Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Figyu!

Ha teheted próbáld ki mindkét autót, és az alapján dönts! A személyes kontaktus sokat számít....én pl. jártam úgy autóval anno, hogy nem tudtam a dolgokat rendesn magamhoz állítani! Fájt a hátam már 15 perc után... Ilyen esetben hiába olcsóbb valami 400ezer forinttal, vagy hiába tetszik jobban a másik!! Alkatrészárak, fogyasztás, értékvesztés....stb....

Én azt mondom legyél "pofátlan" és kérj lehetőséget hogy kipróbálhasd az adott motorral lehetőleg!

Egy tesztvezetés sokat sgíthet a döntésben!

Itt az Opek fórumon csak akkor mondjuk azt, hogy vegyél SEAT -ot, ha böttal verik közben a derekunkat!! :oops: :oops:

Teljes mértékben egyetértek! Ha lehet, tényleg próbáld ki mind a kettőt! És ha ezek után netalántán az Opel tetszene jobban, vedd azt a 400 ezer ellenére. Persze azért csak ha megengedheted. De ha nem, akkor meg eleve nem kérdés melyiket válaszd...

Link to comment
Megosztás:

Teljes mértékben egyetértek! Ha lehet, tényleg próbáld ki mind a kettőt! És ha ezek után netalántán az Opel tetszene jobban, vedd azt a 400 ezer ellenére. Persze azért csak ha megengedheted. De ha nem, akkor meg eleve nem kérdés melyiket válaszd...

Köszönöm a Válaszokat!

Kipróbálom mind kettőt, és az alapján döntök!!!!

Xavér

Link to comment
Megosztás:

Helló Xavér!

Két dolgot tennék hozzá az előttem szólokhoz.

1. Munkahelyemen volt alkalmam elég sokat vezetni Sejátot. Valami nagyon szar a minősége, kivéve talán a motor. Persze ez a minőségi probléma nem az első héten jött elő, de kb. 1 évesen már kezdett széthullani. Nagyon "latin"!

2. Az 1.4 100 lovas motorban csak a nyomaték hiányzik. Ezt ma is tapasztaltam reggel, mikor egy ilyen motoros SkOctavijaI.(OFF) próbálkozott.

Ja még, hol próbálkoztál, melyik Opelkereskedőnél? Én tavaly vettem, esetleg tudok tanácsot adni, hol érdemes próbálkozni.

Link to comment
Megosztás:

Egy magánvélemény:

egy autó ami uj korában több mint 3 millioo forint és 4 évesen 1,5 M ért kapsz, az nem lehet túl jó.

Egy rokonom is vett, és szerintme elég gagyi autó.

A Seatoknak elég nagy az értékvesztésük!Viszont motorikusan, eltekintve az első gyermekbetegségektől megbízhatóak.Viszont az elektromos problémákat a mai napig nem bírták igazán kiküszöbölni, és ami nekem furi, hogy annyira a kényelemre hangoltak, hogy ha legalább 4 ember ül bennük, akkor rettenetesen alacsonyra kerül az aljuk.Ez egy sportosított, szándékosan ültetett autónál ugye értelemszerű.De egy szériánál, már annyira nem szerencsés!Sztem.

Link to comment
Megosztás:

Helló Xavér!

Két dolgot tennék hozzá az előttem szólokhoz.

1. Munkahelyemen volt alkalmam elég sokat vezetni Sejátot. Valami nagyon szar a minősége, kivéve talán a motor. Persze ez a minőségi probléma nem az első héten jött elő, de kb. 1 évesen már kezdett széthullani. Nagyon "latin"!

2. Az 1.4 100 lovas motorban csak a nyomaték hiányzik. Ezt ma is tapasztaltam reggel, mikor egy ilyen motoros SkOctavijaI.(OFF) próbálkozott.

Ja még, hol próbálkoztál, melyik Opelkereskedőnél? Én tavaly vettem, esetleg tudok tanácsot adni, hol érdemes próbálkozni.

Az 1.4 100 lóerősben megvan ugyan a 126 nm nyomaték, de csak 4400-on jön meg... Nehezebb vele elindulni, nagy gázzal kell. Másik meg, hogy asszem ehhez a motorhoz nagyon rövid váltót szerelnek. Pl asszem 5-ösben 120-nál forog 4000-et a Fabiaban... de persze lehet, hogy Seatban más....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap voltam próbavezetésen egy autószerelő ismerősömnél, több kocsit is kipróbáltam (remélem a tulajok nem tudják meg) :D és az OPEL mellet döntöttem!

