Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T akos.pmc!

"... Z14XE ..."

Az említett motor gyártáskori követelménye GM-LL-A-025.

Az aktuális követelménye a GM dexos2. Ezt teljesíti a Castrol Magnatec 5W-40 C3.

Az olajdokk, kauffer, autolaj által ismertetett követelmények nem fedik a valóságot.

Castrol Magnatec 5W-40 A3/B4

T mantec!

Az első két mondat alapján úgy gondolnám, h jó az említett motorba a C3-as olaj, a harmadik alapján viszont pont, h nem...

Egyébként mi lehet az oka, h nagyon sok helyen csak a C3-as verziót lehet kapni az 5W-40-es Magnatecből, A3/B4-et nem?

Köszönöm a választ.

Link to comment
Megosztás:

T akos.pmc!

"... gondolnám ..."

Nem kell.

A Castrol Magnatec 5W-40 A3/B4 semmilyen GM (Opel) követelményt nem teljesít, ezért GM (Opel) motorba nem való.

T mantec!

Köszönöm a választ. Értem, akkor nem kell minden paraméternek megegyeznie, csak nem tudtam melyik a legfontosabb, aminek feltétlenül meg kell felejen az olaj. (Egyébként a Castrol olajkeresője az 5W40 A3/B4-es olajat írja a kocsihoz... :S)

Tehát a konklúzió: az említett motorba az 5W-40 C3 olaj mehet.

Még egy (lehet, h láma) kérdés: olajcserekor érdemes vmi olcsó olajjal "átmosni" a motort? Hallottam már ilyet is, de nem tudom, h csak vmi hülye mendemonda, vagy tényleg van értelme.

Jóccakát mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

T mantec!

Köszönöm a választ. Értem, akkor nem kell minden paraméternek megegyeznie, csak nem tudtam melyik a legfontosabb, aminek feltétlenül meg kell felejen az olaj. (Egyébként a Castrol olajkeresője az 5W40 A3/B4-es olajat írja a kocsihoz... :S)

Tehát a konklúzió: az említett motorba az 5W-40 C3 olaj mehet.

Még egy (lehet, h láma) kérdés: olajcserekor érdemes vmi olcsó olajjal "átmosni" a motort? Hallottam már ilyet is, de nem tudom, h csak vmi hülye mendemonda, vagy tényleg van értelme.

Jóccakát mindenkinek!

Felesleges de rosszat nem teszel vele... Én használtam már ilyen 5perces tisztítót is, utána jó sokáig hagytam kicsöpögni hogy minimális maradjon vissza az így "elrontott" olajból, észrevehetően később sötétedett be a friss olaj...

Link to comment
Megosztás:

T kukori!

"... ne Magnatec ..."

Mégegyszer:

A Magnatec 5W-40 C3 és az Edge Fst 5W-40 műszaki adatlapját közölt mért értékek megegyeznek.

Ez valóban így van, egyedül az Edge típusnál van még Porsche A40 licence is. De akkor ez a két olaj egy és ugyanaz? Ha ezt egy fekete doboznak tekintjük, aminek csak a kimeneti paramétereit vizsgálhatjuk, akkor igen. De miért forgalmazzák így? A magnatec fél-szinti olaj, az edge meg teljes, elvileg. Viszont a fekeze doboz kimenetén ezt nem fogd látni, jól gondolom? Akkor meg érdemesbb venni a magnatec-et, mert olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

Ez valóban így van, egyedül az Edge típusnál van még Porsche A40 licence is. De akkor ez a két olaj egy és ugyanaz? Ha ezt egy fekete doboznak tekintjük, aminek csak a kimeneti paramétereit vizsgálhatjuk, akkor igen. De miért forgalmazzák így? A magnatec fél-szinti olaj, az edge meg teljes, elvileg. Viszont a fekeze doboz kimenetén ezt nem fogd látni, jól gondolom? Akkor meg érdemesbb venni a magnatec-et, mert olcsóbb.

A Magnatec is szintetikus. Legalábbis az 5W40-es. Mert létezik 10W40-es is.

Link to comment
Megosztás:

T Vilmoskörte!

"... De akkor ez a két olaj ..."

Itt lehet megkérdezni:

Castrol Hungária Kft.:
1095 Budapest, Soroksári út 30-34/E.
Tel: +36 1 799-0350

Vevőszolgálat:
Telefon: +36 1 799-0333
E-mail: vevoszolgalat@castrol.com

Műszaki szaktanácsadás:
Rendes Béla műszaki szaktanácsadó
Tel: +36 30 933-4026
E-mail: bela.rendes@castrol.com

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

T grofbandi!

"... szintetikus ..."

Az mit jelent?

T mantec!

