Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

2 órája, bluemirage írta:

Én is Mann-t raktam bele most szombaton. Utánjárás után a 2005 utáni Z14XEP-be ez volt jó 

A rövidebb, ducibb (712-es) a korábbi motorkódos Astra-ba való és igazuk lett. 

Pont ezt nyomozom, a katalógus szerint  19MA9234 motorszámig a kisebb kell, az én motorszámom 19GW0409, ezzel még mindig nem vagyok beljebb, nem tudom, hogy lehetne megfeleltetni. Most veszek először szűrőt bele, nem akarok mellé nyúlni, lehet csak akkor veszem meg, amikor cserélem az olajat, van bolt helyben bőven.

A tied milyen motorszámú?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, bucynus írta:

Pont ezt nyomozom, a katalógus szerint  19MA9234 motorszámig a kisebb kell, az én motorszámom 19GW0409, ezzel még mindig nem vagyok beljebb, nem tudom, hogy lehetne megfeleltetni. Most veszek először szűrőt bele, nem akarok mellé nyúlni, lehet csak akkor veszem meg, amikor cserélem az olajat, van bolt helyben bőven.

A tied milyen motorszámú?

19PN8204, tehát a "PN" későbbi, mint a az "MA" ezért kellett nekem a vékony, de hosszabb Mann filter.

Link to comment
Megosztás:

Ki lett cserélve a rossz lamdba szondám mintha kicserélték volna az autót sokkal érzékenyebb a gázra az autó fogyasztás az szerencsére még nem romlott el. Mentem is egy próbakört kérdezi a szerelő na milyen mondom nagyon jó. Erre: Az élet apró örömei aprók, de örömök. :D

Ami viszont kicsi elszomorított az olasz gyári opel szervizesek munkája. Olaszból lett be hozva az autó 2 évig magyar tulaja volt utána került hozzám. Itt már 10w40 -es olaj került bele de kint 15w40-et raktak bele a szerviz könyv szerint.:O Én meg gondolkozok rajta, hogy legközelebb 5w40-et próbálom ki mert bár pontosan még nem mértem ki, de nem nagyon eszi az olajat

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, Jaszo írta:

Ki lett cserélve a rossz lamdba szondám mintha kicserélték volna az autót sokkal érzékenyebb a gázra az autó fogyasztás az szerencsére még nem romlott el. Mentem is egy próbakört kérdezi a szerelő na milyen mondom nagyon jó. Erre: Az élet apró örömei aprók, de örömök. :D

Ami viszont kicsi elszomorított az olasz gyári opel szervizesek munkája. Olaszból lett be hozva az autó 2 évig magyar tulaja volt utána került hozzám. Itt már 10w40 -es olaj került bele de kint 15w40-et raktak bele a szerviz könyv szerint.:O Én meg gondolkozok rajta, hogy legközelebb 5w40-et próbálom ki mert bár pontosan még nem mértem ki, de nem nagyon eszi az olajat

Attól mert a 10w40 nem fogy (nem jelentősen), még könnyen előfordulhat hogy az 5w már fogyogatni fog (kérdés hogy milyen mértékben?). Ellenben mindenképpen előírásnak megfelelő olajjal futnék neki a helyedben. 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 10. at 9:59, Janó32 írta:

Attól mert a 10w40 nem fogy (nem jelentősen), még könnyen előfordulhat hogy az 5w már fogyogatni fog (kérdés hogy milyen mértékben?). Ellenben mindenképpen előírásnak megfelelő olajjal futnék neki a helyedben. 

Az 5w-40 félszintetikus és semmivel nem fogyasztják jobban a motorok, mint a 10-est

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Tom111 írta:

Az 5w-40 félszintetikus és semmivel nem fogyasztják jobban a motorok, mint a 10-est

Hát nem is attól fogy jobban, hogy szintetikus vagy nem szintetikus vagy rész-szintetikus. Mintha az rémlene, hogy pl a Castrol Edge Titanium FST 5w40-re "Fully Synthetic" lenne írva, de igazából mindegy is, nem ettől fog jobban vagy kevésbé fogyni... 

1 órával ezelőtt, outsider írta:

És mi a gyári előírás?  manualban nem találtam semmit... :blink:

szerk: Vagy nézzem meg a kupakon? :) 

Kupakon DOT4 szerepel (esetemben, de talán egy "only" is mintha lenne rajta), Ferodo-t tettünk bele. 

Módosítva : Janó32
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 09. at 19:30, Jaszo írta:

Ki lett cserélve a rossz lamdba szondám mintha kicserélték volna az autót sokkal érzékenyebb a gázra az autó fogyasztás az szerencsére még nem romlott el. Mentem is egy próbakört kérdezi a szerelő na milyen mondom nagyon jó. Erre: Az élet apró örömei aprók, de örömök. :D

Ami viszont kicsi elszomorított az olasz gyári opel szervizesek munkája. Olaszból lett be hozva az autó 2 évig magyar tulaja volt utána került hozzám. Itt már 10w40 -es olaj került bele de kint 15w40-et raktak bele a szerviz könyv szerint.:O Én meg gondolkozok rajta, hogy legközelebb 5w40-et próbálom ki mert bár pontosan még nem mértem ki, de nem nagyon eszi az olajat

Hibakódja is volt a rossz szondának?

Link to comment
Megosztás:

23 órája, marton.csaba2 írta:

T Tom111!