Én mindenképp 1.6 motort szeretnék!

Lehet rendelni 1.6-os hagyományos, és 1.6-os Twinport motort, a különbség 60000 Ft.

Miben jobb a 1.6-os Twinport, és megéri-e a plusz 60 000 Ft-ot?

(Amit halottam, hogy a Twinport motor 105Le-ös, és van pár átalakítás is: porlasztón, a vízpumpa máshova került…. Valamint ugyan ez a motor van a H Astrákban.)

Válaszokat előre is köszönöm!

Xavér

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap voltam próbavezetésen egy autószerelő ismerősömnél, több kocsit is kipróbáltam (remélem a tulajok nem tudják meg) :D és az OPEL mellet döntöttem!

Én mindenképp 1.6 motort szeretnék!

Lehet rendelni 1.6-os hagyományos, és 1.6-os Twinport motort, a különbség 60000 Ft.

Miben jobb a 1.6-os Twinport, és megéri-e a plusz 60 000 Ft-ot?

(Amit halottam, hogy a Twinport motor 105Le-ös, és van pár átalakítás is: porlasztón, a vízpumpa máshova került…. Valamint ugyan ez a motor van a H Astrákban.)

Válaszokat előre is köszönöm!

Xavér

Gratula! :roll: Egyébként milyen autókat próbáltál?

Az 1.6 twp-ről nem sokat tudok... Még az adatai sem teljesen tiszták számomra. 105 lovas tényleg? Mekkora max nyomatéka van és milyen fordulaton? Annyit talán tudok, hogy elvileg kevesebbet fogyaszt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap voltam próbavezetésen egy autószerelő ismerősömnél, több kocsit is kipróbáltam (remélem a tulajok nem tudják meg) :D és az OPEL mellet döntöttem!

Én mindenképp 1.6 motort szeretnék!

Lehet rendelni 1.6-os hagyományos, és 1.6-os Twinport motort, a különbség 60000 Ft.

Miben jobb a 1.6-os Twinport, és megéri-e a plusz 60 000 Ft-ot?

(Amit halottam, hogy a Twinport motor 105Le-ös, és van pár átalakítás is: porlasztón, a vízpumpa máshova került…. Valamint ugyan ez a motor van a H Astrákban.)

Válaszokat előre is köszönöm!

Xavér

1.4 Seját ("100" LÓ)

Még egy dolog eszembe jutott, 1x egy kuncsaftnál ki kellett volna tolatnom a pincegarázsából, mert a férj nem volt otthon. TELO hozzászólásához csatlakozva, csak üvöltő motorral lehetett kitolatni (elég meredek feljáró volt), mert alacsonyabb fordulaton egy rándulás és megállt mindig (lefulladt), tök erőtlen volt.

Szóval a magas nyomatékmaximum abszolút igaz!

U made the right choice! Astra G!!!

Link to comment
Megosztás:

Gratula! :roll: Egyébként milyen autókat próbáltál?

Az 1.6 twp-ről nem sokat tudok... Még az adatai sem teljesen tiszták számomra. 105 lovas tényleg? Mekkora max nyomatéka van és milyen fordulaton? Annyit talán tudok, hogy elvileg kevesebbet fogyaszt...

Kipróbáltam:

OPEL 1.4

OPEL 1.6 nem Twinportosr

SEAT Cordonba 75Le

Skoda Fabiát

Teljesítmény, kinézet, és ehhez arányosítva számítva ár alapján is az OPLE folt a befutó!

Néztem a Twinport motor leírását, jó néz ki (mint laikus ezt tudtam megállapítani)!

Valószínű ezt választóm, korszerűbbnek tartom!

Xavér

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltam:

OPEL 1.4

OPEL 1.6 nem Twinportosr

SEAT Cordonba 75Le

Skoda Fabiát

Teljesítmény, kinézet, és ehhez arányosítva számítva ár alapján is az OPLE folt a befutó!

Néztem a Twinport motor leírását, jó néz ki (mint laikus ezt tudtam megállapítani)!

Valószínű ezt választóm, korszerűbbnek tartom!

Xavér

Sztem jól döntöttél :roll:

Link to comment
Megosztás:

Utánanéztem. Az 1.6 TWP tényleg 5 lóerővel több, mint a sima Z16XE, a TWP a 150 nm-t 3900-on adja le, míg a sima picivel alacsonyabban 3600-on. Nem tudom ez mennyie érezhető menetdinamikában... A TWP viszont városban H Astrával! is csak 8.5-öt eszik, míg a sima Z16XE a G Astrával gépkönyv szerint 9.5-öt!

