Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Üdv. Van valakinek tapasztalata ezzel az olajjal Mobil Super 3000 XE 5W-30

? Most elég jó áron jutnék, hozzá. Persze nem a linkelt oldalról. :D

http://www.olajwebshop.hu/termek-Mobil%20Super%203000%20XE%205W-30%20(PDTDI)/200/

Pont ezen kenőanyag, ill az 5w40 Castrol Edge Titanium FST és Eneos 5w40 Hyper Premium közt vacillálok... Pedig rendelni kellene már mert sosem ér ide így... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Pont ezen kenőanyag, ill az 5w40 Castrol Edge Titanium FST és Eneos 5w40 Hyper Premium közt vacillálok... Pedig rendelni kellene már mert sosem ér ide így... :icon1:

Nekem a castrol nem játszik. Még a Fuchs amit nézegettem. De szerintem mobil lesz, csak gondoltam előtte körbe szimatolok. :D Ugyan van még hátra 3000km olajcseréig, de lassan meg kéne rendelnem, az hamar elmegy, oszt mehet a kapkodás. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mostmár teljes bizonytalanság keritett hatalmába olaj téren, mert ismerősöm kérdezte, hogy miért akarok én 5w40es olajat a 200e. km-es autómba, mikor nézegettem a Castrolt, itt meg mindig azt olvasom, hogy nem szabad/érdemes 10w-t tenni bele. Ja! meg hogy azt hamar 'megcsócsálja'. Szóval akinek van 2 szabad perce az petyegje be a véleményét, legyen olyan kedves :)

Olvass egy kicsit vissza. Ismerősre ne hallgass és nem is kell megpróbálni meggyőzni. Te pedig felejtsd el a 10W40-es olajat. 0W40, 5W30, 5W40 dexos2-es olajat tegyél bele, lehetőleg jobb márkák közül válogatva (szerintem ár-érték arányban Castrol, Mobil1, Fuchs). Ha kopott, akkor fogyasztani fogja az olajat, ha nem kopott, akkor pedig nem fogja. A kopott motorba csak áthidaló megoldás a magasabb viszkozitási osztályba tartozó olaj alkalmazása, ráteszel még egy lapáttal a bajra. Ennyi erővel mehetne bele 15W40 is, azt lehet, hogy még kevésbé "csócsálná":)

Eddig mi volt benne?

Link to comment
Megosztás:

Az utángyártottak közül is az alacsonyabb (talán legalacsonyabb) minőségű termékek egyike. Most komolyan, egy eredeti GM olasjzűrő 1300-1700 Ft körül van, 3-4 l benzin ára.

Lehet, hogy nem lenne semmi baja egy ilyen Vasco szűrővel, de ilyen tételnél nem éri meg kockáztatni, soha nem tenném, szvsz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az utángyártottak közül is az alacsonyabb (talán legalacsonyabb) minőségű termékek egyike. Most komolyan, egy eredeti GM olasjzűrő 1300-1700 Ft körül van, 3-4 l benzin ára.

Lehet, hogy nem lenne semmi baja egy ilyen Vasco szűrővel, de ilyen tételnél nem éri meg kockáztatni, soha nem tenném, szvsz.

Egyetlen ok miatt merült fel ez a gyártó, csak ez a szűrő érhető el (az én autómhoz) az adott webshop-nál ahonnan a kenőanyagot is rendelném... Egyébként a "gyári" GM szűrőt tudtommal ua hamisítják mint a Bosch-t... Ezért vettem Knecht-et (Mahle) előző alkalommal közel 2000Ft-ért, tehát nem hinném hogy rám állna azon kitétel miszerint ezen vagy azon spórolnék ilyen tekintetben.

Link to comment
Megosztás:

Egyetlen ok miatt merült fel ez a gyártó, csak ez a szűrő érhető el (az én autómhoz) az adott webshop-nál ahonnan a kenőanyagot is rendelném... Egyébként a "gyári" GM szűrőt tudtommal ua hamisítják mint a Bosch-t... Ezért vettem Knecht-et (Mahle) előző alkalommal közel 2000Ft-ért, tehát nem hinném hogy rám állna azon kitétel miszerint ezen vagy azon spórolnék ilyen tekintetben.

