Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Halihó!

Olyan kérdésem lenne, h látok használt autó hirdetésekben 1.6-os, benzines, 75 lovas G Astrát.Ebben ugyanaz az 1.6os 8szelepes motor van mint az f-ben? c16nz?

Vagy már ez is valami ecotec 75 pacis?

Volt ilyen motor az F Astrában is, de ez nem a C16NZ, hanem az X16SZR motorkódú. És igen, Ecotec. Van EGR szelepe is.

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Olyan kérdésem lenne, h látok használt autó hirdetésekben 1.6-os, benzines, 75 lovas G Astrát.Ebben ugyanaz az 1.6os 8szelepes motor van mint az f-ben? c16nz?

Vagy már ez is valami ecotec 75 pacis?

majdnem ugyan az de már valamilyen szinten módosított motor ha jól tudom a motorkód is más. az hogy ugyan olyan megbízható e mint a régi azt nem tudni. elég kevés van belőle.

Link to comment
Megosztás:

majdnem ugyan az de már valamilyen szinten módosított motor ha jól tudom a motorkód is más. az hogy ugyan olyan megbízható e mint a régi azt nem tudni. elég kevés van belőle.

A G-ben soha nem raktak 75 LOVAS MOTORT !

A 8V-s 1.6 -os a Z16SE kóddal készült és 85 LE-s volt, hengerenkénti spricnikkel...

Megy mint állat !! :rolleyes: :D

Link to comment
Megosztás:

Biztos ez? Az opel-infos.de-n azt írják hogy volt X16SZR G Astrában is, központi injektorral és éppen 75lóerővel.

Nem lehet hogy csak Magyarországon nem árulták?

De bizony!

Még a használtautón is van(volt).

Soha ne mond ,hogy soha! :lol:

íme

Vagy még több. 1.2, 1.6 benzines és 1.7 dízel.

Megkövetem magamat ! Elnézést mindenkitől, valóban raktak bele 75LE-s 1.6 8V-s motort is, bár az nem volt ECOTEC.

Amúgy a 75LE-s teljesítményre nálam a " soha " az 1.6-os térfogatra vonatkozott, mert arról kezdtetek el beszélgetni.

Az 1.2-es szóba sem jött, mert azt úgy is tudjátok, hogy nálam az a Nr. 1 !! :D :rolleyes: :D

Remélem megbocsátást nyerek ezzel a kis eltévelyedésemmel ! Rossz lenne számkivetettként folytatni... :P

Link to comment
Megosztás:

Megkövetem magamat ! Elnézést mindenkitől, valóban raktak bele 75LE-s 1.6 8V-s motort is, bár az nem volt ECOTEC.

Amúgy a 75LE-s teljesítményre nálam a " soha " az 1.6-os térfogatra vonatkozott, mert arról kezdtetek el beszélgetni.

Az 1.2-es szóba sem jött, mert azt úgy is tudjátok, hogy nálam az a Nr. 1 !! :D :rolleyes: :D

Remélem megbocsátást nyerek ezzel a kis eltévelyedésemmel ! Rossz lenne számkivetettként folytatni... :P

ne szólj hozzám 2 hónapig :lol: :D :P :D

Link to comment
Megosztás:

Megkövetem magamat ! Elnézést mindenkitől, valóban raktak bele 75LE-s 1.6 8V-s motort is, bár az nem volt ECOTEC.

Amúgy a 75LE-s teljesítményre nálam a " soha " az 1.6-os térfogatra vonatkozott, mert arról kezdtetek el beszélgetni.

Az 1.2-es szóba sem jött, mert azt úgy is tudjátok, hogy nálam az a Nr. 1 !! :D :rolleyes: :D

Remélem megbocsátást nyerek ezzel a kis eltévelyedésemmel ! Rossz lenne számkivetettként folytatni... :P

Semmi baj ,2 sör(mindenkinek). :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is üdv mindenkinek új vagyok a fórumon.

Használt( 4-5 éves ) Astra-t szeretnék vásárolni a közeljövőben, ehhez kérném a segítségetek. Pár autót kinéztem a hasznaltauto.hu -n, a jövő héten szeretném közelebbről is megnézni őket. Amennyiben vásárlásra esélyesnek találok majd egyet közülük akkor szeretném elvinni állapotfelmérésre valamelyik Opel szervizbe( itt Budapesten ). A gond csak az, hogy nem ismerem egyiket sem személyesen, esetleg nem tudnátok ajánlani egyet, ahol személyes jó tapasztalataitok vannak?

Előre is köszi a segítséget, üdv,

Krisz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is üdv mindenkinek új vagyok a fórumon.

Használt( 4-5 éves ) Astra-t szeretnék vásárolni a közeljövőben, ehhez kérném a segítségetek. Pár autót kinéztem a hasznaltauto.hu -n, a jövő héten szeretném közelebbről is megnézni őket. Amennyiben vásárlásra esélyesnek találok majd egyet közülük akkor szeretném elvinni állapotfelmérésre valamelyik Opel szervizbe( itt Budapesten ). A gond csak az, hogy nem ismerem egyiket sem személyesen, esetleg nem tudnátok ajánlani egyet, ahol személyes jó tapasztalataitok vannak?

Előre is köszi a segítséget, üdv,

Krisz

Üdv a Fórumon!

Ha Bp. és Opel szerviz, akkor Uhuhu-t ajánlja mindenki. Küldj neki Pü-t.

Link to comment
Megosztás:

Üdv a Fórumon!

Ha Bp. és Opel szerviz, akkor Uhuhu-t ajánlja mindenki. Küldj neki Pü-t.

