Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T Janó32!

"... Mi garantálja, hogy az adott márkajelzésű flakonban az van ami rá van írva? ..."
A kenőolajgyártó jól felfogott, saját érdeke.

"... minőségbiztosítás ..."
A jelenlegi eszközökkel a helyzet kezelhető.

"... Az olaj vagy megugorja a lécet, vagy nem. ..."
A kenőolaj vagy teljesíti a követelményeket, vagy nem.
Nincs elégséges, közepes, jó és kiváló.
Teljesítménye meg egyáltalán nincs.

"... gyártó ..."
Ezek a gyártók nem kis, magyar, kényszervállalkozók.
A piaci verseny van köztük, de nem ezekkel az eszközökkel.
De ha úgy érzed, hogy szükséged van rá, vegyél kenőolajat, vizsgáltasd be, fizesd ki a vizsgálatok árát és lesz neked független eredményed.

"... teljesen szükségtelen ..."
Ilyen nem állítottam.
Csak azt, hogy ebben a helyzetben, ebben az ágazatban nem látom értelmét.
De ismétlem, akinek van erre pénze, - a fecsegés helyett / mellett - foglalkozhat ezzel is.

Vagy Tőled csak fecsegésre telik?

Link to comment
Megosztás:

T. mantec!

Engem már csak az érdekel, hogy van-e autód, vagy csak a Google-ös tudásodat hangoztatod.

Amennyiben van autód, az mégis milyen márkát képvisel?

Illetve ami még szerintem sokunkat érdekelne, hogy milyen munkahelyen kamatoztatod tudásod.

Üdv X

Link to comment
Megosztás:

T. mantec!

Engem már csak az érdekel, hogy van-e autód, vagy csak a Google-ös tudásodat hangoztatod.

Amennyiben van autód, az mégis milyen márkát képvisel?

Illetve ami még szerintem sokunkat érdekelne, hogy milyen munkahelyen kamatoztatod tudásod.

Üdv X

Erre én is kíváncsi lennék, de ahogy Elek mondja, sosem tudjuk meg.

Sztem a google a barátja. :D

Link to comment
Megosztás:

Az enyémen máshol vannak a feliratok. A két sor van felcserélve, 650401 és az áthúzott szemetes. Remélem ettől még eredeti.

Vagy nem... Az olajszűrővel vigyázni kell, megtanultam. Megbízható helyről, és csak GM, amin hologramos matrica van. A többi az fene tudja...

Link to comment
Megosztás:

Vagy nem... Az olajszűrővel vigyázni kell, megtanultam. Megbízható helyről, és csak GM, amin hologramos matrica van. A többi az fene tudja...

https://plus.google.com/photos/111846111859141765412/albums/5931623615957865729?partnerid=gplp0&authkey=CIvcl86ArrnFKA

Szerintetek ez hamis vagy eredeti? Amiben különbözik 8 db furat van rajta a gyári 6 helyett. Tükrözve vannak a feliratok és kicsit kopottak (lehet a képek alapján nem jön át). Dobozán made in Poland helyett made in EU.

Más széria lehet vagy hamis? Gyártót hol érhetem el ezzel kapcsolatban?

Link to comment
Megosztás:

https://plus.google.com/photos/111846111859141765412/albums/5931623615957865729?partnerid=gplp0&authkey=CIvcl86ArrnFKA

Szerintetek ez hamis vagy eredeti? Amiben különbözik 8 db furat van rajta a gyári 6 helyett. Tükrözve vannak a feliratok és kicsit kopottak (lehet a képek alapján nem jön át). Dobozán made in Poland helyett made in EU.

Más széria lehet vagy hamis? Gyártót hol érhetem el ezzel kapcsolatban?

Jó kérdés, cikk alapján nem GM. De hogy másképp is feliratozzák, jó kérdés...

Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... Mi garantálja, hogy az adott márkajelzésű flakonban az van ami rá van írva? ..."

A kenőolajgyártó jól felfogott, saját érdeke.

"... minőségbiztosítás ..."

A jelenlegi eszközökkel a helyzet kezelhető.

"... Az olaj vagy megugorja a lécet, vagy nem. ..."

A kenőolaj vagy teljesíti a követelményeket, vagy nem.

Nincs elégséges, közepes, jó és kiváló.

Teljesítménye meg egyáltalán nincs.

"... gyártó ..."

Ezek a gyártók nem kis, magyar, kényszervállalkozók.

A piaci verseny van köztük, de nem ezekkel az eszközökkel.

De ha úgy érzed, hogy szükséged van rá, vegyél kenőolajat, vizsgáltasd be, fizesd ki a vizsgálatok árát és lesz neked független eredményed.

"... teljesen szükségtelen ..."