Egyáltalán nem is merült fel bennem, hogy spórolni akarnál, kérlek, hogy ne értsd félre!

Mindent hamisítanak, megbízható helyről kell venni. Szűrőhöz pl. a Cromax elvileg az (ha ők nem, akkor ki?). A gyári GM szűrőt pedig tudtommal a Knecht gyártja, ua vetted, mint ha GM-et vennél, csak a csomagolás más.

Én pl. azt sajnálom, hogy a Kovács autónál már nincs gyári GM, mert a legtöbb dolgot tőlük szoktam venni, és pont ez nincs...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egyetlen ok miatt merült fel ez a gyártó, csak ez a szűrő érhető el (az én autómhoz) az adott webshop-nál ahonnan a kenőanyagot is rendelném... Egyébként a "gyári" GM szűrőt tudtommal ua hamisítják mint a Bosch-t... Ezért vettem Knecht-et (Mahle) előző alkalommal közel 2000Ft-ért, tehát nem hinném hogy rám állna azon kitétel miszerint ezen vagy azon spórolnék ilyen tekintetben.

A leírás jó róla, de sokat nem lehet megtudni a fórumokból, nagy a bizalmatlanság (még?).

Egyáltalán nem is merült fel bennem, hogy spórolni akarnál, kérlek, hogy ne értsd félre!

Mindent hamisítanak, megbízható helyről kell venni. Szűrőhöz pl. a Cromax elvileg az (ha ők nem, akkor ki?). A gyári GM szűrőt pedig tudtommal a Knecht gyártja, ua vetted, mint ha GM-et vennél, csak a csomagolás más.

Én pl. azt sajnálom, hogy a Kovács autónál már nincs gyári GM, mert a legtöbb dolgot tőlük szoktam venni, és pont ez nincs...

Ha jól emlékszem, pont a Cromax-ban vett egyik fórumtársunk hamis Bosch-t. Az ügyet végigvitte, tényleg kiderül hogy hamis volt. Szóval a fene tudja hogy mi a jó és megbízható. szerintem egyébként egy bármilyen normális utángyártottal (legyen akár Vasco) jobban járhat bárki mint egy hamis GM vagy egyéb alkatrésszel. Továbbá én hiszem azt, hogy egy feltörekvőben lévő gyártó -aki komoly összegeket invesztál be- jobban odateszi magát a minőséget illetően, hiszen neki piacot kell szereznie ezért nem fér bele hogy rossz tapasztalatokkal indítson. Egy befutott márkának ez már nem annyira fontos tényező, ő részben épít az ismertségére.

Link to comment
Megosztás:

A leírás jó róla, de sokat nem lehet megtudni a fórumokból, nagy a bizalmatlanság (még?).

Ha jól emlékszem, pont a Cromax-ban vett egyik fórumtársunk hamis Bosch-t. Az ügyet végigvitte, tényleg kiderül hogy hamis volt. Szóval a fene tudja hogy mi a jó és megbízható. szerintem egyébként egy bármilyen normális utángyártottal (legyen akár Vasco) jobban járhat bárki mint egy hamis GM vagy egyéb alkatrésszel. Továbbá én hiszem azt, hogy egy feltörekvőben lévő gyártó -aki komoly összegeket invesztál be- jobban odateszi magát a minőséget illetően, hiszen neki piacot kell szereznie ezért nem fér bele hogy rossz tapasztalatokkal indítson. Egy befutott márkának ez már nem annyira fontos tényező, ő részben épít az ismertségére.

Én voltam.

A Bosch első ránézésre ezt írta:

A csatolt fénykép alapján minden kétséget kizáróan hamisított termékről van szó. Erről leginkább a Bosch felirat árulkodik, és a 250-es gyártóüzemi kód, ami Karlsruhe, Németország. Saját, jól felfogott érdekeinket és Partnereink, valamint a végfelhasználók érdekeit is sérti ezen termékek jelenléte a kereskedelmi forgalomban. Megosztaná velünk a beszerzési forrást, hogy fel tudjunk lépni az érdekek védelmében? Előre is köszönjük.