Mi a különbség a szintetikus- és az ásványi eredetű motorolaj között?
Az ásványolaj alapú motorolajok a kőolajból finomítási technológiák során nyert természetes szénhidrogén-vegyületek (pl. paraffinok vagy naftének) és teljesítményjavító adalékok keveréke.
A szintetikus elnevezés nem egzakt petrolkémiai fogalom, és ez sajnos marketing szempontból számos „félreértelmezésre" adhat lehetőséget. Műszaki értelemben a következőket kell értenünk alatta. Léteznek olyan mesterségesen előállított szénhidrogén molekulatípusok - motorolajok esetében szintetikus szénhidrogénnek is nevezett poli-alfa-olefeinek (PAO), illetve szintetikus észterek -, amelyek a motorikus igénybevételek szempontjából lényegesen felülmúlják az ásványolajokat. Az ilyen típusú alapolajok előállítása - nagyon leegyszerűsítve - etilén bázisból kiindulva komplex szénláncmódosításokkal történik. Szintetikus motorolajnak az a termék tekinthető, amelyben az alapolaj 100%-ban PAO és/vagy észter összetételű. A legkisebb mértékű (!) ásványolaj hozzáadása esetén már csak a rész-szintetikus (semy-synthetic) elnevezést lehet korrektnek tekinteni.
Link to comment
Megosztás:

T grofbandi!

Mi a kapcsolat a PAO, észter alapolaj és a Castrol bármelyik terméke között?

Most mit nem értesz? Az 5W40-es Magnatec C3 szintetikus olaj, vagyis szintetikus bázisolajból készítik, így pontosan olyan, amilyennek a laboratóriumban megtervezték. Ez természetesen más szintetikus olajokra is igaz.

Link to comment
Megosztás:

T mantec!

Jelent bármilyen kockázatot ennek http://shop.sct-hungary.hu/O-E-M--for-Chevrolet-Opel-API-SN-SM-CF-5W-30-4L/3047/rsz az olajnak a használata, a GM 5w30 dexos2 helyett? Az ára nagyon kecsegtető, hogyha a minősítés megléte elegendő, lehet megkockáztatom egy periódusra... Az egyéb SCT gyártmányú/csomagolású termékek minőségéről mi a véleményed?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Most mit nem értesz? Az 5W40-es Magnatec C3 szintetikus olaj, vagyis szintetikus bázisolajból készítik, így pontosan olyan, amilyennek a laboratóriumban megtervezték. Ez természetesen más szintetikus olajokra is igaz.

A magnatec nem Pao alapú ahogyan az Edge sem... Mind HC olaj...

Link to comment
Megosztás:

A magnatec nem Pao alapú ahogyan az Edge sem... Mind HC olaj...

És akkor az nem szintetikus? Lehet hogy én szorulok felvilágosításra, tegyétek meg! Van különbség szintetikus és szintetikus olaj között? Én csak háromféle olajat ismertem, az ásványit, a rész-szintetikust, és a full szintetikust. Ennél jobban nem tanulmányoztam a dolgot. :blush:

Link to comment
Megosztás:

És akkor az nem szintetikus? Lehet hogy én szorulok felvilágosításra, tegyétek meg! Van különbség szintetikus és szintetikus olaj között? Én csak háromféle olajat ismertem, az ásványit, a rész-szintetikust, és a full szintetikust. Ennél jobban nem tanulmányoztam a dolgot. :blush:

Közben utána is néztem. Szóval a HC a félszintetikus olaj. És a leírás szerint szintetikus TECHNOLÓGIÁVAL készül. Ezek szerint az nem azt jelenti hogy az alapolaj szintetikus.

Link to comment
Megosztás:

Közben utána is néztem. Szóval a HC a félszintetikus olaj. És a leírás szerint szintetikus TECHNOLÓGIÁVAL készül. Ezek szerint az nem azt jelenti hogy az alapolaj szintetikus.

Vazze, kicsit kezdem úgy érezni, hogy ágyúval lövünk verébre :) ne mán, nem F1-es autók motorjaival szórakozunk, hogy 0.1 másodpercel jobbak legyünk a második helyezettől. Sima, egyszerű, szívó benya. Ennyi. Sokan 10w-40 olajjal is 10+ éve használják a verdát, olajra nem vagy nagyon nehezen visszavezethetően hiba nélkül. Akkor nem tök midegy, hogy PAO vagy HC? Hamarabb fog nyafogni a sárkány ezer más ok miatt, mint hogy nem PAO olajat kap. Dexos2 olaj és ennyi. Ha ezt betartod, sok bajod nem igen lehet az olaj miatt, szvsz.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

A mai magyar átlagos futásteljesítményeket figyelembe véve, az autósok többsége hamarabb lecseréli az olaját (évente), mintsem a PAO olajok longlife csereperiódusra kihegyezett előnyeit (stabilitását) igazán élvezhetné. A gyártóművi előírásban sincs semmilyen utalás az olaj ilyen irányú összetevőinek a preferálására. Amellett nem túl sok ilyen olaj van, tudtommal (a Mobilnak biztosan van). De, persze, a jóra, jobbra törekedni kell, csak a ló másik oldalára se kerüljünk át...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.