Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

December óta ilyen Mannol 5W40 van a vasban (ugyaninnen :)), hidegen természetesen jobbnak tűnt az előzőeknél, nem vettem észre hogy rosszabb lenne, nem eszik belőle többet (8e km alatt eddig fél litert öntöttem utána), mint az eddigi 10w-ből amit eddig kapott az előző 13 évben.

Link to comment
Megosztás:

T zozor!

Az SCT-Vertriebs GmbH gyártó csomagoló Mannol nevű terméksorában nincs GM (Opel) követelményt teljesítő 5W-40-s viszkozitási osztályba tartozó motorolaj.

GM dexos2-t teljesítő motorolajai:

Mannol Diesel Tdi 5W-30,

Mannol Oem for Chevrolet / Opel 5W-30.

Köszönöm! Régebben volt már erről szó, a dobozán szerepel a GM LL B-025. Értem, hogy a GM Dexos 2 az újabb minősítés, de akkor a régiek ettől kezdve már nem megfelelőek?
Link to comment
Megosztás:

Pro-tec hirdotőke tisztítót vettem. Még nem öntöttem hozzá, így nem tudok véleményt írni. Jelzem majd ha bármit is segített.

Köszi! Akkor várok a visszajelzésedre/tapasztalatodra... Ősszel lenne esedékes az olajcsere, és szerintem nekem sem lenne rossz ötlet preventív jelleggel kipróbálni valamit...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 1,6-os, benzines, Twinport Astra G Caravan II-őm van, 2004-es tipus. A problémám az lenne, hogy kb ezer kilométerenként eszik meg 1 liter olajat. Az előző tulaj tanácsára 10W-40 tipusú olajat töltök bele. Ez normális? Tapasztalta ezt már más is és okés vagy vigyem rögtön szervízbe? Köszi :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 1,6-os, benzines, Twinport Astra G Caravan II-őm van, 2004-es tipus. A problémám az lenne, hogy kb ezer kilométerenként eszik meg 1 liter olajat. Az előző tulaj tanácsára 10W-40 tipusú olajat töltök bele. Ez normális? Tapasztalta ezt már más is és okés vagy vigyem rögtön szervízbe? Köszi :)

Hány km van a kocsiban? Igazolhatóan annyi? Füstöl kékesen a kipufogó nagyobb gázadásra?

Link to comment
Megosztás:

134,000 km körül van és igen, tuti nincs megbütykölve. A füstölést nem tudom, mert általában én vezetek és nem látok hátra.

Akkor kérj meg valakit, hogy nézze, hogy mennyire füstöl mikor hidegen elindítod a kocsit, vagy rakj egy kamerát a kocsi mögé, úgy, hogy a kipufogót lehesse látni. Ha hidegindításnál nincs füst, akkor hagyd ketyegni alapjáraton pár percig és utána adj pár gázfröccsöt (nem kell üvegelni, csak 3-4ezerig max). Ha van füst hidegindításnál, akkor valószínűleg a szelepszárszimeringek, ha hosszabb ketyegés után, gázfröccsre van füst, akkor is lehet a szelepszárszimerin. Ha nincs egyik esetben sem, akkor meg kell nézni menet közben is. Ha motorféknél füstöl, akkor lehetnek a gyűrűk.

Ha semmikor sem füstöl, akkor nem éri meg foglalkozni vele, add el a francba. Vagy csinálj egy motorcserét.

Nekem 1.4 Z14XE, 2003-as, 190ezerrel vettem 2 hónapja, 10w40 mobil van benne és egyelőre 3ezer km alatt semmi láthatót nem evett az olajból.

Link to comment
Megosztás:

Akkor kérj meg valakit, hogy nézze, hogy mennyire füstöl mikor hidegen elindítod a kocsit, vagy rakj egy kamerát a kocsi mögé, úgy, hogy a kipufogót lehesse látni. Ha hidegindításnál nincs füst, akkor hagyd ketyegni alapjáraton pár percig és utána adj pár gázfröccsöt (nem kell üvegelni, csak 3-4ezerig max). Ha van füst hidegindításnál, akkor valószínűleg a szelepszárszimeringek, ha hosszabb ketyegés után, gázfröccsre van füst, akkor is lehet a szelepszárszimerin. Ha nincs egyik esetben sem, akkor meg kell nézni menet közben is. Ha motorféknél füstöl, akkor lehetnek a gyűrűk.

Ha semmikor sem füstöl, akkor nem éri meg foglalkozni vele, add el a francba. Vagy csinálj egy motorcserét.

Nekem 1.4 Z14XE, 2003-as, 190ezerrel vettem 2 hónapja, 10w40 mobil van benne és egyelőre 3ezer km alatt semmi láthatót nem evett az olajból.

A 10-es olajból nálam sem fogyott... Csakhogy a Z-s motorba 5w-s való elvileg... Abból már azért csipeget...

Link to comment
Megosztás:

A 10-es olajból nálam sem fogyott... Csakhogy a Z-s motorba 5w-s való elvileg... Abból már azért csipeget...