"... félszintetikus ..."
A használt kifejezés és a motorolaj összetétele között nincs kapcsolat.

 

T outsider!

"... elég ..."
Igen.

"... márkát ..."
ATE SL.6.

Oké, akkor résszintetikus....elírtam

Módosítva : Tom111
Egyébként van összefüggés mert 5w-40-es olaj sem teljes szintetikusban, sem tisztán ásványiban nem létezik
Link to comment
Megosztás:

22 órája, marton.csaba2 írta:

T Tom111!

"... résszintetikus ..."
A használt kifejezés és a motorolaj összetétele között nincs kapcsolat.

"... elírtam ..."
Nem.
Nem tudod miiről beszélsz/írsz.
 

 

Egyébként van összefüggés mert 5w-40-es olaj sem teljes szintetikusban, sem tisztán ásványiban nem létezik

Link to comment
Megosztás:

35 perce, hosszug írta:

Sziasztok!

Mobil 1 ESP 0W-40 után váltok Castrol EDGE TITANIUM FST 5W-40re, semmi gondom nem volt a Mobil 1-el ajánlom mindenkinek. Erről a Castrol olajról sem hallottam idáig rosszat, valakinek tapasztalata vele? 

nekem 2. töltés van benne. előtte c3 volt, nagyon nyilatkozni nem tudok róla, nem fogy (10e alatt 2-3 deci), nem habosodik,

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

40 perce, hosszug írta:

Sziasztok!

Mobil 1 ESP 0W-40 után váltok Castrol EDGE TITANIUM FST 5W-40re, semmi gondom nem volt a Mobil 1-el ajánlom mindenkinek. Erről a Castrol olajról sem hallottam idáig rosszat, valakinek tapasztalata vele? 

Szia!

Nekem most volt a harmadik alkalom hogy ezt öntöttem bele szerintem jó!! Nem fogy, sok városi rövid távon használom a kocsit. Nem habosodik. Szerintem még halkabb is a motor bár lehet csak én gondolom bele!! :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 óra, hosszug írta:

Sziasztok!

Mobil 1 ESP 0W-40 után váltok Castrol EDGE TITANIUM FST 5W-40re, semmi gondom nem volt a Mobil 1-el ajánlom mindenkinek. Erről a Castrol olajról sem hallottam idáig rosszat, valakinek tapasztalata vele? 

Én is ezt használom mióta megvettem a kocsit (2012).Már vagy 5 ször biztos cseréltem,nem számoltam:) Semmi bajom vele,ezért nem is módosítok.10 ezrenként cserélem 1.5 liter fogy kb.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, outsider írta:

Na, megrendeltem az ATE SL.6-ot :huh:

Kíváncsi vagyok mennyi marad az 1 literből... Szerelőm, kb a felét (kicsit több mint felét használta fel) visszaadta csere után... 

2 órája, hosszug írta:

Sziasztok!

Mobil 1 ESP 0W-40 után váltok Castrol EDGE TITANIUM FST 5W-40re, semmi gondom nem volt a Mobil 1-el ajánlom mindenkinek. Erről a Castrol olajról sem hallottam idáig rosszat, valakinek tapasztalata vele? 

Hát, nekem most az van benne, de köv cserekor Mobil Super 3000 XE 5w30 megy bele. Előzőleg az volt benne, valahogy azt jobbnak tűnt, de nem tudom ész-érvvel alátámasztani hogy miért (halkabb talán/hamarabb elhallgatnak a hidrotőkék, kevesebb fogyott belőle)... 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Janó32 írta:

Castrol Edge Titanium FST 5W-40 van benne, de köv cserekor Mobil Super 3000 XE 5w30 megy bele. Előzőleg az volt benne, valahogy azt jobbnak tűnt, de nem tudom ész-érvvel alátámasztani hogy miért (halkabb talán/hamarabb elhallgatnak a hidrotőkék, kevesebb fogyott belőle)... 

Kb. 1000 km-el korábban váltottam GM 5W-30-ról --> Mobil Super 3000 XE 5w30-ra. Az autó finomabb és halkabb, mint GM-el. 

De indításkor, hidegen semmi különbség nincs... inkább magasabb fordulaton, vezetés közben lett a motor kevésbé karcos hangú... egész finom hangja lett. Ha ez marad így, és 10 ekm alatt nem kell rátölteni, mert csak lemegy miniumumra, akkor maradok a Mobil Super-nél. Az itt olvasottak alapján akartam bele egy jobb olajat... szerintem megérte.

Alapjáraton, melegen továbbra is gyakori a halk kopogás, ami főleg az utastérben hallatszik jól. Ijesztően dízeles. De ennek tuti nem az olaj az oka... majd utána járok. A párom szinte iker tesós autóján szintén ugyanígy kopog a motor melegen. Abban GM és Castrol Magnatec 5W-30-as olaj van váltogatva... ő máshol szervizeli. Mindegy is.

------

Ez az idézet nagyon tetszett: :-)

"A magyarok valamiért a mai napig természetfeletti képességet tulajdonítanak a Castrol márkának, ez a vallásos hit alighanem a rendszerváltás előtti időkre vezethető vissza, amikor az ÁFOR-termékek mellett a Nyugatot képviselte a hazai autóversenyzők által előszeretettel használt brit márka. Ezzel együtt semmi bizonyíték nincs arra, hogy a Castrol tudna valamit, amit senki más nem."

Forrás: vezess.hu 

Módosítva : bluemirage
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.