Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Ne marjátok egymást!!!

Attól hamis az olaj hogy nem a GM gyártja? Ez elég buta dolog. Nem túl sok alkatrész van amit az Opel gyárt. De ez igaz az összes márkára. Vannak gyári alkatrész beszállítók, ők a gyárnak GM logóval gyártanak, amúgy ugyan azt az alkatrészt identikusként akár GM logo-val is eladják negyenannyiért. Egyébként ha így nézzűk nem sok GM alkatrész van. Szerintem a hamisítás az ha gyárihoz hasonló csomagolásba valami szart tőltenek feketén aztán elpasszolják valakinek. De ha normális helyen veszitek nem hinném, hogy hamis áruról bármien barom adna blokot.

Link to comment
Megosztás:

T abaib!

És ha a jól értesült, hozzáértő, bennfentest megkérdezik az okos információ forrásáról, akkor kikerekedik "egy süket látta, hogy a vak mondta, mikor a néma hallotta" történet.

Elnézést ha néhány hozzászólásommal elhomályosítottam minden olajnepperek tisztánlátó istenét.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

IDÉZET(KGR @ 2010-01-21 - 19:02) *

Sziasztok,

A hétvégén olajcserét kap a gép, de addig még utaznom kell vele pár száz km-t. Volt itthon olajadalékom, úgy gondoltam, hogy addig is kíméljem a motort (eszméletlenül eszi az olajat: 160km alatt 3 deci!!), hozzáöntöm. A nívópálcán a két jelölés között volt pont félúton az olaj, így úgy gondoltam, hogy 3-3,5 deci adalék bőven belemegy, ennyit hozzá is öntöttem. Hát tévedtem. A nívópálca műanyag részét teljesen befedi most az olaj. Ezzel ártok valamit a motornak?

az sem jó, ha max-on túl van....

fecskendővel, meg gumislaggal szívj ki belőle amennyit kell a beöntő-nyíláson

Ez egy jó tanács, de érdekelne, hogy miként csaphat be ennyire a nívópálca? Többet biztos nem öntöttem bele 3,5 decinél, mert 4,5 decis volt a flakon és jócskán maradt benne (a felénél kicsit kevesebb van benne).ű

Link to comment
Megosztás:

Olaj téma.

Na úgy néz ki, hogy vaklárma volt az, hogy magas lett olajszintem. (sötétben elemlámpával elég nehéz bármit is kivenni). Az olajszint leheletnyit van a max szint alatt, amiből úgy jöttem rá, hogy picit balra dől az autó azon a helyen ahol parkolok és világosban már láttam rajta a vízszintet. Az zavart meg, hogy csupa olaj lett a maximum jelölés feletti műanyag is. Valószínűleg a nívópálca tartó csövének oldaláról szedi fel az olajat amikor húzom ki.

Link to comment
Megosztás:

Erre azért kiváncsi lennék hogy oldod meg! :P

Hűtővízzel már csináltam, koncentrátumot akartam utántölteni.

A kiegyenlítő tartályból egy kórházi 50ml-es fecskendővel, slaggal szedtem ki a "felesleget". :D

Mondjuk motorblokknál nem biztos, hogy működik :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hűtővízzel már csináltam, koncentrátumot akartam utántölteni.

A kiegyenlítő tartályból egy kórházi 50ml-es fecskendővel, slaggal szedtem ki a "felesleget". :D

Mondjuk motorblokknál nem biztos, hogy működik :rolleyes:

Működik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.