Link to comment
Megosztás:

Utánanéztem. Az 1.6 TWP tényleg 5 lóerővel több, mint a sima Z16XE, a TWP a 150 nm-t 3900-on adja le, míg a sima picivel alacsonyabban 3600-on. Nem tudom ez mennyie érezhető menetdinamikában... A TWP viszont városban H Astrával! is csak 8.5-öt eszik, míg a sima Z16XE a G Astrával gépkönyv szerint 9.5-öt!

Előre bocsátom, elhiszem a fogy.csökkenést, persze addig, amíg a sportosság és pörgősség jegyében ki nem herélik a különböző szelepeket és elektronikákat.

De az Z1.6XE fogyasztás nem tudom, hogy jön ki. Én 95%-át Bp-en teszem meg, ennek min. a 70%-át du. 4 és 7 között. Ráadásul nem szeretek lassan menni, meg is van az évi 1-2 fotóm. Így fogyasztott télen max. 7.8-at. Most, hogy melegebb lett, 7.4-et evett legutoljára.

Persze lehet, hogy a TWP-vel meg 7-7.5-el is el lehetne járni.

Link to comment
Megosztás:

Előre bocsátom, elhiszem a fogy.csökkenést, persze addig, amíg a sportosság és pörgősség jegyében ki nem herélik a különböző szelepeket és elektronikákat.

De az Z1.6XE fogyasztás nem tudom, hogy jön ki. Én 95%-át Bp-en teszem meg, ennek min. a 70%-át du. 4 és 7 között. Ráadásul nem szeretek lassan menni, meg is van az évi 1-2 fotóm. Így fogyasztott télen max. 7.8-at. Most, hogy melegebb lett, 7.4-et evett legutoljára.

Persze lehet, hogy a TWP-vel meg 7-7.5-el is el lehetne járni.

Ez OK, nekem sem a gépkönyv szerinti 9.7-et eszi azért városban... A gépkönyv szerinti kevesebb TWP fogyasztás meg annyit jelent sztem, hogy a twp akár 7-el is beérheti a fenti körülmények között.

Link to comment
Megosztás:

hát talán első kérdésnek feltenném, hogy mire fogod használni???

Mert ugye ha sokat mész vele akkor érdemesebb talán dízel, ha nem fontos a fogyasztás akkor talán benzines...

Sógoroméknak van egy 17 DTI, de nem szeretik, mert nagyon lomha... :roll:

Az is kombi.... :wink:

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

Család nincs,saját célra,hogy bárhová elvigyena megbizhatóság a lényeg nem a sportosság.Mivel a légkondihoz ragaszkodok.vmi erősebb motort szeretnék,bár ettől a kötelező biztositás,meg az átiratás tart vissza.A 2.0 DTI,1.4 16V,1.6 16V,1.8 16V közt ingadozok.

Link to comment
Megosztás:

Hát én inkább az erősebb mocik híve vagyok, úgyhogy vagy a 2.0DTI-t, vagy az 1.8 16V-t választanám...

De anyagi behatároltságodat és pénztárcád vastagságát csak Te ismered, úgyhogy így még tanácsot adni sem könnyű, mert mindenkinek mások a lehetőségei... :roll:

Szóval szerintem nézd meg, hogy kb melyikkel mennyi lenne a költséged, bizt stb, melyik mennyibe kerül, és hogy neked mire is kell tulképpen...

mert ha csak a városban tötyörögsz nem kell izomgép, de ha szeretsz néha sportosabban odalépni, akkor azért nem árt a nagyobb köbcenti felé kacsintgatni... :wink:

A döntés meg amúgy is csak rajtad áll... :wink:

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

Szia Kockahasú! 8)

Nekem egy Kombi Astrám van, ami 2.0 DTL....

Nem rossz kis masina ez! Ha dízelben gondolkozol akkor a 101lovas változatot keressed mert az azért dinamikusabb. Ez, az enyim 82 lovas...

Nem rossz ez se, kb. annyit tud dinamikában mint egy 1.4 16V, csak másképp... viszont télen kizárólagos hidegüzemben futott városi 100 km -en se evett többet 7,5 liternél...most meg olyan 6,5 körül, ahogy kijött a jóidő! Persze nem nyomom neki...

Klímát tudja hajtani az 1.4 is, amiatt én nem feltétlen vennék nagyobb motort, viszont tény, hogy az 1.8 vagy a gsi az komolyabban ugrik ha kell!! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.