Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T Janó32!

"... nem is kell bele más ..."

Tárgyi tévedés.

Az X-s motorokba még nem volt tiltva a 10W-40.

Még éppen használható volt, de akkoriban is volt már jobb, korszerűbb.

T mantec!

"Tárgyi tévedés. Az X-s motorokba még nem volt tiltva..."

Ez nem értelmezhető. Sehol-semmi sincs tiltva, vagy megfelel vagy nem nem a gyártói előírásnak/ajánlásnak egy adott kenőanyag. Még nem láttam olyan előírást, ahol azt taglalják mit nem szabad/ajánlott beletenni egy adott motorba, vagyis amiben tiltanának bármit is. Megjelölik az általuk elvárt minősítést, de nem tiltanak.

"Még éppen használható volt, de akkoriban is volt már jobb, korszerűbb."

Ez sem értelmezhető. Mi az hogy éppen használható volt?! Megfelelt vagy sem, ez ugyebár a kérdés? Gyártói előírásokat teljesítette-e vagy sem. Teljesítette. Huhh, akkor épphogy belefért még valóban. Biztos vagyok abban, hogy 10 év múlva lesz "jobb és korszerűbb" a mostani kenőanyagoknál, azonban nem szükségszerű a használatuk. Miért is? Mert van más, ami már 10 évvel a megjelenésük előtt is teljesítette a gyártóművi előírást...

Apropó: Az hogy egy olaj "jobb", műszakilag értelmezhetetlen.

Csak óvatosan a mantec szabványokkal és kritériumokkal...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... Sehol-semmi sincs tiltva ..."

Tárgyi tévedés.

Például a H astrákba az ACEA A5/B5 motorolajokat tiltják.

A kézikönyvben ez a mondat szerepel:

"az ACEA A5/B5 minõségû motorolajok használata határozottan tilos, mivel bizonyos üzemeltetési körülmények esetén a motor hosszú távú károsodását okozhatják."

Óvatosabban az általánosításokkal is.

Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... Sehol-semmi sincs tiltva ..."

Tárgyi tévedés.

Például a H astrákba az ACEA A5/B5 motorolajokat tiltják.

A kézikönyvben ez a mondat szerepel:

"az ACEA A5/B5 minõségû motorolajok használata határozottan tilos, mivel bizonyos üzemeltetési körülmények esetén a motor hosszú távú károsodását okozhatják."

Óvatosabban az általánosításokkal is.

T mantec!

"Például a H Astra..."

Ez meg konkrétan pofára esés jelen esetben. Én meg már azt hittem egy-egy pillanatra, hogy ez a G Astra fórum... Megyek, megnézem mit írnak a fűnyíróhoz...

Óvatosan a felsülés kimagyarázásának próbálkozásával (is)... Tudod, véleményem szerint nem az a baj ha valaki benéz valamit, hanem ha nem képes beismeri azt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

nos eljött az olajcsere ideje.

gyári olajból 5w30 vagy 5w40? (14xep 207 ezerrel.)

szűrőkből meg a filtron jó lesz?

vagy inkább gyárit abból is?

bár az vagy 5 pénzel több lenne.

olajból elég ugye a 4 literes?

Köszi,

Balázs

Opel GM dexos2 olajból 5W30.

Ha más olaj mellett döntesz, akkor olyat, amin szerepel a dexos2 minősítés. Rengeteg ilyen kapható, van köztük 5W40 is (0W40,5W30, 5W40).

Olajszűrőből nem érdemes mást venni, csak gyárit. Nincs olyan nagy különbség árban. Kicsit több, mint egy liter benzin talán? Egy autónál ez nem lehet tétel...

Elég a négy literes (ha nem kell később töltögetni), bár a négy literből is marad valamennyi.

Link to comment
Megosztás:

T kukori!

"... megéri ..."

Mit vársz ettől a motorolajtól?

