Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Visszavittem nekik ma.

Az alkalmazott aki ott volt, csodálkozott, mikor mondtam miért jöttem, aztán valaki, aki hallotta, szólt neki, hogy XY(gondolom a főnök) mondta, hogy vissza kell venni.

Úgyhogy simán visszafizették az árát, bár egy "elnézést a kellemetlenségért" még jólesett volna. :whistle:

És ami nem ide tartozik:

Van egy felesleges bal hátsó kapaszkodóm lámpával, ha érdekel valakit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A nem bele való Castrol 10W40 után GM 5W30 dexos2 van januar óta az autoban.

Tapasztalat:

Castrol: 6ekm alatt 0 olajfogyas.

GM: 1,2ekm alatt 0,2l fogyás.

Egyelőre ennyi különbséget vettem észre.

Érdekes dolog ez. Az olajnak nem az a dolga, hogy ne fogyjon, hanem hogy kenje a szükséges alkatrészeket. Másrészt meg persze mondhatod, hogy milyen dolog már az, hogy az egyiknél nem vehető észre fogyás, a másiknál pedig igen. Viszont ha belegondolsz, ezzel el lehet jutni egy olyan pontra, amikor már olvasztott disznózsírt kell használni, mert olajból már nem találsz olyat, ami ne fogyna adott km után. Az biztos, hogy az 5w-30 kenési tulajdonsága lényegesen jobb, mint egy 10w-40-é, Olyan helyekre is eljut az olaj magasabb/hidegebb hőmérsékleten és fordulaton, ahová egy 10w olaj soha nem fog, ergó ott nem lesz kenése a motorodnak 10w esetében. Az nem lehet, hogy a motorodnál már lehetséges erősebb kopás a 10w miatt? Futott szinte szárazon egy-két alkatrész? Most az 5w lazán bejut mindenhová, de a már gyengébb illesztések miatt szivárog is?

Mindezzel nem támadom és védem egyiket sem, félre ne érts. Ezek csak műkedvelői gondolatok :icon6: Ez a fogyás a mostani adataiddal bőven belül van az elfogadható tartományban (gyári 0.6l/100km), én nem tenném vissza a helyedben a 10w-t. Téli reggelen tapasztaltál eltérést indítás után? Kellene ... :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Az nem lehet, hogy a motorodnál már lehetséges erősebb kopás a 10w miatt? Futott szinte szárazon egy-két alkatrész? Most az 5w lazán bejut mindenhová, de a már gyengébb illesztések miatt szivárog is?

Mindezzel nem támadom és védem egyiket sem, félre ne érts. Ezek csak műkedvelői gondolatok :icon6: Ez a fogyás a mostani adataiddal bőven belül van az elfogadható tartományban (gyári 0.6l/100km), én nem tenném vissza a helyedben a 10w-t. Téli reggelen tapasztaltál eltérést indítás után? Kellene ... :icon13:

Persze, simán lehet. Én is valószínűnek tartom. Nem is akarok visszatérni a korábbi olajra, csak mivel gyakori téma, és még januárban ígértem, hogy beszámolok a tapasztalatokról...

Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy a Castrol elötti GM 10W40-esnél is volt olajfogyás autópályán. 10e km alatt semmi, utána meg 600km autópályán 0,4l. Szóval 4 ezres fordulat környékén vagy felett az is fogyott, a Castrol nem.

Inkább a GM-ek között van nagy különbség a reggeli indításnál is. A 10W40-es kalapált néhány másodpercig hidegen, valóban. Az 5W30-assal nagyon szépen csendben indul. Még nem tudom ebben a ciklusban mennyit fogok menni az autóval, de a végén mindenképpen pontosabb eredményt tudok majd írni.

Mindenesetre már a tudat, hogy végre bele való olaj van az autóban, és hogy télen tényleg nem kalapált induláskor, már ez is örömmel tölt el.

Azután meg meglátom, mennyit kell-e rátölteni.

Link to comment
Megosztás:

azt beszélik belső berkekben ,hogy most a GM olaj az ENEOS -tól van ....

hogy van e valóság alapja azt nemtom :)

Hááát, nem is tudom, hogy jó hír-e, vagy sem.

A Nippon Oil nem kis cég, az tény, de... Nem akarok ezen lovagolni, de nincs dexos 2-es olajuk (Google nem dobott), és csak GM-LL-B-s (dízel) ajánlásút találtam.

