdés, hogy bontóban mennyit adnának így érte.

Szombat reggel történt Tápióbicske szélén, egy órával korábban is mentem arra, akkor még jó jeges volt így figyeltem is, visszafelé már olvadt, de ott sajna jég is volt a víz alatt. Elég fáradt voltam, meg hülye: motorféken, lazán mentem be - az amúgy nem is túl éles - kanyarba. Ott volt a falu széle tábla, s rutinból elvettem előtte a gázt, kb. 60-al mentem s tök váratlanul ért a megcsúszás, s sajnos reflexből rosszul rántottam a kormányt. Árok, gazos laza talaj amit feltúrt az oldala maga előtt és átfordult. Marha gyorsan történt, a csúszás után szinte rögtön az árokban voltam. Egyértelműen nem figyeltem eléggé, szerintem ez volt az oka, hogy rosszul reagáltam, nomeg az is, hogy korábban sosem csúszott még meg a hátulja alattam.

Link to comment
Megosztás:

Egyéb alkatrész szerintem szélvédő, tükrök és új öv, illetve övfeszítő kell (márha kioldott, de gondolom igen). Ezeket plusz a fenti árat figyelembe véve talán megéri javíttatni, bár persze kérdés, hogy bontóban mennyit adnának így érte.

Szombat reggel történt Tápióbicske szélén, egy órával korábban is mentem arra, akkor még jó jeges volt így figyeltem is, visszafelé már olvadt, de ott sajna jég is volt a víz alatt. Elég fáradt voltam, meg hülye: motorféken, lazán mentem be - az amúgy nem is túl éles - kanyarba. Ott volt a falu széle tábla, s rutinból elvettem előtte a gázt, kb. 60-al mentem s tök váratlanul ért a megcsúszás, s sajnos reflexből rosszul rántottam a kormányt. Árok, gazos laza talaj amit feltúrt az oldala maga előtt és átfordult. Marha gyorsan történt, a csúszás után szinte rögtön az árokban voltam. Egyértelműen nem figyeltem eléggé, szerintem ez volt az oka, hogy rosszul reagáltam, nomeg az is, hogy korábban sosem csúszott még meg a hátulja alattam.

:huh: Drága tanulópénz.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

:huh: Drága tanulópénz.... :lol:

Az :) Amúgy ha visszagondolok nem igaz, hogy nem csúszott meg a háta alattam, mert volt már olyan, de nem ilyen mértékben, illetve akkor gyorsan is mentem, s figyeltem: s szép finom mozdulattal korrigáltam. Most elbambultam, s ijedségemben nagyobbat rántottam rajta a kelleténél.

Link to comment
Megosztás:

azért annyira ne búslakodj, én azt hittem egy borulástól már az ablak is törik, és ko lesz.:huh:

amúgy mint irtad még sose csúszott ki igy a kocsi és ezért nem tudtál reagálni rendesen. Télen nem árt elmenni egy elhagyott tanulópályára főleg ha le van fagyva, ott sokat tanulhat az ember

Megkaptam a ladás nevét és cimét, köszönöm!! majd irok a fejleményekről. Előszőr csak irok neki egy megfélemlitő levelet, nyugi nem olyat hogy elkaplak:) csak peberellek.. stb, jogi duma hogy tudja igyis úgyis fizetni fog, csak rajta múlik mennyit. A legpoénabb az egészben, érden lakik panelban, és a volt barátnőmék lakása felett 1szintel. kicsi a világ. de legalább nem cigó, viszont iszákos, mivel sokat hallottuk üvöltözni meg asszonyt hogy ne igyá mán annyit...:lol:

Link to comment
Megosztás:

egyébként nekem is fura most a kocsi...

téligumi van rjata, de csuszkál, lehet sáros a gumi, vagy a megenyhült idő miatt???

eddig nem votl kinja

most meg táncikál...

A helyiek mondták, hogy nemsokkal előtte pont ott más is bement az árokba. Szerencsétlenül volt lefagyva ott az út. Csak az első szélvédő repedt meg, a többinek semmi baja, minden működik, ezért is nehéz elfogadni, hogy lehet, hogy ennyi volt a kocsi :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.