Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Ha jól látom, akkor benzines autód van. Az általad linkelt olajnak pedig diesel motorhoz van jóváhagyása. Mutatok egy oldalt, az alsó rész a számodra érdekes: http://www.olajinfo.hu/index.php/szabvanyok/6-motorolaj-szabvanyok/19-gm-motorolaj-szabvanyok

Persze ettől függetlenül azt teszel bele, amit akarsz.

Szia!

Igen közben én is láttam már hogy nem felel meg! Így Fuchs TITAN GT1 PRO FLEX 5W-30 lesz most benne!Nagyon jó áron 8500 ft ért jutok hozzá 4 liter olajhoz!

Link to comment
Megosztás:

Miért nem jó a gyári 5w30 olaj?

Miért akarsz eneost?

A Suzukimba csak ezt tölteném, de az Opelomba nem...

Szia!

Miért nem jó az Opel 5w30 as olaj? Hogy válaszoljak hogy ne sértselek meg! Rossz tapasztalat! Szerintem ennyi bőven elég ahhoz hogy az ember kedve elmenjen egy terméktől jó időre! Lehet hogy épp kifogtam egy hamisítványt vagy lehet hogy ez a bizonytalanság ami ezt az Opel olajat körül zengi de valamiért bizalmatlan lettem a termékkel kapcsolatban!

A hamisítás nem az Opel hibája de ma Magyarországon biztos vagyok benne hogy talán minden 4. autó Opel! Nagy a kereslet az alkatrészeire és ahogy nézem a kereskedők egyre gagyibb minőséget árulnak mindenből! Gondolom ez a gazdasági válság utol érte a GM-et is és a fő szempont az lett hogy minél olcsóbban tudja ő is beszerezni azokat a termékeket amire rátesz a GM logót! Sokszor ez a minőség és a tartósság rovására megy! Nagyon sokáig én sem töltöttem mást az autómba csak Opel olajat! Semmi bajom nem volt vele de történt valami akkoriban ami miatt váltottam inkább! (olaj csere új Opel olaj betölt majd 2 ezer után le újabb Opel olaj bele majd 3 ezer után megint le na ekkor ment el tőle a kedvem)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Miért nem jó az Opel 5w30 as olaj? Hogy válaszoljak hogy ne sértselek meg! Rossz tapasztalat! Szerintem ennyi bőven elég ahhoz hogy az ember kedve elmenjen egy terméktől jó időre! Lehet hogy épp kifogtam egy hamisítványt vagy lehet hogy ez a bizonytalanság ami ezt az Opel olajat körül zengi de valamiért bizalmatlan lettem a termékkel kapcsolatban!

A hamisítás nem az Opel hibája de ma Magyarországon biztos vagyok benne hogy talán minden 4. autó Opel! Nagy a kereslet az alkatrészeire és ahogy nézem a kereskedők egyre gagyibb minőséget árulnak mindenből! Gondolom ez a gazdasági válság utol érte a GM-et is és a fő szempont az lett hogy minél olcsóbban tudja ő is beszerezni azokat a termékeket amire rátesz a GM logót! Sokszor ez a minőség és a tartósság rovására megy! Nagyon sokáig én sem töltöttem mást az autómba csak Opel olajat! Semmi bajom nem volt vele de történt valami akkoriban ami miatt váltottam inkább! (olaj csere új Opel olaj betölt majd 2 ezer után le újabb Opel olaj bele majd 3 ezer után megint le na ekkor ment el tőle a kedvem)

De utána is nagyon sok rossz tapasztalatom volt más márkás olajokkal is! (Mobil1,Valvoline,vagy a Castrol)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Miért nem jó az Opel 5w30 as olaj? Hogy válaszoljak hogy ne sértselek meg! Rossz tapasztalat! Szerintem ennyi bőven elég ahhoz hogy az ember kedve elmenjen egy terméktől jó időre! Lehet hogy épp kifogtam egy hamisítványt vagy lehet hogy ez a bizonytalanság ami ezt az Opel olajat körül zengi de valamiért bizalmatlan lettem a termékkel kapcsolatban!

A hamisítás nem az Opel hibája de ma Magyarországon biztos vagyok benne hogy talán minden 4. autó Opel! Nagy a kereslet az alkatrészeire és ahogy nézem a kereskedők egyre gagyibb minőséget árulnak mindenből! Gondolom ez a gazdasági válság utol érte a GM-et is és a fő szempont az lett hogy minél olcsóbban tudja ő is beszerezni azokat a termékeket amire rátesz a GM logót! Sokszor ez a minőség és a tartósság rovására megy! Nagyon sokáig én sem töltöttem mást az autómba csak Opel olajat! Semmi bajom nem volt vele de történt valami akkoriban ami miatt váltottam inkább! (olaj csere új Opel olaj betölt majd 2 ezer után le újabb Opel olaj bele majd 3 ezer után megint le na ekkor ment el tőle a kedvem)

miért, mit láttál?

Link to comment
Megosztás:

miért, mit láttál?