Tudom, de mivel nem tudtam előtte, hogy mennyire ette az olajat a kocsi, biztosra akartam menni. Az utolsó 2 szervizkönyv bejegyzésnél már előtte is 10w40-est raktak bele, gondoltam azért, mert eszi az olajat. A következő olajcserénél 5w40-et fogok beletölteni, kiváncsi leszek.

Link to comment
Megosztás:

T vsz, Janó32!

A GM kb 14 (tizennégy) éve felhagyott a viszkozitási osztállyal megadott olajkövetelménnyel.

Az említett motor gyártáskori olajkövetelménye GM-LL-A-025.

Ezt a követelményt teljesítő 10W-40 viszkozitási osztályba tartozó olaj nincs.

A 10W-40-s motorolaj a tárgyalt a motorba nem való.

Az olajfogyás a motor karbantartottsági szintjére utaló jel.

A motorolaj viszkozitásától független.

Link to comment
Megosztás:

T vsz, Janó32!

A GM kb 14 (tizennégy) éve felhagyott a viszkozitási osztállyal megadott olajkövetelménnyel.

Az említett motor gyártáskori olajkövetelménye GM-LL-A-025.

Ezt a követelményt teljesítő 10W-40 viszkozitási osztályba tartozó olaj nincs.

A 10W-40-s motorolaj a tárgyalt a motorba nem való.

Az olajfogyás a motor karbantartottsági szintjére utaló jel.

A motorolaj viszkozitásától független.

T mantec!

"Az olajfogyás a motor karbantartottsági szintjére utaló jel.

A motorolaj viszkozitásától független."

Az elmélet és a gyakorlat kettő, más olajfogyás tapasztalható, sőt más-más gyártó azonos viszkozitású kenőanyaga is más eredményeket mutat a gyakorlatban (a többi Opel tulajdonos is ezt tapasztalja)...

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Tudom, de mivel nem tudtam előtte, hogy mennyire ette az olajat a kocsi, biztosra akartam menni. Az utolsó 2 szervizkönyv bejegyzésnél már előtte is 10w40-est raktak bele, gondoltam azért, mert eszi az olajat. A következő olajcserénél 5w40-et fogok beletölteni, kiváncsi leszek.

Ha folyik az olaj, próbálj meg valami prémium minőségű cuccot beletölteni. A magnatec pl véleményem szerint nem az (ez csak megjegyzés).

Ha azt is eszi, akkor más gond van.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, de mivel nem tudtam előtte, hogy mennyire ette az olajat a kocsi, biztosra akartam menni. Az utolsó 2 szervizkönyv bejegyzésnél már előtte is 10w40-est raktak bele, gondoltam azért, mert eszi az olajat. A következő olajcserénél 5w40-et fogok beletölteni, kiváncsi leszek.

Hát, ha abból indulok ki, hogy a 10-es olajat nálam egyáltalán nem ette anno és az 5-ös meg éppen de fogyogat, akkor megjósolni sem tudnám hogy nálad az 5-ös milyen eredménnyel zárul majd. Ha megnézted a motorkódot/forgalmit és Z16XE, akkor esélyes a beragadt lehúzógyűrű. Nálam ahhoz kellett egy éve hozzányúlni, mert az előző tulaj maximálisan betartotta az olajcsere periódusokat, mindig 10-es olajat tett bele (a márkaszervizek), és hogy biztos legyen a dolgo, szerintem sosem ellenőrizte és nem töltötte után a mennyiséget. De azt is megkockáztatom, hogy egy-két olajcsere csak a papíron történt meg, ezen tényezők együttes eredménye az 1-es és 4-es dugattyú megragadt lehúzógyűrűi. Csak a csere segített, addig 1000km-en 1-1,1liter olajat fogyasztott. azóta pedig mint írtam előzőekben, 10-esből semmit (a beavatkozás után a márkaszerviz ismét azt tett bele), majd rá ~800km-re (gyűrűcsere után ajánlott max 1000km-en belül egy teljes olajcsere) én már a Magnatec 5w40 C3-at tetettem bele (ez megfelel a Dexos 2-nek), abból mintha lenne egy minimális fogyás, de az lehet mérési pontatlanság is, annyira kicsi mértékű így ~3000km után.....

Link to comment
Megosztás:

T mantec!

"Az olajfogyás a motor karbantartottsági szintjére utaló jel.

A motorolaj viszkozitásától független."

Az elmélet és a gyakorlat kettő, más olajfogyás tapasztalható, sőt más-más gyártó azonos viszkozitású kenőanyaga is más eredményeket mutat a gyakorlatban (a többi Opel tulajdonos is ezt tapasztalja)...

