Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Biz'sten nem kérdem meg többet :lol: Mentségemre legyen mondva, hogy tegnapelőtt iratkoztam fel. A kereső funkció meg nem valami szuper... :(

Jóvanna... természetesen elnézzük, nem kell mentegetőzni... :lol: Egyébként ezt a gépkönyv linket felvehetnénk a Hasznos infók topikba mélykék...

A kereső funkció jó, csak tudni kell a jó kulcsszót :roll:

Link to comment
Megosztás:

Idén áprilisban vettem át a Classic 2-őt és nem volt polc a kesztyűtartóba. Az előző gépembe még volt, ebbe már nem jutott. Ez nem egyedi eset, mert a móri szalonban álló G astrák közül egyikben sem volt. Elmentem más szalonokba is győrbe és láss csodát azokból is kispórolták. Mennyi lehet bele utólag? Csak azétért hiányzik, mert a nagy opelkás atlasz lenntre nem fér be, a polcon meg nagyon tuti volt. Hiányzik :(

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hali mindenkinek!

Ma vettük át az új autót (astra clasic II 1.4 TWP) :lol: Remek "ÚJ" illat terjeng benne és nagyon tetszik. Az elejen mondjuk picit megijedtem, mert nyitott bal-első ajtónál sípolt nagyon, de aztán rájöttem azért mert nem vettem ki a kulcsot :D. A márkakereskedésben nagyon kedvesek voltak és adtak a végén 1 üveg pezsgőt is mondván fogyasszuk egészséggel, de azért ne vágjuk hozzá a kocsi oldalához, mint a hajókhoz szokás! :D 5000km-re mondtak 1 ajánlott olajcsrét (ez most sok? mert ugyláttam itt a fórumot olvasgatváh, hogy van akit 1500-3000km-re "rendeltek" be..). Addigis megprópálok óvatosan vezetni, nagyon szokatlan még az előző kocsinkhoz képest (skoda 120L :) ) hiszen ez modernebb jóval és még szokni kell sokmindent (pedálok, kasztni szélessége, stb.)

Összességében nagyon örülök (nem férek a bőrömbe :( ezt a sok smiley is érzékelteti ) és szeretném megköszönni az összes fórumozónak és mindenkinek aki létrehozta és írt ide sok hasznos tippet/tanácsot! Nagyon sokat tanultam az utóbbi 4-5 hétben (hát még mennyit fogok ezután :D ).

Köszönöm mégegyszer és további jó nyarat mindenkinek!

u.i.: Ha esetleg gondom lenne, mostmár tudom melyik linkre kattintsak a kedvencek között ;)

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

5000km-re mondtak 1 ajánlott olajcsrét (ez most sok? mert ugyláttam itt a fórumot olvasgatváh, hogy van akit 1500-3000km-re "rendeltek" be..)/quote]

Szintén gratulálok az autóhoz

Az ajánlott olajcserét 3000-7000 km között érdemes elvégeztetni, ha jól émlékszem. Nekem 3800km nél volt. A bejáratásról hasznos infokat találsz itt http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=408

Link to comment
Megosztás:

Én mindenképpen 2.0 vennék!!!

Sulyadó, biztosítás uagyanannyi, fogyasztás ugyancsak, és a 2.0 azért jobban megy ám!!

Ha teheted DTI (101 lovas) motorosat vegyél.... csak jól nézdd meg, mert sok köztük a leharcolt... 8)

Nekem is egy 2.0 TD van! :lol: :wink: itt! --->http://hagalex.uw.hu/

Nekem is a 2.0 TD tetszik jobban, de akkor miért nem ezzel a motorral gyártották tovább az astrákat? Vagy rosszul tudom?

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom miért nem a nagyobbik motorral, bár mostmár van ám 150lovas Kétezres turbódízel, meg 125 lovas is.... igaz azok nem annyira Opel motorok mint amennyire Fiat! :lol:

De nem rosszak a Kétezresek hidd el!! Biztos, hogy nem a minőségük, vagy a konstrukció miatt hagyták abba a gyártásukat!

A DTI motort még a teszteken is dícsérték...

Link to comment
Megosztás:

....Azt nem tudom miért nem a nagyobbik motorral, bár mostmár van ám 150lovas Kétezres turbódízel, meg 125 lovas is.... igaz azok nem annyira Opel motorok mint amennyire Fiat! :lol:....
Azok a motorok GM-Fiat közös fejlesztésüek :wink:

....De nem rosszak a Kétezresek hidd el!! Biztos, hogy nem a minőségük, vagy a konstrukció miatt hagyták abba a gyártásukat!

A DTI motort még a teszteken is dícsérték....

Minden felett előbb-utóbb eljár az idő.

Az új motorok versenyképesebbek a konkurencia motorjaival.

Szerintem :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.