Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Örök harc itt ez az olaj téma!

Hatalmasat csalódtam a GM olajban. Kipróbáltam az 5w30-at is meg a 10w-t is.

Kelepelt a hidrotőke, a lánc becsörrent indításkor.3000 km után üszök fekete. Két astrában is.

Egyik haver h astrából, a másik rönyó megane-ból dobta ki.

Számomra hihetetlen, hogy ez a gyári.... Castrollal sokkal szebben muzsikál.

Biztos van még jobb, de itt leragadtam.

Link to comment
Megosztás:

Örök harc itt ez az olaj téma!

Hatalmasat csalódtam a GM olajban. Kipróbáltam az 5w30-at is meg a 10w-t is.

Kelepelt a hidrotőke, a lánc becsörrent indításkor.3000 km után üszök fekete. Két astrában is.

Egyik haver h astrából, a másik rönyó megane-ból dobta ki.

Számomra hihetetlen, hogy ez a gyári.... Castrollal sokkal szebben muzsikál.

Biztos van még jobb, de itt leragadtam.

én is castrolozom.a gm olajat mikor leengedtük belőle,kb 2000km után,mert csattogott a hidrótőke,megkérdezte szerelőcimborám,hogy mi ez,mosóolaj?

A castrolt évek óta használom,nem csak opelbe,és egyik autómnak sem volt,van baja tőle.

Ez a ki mit javasol előírás...sose adnák el,ha nem találnák ki...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös Astra G 1.4 ecotecbe (Z14XE) szerintetek a köv három olaj közül melyiket vegyem? Ha jól tudom ennél a motornál még nem volt előírás se a GM-LL-A-025 se a GM-LL-B-025. Eddig mindig Castrol 10W-40 volt benne és nem ette, igaz mondjuk 40 ezer km van a kocsiban szóval eléggé megkíméltük. Csak mostanában elég sok rosszat hallok a castrolról, hogy hamisítják meg ilyesmi és ezért ez a repsol most felkeltette a figyelmemet.

Repsol Elite Injection

-GM 10W-40 (4400/5l)

-Castrol Magnatec 10W-40 (6000/4l)

-Repsol Elite Injection 10W-40 (5000/4l)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös Astra G 1.4 ecotecbe (Z14XE) szerintetek a köv három olaj közül melyiket vegyem? Ha jól tudom ennél a motornál még nem volt előírás se a GM-LL-A-025 se a GM-LL-B-025. Eddig mindig Castrol 10W-40 volt benne és nem ette, igaz mondjuk 40 ezer km van a kocsiban szóval eléggé megkíméltük. Csak mostanában elég sok rosszat hallok a castrolról, hogy hamisítják meg ilyesmi és ezért ez a repsol most felkeltette a figyelmemet.

Repsol Elite Injection

-GM 10W-40 (4400/5l)

-Castrol Magnatec 10W-40 (6000/4l)

-Repsol Elite Injection 10W-40 (5000/4l)

valójában egyik se (elméletben)

gyakorlatilag meg igen...

elvileg 5w30 aminek van dexos2 -je

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös Astra G 1.4 ecotecbe (Z14XE) szerintetek a köv három olaj közül melyiket vegyem? Ha jól tudom ennél a motornál még nem volt előírás se a GM-LL-A-025 se a GM-LL-B-025. Eddig mindig Castrol 10W-40 volt benne és nem ette, igaz mondjuk 40 ezer km van a kocsiban szóval eléggé megkíméltük. Csak mostanában elég sok rosszat hallok a castrolról, hogy hamisítják meg ilyesmi és ezért ez a repsol most felkeltette a figyelmemet.

Repsol Elite Injection

-GM 10W-40 (4400/5l)

-Castrol Magnatec 10W-40 (6000/4l)

-Repsol Elite Injection 10W-40 (5000/4l)

Ki mondta neked,hogy 10W40 -es olajat kell bele rakni? B)

Link to comment
Megosztás:

Ki mondta neked,hogy 10W40 -es olajat kell bele rakni? B)

Mindegyik márkaszervíz ahol eddig kérdeztem meg autósboltok is ajánlatként ehhez a típushoz mindig a 10w40-es olajat küldik. Meg az olajszakik különböző olajos oldalakon akiktől lehet tanácsot kérni azt írták hogy csak az újabb H astráknál lett követelmény a GM LL-A-25 szabány, ennél még nem kell figyelembe venni.

Link to comment
Megosztás:

Mindegyik márkaszervíz ahol eddig kérdeztem meg autósboltok is ajánlatként ehhez a típushoz mindig a 10w40-es olajat küldik. Meg az olajszakik különböző olajos oldalakon akiktől lehet tanácsot kérni azt írták hogy csak az újabb H astráknál lett követelmény a GM LL-A-25 szabány, ennél még nem kell figyelembe venni.

Ha csak egyszer is átolvastad volna a kezelési utasítást, akkor nem eszed meg ezt a hülyeséget. B)

Manuel barátunk - született User Manual - alapdolgokban segít! :D

Link to comment
Megosztás:

Mindegyik márkaszervíz ahol eddig kérdeztem meg autósboltok is ajánlatként ehhez a típushoz mindig a 10w40-es olajat küldik. Meg az olajszakik különböző olajos oldalakon akiktől lehet tanácsot kérni azt írták hogy csak az újabb H astráknál lett követelmény a GM LL-A-25 szabány, ennél még nem kell figyelembe venni.

akkor hogy tud a Z-s motorokba dexos2 vagy gm ll a 25 kell dieseleknél gm ll b 25

valószínűleg azért mondták hogy jó bele mert ugyan az a motor mint az x14xe..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös Astra G 1.4 ecotecbe (Z14XE) szerintetek a köv három olaj közül melyiket vegyem? Ha jól tudom ennél a motornál még nem volt előírás se a GM-LL-A-025 se a GM-LL-B-025. Eddig mindig Castrol 10W-40 volt benne és nem ette, igaz mondjuk 40 ezer km van a kocsiban szóval eléggé megkíméltük. Csak mostanában elég sok rosszat hallok a castrolról, hogy hamisítják meg ilyesmi és ezért ez a repsol most felkeltette a figyelmemet.

Repsol Elite Injection

-GM 10W-40 (4400/5l)

-Castrol Magnatec 10W-40 (6000/4l)

-Repsol Elite Injection 10W-40 (5000/4l)

Valvoline SynPower 5w30, amit én ajánlok B)

Link to comment
Megosztás:

Azt nem értem, hogy ha valaki rászánja magát hogy olajat vált (bár eddig sem volt semmi baja tehát nyilván azért mert jobbat akar az autójának) akkor miért a 6 (10-12-15) éves kezelési alapján dönti el hogy mivel tesz jót...

Az akkori kezelésiben nincs benne valóban, hogy azóta megjelentek gyártói szabványok (2 generáció is), nagyságrendekkel fejlettebb kenőanyagok, de ha a szerelő bácsi azt mondja 10w40-nél nincs jobb akkor biztos igaza van...

Még ha olyan nagyon sok különség lenne árban, de hát az sincsen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.