Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Sziasztok!

Régi opel tualjdonos vagok és sok tapasztalatom van opelek terén (1.5TD, 1.0 12v, 1.8 8v, 1.6 16v) viszont 2.0 16v kimaradt. Most tervezem egy G-s astra vásárlást és mindenképpen valami sportosat szeretnék. Van egy 1.6 16v B vectrank, uh 1.6 tapasztalatok megvannak. 2.0 16V astrarol van valakinek vmilyen tapasztalata. Pozitív és negítv egyaránt érdekel! Előre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor hasonló, mert B8 és A0 között 40% a különbség a díjban. Az pont jó arra a 34.000 és 24.000 közé.

Nekem meg annyi idős a jogsim, mint pár fórumozó kollega, 21 éves. S végig Pesten nyomtam.

Nem vagy egyedül, én 84-ben vizsgáztam, bár akkor még csak A kategóriát. Az MZ-vel viszont megjártam kétszer a Fekete tengert Bulgáriában. Nem dicsekszem, ennyi éves fejjel nem tenném meg mégegyszer. A kis 250-es megpakolva asszony hátul, örültem, ha a 130-at elérte a Belgrád- NIS autópályán a 35 fokos melegben. Szófia után a hegyekben meg majd meg fagytunk. A szerpentinen a sátor tokja és az egyik táska alja kiégett, és az utasom kopogot a fejemen. :P

Bocs elkalandoztam, de jó élmény volt. Nem ám klímás autóval, mint ahogyan most.

Visszatérve: B10-el kb. 12000 HUF az éves díjam. Hungáriánál kötöttem és az itteniek nagyon jók, sajnos már volt "szerencsém" egy borulás után cascoval ill. egy lépcsőház tűzzel kapcsolatban kártérítést kérni. Mindig korrektek voltak és a tűznél az ÁB volt a felelősség biztosítója az okozónak, de a Hungária azonnal mindenben segített még az ÁB-és kárfelmérőt is helyre tették, pedig az újértéki különbözet az övéké volt.

Jó sokat pofáztam. :D de ez cseverészés nem :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A héten, OPEL nyílt hétvége lesz, ahol akciós Fantasy csomagot ajánlanak.

A kérdésem tudja valaki, ez mit tartalmaz :?: Egyes források szerint ez a Family csomag, csak más néven, mások szerint a Family csomag + elektromos ablakok elől!

Válaszokat előre is köszönöm!

Xavér

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A héten, OPEL nyílt hétvége lesz, ahol akciós Fantasy csomagot ajánlanak.

A kérdésem tudja valaki, ez mit tartalmaz :?: Egyes források szerint ez a Family csomag, csak más néven, mások szerint a Family csomag + elektromos ablakok elől!

Válaszokat előre is köszönöm!

Xavér

Hali!

Szerintem erre a kérdésre a márkakereskedők tudnak kielégítő választ adni. Őket kérdezted már?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szerintem erre a kérdésre a márkakereskedők tudnak kielégítő választ adni. Őket kérdezted már?

Kérdeztem!

Az egyik kereskedő azt mondta ez ugyan az mint a Family csomag, egy másik kereskedő szerint Family csomag és még + ajándék, de ezt még nem mondhatja meg. A weben a Corsa típusnál Family + elektromos ablakot jelent.

De igazad van, még nyaggatom majd hívásaimmal a kereskedőket!

Ha csak reklámfogás és a Fantasy csomag megegyezik az eddigi Family csomaggal, akkor ez az üzletpoétika nagyon nem tetszik!!!

Xavér

Link to comment
Megosztás:

Kérdeztem!

Az egyik kereskedő azt mondta ez ugyan az mint a Family csomag, egy másik kereskedő szerint Family csomag és még + ajándék, de ezt még nem mondhatja meg. A weben a Corsa típusnál Family + elektromos ablakot jelent.

De igazad van, még nyaggatom majd hívásaimmal a kereskedőket!

Ha csak reklámfogás és a Fantasy csomag megegyezik az eddigi Family csomaggal, akkor ez az üzletpoétika nagyon nem tetszik!!!

Xavér

Ez elég érdekes, hogy még a kereskedők sem tudják pontosan.... :?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A héten, OPEL nyílt hétvége lesz, ahol akciós Fantasy csomagot ajánlanak.

A kérdésem tudja valaki, ez mit tartalmaz :?: Egyes források szerint ez a Family csomag, csak más néven, mások szerint a Family csomag + elektromos ablakok elől!

Válaszokat előre is köszönöm!

Xavér

Idéznék a Schi**er szórólapjáról:

"Opel Astra Classic II. Fantasy

Felszereltség 421 000 Ft ajándék extrával: ABS, szervókormány, dupla légzsák, légkondicionáló, központi zár távirányítóval, állítható magasságú kormányoszlop és vezetőülés."

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdés a 8000 Ft díszcsomag sokat dob az autón :?:

Válaszokat előre is köszönöm!

Xavér

Én kifejezetten híve vagyok a fényezett tükröknek. Sztem igenis sokat dob az autón a fényezett tükör. Nekem sokszor van olyan érzésem a matt feketénél, hogy megbontja az egységességet: elütő színű (világos) autóról mintha hiányozna oldalról a tükör, nem jelzi markánsan a jelenlétét, nem sugározza a masszivitást, az autóval való egységességet, mintha nem tartozna szervesen az autóhoz, és csak egy plusz kiegészítő toldalék lenne. Nemsokára visszajutunk a fekete lökhárítóhoz is... :D Na az aztán már tényleg a netovább nálam. Nem teherszállítót vettem! Elegáns akarok lenni! De mindenkinek magának kell eldöntenie, mi tetszik neki és mi nem. Ez csak az én véleményem volt.

