Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

a fórumon a 3 favorit

-castrol magnetic

- gyári opel

- metabond

a gyári opel olajat nem fogom beletölteni, több cikket olvastam, hogy hamisítják, változó a minősége, egyszóval zsákbamacska nagyon

a kérdésem lényege, hogy a GM-LL-A-025-től el lehet tekinteni, csak a hosszabb csereperiódus miatt van jelentősége??Erre megköszönném, ha válaszolna valaki egyértelműen.

A castrol magnatec úgy nézem nem teljesíti, de ha itt mégis használják, akkor feltételezem nem lehet gond vele, de egy megnyugtatóbb választ szeretnék a témában...

A castrol EDGE (mondjuk ez már igen drága) is érdekes pl., mert a 0w30 rendelkezik GM-LL-A-025-minősítéssel, míg ugyanezen márka 5w30-as viszkozitású olaja nem.

Hogy van ez?

Link to comment
Megosztás:

a gyári opel olajat nem fogom beletölteni, több cikket olvastam, hogy hamisítják, változó a minősége, egyszóval zsákbamacska nagyon

a kérdésem lényege, hogy a GM-LL-A-025-től el lehet tekinteni, csak a hosszabb csereperiódus miatt van jelentősége??Erre megköszönném, ha válaszolna valaki egyértelműen.

A castrol magnatec úgy nézem nem teljesíti, de ha itt mégis használják, akkor feltételezem nem lehet gond vele, de egy megnyugtatóbb választ szeretnék a témában...

A castrol EDGE (mondjuk ez már igen drága) is érdekes pl., mert a 0w30 rendelkezik GM-LL-A-025-minősítéssel, míg ugyanezen márka 5w30-as viszkozitású olaja nem.

Hogy van ez?

Én Castrol Magnetic-et használok, és eddig bevált, és sztem nem is annyira drága

Link to comment
Megosztás:

a gyári opel olajat nem fogom beletölteni, több cikket olvastam, hogy hamisítják, változó a minősége, egyszóval zsákbamacska nagyon

a kérdésem lényege, hogy a GM-LL-A-025-től el lehet tekinteni, csak a hosszabb csereperiódus miatt van jelentősége??Erre megköszönném, ha válaszolna valaki egyértelműen.

A castrol magnatec úgy nézem nem teljesíti, de ha itt mégis használják, akkor feltételezem nem lehet gond vele, de egy megnyugtatóbb választ szeretnék a témában...

A castrol EDGE (mondjuk ez már igen drága) is érdekes pl., mert a 0w30 rendelkezik GM-LL-A-025-minősítéssel, míg ugyanezen márka 5w30-as viszkozitású olaja nem.

Hogy van ez?

A GM longlife-minősítésnek igazából valóban hosszú ciklust használva van igazi értelme. Ha 10-15e km-enként cserélsz (ami itt a fórumon általánosan "elfogadott" vélekedés, ajánlás), akkor megfelelnek a "shortlife" olajok is. A lényeg, hogy a viszkozitás (5W30, 5W40, stb.), valamint a teljesítményszint (API SL, ACEA A3 (benzinesnél)) megfeleljen a gépkönyvben megjelölteknek. Innentől az egyéni szimpátia, márkahűség, stb. dönt. Nagyon nem lehet mellényúlni, kivéve persze a "T**co-gazdaságos" fajtákat, amik azért kerülendők.

(A longlife-olajok - többek között - olyan adalékokat tartalmaznak pluszban, amik hátráltatják az olaj elöregedést, valamint biztosítják, hogy az olaj magas futásteljesítménynél is magában tudja tartani, lebegtetni a szennyeződéseket, amik így nem tudnak kicsapódni, lerakódni.)

Én Fuchs-ot töltök a sajátomba, nagyon jó portéka!