Ez jó kérdés és relatív. Azt, hogy a legjobb minőségű olajat kapja az autóm, figyelembe véve a használatot is: naponta 2x6-10km, vagyis sok rövid táv télen-nyáron, havonta 1x 300km, csillaggarázs. 130e km van az autóban, 8e km alatt nem fogyasztotta a GM 5W30-at, olajcsere 1 év vagy 10e km. Nyugodt, megfontolt vezetési stílus, semmi pörgetés.

Kb. három árkategória létezik:

1) legolcsóbb: GM dexos2 5W30, Castrol Magantec 5W30

2) közepes: pl. Castrol Edge FST 5W40

3) legdrágább: Mobil 1 ESP 0W40, Motul

Ha a pénz számít, akkor a GM 5W30, ami elvileg Total, Castroltól már nem sokkal drágább a Mobil 1 ESP.

Kérdés, hogy a fenti követelményeknek miben felelne meg jobban a dupla annyiba kerülő Mobil 1 ESP 0W40.

Link to comment
Megosztás:

Opel GM dexos2 olajból 5W30.

Ha más olaj mellett döntesz, akkor olyat, amin szerepel a dexos2 minősítés. Rengeteg ilyen kapható, van köztük 5W40 is (0W40,5W30, 5W40).

Olajszűrőből nem érdemes mást venni, csak gyárit. Nincs olyan nagy különbség árban. Kicsit több, mint egy liter benzin talán? Egy autónál ez nem lehet tétel...

Elég a négy literes (ha nem kell később töltögetni), bár a négy literből is marad valamennyi.

gondoltam, hogy a gyári gm olaj biztos, hogy jó bele.

nem filléreskedek ilyesmin.

a másik meg,hogy csak munkába járok vele, de csak ha nagyon hideg van, am. meg robogó.

a meló is csak 10km , nem nagy táv. esetleg bevásárolni.

ezért is gondoltam, hogy elég ha nem GM cuccosokat veszek, csak az olajat.

Link to comment
Megosztás:

gondoltam, hogy a gyári gm olaj biztos, hogy jó bele.

nem filléreskedek ilyesmin.

a másik meg,hogy csak munkába járok vele, de csak ha nagyon hideg van, am. meg robogó.

a meló is csak 10km , nem nagy táv. esetleg bevásárolni.

ezért is gondoltam, hogy elég ha nem GM cuccosokat veszek, csak az olajat.

A GM dexos2 5W30 olaj tökéletes választás, rengetegen használják és verhetetlen árban van (de megbízható helyen vedd!). Az egy éves csereperiódust itt is tartsd be, attól függetlenül, hogy hány km lett belehajtva.

Olajszűrőn nem érdemes spórolni, az csakis GM (Cromaxban is nagyon jó áron van).

Levegőszűrő és pollenszűrő lehet utángyártott is, max a pollenszűrőt nehezebb berakni a helyére, de itt nem igazán számít, hogy utángyártott.

Link to comment
Megosztás:

T kukori!

"... Castrol Magantec 5W30 ..."

Ilyen motorolaj nincs.

Már hogy ne lenne! Az, hogy itthon nálunk nem nagyon kapható, az nem azt jelenti, hogy nincs, sőt! És ráadásul rendelkezik dexos2 minősítéssel is:

http://magnatec.castrol.com/en/oil-range/castrol-magnatec-5w-30-a3/b4.html

Az más kérdés, hogy nem érdemes megvenni, mert alig drágább az Edge 5W40...

Link to comment
Megosztás:

A GM dexos2 5W30 olaj tökéletes választás, rengetegen használják és verhetetlen árban van (de megbízható helyen vedd!). Az egy éves csereperiódust itt is tartsd be, attól függetlenül, hogy hány km lett belehajtva.

Olajszűrőn nem érdemes spórolni, az csakis GM (Cromaxban is nagyon jó áron van).

