Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Szia! A kormány újra van bőrözve szerintem, mert alul van csal varrás, a gyárin pedig 4 helyen, és az ülés is ki van kopva (ha jól látom a vezető ülés lapja bal oldalt, fényképen így szokott mutatni). Nagy valószínűséggel természetesen a km nem valós. Nézesd, vizsgáltasd át alaposan.

((Az autó még bovdenes gázpedálos, tehát pl tempomat elég nehézkes ha utólagos extrákon gondolkodsz.))

Ezt lehet benéztem, mert 2001-ben volt talán váltás. Attól függ milyen motor van benne.

De valami nem stimmel, mert a csomagtartón Opel Astra felirat van. És ahhoz a régi műszerfal passzol, és álltalában X-es motor.

Az újabb szériákon pedig Astra 1.6 felirat van ezzel a műszerfallal mint ezen, és Z-s motorral. Javítsatok ki ha van kivétel is, de én még nem láttam.

További észrevételem, hogy a jobb hátsó búra is köd zárófényes..., volt ilyen gyárilag vagy angliából van a hátsó lámpa?

A másik, hogy a fényképen gyújtáson van az autó, de a középső kijelző nem világít...

Persze ez lehet hogy mind jelentéktelen hiba, és jó az autó. Meg kell nézni.

Amiket észrevettem (nem feltétlenül hiba, csak furcsa, mert az enyém 4 hónappal későbbi kiadás szintén sedan 1.6):

* hiányzik az összes sárfogó gumi elöl-hátul

* a csomagtartón 'lóg' a vezeték a kitámasztó mellett, nem tudom más sedanoknál is ilyen-e, az enyémen hozzá van fogatva a kitámasztóhoz.

* pozitív dolog, hogy van a csomagtartóban utólagos védőburkolat

* hiányzik a vezető oldali szőnyeg (talán, mert túlzottan kikopott?)

* a felirat akár stimmelhet is, az enyémen is pont ez van írva

Link to comment
Megosztás:

Amiket észrevettem (nem feltétlenül hiba, csak furcsa, mert az enyém 4 hónappal későbbi kiadás szintén sedan 1.6):

* hiányzik az összes sárfogó gumi elöl-hátul

* a csomagtartón 'lóg' a vezeték a kitámasztó mellett, nem tudom más sedanoknál is ilyen-e, az enyémen hozzá van fogatva a kitámasztóhoz.

* pozitív dolog, hogy van a csomagtartóban utólagos védőburkolat

* hiányzik a vezető oldali szőnyeg (talán, mert túlzottan kikopott?)

* a felirat akár stimmelhet is, az enyémen is pont ez van írva

És a műszerfalad is ilyen mint ezen?

Link to comment
Megosztás:

Amiket észrevettem (nem feltétlenül hiba, csak furcsa, mert az enyém 4 hónappal későbbi kiadás szintén sedan 1.6):

* hiányzik az összes sárfogó gumi elöl-hátul

* a csomagtartón 'lóg' a vezeték a kitámasztó mellett, nem tudom más sedanoknál is ilyen-e, az enyémen hozzá van fogatva a kitámasztóhoz.

* pozitív dolog, hogy van a csomagtartóban utólagos védőburkolat

* hiányzik a vezető oldali szőnyeg (talán, mert túlzottan kikopott?)

* a felirat akár stimmelhet is, az enyémen is pont ez van írva

A csomagtérfedél jobb oldalán pici behorpadás van, a nagy képeken látszik. De ez inkább esztétikai, ezzel együtt lehet élni.

Link to comment
Megosztás:

Szia! A kormány újra van bőrözve szerintem, mert alul van csal varrás, a gyárin pedig 4 helyen, és az ülés is ki van kopva (ha jól látom a vezető ülés lapja bal oldalt, fényképen így szokott mutatni). Nagy valószínűséggel természetesen a km nem valós. Nézesd, vizsgáltasd át alaposan.

((Az autó még bovdenes gázpedálos, tehát pl tempomat elég nehézkes ha utólagos extrákon gondolkodsz.))

Ezt lehet benéztem, mert 2001-ben volt talán váltás. Attól függ milyen motor van benne.

De valami nem stimmel, mert a csomagtartón Opel Astra felirat van. És ahhoz a régi műszerfal passzol, és álltalában X-es motor.