Köszi a gyors választ, mindenképp felveszem Vele a kapcsolatot( rákerestem a nick-jére a témákban, a hozzászólásai alapján pont ilyen embert kerestem :rolleyes: ).

Mégegyszer kösz!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
:lol: Még mindig keresed az igazit? :lol:
Szia! Sajnos igen. A kaposvári kereskedővel nem tudtam megegyezni... 2 hete kedden, mikor el tudtam volna indulni már nem volt fent az oldalukon. Biztos elvitték. Pedig jó áron volt az autó. A mostani meg nagyon drága 1.49MFt. De közelebb van csak 130Km. Másfél hétig megint nincs szabim, de meló után be tudom iktatni ezt a kis utazást.
Link to comment
Megosztás:

Szia! Sajnos igen. A kaposvári kereskedővel nem tudtam megegyezni... 2 hete kedden, mikor el tudtam volna indulni már nem volt fent az oldalukon. Biztos elvitték. Pedig jó áron volt az autó. A mostani meg nagyon drága 1.49MFt. De közelebb van csak 130Km. Másfél hétig megint nincs szabim, de meló után be tudom iktatni ezt a kis utazást.

Hello,

volt egy Astrám amit sajna totálkárra tört valaki, és a biztosító intézte a roncs értékesítését. Egy kaposvári srác vette meg a roncsot, amit pár hét mulva láttam egy hirdetésben mint "törésmentes" (plussz még a kocsi átvételnél is le akart húzni). Szóval vigyázz a "NepperNorbikkal" és mindenképpen nézesd át a kocsit! (asszem kb 10.000 egy ilyen, és megnézik a futóművet, lengéscsillapítót meg a festékvastagságot)

P.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Vásárolni szeretnék a nyár folyamán G-és astrat! Kérdésem a következők lennének:

1. Mire kell odafigyelni a megvásárlás előtt?

2. Hány ezer kilométer érdemes venni?(min 4-5 évig használnám)

3. Melyik évjáratot érdemes venni? (én olyan 1999-2002 gondolkozom)

4. Melyik motort érdemes venni én leginkább 1.6 16v szeretnék?

Várom az észrevételeket! Amúgy a f astrámat szeretném lecserélni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Vásárolni szeretnék a nyár folyamán G-és astrat! Kérdésem a következők lennének:

1. Mire kell odafigyelni a megvásárlás előtt?

2. Hány ezer kilométer érdemes venni?(min 4-5 évig használnám)

3. Melyik évjáratot érdemes venni? (én olyan 1999-2002 gondolkozom)

4. Melyik motort érdemes venni én leginkább 1.6 16v szeretnék?

Várom az észrevételeket! Amúgy a f astrámat szeretném lecserélni!

Szerintem ilyen korú autóban kb 120e-150e km van.

Nem tudom mikortól van Z-és motor de inkább olyat keres.

Biztosítás szempontjából nem szerencsés az 1.6 motor, +13lóerőért másik sávba esel (ha még van ilyen),(1.4 16V 90Le, 1.6 16V 103Le)

Akkor inkább 1.8 16v (Z18XE)

De ha megelégszel 90 lóval akkor az is megteszi, 1.2 szerintem kevés kb 1100-1300kg-ot mozgatni.

Ez az én véleményem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ilyen korú autóban kb 120e-150e km van.

Nem tudom mikortól van Z-és motor de inkább olyat keres.

Biztosítás szempontjából nem szerencsés az 1.6 motor, +13lóerőért másik sávba esel (ha még van ilyen),(1.4 16V 90Le, 1.6 16V 103Le)

Akkor inkább 1.8 16v (Z18XE)

De ha megelégszel 90 lóval akkor az is megteszi, 1.2 szerintem kevés kb 1100-1300kg-ot mozgatni.

Ez az én véleményem :lol:

visszapörgetés után :)

Link to comment
Megosztás:

én 23 ezernél járok, és még van 1 hónap az évhez...

és még nyaralni se voltam horvátországba, ahol 1 hét alatt oda vissza 2.000 km-t megy az ember minimum.

ritkán vettek az emberek 1.6 ost magánemberként. ha igen akkor azért mert sokat ment.

egy ilyen 1.6 os astrában nem ritka a 2-300.000 km 5-6 éves korára.

Link to comment
Megosztás:

én 23 ezernél járok, és még van 1 hónap az évhez...

és még nyaralni se voltam horvátországba, ahol 1 hét alatt oda vissza 2.000 km-t megy az ember minimum.

ritkán vettek az emberek 1.6 ost magánemberként. ha igen akkor azért mert sokat ment.

egy ilyen 1.6 os astrában nem ritka a 2-300.000 km 5-6 éves korára.

Ebben is valami.

De Te csak munkába járásra elautózol évi 20e-21e km :)

Valószínűleg ezért van diesel-ed. :lol:

Én 5200km megyek egy évbe a bányába.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ilyen korú autóban kb 120e-150e km van.

Nem tudom mikortól van Z-és motor de inkább olyat keres.

Biztosítás szempontjából nem szerencsés az 1.6 motor, +13lóerőért másik sávba esel (ha még van ilyen),(1.4 16V 90Le, 1.6 16V 103Le)

Akkor inkább 1.8 16v (Z18XE)

De ha megelégszel 90 lóval akkor az is megteszi, 1.2 szerintem kevés kb 1100-1300kg-ot mozgatni.

Ez az én véleményem :lol:

Ki lehet azért fogni. Az enyémben ~40e volt 8-9 évesen :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.