Levegőszűrő és pollenszűrő lehet utángyártott is, max a pollenszűrőt nehezebb berakni a helyére, de itt nem igazán számít, hogy utángyártott.

meggyőztél:))

átvariáltattam akkor gm olajszűrőre.

500ft volt a különbség, ennyit megér a nyugalmam.

köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Mindig akkora fennforgás van az olajok miatt, így gondoltam hozok egy közeli példát. Egyik futkosós (legtöbbet futott, kulcsos) céges autónknak (G Astra, mert amúgy Focus-ok vannak többen) elkértem a kulcsát, megnéztem a szervizkönyvet. 2005-ös autó, Z14XEP, kap rendesen, sok város és néha meg vagy Münchenben (vagy más Német városban) vagy épp Olaszországban van "kiküldetésen". 192k km, végig vezetett szervizkönyv. A kopó-fogyón kívül még semmi különösebb baja nem volt, nincs visszavillogó kijelző sem, végig van pecsételve a szervizkönyv (ua márkaszerviz), csak 10w40-et tettek bele.. Csak ennyit tudok hozzátenni. (Amúgy nem csörög-nem zörög.)

Link to comment
Megosztás:

Olajszűrőn nem érdemes spórolni, az csakis GM (Cromaxban is nagyon jó áron van).

Eddig kétszer vettem Cromaxban, a második vásárlásnál ilyet kaptam:

https://plus.google.com/photos/111846111859141765412/albums/5931623615957865729?authkey=CIvcl86ArrnFKA

Korábban pedig ilyen volt:

http://www.carmania.hu/images/data/olajszuro_opel_650401.jpg

Nem azt mondom, hogy hamis, csak más. Belül az alján látszik a ragasztó megfolyása is. Legközelebb Mann-t veszek 1260 Ft-ért.

Link to comment
Megosztás:

Mindig akkora fennforgás van az olajok miatt, így gondoltam hozok egy közeli példát. Egyik futkosós (legtöbbet futott, kulcsos) céges autónknak (G Astra, mert amúgy Focus-ok vannak többen) elkértem a kulcsát, megnéztem a szervizkönyvet. 2005-ös autó, Z14XEP, kap rendesen, sok város és néha meg vagy Münchenben (vagy más Német városban) vagy épp Olaszországban van "kiküldetésen". 192k km, végig vezetett szervizkönyv. A kopó-fogyón kívül még semmi különösebb baja nem volt, nincs visszavillogó kijelző sem, végig van pecsételve a szervizkönyv (ua márkaszerviz), csak 10w40-et tettek bele.. Csak ennyit tudok hozzátenni. (Amúgy nem csörög-nem zörög.)

Kicsit lehet túl van pörgetve a téma, de ha már pénzt adsz ki valamiért, akkor olyanért fizess, ami tuti jó a verdába. Nálunk is céges verdákban 200-400(!)e km van G asztrákban, 1,4 és 1,6-os motorokkal. Z14XE és XEP verdák vegyesen. Egységesen MOL dynamic prima 5w-40 -et kapnak 10 ezrenként. Ennek az olajnak nincs GM licence, de erős a gyanúm, hogy bőven jó lenne. Modern olaj, a motorok meg köszönik szépen, jól elvannak.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T kokori!

Castrol Magnatec 5W-30 motorolaj nincs.

Az említett motorolaj a Castrol Magnatec 5W-30 A3/B4.

A Castrol Hungária Kft nem forgalmazza Mo-on.

Legközelebbi lelőhely Németország.

Az aktuális GM Dexos2 követelményt nem teljesíti.

Csak a már meghaladott GM-LL-A-025, GM-LL-B-025 jóváhagyást.

Miért nem forgalmazza? Ez nem az? http://castrolmintabolt.hu/webshop/product/castrol-magnatec-a3-b4-5w-30-4-literes/213/7933

Egyébként valóban drága ennyiért, idejétmúlt, kapsz tőle jobbat is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.