Majd amikor többet dolgoztak rajta:

Szeretnénk megköszönni türelmét az ügyben. Megkaptuk az egyértelmű állásfoglalást a kérdéssel kapcsolatosan a németországi központból. A kifogásolt termék eredeti, a Bosch gyárában készült. Az, ami megtévesztette nem csak Önt, hanem saját magunkat is az, hogy ha az adott termék nem is, de a rajta található feliratok minősége nem európai piaci követelményeknek és elvárások szerint került rá. Azok más régió specifikus követelményeket és tűréseket követnek. Tehát a termék eredeti és ebből adódóan beépítése minden körülmények között ajánlott részünkről.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Olvass egy kicsit vissza. Ismerősre ne hallgass és nem is kell megpróbálni meggyőzni. Te pedig felejtsd el a 10W40-es olajat. 0W40, 5W30, 5W40 dexos2-es olajat tegyél bele, lehetőleg jobb márkák közül válogatva (szerintem ár-érték arányban Castrol, Mobil1, Fuchs). Ha kopott, akkor fogyasztani fogja az olajat, ha nem kopott, akkor pedig nem fogja. A kopott motorba csak áthidaló megoldás a magasabb viszkozitási osztályba tartozó olaj alkalmazása, ráteszel még egy lapáttal a bajra. Ennyi erővel mehetne bele 15W40 is, azt lehet, hogy még kevésbé "csócsálná":)

Eddig mi volt benne?

Akkor már nem is az olajat enné, hanem magát a motort :D

Link to comment
Megosztás:

A gyári GM szűrőt pedig tudtommal a Knecht gyártja, ua vetted, mint ha GM-et vennél, csak a csomagolás más.

Ez motortípusonként változó lehet, de a z14xep-be valókat a Hengst gyártja:)... Én több autónkba is Hengst-t veszek, "gyári minőségű" az ára viszont lényegesen alatta van a Knecht-Mahle vagy Mann termékeknek... :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

https://alkatreszek.hu/olajszuro_hengst?cikkkod=H90W03|KO

Erről az olajszűrűről vélemények?

Érdemes megvenni?

Z14XE-nél is van variálás, mint az XEP-nél, vagy csak egy méret van olajszűrőből?

Amit simán motorszám alapján kiválasztok az jó?

Rendelnék olajat Kovácséktól, és akkor már lehet ezt a szűrőt is hozzátenném...

Mit érdemes még venni olajcseréhez?

Ez ilyen időközi olajcsere, tehát más szűrőket (levegő, pollen stb) gyertyát most nem cserélek.

Olajleeresztő csavart érdemes venni?

Az hányas torx? Nem tudja valaki.

Lehet hogy magamnak csinálnám a cserét, tanácsok esetleg?

Elképzeléseim szerint:

Meleg motor, olajleeresztő csavar ki, olaj kifolyik (1 óra), szűrő levesz.

Olajleeresztő csavar be, szűrő be, új olaj be (3,5 liter?), indítás...

A szűrőhöz kell valami szerszám, vagy kézzel meghúzható/oldható?

Köszi a tanácsokat.

Bár lehet hogy idő, hely, és egyéb okból mással csináltatom.

Mintha a fojtószelepnél jönne egy kis trutyi. 7-8E km-el ezelőtt volt takarítva. (lehet belekukkantok)

Szerelőt is váltanék, de még nem találtam újat, és ötletem sincs...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

https://alkatreszek.hu/olajszuro_hengst?cikkkod=H90W03|KO

Olajleeresztő csavart érdemes venni?

Az hányas torx? Nem tudja valaki.

Elképzeléseim szerint:

Meleg motor, olajleeresztő csavar ki, olaj kifolyik (1 óra), szűrő levesz.

Olajleeresztő csavar be, szűrő be, új olaj be (3,5 liter?), indítás...