Link to comment
Megosztás:

A GM longlife-minősítésnek igazából valóban hosszú ciklust használva van igazi értelme. Ha 10-15e km-enként cserélsz (ami itt a fórumon általánosan "elfogadott" vélekedés, ajánlás), akkor megfelelnek a "shortlife" olajok is. A lényeg, hogy a viszkozitás (5W30, 5W40, stb.), valamint a teljesítményszint (API SL, ACEA A3 (benzinesnél)) megfeleljen a gépkönyvben megjelölteknek. Innentől az egyéni szimpátia, márkahűség, stb. dönt. Nagyon nem lehet mellényúlni, kivéve persze a "T**co-gazdaságos" fajtákat, amik azért kerülendők.

(A longlife-olajok - többek között - olyan adalékokat tartalmaznak pluszban, amik hátráltatják az olaj elöregedést, valamint biztosítják, hogy az olaj magas futásteljesítménynél is magában tudja tartani, lebegtetni a szennyeződéseket, amik így nem tudnak kicsapódni, lerakódni.)

Én Fuchs-ot töltök a sajátomba, nagyon jó portéka!

A fuchs az mibe kerül?hol lehet beszerezni?

Link to comment
Megosztás:

A fuchs az mibe kerül?hol lehet beszerezni?

Az enyémben már sok a km, így áttértem 10W40-re: Fuchs Titan CFE MC, ennek 2.000 Ft literje. A beszerzése a Fuchs olajoknak nem olyan egyszerű, neten keress rá, vagy hívd fel a Fuchs-képviseletet (honlapjukon van tel.szám), akik segítenek a környékeden Fuchs-kereskedőt találni. 5W30-ból egyébként a Fuchs Titan Supersyn Ecoflex a nyerő (GM-LL...-Cert.-tel), ezzel töltik (régebben legalábbis ezzel töltötték) gyárilag az Astrákat.

Link to comment
Megosztás:

Ha fukszolni akarsz, vegyed-vigyed, ennyiért ajándék. API SM, ACEA A3 megvan.

Igen Fukszolni akarok, jónak tűnik :lol:

Csak egy kérdésem maradt:

Mi a különbség a kettő között? Egyáltalán van-e, az árán kívűl természetesen?

Az elsőnél Titan Supersyn 5W30 4 L és nem írják a GM-LL-A-025-öt:

http://olajwebshop.com/shop_artdet.php?sho...ikk=unas_972100

Itt pedig Fuchs TITAN SuperSyn EcoFlex 5W-30 motorolaj 4l és szerepel ez is:GM-LL-A-025

http://www.olajport.hu/webshop_termek.php?...26kat%3D7196962

Akciósnak írják mindkettőt, mégis van az áruk között 5500ft!!!Ha tényleg van különbség és a Longlife mivolta miatt drágább, akkor nyilván nem éri meg, mert úgyis cserélem 10.000km után.

Ha pedig nincs is különbség, akkor a 8000ft-os "ingyen" van :P

szerk:

utánanéztem, jól gondoltam, az a különbség, hogy az ecoflex-et kifejezetten opel mocikhoz ajánlják és GM-LL-A-025-ös és ezért az árkülönbség :lol:

Na, mindegy, én beérem a "simával" 8.rugóért :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen Fukszolni akarok, jónak tűnik :lol:

Csak egy kérdésem maradt:

Mi a különbség a kettő között? Egyáltalán van-e, az árán kívűl természetesen?

Az elsőnél Titan Supersyn 5W30 4 L és nem írják a GM-LL-A-025-öt:

http://olajwebshop.com/shop_artdet.php?sho...ikk=unas_972100

Itt pedig Fuchs TITAN SuperSyn EcoFlex 5W-30 motorolaj 4l és szerepel ez is:GM-LL-A-025

http://www.olajport.hu/webshop_termek.php?...26kat%3D7196962

Akciósnak írják mindkettőt, mégis van az áruk között 5500ft!!!Ha tényleg van különbség és a Longlife mivolta miatt drágább, akkor nyilván nem éri meg, mert úgyis cserélem 10.000km után.

Ha pedig nincs is különbség, akkor a 8000ft-os "ingyen" van :P

szerk:

utánanéztem, jól gondoltam, az a különbség, hogy az ecoflex-et kifejezetten opel mocikhoz ajánlják és GM-LL-A-025-ös és ezért az árkülönbség :lol:

Na, mindegy, én beérem a "simával" 8.rugóért :lol:

Akkor meg minek a Longlife?