Ettől függetlenül azért lehet jó, természetesen. Én mindenesetre kitartok a GM 5w-30-as olajnál, függetlenül a beszállítótól, mivel bevált. :icon1:

Peace! :D

Link to comment
Megosztás:

Hááát, nem is tudom, hogy jó hír-e, vagy sem.

A Nippon Oil nem kis cég, az tény, de... Nem akarok ezen lovagolni, de nincs dexos 2-es olajuk (Google nem dobott), és csak GM-LL-B-s (dízel) ajánlásút találtam.

Ettől függetlenül azért lehet jó, természetesen. Én mindenesetre kitartok a GM 5w-30-as olajnál, függetlenül a beszállítótól, mivel bevált. :icon1:

Peace! :D

:)

nekem sincs bajom vele ..

és pííísz van :)

Link to comment
Megosztás:

T mantec

Akkor csak, hogy mindenki jól értse, a régi szabvány azaz GM-LL-A-025, GM-LL-B-025 z14xep-be sem való?

Válaszod köszönöm Xenof

T xenof!

Az említett motorolaj semmilyen GM (Opel) gyártóművi követelményt nem teljesít. Ezért GM (Opel) motorba nem való.

A Mol aktuális GM (Opel) követelményt teljesítő motorolaja:

Mol Dynamic Gold 5W-30.

Link to comment
Megosztás:

T xenof!

"... mindenki ..."

A aktuális GM Dexos 2 követelmény megjelenése előtti követelmény a benzines (Otto) motorokra a GM-LL-A-025 volt. A GM-LL-B-025 - diesel - előírást teljesítő motorolaj a benzines autóba nem használható. A Z14XEP motor benzines.

Link to comment
Megosztás:

T xenof!

"... mindenki ..."

A aktuális GM Dexos 2 követelmény megjelenése előtti követelmény a benzines (Otto) motorokra a GM-LL-A-025 volt. A GM-LL-B-025 - diesel - előírást teljesítő motorolaj a benzines autóba nem használható. A Z14XEP motor benzines.

"T. Oliiiiigarcha"!

"Nem használható" miért nem használható Gm-ll- b 025 ös benzinesbe ? Még a mai napig nem értem ,hogy ezeket az információid mire alapozod és honnan veszed?

"Nem hasznälható " :)

Miért is? Azzal kapcsolatban is "IDÉZZ" PÁR LINKET LÉGYSZÍVES ahol egy ilyen általad mint olajszakértő prof szerint beláthatatlan következménnyel és a motor károsodásával járó problémák adódtak.

Amint már megosztottam veled xep-s motor van az autóban amiben a 2. Olajcsere óta Q8 5-40w olaj van töltve. Ami 10 ekm-renként cserélve van.Ha a tudásod nem csal idézem "nem csal" ez gm-ll-b025 -ös és eddig 170 e km után még csak az olajat sem eszi sem az általad helytelennek vélt motorolaj választás miatt bekövetkezö motor károsodäs is elmaradt.

"Nem használható"!!!!! :)

Miért nem ?

Várom kimerítő idézeteid, indokaid!

Link to comment
Megosztás:

T Olajdoki!

Persze, hogy arra gondoltam, de másban nem találtál kifogást? Mindketten erre gondoltunk! DE!

Én nem arra vagyok kiváncs amit belinkeltél,mert azt a linked nélkül is ment eddig is és arra sem hogy bele való vagy sem.

Te azt írtad az előző hsz.-ban ,figyelj idézlek :) " nem használható" benzines autóba.

Tehát nem a linkjeidre vagyok kiváncsi hanem az indokodra amit olajmágusként megosztasz velem a tapasztalataid alapján , hogy miért nem használható?

Ne ködösíts Koma!

Indokolj!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van az olajok közt(dexos2)olyan amitől halkabban jár a motor?...ami most van a gépemben (Mobil super 3000 5w40), annál melegen hallható

egy kis csörgés alapjáraton a motortérből valahonnét..Tapasztalat e téren?

Pedig a 40-es olaj jobban tűri elvileg a meleget...

Milyen motorod van? Nem hidrótőke, vagy lánc, vagy valami más adja ki? Amúgy egy kis hangja ha van a motornak, az nem biztos, hogy gond. :D

Link to comment
Megosztás:

Pedig a 40-es olaj jobban tűri elvileg a meleget...

Milyen motorod van? Nem hidrótőke, vagy lánc, vagy valami más adja ki? Amúgy egy kis hangja ha van a motornak, az nem biztos, hogy gond. :D

Z14XE a motor!...töltöttem fel videót ezen minden hallható....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.