A szűrőhöz kell valami szerszám, vagy kézzel meghúzható/oldható?

Mintha a fojtószelepnél jönne egy kis trutyi. 7-8E km-el ezelőtt volt takarítva. (lehet belekukkantok)

Szerelőt is váltanék, de még nem találtam újat, és ötletem sincs...

Jó minőségű ez az olajszűrő, nyugodtan megveheted, még emellett a Mann-t és a Mahle-t választanám, vagy a gyárit... :)

Csavart nem érdemes venni, csak ha nagyon megviselt a kulcsnyílás, tömítést hozzá viszont, főleg ha már régen volt cserélve igen, nekem T45-ös, gondolom ez a tiéden is ennyi :)!

http://www.argep.hu/trend/OLAJ/Olajszueroe-leszedoe.html Ilyen olajszűrő leszedők vannak, nekem fémszalagos van, az új szűrő gumitömítését finoman az ujjaddal érdemes végighúzni egy pár csepp friss olajjal:)! Felhelyezéskor én kézzel, nem feszítve, de erősen szoktam felcsavarni, van előírt nyomaték is (25Nm ha jól emlékszem), de sosem eresztett eddig és a szerelők nagy része így csinálja... :) Olajból nekem sosem kell bele 3,5 liter, valamennyi minimálisan mindig visszamarad a rendszerben hiába hagyom csöpögni órákat, (kb. 3,3-3,4 liter) és "max"-on van a pálcán a szint...

Ha 7-8 ezer km-rel ezelőtt rendesen ki lett pucolva a fojtószelep akkor nem szükséges szétszedni, kb. 3 évente (45-50ezer km-ként) szoktam... Jó munkát :)!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jó minőségű ez az olajszűrő, nyugodtan megveheted, még emellett a Mann-t és a Mahle-t választanám, vagy a gyárit... :)

Csavart nem érdemes venni, csak ha nagyon megviselt a kulcsnyílás, tömítést hozzá viszont, főleg ha már régen volt cserélve igen, nekem T45-ös, gondolom ez a tiéden is ennyi :)!

http://www.argep.hu/trend/OLAJ/Olajszueroe-leszedoe.html Ilyen olajszűrő leszedők vannak, nekem fémszalagos van, az új szűrő gumitömítését finoman az ujjaddal érdemes végighúzni egy pár csepp friss olajjal:)! Felhelyezéskor én kézzel, nem feszítve, de erősen szoktam felcsavarni, van előírt nyomaték is (25Nm ha jól emlékszem), de sosem eresztett eddig és a szerelők nagy része így csinálja... :) Olajból nekem sosem kell bele 3,5 liter, valamennyi minimálisan mindig visszamarad a rendszerben hiába hagyom csöpögni órákat, (kb. 3,3-3,4 liter) és "max"-on van a pálcán a szint...

Ha 7-8 ezer km-rel ezelőtt rendesen ki lett pucolva a fojtószelep akkor nem szükséges szétszedni, kb. 3 évente (45-50ezer km-ként) szoktam... Jó munkát :)!

csiszolóvászon olcsóbb :icon1: én azt használom

Link to comment
Megosztás:

T outsider!

"... érdemes ..."

Érdemes.

"... van variálás ..."

Nincs.

"... mit érdemes még ..."

Olajrendszer tisztító.

Ebből az olajrendszer tisztítóból melyiket érdemes?

Lentebb van olcsóbb is :)

Az a Wynn's ez ismerős márka.

Ezekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Lehet mégis veszek levegőszűrőt is...

Végül is 7000 van már az olajban is, legyenek akkor egy idősek...

https://alkatreszek.hu/legszuro_hengst?cikkkod=E352L|KO

Erre gondoltam.

Olajból nekem sosem kell bele 3,5 liter, valamennyi minimálisan mindig visszamarad a rendszerben hiába hagyom csöpögni órákat, (kb. 3,3-3,4 liter) és "max"-on van a pálcán a szint...