Sérülékenységről: valóban igénytelenebb, felületi sérülésekre kevésbé érzékenyebb, olcsóbb lehet a matt fekete külső tükörburkolat, de... Nekem a fényezetteken még nincs karc, pedig már kaptak pár faágat, bokrot. Nagyobb ütközésnél esetleg kophat le festék róluk (kisebb hibák korrektorral javíthatók), vagy esetleg maradhat rajtuk más festéknyom (bár lehet, hogy ez akár el is távolítható), de én személy szerint kevés ilyen esetet láttam még ezidáig. Gyakoribb eset sztem, amikor már inkább elreped vagy teljesen letörik a külső (mindegy hogy fényezett vagy matt fekete) burkolat: ilyeket viszont már láttam párat. Ez esetben természetesen gondolom olcsóbb a feketét pótolni... Bár nem tudom mekkora az árkülönbség.

A króm kilincs is sztem nagyon jól fest: feldobja a komor fekete belsőt, komolyabb látszatot kelt, és nálam az opelt nem ismerő utasoknak sem kellett még keresgélniük, hol a kilincs... :wink: Azt sajnálom, hogy nincs még több króm a belsőmben... :P

Szóval, ha engem kérdezel, én csak rábeszélni tudnálak... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Én kifejezetten híve vagyok a fényezett tükröknek. Sztem igenis sokat dob az autón a fényezett tükör. Nekem sokszor van olyan érzésem a matt feketénél, hogy megbontja az egységességet: elütő színű (világos) autóról mintha hiányozna oldalról a tükör, nem jelzi markánsan a jelenlétét, nem sugározza a masszivitást, az autóval való egységességet, mintha nem tartozna szervesen az autóhoz, és csak egy plusz kiegészítő toldalék lenne. Nemsokára visszajutunk a fekete lökhárítóhoz is... :D Na az aztán már tényleg a netovább nálam. Nem teherszállítót vettem! Elegáns akarok lenni! De mindenkinek magának kell eldöntenie, mi tetszik neki és mi nem. Ez csak az én véleményem volt.

Sérülékenységről: valóban igénytelenebb, felületi sérülésekre kevésbé érzékenyebb, olcsóbb lehet a matt fekete külső tükörburkolat, de... Nekem a fényezetteken még nincs karc, pedig már kaptak pár faágat, bokrot. Nagyobb ütközésnél esetleg kophat le festék róluk (kisebb hibák korrektorral javíthatók), vagy esetleg maradhat rajtuk más festéknyom (bár lehet, hogy ez akár el is távolítható), de én személy szerint kevés ilyen esetet láttam még ezidáig. Gyakoribb eset sztem, amikor már inkább elreped vagy teljesen letörik a külső (mindegy hogy fényezett vagy matt fekete) burkolat: ilyeket viszont már láttam párat. Ez esetben természetesen gondolom olcsóbb a feketét pótolni... Bár nem tudom mekkora az árkülönbség.

A króm kilincs is sztem nagyon jól fest: feldobja a komor fekete belsőt, komolyabb látszatot kelt, és nálam az opelt nem ismerő utasoknak sem kellett még keresgélniük, hol a kilincs... :wink: Azt sajnálom, hogy nincs még több króm a belsőmben... :P

Szóval, ha engem kérdezel, én csak rábeszélni tudnálak... :roll:

Most már felbosszantottatok, veszek egy színre fújt tükörhátsót!!!!! :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Most már felbosszantottatok, veszek egy színre fújt tükörhátsót!!!!! :twisted:

Helyes, meglátod, milyen tuti lesz az a piros csoda. Egyébként megértem a türelmetlenségedet, nekem 6 hetet mondtak, oszt 12 lett belőle. Kicsit mán ideges voltam.

A fényezésről annyit, tavaly kb 1 hónapos korában a Daróczi úton lehúzódtam, sőt lelassítottam egy majom rizsrakétásnak (ejtsd. Szuzúúki!), pedig még nekem is volt elsőbbségem. Erre a barom gázt adott és elrongyolt mellettem. Persze becsapta a tükrömet, kicsit ideg meg anyázás, de nem várt meg. Nézem a tükröt, nem tört el, csak feket csíkok voltak rajta. Anyáztam, azt hittem lejött műanyagig. Aztán Turtle wax és láss csodát, a fekete fényű japcsi tükör festése volt rajta!!!

HAHAHAHA!!! :butthead: :supz: :finga:

Szóval ilyen szar a fényezés!

Link to comment
Megosztás:

Helyes, meglátod, milyen tuti lesz az a piros csoda. Egyébként megértem a türelmetlenségedet, nekem 6 hetet mondtak, oszt 12 lett belőle. Kicsit mán ideges voltam.

A fényezésről annyit, tavaly kb 1 hónapos korában a Daróczi úton lehúzódtam, sőt lelassítottam egy majom rizsrakétásnak (ejtsd. Szuzúúki!), pedig még nekem is volt elsőbbségem. Erre a barom gázt adott és elrongyolt mellettem. Persze becsapta a tükrömet, kicsit ideg meg anyázás, de nem várt meg. Nézem a tükröt, nem tört el, csak feket csíkok voltak rajta. Anyáztam, azt hittem lejött műanyagig. Aztán Turtle wax és láss csodát, a fekete fényű japcsi tükör festése volt rajta!!!

HAHAHAHA!!! :butthead: :supz: :finga:

Szóval ilyen szar a fényezés!

Nekem meg lesz szép fóliám, meg matrinyám bebebeeee :D :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.