Nem a látvány volt érdekes! hanem hogy úgy csattogott tőle a motorban minden és olyan rezonancia volt hogy inkább leengedtem a francba!

Sok okos autószerelő egyből hidrotőkét akart cseréltetni velem a kocsiban!

Igen 2006 -ban mikor én vettem az autót akkor még valahogy sokkal jobb minőségű volt az Opel olaj is és sok minden más is!

Én is amondó vagyok hogy Opelbe Opel alkatrész és csak azt rakok bele mai napig(vezérlés olajszűrő gyertyák termosztát stb stb stb)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen közben én is láttam már hogy nem felel meg! Így Fuchs TITAN GT1 PRO FLEX 5W-30 lesz most benne!Nagyon jó áron 8500 ft ért jutok hozzá 4 liter olajhoz!

Az a kár hogy a pro felx HC olaj. A másik, pro C3-as pedig full szintetikus, de azon meg nincs GM approval. :)

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt.

Most ezt én is meglepődve olvasom... Én is a pro flex-et használom, de akkor nem az igazi?!

Ettől még biztos jó olaj, csupán ennyi pénzért elvárható lett volna, hogy full szintetikusat küldjenek a piacra. GM dexos2 megfelelőség egyik feltétele, hogy szintetikus legyen (és ebbe bele tartozik a HC is).

Valószínűleg ezért drágább a C3-as olajuk, ami full szintetikus (viszont GM approve nincs rajta).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ettől még biztos jó olaj, csupán ennyi pénzért elvárható lett volna, hogy full szintetikusat küldjenek a piacra. GM dexos2 megfelelőség egyik feltétele, hogy szintetikus legyen (és ebbe bele tartozik a HC is).

Valószínűleg ezért drágább a C3-as olajuk, ami full szintetikus (viszont GM approve nincs rajta).

Akkor ezek szerint a C3 jobb lenne mint a Pro flex, de azon nincs gm approve?

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint a C3 jobb lenne mint a Pro flex, de azon nincs gm approve?

Nem jobb, más... A tiédbe az a jobb, amelyiknek van dexos2 minősítése. Az alapolaj csak az egyik tényező. Valszeg nem véletlen, ha egy terméknek nincs meg a minősítése, valamelyik paramétere nem felel meg az ajánlásnak, de ettől még nem rosszabb, csak más.
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

T gedikart!

"... full szintetikus ..."

Az mit jelent?

Miből készül?

Milyen eljárással?

Mit tartalmaz?

Mi a különbség a HC-hez képest?

Pro flex, description: A blend of highly refined mineral oils with multifunctional additives.

http://forum.octaviaclub.pl/files/pro_flex_177.jpg

Pro C3, description: A belnd of synthetic base oils with multifunctional additives.

http://forum.octaviaclub.pl/files/pro_c3_174.jpg

Két további írás

http://www.tunecanada.com/index.php?route=product/product/download&documento_id=22

http://www.tunecanada.com/index.php?route=product/product/download&documento_id=49

Link to comment
Megosztás:

T Alex75!

"... alapnak ..."

Ez nem ok az elavult ismeretek oktatására.

Ja, hogy a korszerű, releváns tudás, ismeret pénzbe kerül.

Így már értem.

Csak takarékosak.

Milyen oktatás? Könnyed olvasmány. :D

Kétlem, h itt bárki (rajtad kívül?) olyan szinten el akarna merülni a tribológiában, h ezért pénzt adjon ki. Jobb híján arra bőségesen elegendőek a neten fellelhető írások, h kicsit képbe kerüljön az ember, ne akarjon pl 10w-40-et önteni az autójába, csak mert a szerelője szerint már az való bele. Aki viszont (talán?) tudja is a miértekre a választ, megelégszik egy "mert ez a gyártó ajánlása" felelettel. Ehhez nem igazán kell képzettnek lenni... ;)

Link to comment
Megosztás:

T Alex75!

"... 10W-40 ..."

A GM (Opel) a 2000-es modellévtől megszabadult a viszkozitási osztállyal megfogalmazott olajkövetelménytől.

Innentől indifferens a hivatkozott anyagban megfogalmazott problémakör.

Immáron tizenharmadik (13.) éve.

Link to comment
Megosztás:

T Alex75!

"... 10W-40 ..."

A GM (Opel) a 2000-es modellévtől megszabadult a viszkozitási osztállyal megfogalmazott olajkövetelménytől.

Innentől indifferens a hivatkozott anyagban megfogalmazott problémakör.

Immáron tizenharmadik (13.) éve.

OK, de egy átlagos vagy kicsit érdeklődő autósnak bőven elég az az infó, amit egy ilyen írás nyújtani tud. Egy villanykörte becsavarásához sem megyünk a BME Villamosmérnöki karára. Őszintén mondom, nekem érdekes olvasmány volt, ettől méyebben nem is kívánok elmélyedni az olajok lelkivilágában :D. Arra bőven elég, hogy mindenféle hülyeséggel ne vezessenek meg adott esetben. Ez erről szól és nem többről. Nem az ilyen cikkek átolvasása után fogsz állást kapni pl. a Castrolnál...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.