Mi is nagyjából ezt tapasztaltuk de nem csak Opel-ek (Ecotec-ek) kapcsán. Nem tudni miért, de van amelyiket jobban ették és van amelyiket kevésbé (B Vectra, Golf IV, C Omega és mostanság G Astra), Volt hogy amelyik egyiknél bevált az a másik kocsinál már nem azt az eredményt hozta. Volt olyan is hogy a viszkozitás váltás (ez egy Golf IV-nél volt) megoldotta a kérdést, az az mérsékelte a fogyást...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem X16XEL motor van az autóban, 10W40 castrol Magnatec olaj van benne viszont ezt fogyasztja ahogy fentebb is írják, se füst, se menet közbe se álló helyzetbe szépen jár a motor. Ebbe a motorba mi az ajánlatotok?

Sziasztok.

Nekem X16XEL motor van az autóban, 10W40 castrol Magnatec olaj van benne viszont ezt fogyasztja ahogy fentebb is írják, se füst, se menet közbe se álló helyzetbe, szépen jár a motor. Ebbe a motorba mi az ajánlatotok?

Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem X16XEL motor van az autóban, 10W40 castrol Magnatec olaj van benne viszont ezt fogyasztja ahogy fentebb is írják, se füst, se menet közbe se álló helyzetbe, szépen jár a motor. Ebbe a motorba mi az ajánlatotok?

A 10w40 jó bele, de az 5w30 vagy 5w40 jó választás lehet. Dexos2 jóváhagyás "nem baj" ha teljesül (magyarán előírás)...

Link to comment
Megosztás:

Bele kellene érnie. Elvileg van rajta valami jelölés, de én sosem láttam. Ha a pöcök közepéig, vagy 3/4-ig ér akkor nem lesz semmi gond. ;)

Most, hogy ennyien írták, én is megnéztem.

Nekem is kéne rá tölteni... Tök száraz a pálca :D

Viszont megtaláltam a jelzést.

Nekem van min-max jelzés a tartályon. Kb ott a max jelzés, ahol a tartály kúpos felső része végetér, a min kb 1 cm-el alatta.

Ahogy láttam, a kis nívó pálcának is van jelölése, az alján kb 1 cm hosszon kisebb az átmérője. Ez kb oda esik s tartályban, ahol a min-max jelzés van...

Ha már idáig jutottunk, az előbb említett alternatívák közül olcsóbb valamelyik mint a gyári?

Ha már úgyis ugyanaz... :)

Link to comment
Megosztás:

Most, hogy ennyien írták, én is megnéztem.

Nekem is kéne rá tölteni... Tök száraz a pálca :D

Viszont megtaláltam a jelzést.

Nekem van min-max jelzés a tartályon. Kb ott a max jelzés, ahol a tartály kúpos felső része végetér, a min kb 1 cm-el alatta.

Ahogy láttam, a kis nívó pálcának is van jelölése, az alján kb 1 cm hosszon kisebb az átmérője. Ez kb oda esik s tartályban, ahol a min-max jelzés van...

Ha már idáig jutottunk, az előbb említett alternatívák közül olcsóbb valamelyik mint a gyári?

Ha már úgyis ugyanaz... :)

Én ezt tettem bele. http://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu/?cikkkod=06161%7CFEBI#.U_wEePk_u5I

Itt nyugtattak meg hogy jól tettem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én ezt tettem bele. http://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu/?cikkkod=06161%7CFEBI#.U_wEePk_u5I

Itt nyugtattak meg hogy jól tettem.

Az ára sem rossz, a gyárihoz képest mindenképp baráti.

Motorolaj is van itt olcsón, régi dobozos magnatec (gondolom azért olcsó, mert elfekvő).

Olaj szempontjából mennyire megbízható ez a bolt?

Rendelt, vett már itt valaki?

Link to comment
Megosztás:

A 10w40 jó bele, de az 5w30 vagy 5w40 jó választás lehet. Dexos2 jóváhagyás "nem baj" ha teljesül (magyarán előírás)...

Köszönöm a válaszod, szerintem megpróbálkozok egy 5W30 motorolajjal, még 3.000 km van cseréig de nem hiszem hogy megvárom. Esetleg konkrét típust tudsz ajánlani hogy melyik gyártótól lehetne a legjobbat?

Link to comment
Megosztás:

Az ára sem rossz, a gyárihoz képest mindenképp baráti.

Motorolaj is van itt olcsón, régi dobozos magnatec (gondolom azért olcsó, mert elfekvő).

Olaj szempontjából mennyire megbízható ez a bolt?

Rendelt, vett már itt valaki?

Mindig tőlük rendelek, legutóbb is így történt. Nincs sokféle olajuk, de amit forgalmaznak az versenyképes áron van (pl. Fuchs gt1 pro flex 5w30). Amúgy érdemes cikkszám keresésnél, általános keresést kiválasztani. Több nagykertől is rendelnek, és ha azonos a cikkszám, akkor a legolcsóbbat érdemes a kosrába tenni. Legutóbb öblítő olajként vettem Mannolt: O.E.M. for Chevrolet Opel 5W-30 4l Mannol ráktáron 5990 Ft, viszont rákereseve az általánosban O.e.m. for chevrolet opel 5w-30 4l Egyéb 4717 Ft. Azért nem mindegy...

Módosítva : gedikart
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.