Az újabb szériákon pedig Astra 1.6 felirat van ezzel a műszerfallal mint ezen, és Z-s motorral. Javítsatok ki ha van kivétel is, de én még nem láttam.

További észrevételem, hogy a jobb hátsó búra is köd zárófényes..., volt ilyen gyárilag vagy angliából van a hátsó lámpa?

A másik, hogy a fényképen gyújtáson van az autó, de a középső kijelző nem világít...

Persze ez lehet hogy mind jelentéktelen hiba, és jó az autó. Meg kell nézni.

Egy kis igazítás: a gyári bőrkormány kb. 2002-ig ilyen volt, tehát csak alul van varrás. Z-s motor a 2001-es modellévtől volt...

Link to comment
Megosztás:

Engem meg ez a fűthető tükör visz a sírba!Ezen a kocsin is írják,de én nem látom a kapcsolóját sehol!

:devlish: :icon13: Ja és az AGR is haldoklik rajta!!! :lol: :D

Azt nem is fogod, mert a hátsó ablakfűtés kapcsolja :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Egy kis igazítás: a gyári bőrkormány kb. 2002-ig ilyen volt, tehát csak alul van varrás. Z-s motor a 2001-es modellévtől volt...

Köszönöm, akkor én tudtam rosszúl.

Ebbe a csomagtartó feliratba és műszerfalba és motor típusba csak bele vagyok kavarodva.

Valaki megtudja mondani mikortól változott ez a három?

És persze hogy akkor ez külön történt egymástól függetlenül vagy egyszerre?

X-es Z-s váltás tehát 2001....

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, akkor én tudtam rosszúl.

Ebbe a csomagtartó feliratba és műszerfalba és motor típusba csak bele vagyok kavarodva.

Valaki megtudja mondani mikortól változott ez a három?

És persze hogy akkor ez külön történt egymástól függetlenül vagy egyszerre?

X-es Z-s váltás tehát 2001....

A motorváltás az tuti hogy 2001-es modellévtől, tehát 2000/08-tól már volt Z-s motor...

Hogy a többivel pontosan mi a helyzet, az jó kérdés :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jól ki lett vesézve így képről ez az autó...

Annyit hozzátennék a kritikákhoz, hogy egy tíz éves, 7-800 ezres autóról beszélünk, szóval a szalonállapotot, meg a f*ngmentes ülést azért ne kérjük számon...

Z-s motor valóban a 2001-es modellévtől volt, 2000/09-től.

Link to comment
Megosztás:

Jól ki lett vesézve így képről ez az autó...

Annyit hozzátennék a kritikákhoz, hogy egy tíz éves, 7-800 ezres autóról beszélünk, szóval a szalonállapotot, meg a f*ngmentes ülést azért ne kérjük számon...

.

Tökéletesen egyet értek veled. De hát a magyar autóvásárló már csak ilyen. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A motorváltás az tuti hogy 2001-es modellévtől, tehát 2000/08-tól már volt Z-s motor...

Én úgy tudom hogy 2000/10-től (legalábbis a Z18XE akkor váltotta az X18XE1-et), de ez már tényleg csak kukacoskodás... :lol:

Viszont: dícséretes az a jobb hátsó ködzárófény, de hiányzik belőle az izzó! :D

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom hogy 2000/10-től (legalábbis a Z18XE akkor váltotta az X18XE1-et), de ez már tényleg csak kukacoskodás... :lol:

Viszont: dícséretes az a jobb hátsó ködzárófény, de hiányzik belőle az izzó! :D

Én kivágtam az égőnek a helyet. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Kedves Burns...biztos jól megnézted Te a Totalcar-> Népítélet->Opel->Astra 1998 bejegyzéseket???

ha jól néztem jelenleg 731 bejegyzés található...ha csak a fele dízel annak a 90% szerintem 1.7-es dízelről szól..mikor az enyémet vettem körülnéztem ott és "kicsit" többet találtam 1.7DTI ből egynél :lol: ami nekem van 2.0-ás ból is vagy egy tucat volt..csak idő és elszántság kérdése végiglapozni 49 oldalt...

Kedves Tomika86... biztos, hogy pontosan elolvastad a kérdésemet, illetve a kijelentésemet?