Ha 7-8 ezer km-rel ezelőtt rendesen ki lett pucolva a fojtószelep akkor nem szükséges szétszedni, kb. 3 évente (45-50ezer km-ként) szoktam... Jó munkát :)!

Köszi.

Nekem szerintem belement a múltkor a 3,5 liter és úgy volt szinten.

A fojtószelepet azért gondoltam, mert sok "olaj" lecsúszott már a torkán, hátha ettől hamarabb elkoszolódik...

Meg látok ott valamiféle kis "izzadást".

Link to comment
Megosztás:

Ebből az olajrendszer tisztítóból melyiket érdemes?

Lentebb van olcsóbb is :)

Az a Wynn's ez ismerős márka.

Ezekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Lehet mégis veszek levegőszűrőt is...

Végül is 7000 van már az olajban is, legyenek akkor egy idősek...

https://alkatreszek.hu/legszuro_hengst?cikkkod=E352L|KO

Erre gondoltam.

Köszi.

Nekem szerintem belement a múltkor a 3,5 liter és úgy volt szinten.

A fojtószelepet azért gondoltam, mert sok "olaj" lecsúszott már a torkán, hátha ettől hamarabb elkoszolódik...

Meg látok ott valamiféle kis "izzadást".

Mikor nekem is olaj gondjaim voltak, elkezdett hidegen dadogni alapjáraton. A fojtószelep ház pucolás oldotta meg a problémát. Szóval ha már sokat megevett szerintem egy pucolást megér a dolog ha már úgyis majdnem ott vagy :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt a kenőanyagot a dexos2 minősítésűek közt találtam az adott oldalon:

https://the-filtershop.com/spd/Mobil_Super_3000_XE_5W-30_5_L/Motorolaj-Mobil-Super-3000-XE-5W-30-5-L

Azonban a Lubexpert oldalán nem találok hozzá leírást ami ezt cáfolná vagy alátámasztaná.... Nem szítani szeretném azt a bizonyos tűzet, csak kérdezném tisztelettel hogy valóban rendelkezik dexos2 jóváhagyással?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olajcsere esedékes, tanácsot szeretnék kérni. Az alany g astra x14xe motorkóddal 2000-es évjárat 211.000km-el. Jelenleg Castrol 10w40-es olaj keni a gépet,de most kinéztem magamnak ezt:Fuchs Titan CFE MC 10W40. Szerintetek jobb választás lenne? Érdemes váltani? Válaszokat előre is köszönöm! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olajcsere esedékes, tanácsot szeretnék kérni. Az alany g astra x14xe motorkóddal 2000-es évjárat 211.000km-el. Jelenleg Castrol 10w40-es olaj keni a gépet,de most kinéztem magamnak ezt:Fuchs Titan CFE MC 10W40. Szerintetek jobb választás lenne? Érdemes váltani? Válaszokat előre is köszönöm! :icon1:

A konkrét motorkódot nem tudom, de lesz hamarosan itt olyan fórumtárs, aki igen. Ettől eltekintve szerintem sokkal jobban járnál egy 5W30 vagy 5W40 dexos2 olajjal, de akár 0W40-es is lehet. Erről nagyon sokat írtunk, pár oldalt érdemes visszaolvasnod.

A Fuchs Titan egy kiváló olaj, de ebből a dexos2-es 5W30-at lenne érdemes. 5W40-ből jó választás a Castrol Edge FST Titan 5W40, de páran használnak Eneos 5W40-et is.

Nagyon jót tennél a motornak, ha nem 10W40-es olajat adnál neki ismét:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A konkrét motorkódot nem tudom, de lesz hamarosan itt olyan fórumtárs, aki igen. Ettől eltekintve szerintem sokkal jobban járnál egy 5W30 vagy 5W40 dexos2 olajjal, de akár 0W40-es is lehet. Erről nagyon sokat írtunk, pár oldalt érdemes visszaolvasnod.

A Fuchs Titan egy kiváló olaj, de ebből a dexos2-es 5W30-at lenne érdemes. 5W40-ből jó választás a Castrol Edge FST Titan 5W40, de páran használnak Eneos 5W40-et is.