Amúgy meg ezt írja az EcoFlex-re:

" Használható benzinmotorok esetén max 30000 km-ig, diesel motoroknál akár 50000 km futásteljesítményig, vagy 2 évig. Üzemanyag takarékos, kitűnő hidegindítási tulajdonságokkal rendelkező motorolaj."

Tehát nem csak az Astra gépkönyve tolja ki ilyen hosszúra.

Link to comment
Megosztás:

GM-LL-A-025 benzines és GM-LL-B-025 dízel gyártóművi előírást teljesítő motorolajok:

Mobil 1 New Life 0W-40

Castrol Edge 0W-30

Valvoline SynPower GM 5W-30

BP Visco 7000 M 0W-30

Addinol EXTRA LIGHT MV 038 0W-30

Castrol SLX Professional Longtec 0W-30

ÖMV BIXXOL SPECIAL G

Texaco Havoline Ultra G Longlife 5W-30

LIQUI MOLY Leichtlauf Special LL 5W-30

LIQUI MOLY Syntoil Longtime 0W-30

Statoil LaserWay G 5W-30

Fuchs Titan Supersyn Ecoflex 5W-30

Total QUARTZ ENERGY 9000 0W-30

Motul Specific LL A/B 025 5W-30

AGIP Formula LL G 5W-30

Shell Helix Ultra AG 5W-30

Selénia Multipower 5W-30

ARAL SuperTronic G 0W-30

Elf Excellium GM 5W-30

Elf Excellium Full-Tech 0W-30

MOL Dynamic Synt 5W-30

Q8 Formula G Longlife 5W-30

Igol PROCESS 025A SAE 0W-30

Motul 8100 E-tech Lite 0W-30

Meguin Quality SAE 5W-30

Link to comment
Megosztás:

Akkor meg minek a Longlife?

Amúgy meg ezt írja az EcoFlex-re:

" Használható benzinmotorok esetén max 30000 km-ig, diesel motoroknál akár 50000 km futásteljesítményig, vagy 2 évig. Üzemanyag takarékos, kitűnő hidegindítási tulajdonságokkal rendelkező motorolaj."

Tehát nem csak az Astra gépkönyve tolja ki ilyen hosszúra.

Bárki bármit mond, 30e-et egy olajjal nem mennék el, pedig a Z14XEP is azt igényelné.

12-15e km-enként inkább lecserélem, olcsóbb mint egy motorgenerál...

Link to comment
Megosztás:

Szvsz má' nem is jó.

10W-s olaj nem javasolt G Astrába (túl "sűrű"), hacsak nem egy agyonkopott motorról van szó amiben már jócskán több mint 100e (akár 200e) km van.

Nézd meg mantec hozzászólását kettővel előtted.

ajjaj

ezért fogsz majd kapni :lol:

korábban már leboxoltuk, szerintem maradjunk annyiban hogy motorfüggő, és van amelyikhez gyári ajánlás a 10w40 és jó is bele (régebbiekbe leginkább) van amelyikhez meg az 5w30 a jó

Link to comment
Megosztás:

ajjaj

ezért fogsz majd kapni :lol:

korábban már leboxoltuk, szerintem maradjunk annyiban hogy motorfüggő, és van amelyikhez gyári ajánlás a 10w40 és jó is bele (régebbiekbe leginkább) van amelyikhez meg az 5w30 a jó

Ha jól tudom, a 2001-es modellév előttiek (X-motorkóddal) 10W40-es gyári ajánlással jöttek ki, Z-től van a longlife-besorolás.

Link to comment
Megosztás:

Szvsz má' nem is jó.

10W-s olaj nem javasolt G Astrába (túl "sűrű"), hacsak nem egy agyonkopott motorról van szó amiben már jócskán több mint 100e (akár 200e) km van.

Nézd meg mantec hozzászólását kettővel előtted.

Elírtam, 5W-40-est használok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.