Nem azt írtam, hogy 1.7 DTI-ből van egy, hanem 1.7 DIT-re vonatkozó bejegyzésből van 1. Tudomásom szerint a kettő nem ugyanaz, de lehet rosszul tudom.

Ezt figyelembe véve, nem igazán értem a hangnemet, amivel válaszoltál... Rosszul értelmeztem a topic címét?

Ui: Végiglapoztam a 49 oldalt: Opel Astra G 1.7 DIT értékelés 2 db van. Az évjárat egyiknek sem stimmel...

Link to comment
Megosztás:

Kedves Tomika86... biztos, hogy pontosan elolvastad a kérdésemet, illetve a kijelentésemet?

Nem azt írtam, hogy 1.7 DTI-ből van egy, hanem 1.7 DIT-re vonatkozó bejegyzésből van 1. Tudomásom szerint a kettő nem ugyanaz, de lehet rosszul tudom.

Ezt figyelembe véve, nem igazán értem a hangnemet, amivel válaszoltál... Rosszul értelmeztem a topic címét?

Ui: Végiglapoztam a 49 oldalt: Opel Astra G 1.7 DIT értékelés 2 db van. Az évjárat egyiknek sem stimmel...

igazából DIT motor nincs, valahogy az eljén hivták így az Y17DT motorral szerelt astra G-t.

Igazából utána DTI nek hivták ugyanazt.

illetve az ECO4 tipust hivták még DIT motornak, de az pont ugyanaz mint volt mint a DTI.

Kár ezen vitázni :lol:

UI: az ismereteim ebben az ügyben nem 100% osak, mert sose érdekelt, így sose néztem utána, de ezt láttam - hallottam az évek során.

Tök mindegy volt hogy DIT vagy DTI , mindegyikbe Y17DT motor volt....

Link to comment
Megosztás:

igazából DIT motor nincs, valahogy az eljén hivták így az Y17DT motorral szerelt astra G-t.

Igazából utána DTI nek hivták ugyanazt.

illetve az ECO4 tipust hivták még DIT motornak, de az pont ugyanaz mint volt mint a DTI.

Kár ezen vitázni :devlish:

UI: az ismereteim ebben az ügyben nem 100% osak, mert sose érdekelt, így sose néztem utána, de ezt láttam - hallottam az évek során.

Tök mindegy volt hogy DIT vagy DTI , mindegyikbe Y17DT motor volt....

Valóban nincs értelme vitázni, csak kicsit bosszantó volt a hangneme a kollégának...

Az általad adott válasz tökéletesen megfelel a korábban már megszokottnak, köszönöm.

Egyébként valóban az ECO4-t hívták DIT-nek is, ami alacsonyabb alvázzal, és könnyített alkatrészekkel jött, ki, melynek köszönhetően (elvileg) minimálisan kedvezőbb a fogyasztása is. Olvastam róla egy cikket, de már nem tudom, hogy hol. Az, hogy mikor elírás, és mikor valós a DIT megnevezés, ezek szerint nem tudható, pontosabban nem is számít. :lol:

Adalék a történethez, hogy a kérdésem után 1,5 héttel az említett autó hengerfejes lett valami úton módon (kereskedésben állt), most szét van szedve. Szerencse, hogy nem mertem bele ugrani elsőre... :D

Link to comment
Megosztás:

szerencséd volt :lol:

Bizony :D

A baj csak annyi, hogy ez tovább erősítette bennem az érzést, hogy még sokáig nem fogok olyan autót találni, amiről meggyőzödésem, hogy jó és érdemes megvenni. :devlish: Ezért próbálom minél jobban felmérni, hogy mely autóknak mi a konstrukciós hibája... nem egyszerű :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Kedves Burns ne haragudj amiért előzőleg nem a Téged megillető hangnemben és nem az általad feltett kérdéssel kapcsolatban válaszoltam...ezúton utólag is megkövetlek..minden jót a jövőben,jó döntést és sikeres választást kívánok..

Nem szükszéges... amikor olvastam a válaszod, eldurrant az agyam, de valószínűleg csak rosszul értelmeztem... :lol:

Biztos vagyok benne, hogy csak a jó szándék vezérelt... Főleg, hogy Uhuhu-val már tisztáztuk a két típusjelzés használatának jelentőségét, illetve azonosságukat.

Köszönöm a jó kívánságokat, és hasonlókat Neked is!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.