Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Törvények, jogszabályok, rendeletek


Tápiószecső

Recommended Posts

  • Hozzászólások 162
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 7 months later...
A sok téveszme és féligazság után kapjon hangot valóság!

És még valami.

Már rég nem KPM, hanem NHK. És természetesen digitális technikával mindent dokumentálnak, úgyhogy ne számítson senki arra, hogy fülüket-farkukat behúzva szűkölve fognak bocsánatért esedezni.

Ha nem haragszotok, áthoztam ide, talán itt jobb helyen van.

Az én olvasatomban a rendelet sem írja, hogy konkrétan hol kell vizsgáztatni az autót, ha az NKH útközben megfog valamivel. Annyit ír, hogy:

A közúti ellenőrzések során az ellenőrző szerv a járművet műszeres ellenőrző vizsgálat alá vonhatja, amelynek - legfeljebb 15 km távolságban lévő - helyszínére történő közlekedésre a jármű vezetőjét utasíthatja.

Vagyis kötelezheti a tulajt, hogy műszeres vizsgálatra az adott telephelyre bevigye az autót, ha azt a helyszínen nem tudja elvégezni. (az én olvasatomban)

Sógort 3 hete állította meg az NKH-s Aszódnál, helyszínen ellenőrizte a fékeket, kézifék ratyi volt, így érvénytelenítette a műszakit és lekaparta a matricát a rendszámról. Nem vette el a forgalmit. Sógor bevitte az iveco-t egy ismerős szervizébe, megjavították a kéziféket és simán levizsgáztatták a teherautót a szokásos vizsgabázison. Pont az on-line rendszer miatt tökmindegy hol vizsgáztatják az autót, hiszen a vizsgabázisok az NKH engedélyével és felügyelete alatt működnek.....

Link to comment
Megosztás:

Sógort 3 hete állította meg az NKH-s Aszódnál, helyszínen ellenőrizte a fékeket, kézifék ratyi volt, így érvénytelenítette a műszakit és lekaparta a matricát a rendszámról. Nem vette el a forgalmit. Sógor bevitte az iveco-t egy ismerős szervizébe, megjavították a kéziféket és simán levizsgáztatták a teherautót a szokásos vizsgabázison.

Kábé erről beszéltem.

És még:

A vizsgálatra és a vizsgálatot követő intézkedésekre az a.) és a b.) pontban említett esetben az időszakos vizsgálatra vonatkozó (...) előírtak az irányadók.

Azaz nincs semmiféle "szigorított", ahogy a fenti idézetből is látszik, a követelmény ugyanaz, minta sima időszakos műszakinál, ahogy írtam is.

Ha a vizsgálat azt állapítja meg, hogy a jármű a 5/1990. (IV. 12.) KöHÉM r.-ben meghatározott műszaki feltételeknek nem felel meg, akkor a vizsgálat díját be kell fizetni.

...de ha megfelel (mondjuk mert időközben elhárítottam a hibát - pl. kiszedtem a xenont ^_^ ), akkor nem kell fizetni, és ha ettől eltekintve semmi baja nem volt az autónak, akkor nehogy már ne kérjenek elnézést amiért rabolták a drága időmet, mert rájuk borítom az asztalt!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
Sziasztok

A sportülésekre és sportkormáyra milyen szabály vonatkozik?

Tehát ha az én kocsim gyári kormánya lufis akkor azt nem cserélhetem ki ugye?

Sportülés használható forgalomba,műszakin elfogadják?

sportülés(nem gyári) semilyen formába nem használható közúti forgalomba(persze a gépkönyves autók kivételek).. talán a kormányt még elnézik, de annak is van valami követelmény h csak X%-al lehet az átmérője kisebb

Link to comment
Megosztás:

...talán a kormányt még elnézik, de annak is van valami követelmény h csak X%-al lehet az átmérője kisebb

...valamint elvileg rendesen kitöltött műbizonylat kell hozzá, és az autó biztonsági szintjén tilos rontani, tehát ha eredetileg légzsákos kormányod volt, akkor csak légzsákos sportkormány mehet a helyére.

Link to comment
Megosztás:

sportülés(nem gyári) semilyen formába nem használható közúti forgalomba(persze a gépkönyves autók kivételek).. talán a kormányt még elnézik, de annak is van valami követelmény h csak X%-al lehet az átmérője kisebb

Köszönöm akkor felejtős

Nyomtávszélesítés milyen mértékben lehetséges?

Rendőr szólhat érte ha meglátszik a szélesítés?

Műszakira úgyis levenném!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Hamár megláttam ezt a topicot, lenne egy kérdésem, hátha hamarabb kapok választ , mintha böngészném a netet.

Múlt héten megállított a rendőr és a kormányom valamint a kipufogóm műbizonylatát kérte. Mondtam,hogy elvileg 35 cm alatt nem kell..stb MEghogy benne van az E betű is. A kipufogóról nem is ejtettem szót, mert soha szó sem esett róla, 5 éve járok a kocsival , de még sose kérték egyiket sem.

Mi a helyzet a raid sportkormánnyal? Tényleg kell műbizonylat? Mert a fele ismerősöm szerint kell, fele szerint nem. Bár a régebbi műszakijaimra lecseréltem <_< . De még akkor se szóltak semmit a kipufogóra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.