Ilyen nem állítottam.

Csak azt, hogy ebben a helyzetben, ebben az ágazatban nem látom értelmét.

De ismétlem, akinek van erre pénze, - a fecsegés helyett / mellett - foglalkozhat ezzel is.

Vagy Tőled csak fecsegésre telik?

T mantec!

"Vagy Tőled csak fecsegésre telik?"

Azt szerintem inkább hagyjuk hogy ki fecseg itt össze vissza /sületlenségeket/...

"Nincs elégséges, közepes, jó és kiváló."

Nem egészen arra voltam kíváncsi, hogy milyen érdemjegy nem került be soha az év végi bizonyítványába...

Akkor ezek szerint teljesen mindegy, hogy a Tesco-ban kapható Total Classic 5w40 vagy a Castrol Magnatec 5w40 (C3) kerül egy autóba, hiszen mindegyikre rá van írva hogy teljesíti a GM követelményeket, minőségi differencia meg amúgy sincs (pl. alapolajban)?!

"A kenőolajgyártó jól felfogott, saját érdeke...."

Nem érti a kérdést?! Mi garantálja, hogy pl a zöld flakonos Castrol feliratú flakonban valóban Castrol által fejlesztett és gyártott kenőanyag van? (Világosabban sajnos nem tudok fogalmazni...)

"A jelenlegi eszközökkel a helyzet kezelhető."

Ezt a meredek kijelentést mégis mire meri alapozni??? A TC cikkre? Netalántán szakmabeli kollégát tisztelhetek a személyében, aki ismeri az autóipari szabványokat/követelményrendszereket, a minőség biztosítás és minőségirányítás minden témakörét?

Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... fecseg itt ..."

Kifizeted a független olajvizsgálat költségeit, vagy csak fecsegsz róla?

"... teljesíti a GM követelményeket ..."

A Total Classic 5W-40 semmilyen GM követelményt nem teljesít.

"... Mi garantálja ..."

A kenőolajgyártó jól felfogott, saját érdeke.

"... minőség biztosítás és minőségirányítás ..."

Ezt a munkát már elvégezték mások.

Link to comment
Megosztás:

T. Mantec!

Mindig is hatalmas rajongód voltam, de most már komolyan hasmenésem van az idézeteidől!

Komolyan érdekelne ez már mindenkit , hogy ne csak a fejedbe beragadtt szöveget toljad szüntelen, hanem amikor valaki konkrétan kérdez tőled, pl, hogy mi a foglalkozásod? Mert orvérzésig kened vágod az olaj témát!

Vagy valóban volt -e már autó a segged alatt, vagy esetleg életedben cseréltél -e már olajat autóban, hogy az életben is láttál már olajat, érintetted, érezted-e a szagát. Komolyan ha nem idézgetnél egyszer hanem ha valóban akkora zseni vagy és a konkrét kérdésekre is válaszolnál, akkor lehet sok forum társunkat az elélvezés határához közeli örömben részesítenél már!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

T. Mantec!

Mindig is hatalmas rajongód voltam, de most már komolyan hasmenésem van az idézeteidől!

Komolyan érdekelne ez már mindenkit , hogy ne csak a fejedbe beragadtt szöveget toljad szüntelen, hanem amikor valaki konkrétan kérdez tőled, pl, hogy mi a foglalkozásod? Mert orvérzésig kened vágod az olaj témát!

Vagy valóban volt -e már autó a segged alatt, vagy esetleg életedben cseréltél -e már olajat autóban, hogy az életben is láttál már olajat, érintetted, érezted-e a szagát. Komolyan ha nem idézgetnél egyszer hanem ha valóban akkora zseni vagy és a konkrét kérdésekre is válaszolnál, akkor lehet sok forum társunkat az elélvezés határához közeli örömben részesítenél már!!!!!!!!!!!!!!!!!

Én a hülye kivágott idézeteitől vagyok kész, és nem érdekli mit írsz, csak kiragadja....

Link to comment
Megosztás:

Behisztiztetek srácok? :D Próbáljátok helyén kezelni az oilgarchát, akkor még szórakoztató is... Egyébként meg sok olyan embernek készségesen segít, aki lustaságból, vagy hozzá nem értésből nem használja a guglit, vagy akár a fórum keresőjét. Erre tökéletes, hiszen újra és újra elismétli a katalógusszövegét, mint valami kib@szott papagáj. Vagy ti talán szívesen válaszolgatnátok akár századszorra is a "milyen olajat töltsek az Opelomba" kérdésre? Én már komolyan agyhúgykövet kapok tőle. Viszont Mantec kolléga válaszait mindig szívesen olvasom, vidámság költözik tőle a szívembe... :D Persze, tagadhatatlan, néha belemászik olyan kérdésbe is, amiből méltósággal nem tud kimagyarázkodni (pl. milyen karbantartás hiánya okozza a z16xe motoroknál az Opeleknél megszokott intenzívebb olajfogyasztást, ugye Mantec, azóta is türelmesen várom a válaszod), ilyenkor mély hallgatásba süllyed, talán még meg is fogadja, hogy többet nem merészkedik számára ismeretlen területre, de attól még a mi Mantecünk marad. :) Mantec, én így szeretlek! :D