Nagyon jót tennél a motornak, ha nem 10W40-es olajat adnál neki ismét:)

Csakhát x-es motor és álltalában azt mondják a 10w40 az igazi bele. Ha z kódú lenne nem gondolkoznák természetesen azokba 5w30 való. Fél éve van meg az autó előző tulaj nem tudom milyen olajat használt, kereskedésben vettem, annyi tapasztalatom van hogy a jelenlegi 10w40-es olajat nem eszi /kivéve autópálya nyaralás 400km alatt 3dl, de normál városi-közuti használat esetén nem csökken a nívópálcán a szint./

Link to comment
Megosztás:

Ezt a kenőanyagot a dexos2 minősítésűek közt találtam az adott oldalon:

https://the-filtershop.com/spd/Mobil_Super_3000_XE_5W-30_5_L/Motorolaj-Mobil-Super-3000-XE-5W-30-5-L

Azonban a Lubexpert oldalán nem találok hozzá leírást ami ezt cáfolná vagy alátámasztaná.... Nem szítani szeretném azt a bizonyos tűzet, csak kérdezném tisztelettel hogy valóban rendelkezik dexos2 jóváhagyással?

http://www.mobil.co.uk/UK-English-LCW/carengineoils_products_mobil-super-3000-xe-5w30.aspx#

A gyártó honlapján keresd. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Csakhát x-es motor és álltalában azt mondják a 10w40 az igazi bele. Ha z kódú lenne nem gondolkoznák természetesen azokba 5w30 való. Fél éve van meg az autó előző tulaj nem tudom milyen olajat használt, kereskedésben vettem, annyi tapasztalatom van hogy a jelenlegi 10w40-es olajat nem eszi /kivéve autópálya nyaralás 400km alatt 3dl, de normál városi-közuti használat esetén nem csökken a nívópálcán a szint./

Sajnos nem tudom, hogy az x-es motorkóddal pontosan mi a helyzet, de 2000-ben gyártó autókba nehezen tudom elképzelni, hogy ne feleljen meg valamilyen 5W40-es olaj! Így pl. a Castrol Edge FST Titanium 5W40-el biztos, hogy nem nyúlsz mellé, de szerintem egy próbát a 0W40-is megérhet. A motorkopás miatti olajfogyasztás csökkentése magasabb viszkozitású olaj használatával csak látszatra megoldás, sajnos. Ezt nem a te esetedre írom, hanem általánosan.

Link to comment
Megosztás:

KÖSZI!

Most már csak annyi a dilemma, hogy akkor ez:

https://the-filtershop.com/spd/Mobil_Super_3000_XE_5W-30_5_L/Motorolaj-Mobil-Super-3000-XE-5W-30-5-L

vagy ez?

https://the-filtershop.com/Castrol-Edge-Titanium-FST-5w40-4-L-motorolaj

Ill. hogy Hengst, Mann vagy Mahle olajszűrőt válasszak... Nem hiszek a horoszkópnak, de ezen a héten tényleg nehezen hozok döntéseket... :icon1:

Sajnos nem tudom, hogy az x-es motorkóddal pontosan mi a helyzet, de 2000-ben gyártó autókba nehezen tudom elképzelni, hogy ne feleljen meg valamilyen 5W40-es olaj! Így pl. a Castrol Edge FST Titanium 5W40-el biztos, hogy nem nyúlsz mellé, de szerintem egy próbát a 0W40-is megérhet. A motorkopás miatti olajfogyasztás csökkentése magasabb viszkozitású olaj használatával csak látszatra megoldás, sajnos. Ezt nem a te esetedre írom, hanem általánosan.

Visszafelé működik a dolog, tehát X-esbe is tehető jobb minőségű motorolaj (5w, 0w), emiatt galiba nem lehet. Egyébként az X-es motorkódba még megengedett a 10w-s kenőanyag. Tehát egy jó 10w-s olajjal sem lehet elvileg gond, de ha hosszútávon jót akarunk a motornak, akkor egy 5w30-5w40 inkább kell oda.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.