Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Srácok!

Hol kell a G astra váltójába olajat önteni? Már elég távirányítós autó hangja van a váltónak és már kopogó zörgő hangot is hallottam onnan. Segítsetek rajtam !

Mennyi km van a kocsiban? Nem folyik valahol??? (pl féltengely szimering, vagy az alján lévő tömítésnél) mert elvileg sosem kell benne olajat cserélni, se leeresztő csavar (leereszteni az alsó burkolat leszedésével lehet) , se betöltő nyílás sincs (erre a szellőző nyílás a váltó tetején, ott lehet betölteni, de ki kell csavarni) ! Csak egy nívó csavar van. :D

Link to comment
Megosztás:

Mennyi km van a kocsiban? Nem folyik valahol??? (pl féltengely szimering, vagy az alján lévő tömítésnél) mert elvileg sosem kell benne olajat cserélni, se leeresztő csavar (leereszteni az alsó burkolat leszedésével lehet) , se betöltő nyílás sincs (erre a szellőző nyílás a váltó tetején, ott lehet betölteni, de ki kell csavarni) ! Csak egy nívó csavar van. :D

ott kell bele tölteni....

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

T palicska!

A gépjármű fejlesztője, gyártója (GM/Opel) által megfogalmazott olajkövetelmény nem márka és nem viszkozitás érték, hanem a gyártóművi előírás (GM-LL-A-025, GM Dexos 2) megléte.

Ezt teljesítő motorolajok listáját a "Hasznos információk a motorolajokról" kiemelt témában (topicban) találod.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kb. 3 ezret mentem eddig a GM 5W30-assal. Az első időkben gyakran nézegettem a nívópálcát, nem fogyott szinte semmi. Aztán mindig ritkábban néztem rá, egyszer csak hirtelen lerántott a torkán több mint fél litert. Most megint nézegetem gyakran... :) Hidegen kicsit ketyereg a motor, ezt a régi olajjal nem vettem észre. (Nem tudom milyen volt benne.) Az előző autómnál is tapasztaltam hasonlót, az meg melegen ketyegett az Opel olajjal. Castrolra váltás után ez megszűnt. Úgyhogy legközelebb ebbe is valami mást teszek. De marad 5W30-as.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kb. 3 ezret mentem eddig a GM 5W30-assal. Az első időkben gyakran nézegettem a nívópálcát, nem fogyott szinte semmi. Aztán mindig ritkábban néztem rá, egyszer csak hirtelen lerántott a torkán több mint fél litert. Most megint nézegetem gyakran... :) Hidegen kicsit ketyereg a motor, ezt a régi olajjal nem vettem észre. (Nem tudom milyen volt benne.) Az előző autómnál is tapasztaltam hasonlót, az meg melegen ketyegett az Opel olajjal. Castrolra váltás után ez megszűnt. Úgyhogy legközelebb ebbe is valami mást teszek. De marad 5W30-as.

Én is ugyanezt tapasztaltam, és én is Castrol-ra váltottam.

De pár ezer km után ezen is érződik, hogy "elfárad".

Következő olajcserénél megint mást fogok kipróbálni.

Link to comment
Megosztás:

Magnatec 5w 40.

Csere előtt (10-12e) már hallom, hogy indításnál "sutul" a lánc.

De a hidrotőke nem kelepel, mint a GM-el. Meg annál már 3e-nél előjött ez.

Inkább Edge 0W-30-at próbáld ki, mert az rendelkezik a GM-LL-A-025 minősítéssel a Magnatec 5W-40 C3 rendelkezik dexos2 jóváhagyással, csak az az érdekes, hogy a régebbi GM szabványnaki is a teljessen szintetikus olajok feleltek meg, illetve a dexos2 egyik fő alapkövetelménye a fullszintetikus olaj legyen.... link

Szóval én nem adnám fel, próbáld ki az Edge 0W-30-at. Sztem jó páran használjuk ezt az olajat. :)

Link to comment
Megosztás:

Inkább Edge 0W-30-at próbáld ki, mert az rendelkezik a GM-LL-A-025 minősítéssel a Magnatec 5W-40 C3 rendelkezik dexos2 jóváhagyással, csak az az érdekes, hogy a régebbi GM szabványnaki is a teljessen szintetikus olajok feleltek meg, illetve a dexos2 egyik fő alapkövetelménye a fullszintetikus olaj legyen.... link

Szóval én nem adnám fel, próbáld ki az Edge 0W-30-at. Sztem jó páran használjuk ezt az olajat. :)

OK, az lesz a következő! :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is kb. 3ezer van most benne.

Nálam a motorban 24,3e km van, a GM 5w-30 olajjal 5e km-et futott eddig. Hidegen beindításkor kicsit kelepel, de állok ki a garázsból hogy becsukjam az ajtót, addigra már csendben van. Tehát beindul, gurul hátra kb 5 métert a kocsi, kapu becsuk és csendben van. Ennyi idő meg kell szerintem annak, hogy az olajnyomás felépüljön mindenhol, nem? Ez után már alapjárat 800 körül van és csendben dolgozik a z14xep. Amíg nem meleg, addig 2500-nál váltok, utána meg 4e fölött. És szereti :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.