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Ezt most komolyan írom, hogy becsülendő a Mantec fiú segítő készsége. Próbàl segítséget nyújtani felkészületlenebb autósainknak. Ezért én még le is batyáznék a mesterrel, csak ezt a segítséget ne ebben a kretén stílusban tenné. Ettől sok pajtás arccal a falnak futna, ezek az idézetek olyanok . :)

Szerintem nyitni kellene a fiúnak egy új topikot ahol idézgethet magának vagy aki vevő erre az ostoba stílusra. De legközelebb a motorolaj topikot már egy doboz Sanax-al nyitom meg.

Link to comment
Megosztás:

Ezt most komolyan írom, hogy becsülendő a Mantec fiú segítő készsége. Próbàl segítséget nyújtani felkészületlenebb autósainknak. Ezért én még le is batyáznék a mesterrel, csak ezt a segítséget ne ebben a kretén stílusban tenné. Ettől sok pajtás arccal a falnak futna, ezek az idézetek olyanok . :)

Szerintem nyitni kellene a fiúnak egy új topikot ahol idézgethet magának vagy aki vevő erre az ostoba stílusra. De legközelebb a motorolaj topikot már egy doboz Sanax-al nyitom meg.

Inkább xanaxal:)

Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... fecseg itt ..."

Kifizeted a független olajvizsgálat költségeit, vagy csak fecsegsz róla?

"... teljesíti a GM követelményeket ..."

A Total Classic 5W-40 semmilyen GM követelményt nem teljesít.

"... Mi garantálja ..."

A kenőolajgyártó jól felfogott, saját érdeke.

"... minőség biztosítás és minőségirányítás ..."

Ezt a munkát már elvégezték mások.

T. Mantec!

Mellékelek egy képet Neked a Total Classic flakon hátuljáról. A piros területen lévő felsorolás Opel részére hívnám fel a figyelmed...

http://app.digitalisalbum.hu/shared.image?imageid=V1rfeTT6u4Q3Xlfm1x3vJcmIQC5tXf2wg7ip390j8PPUQi0eC4CdTh34eq5Jn0XydLnQq1qH76lktQ6T1aT9Qms1T7wg54nb4iur&bid=2

Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... Opel részére ..."

A tárgyalt felirattal egyező GM (Opel) olajkövetelmény nincs.

Műszaki adatlap.

Aki meg elhiszi, hogy ennyi gyártó követelményét lehet egy olajjal teljesíteni, arra nem kellene motorolaj vásárlását se bízni.

A Total konszern GM Dexos 2-t teljesítő motorolajai:
Total Quartz Ineo MC3 5W-30
Total Quartz Ineo MC3 5W-40
Elf Excellium C3 5W-40
Elf Solaris LSX 5W-40
Elf Solaris MSX 5W-30
Gulf Progress Efficiency 5W-40
Gulf Progress Extended 5W-30
Quartz Deo 5W-30

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... Opel részére ..."

A tárgyalt felirattal egyező GM (Opel) olajkövetelmény nincs.

Műszaki adatlap.

Aki meg elhiszi, hogy ennyi gyártó követelményét lehet egy olajjal teljesíteni, arra nem kellene motorolaj vásárlását se bízni.

A Total konszern GM Dexos 2-t teljesítő motorolajai:

Total Quartz Ineo MC3 5W-30

Total Quartz Ineo MC3 5W-40

Elf Excellium C3 5W-40

Elf Solaris LSX 5W-40

Elf Solaris MSX 5W-30

Gulf Progress Efficiency 5W-40

Gulf Progress Extended 5W-30

Quartz Deo 5W-30

T Mantec!

Akkor ezek szerint -ha jól értelmezem soraid- a Total megtéveszti a -leendő- felhasználót/vásárlót? Ez nem merész kijelentés?

Nem jogszabályba ütköző, hogy feltűntet valamit ami nem is igaz? Ezt egyszerűen a vásárló szándékos megtévesztésének nevezik. Ez komoly vád részedről...

Kíváncsi lennék, hogy a Magyarországi forgalmazó mit szólna ahhoz, ha megkeresném őket azon észrevétellel, miszerint egy nagy forgalmú/látogatott fórumon egy delikvens megtévesztéssel vádolja a terméküket...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.